Bir ineği böceklere karşı korumak için tedavi edebilirsiniz

inek
İnek – sürekli onlar sinekler, sivrisinekler, At sineği, midges, deri altı gadflies ve kene çekmek böcek sürüsü dikkatine muzdarip birkaç çiftlik hayvanlarından biridir.

Tabii ki, sorumlu sahibi hemşiresini bu beladan kurtarmak isteyecektir ve bu nedenle, daha sonra bu makalede, böceklere karşı korunmak için popüler yollar hakkında bilgi edinmesi yararlı olacaktır.

İnekler için böcekler için tehlikeli nedir

Böceklerin, ısırıkları nedeniyle ineklere hoş olmayan duyular kazandırdığı gerçeğine ek olarak, cilt üzerindeki varlıklarının sonuçları çok daha önemli olabilir. Bulunduğumuz yerdeki en yaygın haşerelerin bu hayvanlarla ne tehdit ettiğini görelim:

 1. Yerli sinek, özellikle mikroorganizmaların, özellikle de solucanların ve telasiosisin bir taşıyıcısıdır. Sıklıkla invaziv konjunktivit-keratitin yanı sıra diğer bazı bulaşıcı ve oldukça bulaşıcı hastalıkların gelişmesine neden olurlar. sinekler
 2. Bıçaklar – ineğe şarbon, anaplazmoz, tularemi ve filariasis ajanları verme yetisine sahiptir. Bütün bu enfeksiyonlar, hayvanın yaşamını tehdit eder ve ölüme ve toplam canlı hayvan sayısına yol açabilir. atsineği
 3. Sinekler, önceki böcekler gibi, şarbon, anaplazmoz, bruselloz ve daha birçok diğer daha az tehlikeli rahatsızlıklara neden olabilir sineklerdir. ahır sineği
 4. Farklı tip fareler – aynı zamanda toksik-alerjik reaksiyon olarak adlandırılan simulotoksikoz provoke edebiliyoruz.
 5. Sivrisinekler, ineğe iletilebilen arbovirüs enfeksiyonu ve anaplazmoz taşıyıcısıdır.
 6. Subkütanöz gadfly, hipodermatozu tolere edebilme yeteneğinden dolayı tehlikelidir. hypodermosis
 7. Akarlar – aktivitelerini ısı gelmesiyle harekete geçirir ve vücudun dokularındaki dejeneratif-yıkıcı değişikliklere katkıda bulunabilir. Bu böceklerin çeşitli türlerinden Dermacentor ve Ixodes en tehlikeli olanlar olarak kabul edilir – anaplasmoz, pirozmoz, babesiosis taşıyıcıları. Aynı zamanda, demodectic akarları, saç folikülleri ve ineklerin yağ bezlerinde parazitler, şiddetli alerjik reaksiyonlara neden ve epidermis farklı yapıların iltihabı yol açabilir. Bir inek için keneler
Biliyor musun İnekler çok iyi görülebilir ve gözlerinin yapısı, yaklaşan nesneyi her iki taraftan takip etmenize izin veren, neredeyse panoramik bir görüntüye sahip olan hayvanlar sağlar.

Bir inek, kan emici böceklerden nasıl korunur?

(: Örneğin, meme veya gözlerin alanında genellikle jeller ve merhemler lokalize sorunları azaltmak için tasarlanmıştır) geçerli pazarında aerosol ve suda çözünen formda mevcut çoğu ile, böceklerin sorunla başa çıkmak birçok ilaç vardır.

Satın alınan ilaçlar

Günümüzün en popüler böcek öldürücülerinin her grubunda, yalnızca yüksek verimlilikte değil, aynı zamanda nispeten güvenli bir bileşimde kalanlardan farklılık gösteren liderler vardır.

İyi kanıtlanmış birkaç araç grubunu düşünün:

