Blackbody balının yararlı özellikleri

Akçaağaç Tatarı
Nehrin kıyısına yakın ağaçlarla buluşan Tatar akçaağaç (aynı zamanda blackblood veya nekleon olarak da adlandırılır), birkaç kişi bu ağacın bir bal ağacı olarak kabul edildiğini bilir. Bu ağaçtan gelen arılar tarafından toplanan tatlı ürün, eşsiz eşsiz bileşimi ile ayırt edilir ve insan vücuduna büyük faydalar sağlar. Yararlı özelliklerin bir kitlesine sahip olan kara kemikli bal, soğuk bahar mevsiminde gerçek bir kurtuluş.

Kullanılacak özellikleri, kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonlarını öğrenelim.

Tadı ve görünüm

Arıcılık ürünlerinin diğer türlerinden farklı olarak, neklenovy balı sadece karakteristik, kendine özgü, tadı ve görünüşü vardır. Bu ürün, çok uzun bir tat ve hoş bir orta tatlılık ile özellikle büzücü ve tat bakımından zengindir.

Ayrıca, zengin bir karamel gölge ile hafif meyve aroması için ayırt edilebilir. Genellikle biraz odunsu bir lezzet var.

Koyu kahverengi rengiyle (koyu-kahverengi kristalleşmeden sonra) diğerleriyle karıştırılamaz.

Önemli! Düşük glukoz içeriğinden dolayı, bileşimindeki bal 1 yıl sonra kristalleşir.

Kıvamı viskoz, kalın, viskoz ve kremsidir ve zamanla viskozite artar. Chernilenovy bal

Bal nasıl

Tatar akçaağaçının çiçeklenme dönemi erken – mayının ortasına düşer ve en fazla 3 hafta sürer.

Necklen karışık yaprak döken ormanlarda yetişir, bu yüzden siyah akçaağaç balını saf formda karşılamak son derece zordur. Bunun nedeni, arıların kıştan sonra özellikle aktif olmaması ve toplanan ürünün balın geri kalanıyla kovanda karıştırılmasıdır.

Bu arı ürünü nadir ve tekliği nedeniyle erken çiçeklenme, bu enerjinin ana arı ailesi kaynağıdır ve ana bal çiçeği ağaçları kadar canlı olur, gerçeğiyle açıklanabilir. Yani asla çok fazla dokunmamış bal yoktur.

Saf formda elde etmek için, deneyimli arıcılar, çiçeklenme süresinin tamamı boyunca, Arıların tarlalarına (çalılıkları) arı kovanlarını ihraç ederler. Sadece bu gibi durumlarda yararlı özelliklerinin benzersiz tekliği ile ayırt edilir, tek saf saf akçaağaç bal elde edilir.

Biliyor musun 1 hektar blackblood çalılıklardan akçaağaç balı 200 kiloya kadar tek bir monofloor elde edilir.

Kimyasal bileşimi

Neklenovy bal böyle maddeler içerir:

 • su -% 17’ye kadar;
 • kolayca sindirilebilen karbonhidratlar: fruktoz, glikoz, sukroz, maltoz, melitsytosis;
 • vitamin A, D, PP, K, B1, B2, B6, B9, karoten, askorbik asit;
 • enzimler: diastaz, amilaz, fosfataz, katalaz, inula ve diğerleri;
 • mineraller, mikro ve makroelementler: demir, çinko, potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum, fosfor, vb.
 • amino asitler ve antioksidanlar: glutamik asit, alanin, arginin, tirozin, vb.
 • organik asitler: limon, elma, üzüm.

Ürünün kalori içeriği, ürünün 100 gramı başına 325 kcal’den az değildir.

Kireç, fatselievogo, akkuraevogo, kipreyny, Mayıs, espartsetovogo, karabuğday, alıç, tatlı yonca, kestane, akasya, kolza tohumu, kişniş, kabak bal özellikleri ne olduğunu bilmek önemlidir.

Chernilenovy bal

Faydalı özellikler

Necklenic bal, eşsiz bileşimi için özellikle takdir edilmektedir. 300’den fazla vitamin ve mineral, karbonhidrat, organik asit içerir. Kompozisyondaki aktif bileşenlerin optimal oranı ona şüphesiz terapötik özellikler kazandırır.

İnsan vücudu üzerinde faydalı etki şu şekildedir:

 • “yararlı şeker” in önemli bir içeriği büyük fiziksel ve zihinsel strese sahip insanlara ekstra enerji verir. Aynı nedenden dolayı, balın sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve stres, depresyon ve uykusuzlukla savaşmaya yardımcı olur;
 • Vitaminlerin yüksek içeriği nedeniyle, bir immün sistemi uyarıcı ajan olarak reçete edilir. Vitaminler, kan damarlarının duvarlarının güçlendirilmesine ve hematopoez sürecinin etkilenmesine yardımcı olur. Yüksek E vitamini içeriği, yanıklar ve ameliyatlardan sonra doku rejenerasyonu sürecinde yardımcı olur;
 • enzimlerin varlığı gastrointestinal sistemin aktivitesini normalleştirmeye yardımcı olur, yükü karaciğer ve pankreastan kurtarır, asitlik okumalarını dengeler;
 • küçük tüketim dozlarında bir diyetin ardından kilo vermenize yardımcı olur. Kilo kaybı, metabolizmanın ilerlemesinden ve metabolizmanın hızlanmasından kaynaklanır ve kolay sindirilebilir şekerler ve vitaminler, besleyici bir ürün olarak vücudun yardımına gelecektir;
 • Hem içeride hem de harici bir ajan olarak kullanıldığında antienflamatuar etkiye sahiptir. İçeride mevsimsel hastalıklar (anjin, farenjit, larenjit, bronşit) için aktif olarak reçete edilir. Evde bir kozmetolojide ya da şampuan, balsam, yüz maskeleri, scrubs vb.

