Bir hindi yumurtasının nasıl arttırılacağı

hindi
Hindi yetiştiriciliği çiftçiler arasında giderek daha popüler. Ve bu konuda şaşırtıcı bir şey yoktur: Bu kuşların eti lezzetlidir ve yumurtalar geniş ve faydalıdır. Bu ürünleri almak için sağlıklı bir canlı hayvana ihtiyacınız var. İyi bir hindi yumurtası nasıl elde edilir, daha fazla anlatacağız.

Türkiye Verimliliği

Yumurtaların serilmesinin başlangıcı kalıtsal özelliklere, kuşun ağırlığına, mevsime ve aydınlatmaya bağlıdır. Hindi Türkiye’yi inkübe etmeye başladıktan sonra yumurtlama tamamlandı. Tüm yıl boyunca sadece belirli ırklar özel gözaltı koşulları sağlanabilir.

Broiler türkiye’nin evde nasıl yetiştirileceğini öğrenin.

Ortalama olarak, türkiye’nin verimliliği böyle bir tablo ile temsil edilebilir.

Türkiye ağırlığı, kg

Türk ağırlığı, kg

Yaytsenoskost, yıllık parçalar

Yumurta ağırlığı, gram

Kuluçka dönemi, günler

Yumurta rengi

13-16

7-9

40-90

70-90

28

Kremalı beyaz, sıçraması ile

Türkiye, yumurtalar

Yaytsenosko türkiye türlerine göre

Ev ırkları 7-8 aylıkken yumurta bırakmaya başlar. Ancak, bu gösterge temel olarak teoriktir, çünkü uygulamada 5-6 aylıkken aktif yumurta serme görülmektedir.

Biliyor musun Yeterli sayıda hindi yoksa, kümes hayvanı çiftçileri hindi olarak kullanırlar. Bir yuvaya dikilir ve bir sepetle örtülürler.

bakire

Tamamen beyaz kuşlar, bazen beyaz veya Hollandalı hindi olarak adlandırılır. Cins temsilcileri vasat büyüklüğünde bir bedene sahipler. İnkübasyon yeteneği korunur. Olgun hindi ağırlığı 9 kg, dişi – 4 kg. Sezon için duvar – 60 yumurta.
Bakire hindi

Kuzey Kafkas Beyaz

Meralarda meraya mükemmel uyum sağlayan en eski yerli çeşitler. Uzun, çok geniş bir gövdeyle ayırt edilirler. Kuş tüyü kalın, beyazdır. Esas olarak et elde etmek amacıyla getirilmiştir. Erkeklerin dişileri, daha küçük boyutlar ve mükemmel tüylü bir boyun ile başın daha az tüylenmesiyle karakterizedir.

Hindiyi nasıl düzgün bir şekilde yetiştireceğimizi, hastalıklarını nasıl tedavi edeceğinizi ve türkiyeyi türkiye’den nasıl ayırt edeceğinizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ortalama olarak, türkiye’nin canlı ağırlığı 6 ile 7 kg arasında değişir, türkiye – 12’den 15 kg’a kadar. Ovipozisyon 9-10 aylıkken başlar ve yarım yıl sürer. Bu süre zarfında, türkiye’den, 85-100 gram ağırlığında 90-160 (rekor sahibi – 180) yumurta alabilirsiniz.
Kuzey Kafkas Beyaz

Bronz geniş göğüslü

Bu cinsin temsilcileri en büyük hindi arasındadır. Bu kuşlarda memenin alanı iyi gelişmiştir (karkasın% 30-35’i).

Hindi cinsi geniş göğüslü bronz cinsi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Erkeklerin canlı ağırlığı 14-16 (bazen – 18) kg’a ulaşır. Dişinin ortalama ağırlığı 8-9 kg’dır. Türkiyenin üretkenliği sezon başına 55-70 yumurtadır. Ortalama yumurta ağırlığı 80-85 gr.
Bronz geniş göğüslü

Önemli! Bir tavuk olarak, bu türkiye uygun değildir – etkileyici kütleleri nedeniyle, genellikle civciv basarlar.

Moskova Bronz

Moskova bölgesinde geniş göğüslü bronz, Kuzey Kafkasya ve bölgesel bronz türkiye baz alınarak çıkarılmıştır. Cins, yüksek canlılık, dayanıklılık, mera koşullarına uyumluluk ve pratiklik ile ayırt edilmiştir.

Erkeklerin canlı ağırlığı – 15-16 kg, dişiler – 7-9 kg. Taşınan yumurta sayısı sezon başına 80-90 adettir. Ortalama yumurta ağırlığı 85-90 g’dır.
Moskova bronz kayalar

BIG-9

Büyüme konusunda özel çaba gerektirmeyen Hardy ve aşırı kilolu cins. Her koşulda özgürce uyum sağlarlar ve mükemmel et göstergeleriyle karakterizedirler. BIG-9 yüksek üreme özelliklerini hızlı kilo alımı ve düşük yem maliyetleri ile birleştirir.

Biliyor musun Pooh, yumuşaklığı ve hafifliği için çok değerlidir.

Bir yetişkin türkiye’nin canlı ağırlığı 20-21 kg, türkiye – 11-12 kg’dır. Sezon başına 110-120 yumurta bırakır.
BÜYÜK-9 Cinsi

BIG-6

Mükemmel performans ve et precocity ile ayırt edilen en çok talep edilen tür ağır ağırlığa aittir. BÜYÜK-6 temsilcileri – mütevazı bir kafa büyüklüğü ve ilikli vücudu ile masif. Tüy örtüsü beyaz, gür.

Muhtemelen türkiye ırkları hakkında Özbekçe soluk ve Büyük 6 gibi daha fazla bilgi edinmek isteyeceksiniz.