 1. Aerosol akarlarının formları, sinekler ve diğer böceklerin (de “Alezan”, “Akrodeks” kurulmuş “Oksarep”, “centaur”, “Ekstrazol”, “butoksi”). Uygun bir atomizör sayesinde, sıvı karışım inek vücudunun her tarafına kolayca dağıtılır, böylece birkaç gün boyunca eşit bir koruma oluşturur. Bu süreden sonra, üretici tedaviyi tekrarlamanızı önerir. Aerosol formülasyonlarının çoğu, ahırları işlemek için uygundur.
 2. Suda çözünür maddeler, kullanımdan önce saf suda çözünen (genellikle 1 ml’de 1 litre) yüksek konsantre bir sıvı formunda sağlanır. Bu çalışma solüsyonu miktarı bir ineği korumak için fazlasıyla yeterlidir ve uygulama kolaylığı için bir sprey kullanılabilir. Bu gruptan iyi seçenekler Butoks, Sebatsil, Deltoks, Aversekt, Entomozan olacak. Bu ilaçların etkinliği, uygulamadan sonraki ilk birkaç gün içinde açıkça görülmektedir. Ayrı bir şekilde, yağlı bir emülsiyon formunda temin edilen “Biofay Pur-it” ilacı, sırtın cildine, kaşağından sakruma uygulanacak olan ilacı belirtmeye değecektir. Olumlu etkisi, uygulamadan hemen sonra hemen gözlenir ve etki 28 gün boyunca devam eder.
 3. Böcek-kan emici ilaçların yün cilt bölgelerini tercih ettiğini göz önünde bulundurarak, yün kaplaması olmadan, antiparazitik merhemler, memeler için merhemler ve konuşmacılar eşit derecede önemlidir. Özellikle etkili olan, okaliptüs yağı, biberiye, lavanta, mentol, defne ve kafur (iyi bir ilaç “Sanofit”) varlığına sahip bileşiklerdir. Hepsi çok keskin bir kokusu var ve hızlı bir şekilde kan emici böcek haşereleri püskürtün. Aynı zamanda, bu türden birçok ilaç, halihazırda mevcut olan ısırıkların daha hızlı iyileşmesini sağlayan bir anti-ödem, anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir. Köknar merhem
 4. Sineklerin ineklerin gözlerine olan ilgisinin artması, sıklıkla görmeyi önemli ölçüde bozan telasyoz gibi bir hastalığın gelişmesine yol açar. önleyici bir tedbir ve böcek kovucu olarak hastalık teşhisi edilmişse (örneğin, “Oftalmogel”), ancak, yarı-ölçer çalışmaz do küçük dozlarda özel jeller kullanın ve ilacın tam dozajını kullanmak zorunda kalacaktır.
Önemli! Aynı anda birkaç bileşik kullanacaksanız, alerjik reaksiyon veya diğer hoş olmayan sonuçları kışkırtmak için veteriner ile uyumluluklarını açıklığa kavuşturmak önemlidir.

Halk ilaçları

Eczaneye giremediği ve hayvanların hemen yardıma ihtiyacı olduğu durumlarda, çiftçi, satın alınan ilaçlardan çok daha kötü olmayan böceklerle başa çıkmaya yardımcı olan halk ilaçları tarafından yardımcı olacaktır. Böylece, ineği ya da makine yağıyla tedavi edebilir ya da 1: 2 oranında cilt ve şampuan ve bitkisel yağ karışımına uygulayabilirsiniz.

Bu durumda daha az yararlı olan, bir sprey içine dökülen ve hayvanın vücudu boyunca püskürtülen nane, tansy, pelin, defne, infüzyonları olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, rahatsız edici böcekler güçlü kokulu ilaçları korkutur, ancak ineğin kendisinin incinmediğinden emin olmanız gerekir.

Bir ahır işlemek mümkün değil


Ahırı işlemek için, aynı araçlar genellikle hayvanların kendilerinden böcekleri kovmak için kullanılır. Satın alınan ilaçlar arasında, aerosoller ve suda çözünebilir emülsiyonlar en popüler olarak kabul edilir, ancak bunların yokluğunda her zaman etkili halk ilaçlarından birini seçebilir. Her bir varyantı daha dikkatli düşünelim.
Haşere kontrolü için aerosol toplarının kullanımı

Satın alınan ilaçlar

Aerosol grubunun Fena değil temsilcileri “Ekstrazol” ve bazı diğerleri, “Centaur”, “Akrodeks” denilen yukarıda bahsedilen aracı olarak kabul, ama daha iyi ürünler uzun ömürlü bir etki sağlayamaz. Püskürtme, iyi havalandırılan bir odada gerçekleştirilir, daha sonra birkaç saat kapalıdır.

Tabii ki, bu zamanda hayvanlar yok olmalıdır. Ortalama 10 metrekare. Örneğin, mürdüm, yaklaşık 2 litre çalışma sıvısı tüketir, bu nedenle bazı durumlarda, aerosol formülasyonlarının kullanımı ekonomik olarak uygun bir çözüm olarak adlandırılamaz.

Odadaki sinekleri yok etmeyi amaçlayan besteler arasında “Flybeit” ve “Agita” nın da dikkati çekiyor. Sinekleri etkili bir şekilde ortadan kaldırırlar (seks hormonlarını içerirler), ancak diğer böceklerle baş edemezler, bu yüzden farklı kompozisyonları işlerken birleştirmelisiniz.

Bir ineğin bir otlakta nasıl otlandığını, bir ineğin nasıl kıvrılacağını, bir ineğin nasıl olacağını öğren.

Su ile karıştırıldığında (“Agitu” 1: 1 oranında çözülür), tavanın ve duvarların yüzeyinin en az% 30’unu tedavi ederek, büyük bir orta tohum birikimine dikkat edilir.