Chernilenovy bal

Biliyor musun Dokuma olmayan bir ürüne ait birkaç yenen kaşık, yenen bir çikolata bardan daha hızlı neşelendirilebilir.

Ürünün tüm faydalı özelliklerini uzun süre saklamak, doğru bir şekilde saklanmasına olanak tanır. Sadece cam bir kapta, 10-15 ° C sıcaklıkta ve güneş ışığından uzak bir yerde saklayın. Buzdolabının üst (en sıcak) rafı bunun için oldukça uygundur.

Halk hekimliğinde uygulama

Blackblok dan Bal çok yararlı özelliklere sahiptir. Giderek bir çare olarak davranır ve geleneksel tıbbın tariflerinde bulunur.

Bal – insanlar da propolis, homojenat, zabrus, balmumu, arı sütü, arı zehiri, arı poleni, polen, hatta Balmumu güvesi kullanmak yarar tek arı ürün değildir.

Yani, bu alevlenmeler insanlara reçete:

 • gastrointestinal sistem hastalıkları;
 • idrar sistemi hastalıkları;
 • cilt hastalıkları veya postoperatif dönemde;
 • Sinir sisteminin kararsız psiko-duygusal hastalıkları;
 • catarrhal ve viral hastalıklar;
 • Gebelikte ödem ve toksikoz.

Chernilenovy bal

Önemli! Balın bir ilaç olarak uygulanması, 60 ° C’nin üzerinde ısıtıldığında, tüm yararlı özelliklerini yitirdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir sahte nasıl ayırt edilir

Ne yazık ki, vicdansız olmayan arıcılar sıklıkla sahteciliğe başvururlar. Gerçek dokunmamış balı belirleyebileceğiniz çeşitli kriterler vardır:

 • fiyat En önemli kriterdir. Düşük olamaz! Chernoklenovy bal genellikle satışta bulunmaz, buna karşılık gelen yüksek bir fiyata sahip nadir bir üründür;
 • renk – Koyu ve kahverengi, herhangi bir ışık emprenyonsuz. Açık bir renk, balın karışık tipte olduğunu veya hiç yün içermediğini gösterir;
 • tat – Arıcılıktaki diğer ürünlere kıyasla çok tatlı ve tart değil;
 • tutarlılık – kalın ve kremsi. Sıvı yapı, kalitesiz bir ürünü gösterir;
 • kristalleşme – prensip olarak, taze kara kemikli bal olamaz. Bu ürün sadece bir sene sonra kristalleşir, bu nedenle kristalizasyonun varlığı, en azından geçen sene olduğunu veya kisvesi altında sahte sattığını gösterir.

Bal almak
Kendini kanıtlanmış arıcılardan dokunmamış bir ürün satın alan tüketici, kendisini kalitesiz bir üründen koruyacaktır.

Önemli! Chernoklenovy bal güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir, bu nedenle ekolojik olarak kirlenmiş alanlarda günde 100 gr almanız önerilir.

Kontrendikasyonlar

Diğer benzer ürünler gibi, blackblok bal da, yararlı özelliklere ek olarak, yemek için bazı kontrendikasyonlara sahiptir. Bileşimindeki biyoaktif maddeler nedeniyle, ana kontrendikasyon, bileşenlere karşı alerjik bir reaksiyondur.

Ayrıca kontrendikasyonlar şunlardır:

 • alevlenme aşamasında gastrointestinal sistem ve karaciğer hastalıkları (gastrit, peptik ülser, pankreatit, kolesistit);
 • karbohidrat metabolizması (diyabet) ihlali ile birlikte hastalıklar;
 • bireysel hoşgörüsüzlük;
 • 3 yıla kadar yaş.

Kullanılacak kontrendikasyonların varlığında, hastalıkların akciğer formlarında meydana geldiği zaman, organizmanın durumu üzerinde mutlak kontrole sahip olduğunda, tüketilebileceği ve tüketilmesi gerektiği, ancak küçük miktarlarda anlaşılması önemlidir.

akut safha ya da alerjik reaksiyonlara hastalık varlığı Arı ürünlerinin kullanılması olasılığı ile ilgili hekim zorunlu danışma gerektirir.

Şimdi, karamızda balın getirdiği faydaları ve teminat hasarını nasıl önleyeceğimizi biliyoruz. Bu ürün maalesef sık sık değil ve yüksek bir fiyata sahip. Ancak, şüphesiz avantajları sayesinde, müşterisini hızla bulur.