“Flaybayt” önceki düzenlemede farklı olarak, eritilmiş, ama sadece böceklerin büyük birikim olan yerlerde, ahır koydu, küçük sarı granüller temsil etmektedir.
mandıraHasattan önce ahırı temizlemeyi unutmayın.

Ayrıca, 10 g preparatın 8 gram su veya şurup ile karıştırıldığı bir macun yapmak da mümkündür. Elde edilen karışım, hayvanların bulunduğu yerdeki duvarlar, kapılar ve eğimler ile bol miktarda yağlanmaktadır. Bu tedavinin sonucu 3-4 hafta korunur, ana şey aynı anda – uygulanan macunu periyodik olarak ıslatır.

Biliyor musun Dünyadaki en pahalı biftek, Japon inek Wagyu’nun etidir. Hayatta, sake bedenini ovmak için mükemmel bir özenle sağlanıyorlar, bu yüzden Avrupa’da 200 gr fileto için katledildikten sonra 100 dolardan fazla bir şey istiyorlar.

Aşırı durumlarda, hemen hemen her donanım mağazasında satın alabileceğiniz sinek ve özel bantlardan kurtulabilirsiniz. Doğru, bir ahırın üzerinde asılıyken, hayvanlara yapışmamaları için yeterli bir yüksekliğe sahip olmak önemlidir.

Her türlü muameleyle (duvarları sadece beyazlatılmış olsanız bile) birkaç saat boyunca odayı havalandırmaya ve sadece hayvanları geri döndürmeye değer.
Ahır badanalıyor

Halk ilaçları

İnsanların ahırda bitkinlikle savaşma yolları, satın alınan ilaçlar gibi kalıcı bir etki sağlayamaz, ancak çoğu zaman acil bir durumda vazgeçilmezdirler.

Sorunun çözümü için en yaygın seçenekler arasında, keskin kokulu otlar ve dumanlı alanın fümigasyonu suçlamalarında asılı kalmak yer alıyor. Uygun bitkiler arasında, nane, melissa, defne ve solucan, ahır en uzak köşelerinde bile asmak için arzu edilen demet dikkat çekmeye değer.

Dumanın işlenmesi için, bu amaç için, genellikle ham dallar, katmanlar veya gübre gibi uzun süren malzemeler kullanılmaktadır. Onlar sadece boş kovanın ateşe ve birkaç kova kullanabilirsiniz, bir süre ahır bırakın ve etkisini artırmak için.

Önemli! Hayvanların sağlığı için garanti odadaki temizliktir. Bu nedenle, kimyasal preparatlar veya rahatsız edici böceklere karşı halk ilaçları ile mücadele etmeden önce, düzenli olarak temizlemeye ve dezenfekte etmeye çalışın. Temiz böcekler kirli bir konuttan daha az rahattır ve inekler çok daha rahat olacaktır.

Sinekler ve diğer böcekler farklıdır – siz inek can sıkıcı dikkatlerini çekiyor görürsem bu yüzden, sanıldığı gibi değil böyle zararsız bir yaratık, suretle acı kurtararak, satın almak ve yukarıda belirtilen yöntemlerden birini uygulamak daha iyidir.

Video: İneklerden Creole yardımıyla inek nasıl korunur?

yorumlar

Biofly daha etkilidir, kontrol edilir. Bu hazırlık ineklerle işlendiğinde, kimse yağmurdan sonra bile uçmaz. Geçen yıl, digitulit tedavi edildi, sıradan bir büyük şırınga çekildi ve onlara uygulandı. 400 kg’dan fazla ineklere yarım doz verildi, sadece etkisi oldu. On buzağı. Aynı zamanda, şırıngayı cilt üzerinde tutmaya çalışın. Ve çiğ veya ıslak akşamları tedavi etmeyin. Eldiven değişiyor, çok zehirli bir madde. Ana şey, sırtın üstüne çıkmak ve ıslanmak için zamanımız oldu. Akarlarda herhangi bir akarlara yol açabilirsiniz.
beyaz rusya
http://www.fermer.by/topic/22022-zaschita-zhivotnykh/?p=272920
İneklerde aerosol DDVF kullanın. Aerosolü başlatmadan önce, oda hayvanlardan serbest bırakılır ve mühürlenir. Aerosol SAG, Pwani, TAN AG-CA-2 kullanılarak su ya da dizel yağı emülsiyonu içinde verilen grupta bir yüzde 1 çözeltisi hazırlanır.
agroinkom
http://agro-forum.net/threads/146/#post-1475
saldırı yapmak ve sinekler için tuzak kuracağım, internete bakma saklanacağı horseflies iki hafta sonra geçene kadar Bu yıl Flayblok, kimse inek gadflies ısırmaya başladı bir hafta ısırma ilk beş gün, ama sivrisinekler ve akreplerin deneyin onlar gerçek iş
s 79
https://fermer.ru/comment/1075679086#comment-1075679086


Loading...