Yetişkin erkekler 20-25 kg, dişiler – 9-10 kg ağırlığındadır. 100 günlük yaşta büyümeyi durdurun. Yumurta Döşeme – Sezon başına 90-100 adet.
BIG-6

Headon

Bu melez ırk, Hollanda’dan 20. yüzyılın sonundaki topraklarımıza geldi. Erken bir kitle tarafından karakterize edilmiştir. Hindilerin ortalama ağırlığı 18-20 kg’dır. Kadınların verimliliği mevsim başına 90-100 yumurtadır.

Tikhoretskaya siyah

Bu melez, bölgesel kara türkiye’den Krasnodar Bölgesi’nde (Tikhoretsky bölgesi) elde edildi. Cinslerin temsilcileri ilginç bir bronz parlaklık ile siyah tüyleri vardır. Manevra kabiliyetinde farklıdırlar. Canlı bir erkeğin ağırlığı 9.5-10 kg, türkiye 4,5-5 kg’dır. Patlıcan – 80-100 g ağırlığında 80-100 yumurta.

Önemli! Cins hücre ekimi için uygundur.

Tikhoretskaya siyah

Özbekçe açık kahverengi

Özbek yerli türkiye dikkatli seçim nedeniyle türetilir, yazarlık kümes hayvanı yetiştiricisi N. Zolotukhin aittir. Cins Asya koşullarına mükemmel uyum sağlar, bu yüzden en çok Özbekistan, Tataristan ve Kuzey Kafkasya bölgesinde yaygındır.

Et ve hindi karaciğerinin yararlı özellikleri hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Cinslerin kusurları şunları içerir:

 • yavaş kitle kümesi;
 • düşük yumurta üretimi;
 • nispeten düşük et kalitesi.

Özbekçe açık kahverengi

Artılar arasında kıç için iddiasızlık dikkat edin. Kuş gövdesi ortalama, oldukça etkileyici. Baş küçüktür, yandan daralmış gibi görünüyor. Tüylenme kırmızı-kahverengidir (bu nedenle isim açıktır). Yetişkin hindi ağırlığı 9-10 kg, dişiler – 3.5-4 kg. Bir döngüde, türkiye 60-65 adet yumurta üretiyor.

Önemli! Hindiler yeterince kalsiyuma sahip değilse, yumurtalarını yumurtlarlar veya kabuksuz bırakırlar.

Hindi yumurtası nasıl arttırılır

Yumurta yumurtlama yaşına ulaşmış olan oldukça sağlıklı kuşların, kavramaya başlamadığı görülür. Bu durumda ek aydınlatma kurulmalıdır. Böylece, erkeklerde spermatogenez sürecinin aktivasyonu da başarılır ve dişiler daha erken acele etmeye başlar.
Türkiye, yumurtalar
Ancak, hindi yumurtası, bu faktörlere bağlıdır:

 • ağırlık ve cins;
 • Işık gününün uzunluğu günde 10 saatten az değildir. En iyi seçenek 13-17 saattir;
 • yem kalitesi ve hacmi – en uygun miktarda mineral element ve vitamin içermelidir;
 • rahat koşullar – döşeme, sıcak ve kuru olmalıdır. Soğuk havalarda, +12 … + 16 ° C sıcaklık ve% 60-70 nispi nemde tutulması gerekir;
 • temiz hava – oda iyi havalandırılmış olmalıdır;
 • Kuş, stresle sınırlanmalıdır – türkiye’de barış ve sessizlik korunmalıdır.
Önemli! 4 kişilik bir barınak yeterlidir.5 türkiye.

Türkiye'de yumurta

Çiftçilerden ipuçları

Deneyimli kümes hayvanı yeni başlayanlar için, yumurtaların serilmesi sırasında nasıl davranılacağı konusunda birkaç ipucu sunar:

 1. Yumurtlayan yumurtaların başlangıcında, tavuk için uygun koşulları belirlemek önemlidir. Böylece, açık hava kafesinde sıcaklık +10 ° C’den düşük olmamalıdır.
 2. Yuva önceden ayarlanmalıdır. Bunu yapmak için, kuru zemin ile bir tahta kutu (parametreler – 50x70x60 cm) kullanabilir ve altta bir kuru ot yatağı koyabilirsiniz. Bu durumda soket odanın en sakin köşesinde bulunmalıdır.
 3. Duvarın başlangıcından yaklaşık 30 gün önce, yardımcı ışık kaynakları nedeniyle kademeli olarak, ışığın gün sayısını arttırması tavsiye edilir, böylece yumurtlamanın başlangıcında 13-17 saattir.
 4. Kuşlar aktif olarak 11 ila 15 saat arasında yumurta bırakırlar, ancak bazen bu saat 8’de olur. Bu nedenle, hindileri ya sabahın erken saatlerinde ya da saat 16: 00’dan sonra yürümek önerilir. Yürüyüşlerin buna değmez olduğunu düşünün – bu, verimliliği etkileyebilir.
 5. Nesushki çok fazla enerji harcar, bu yüzden günde beş kez beslenmeleri gerekir. Öngörülen, lif ve karbonhidrat içeren tahıl içerir. Ayrıca diyette sulu yiyecekler (havuç, yonca, lahana, yumuşak yonca) bulunmalıdır.
 6. Duvarlar ilkbaharda başladığından beri (ve şu anda hala taze otlar yok), yemlere doğranmış iğneler eklenir. Ve yaz aylarında sonbahar duvarlar için, hasat ısırgan otları, çimen ve yeşillik ağaçlarının.

Türkiye, yumurtalar
Sonuç olarak, türkiye’ye elverişli koşullar, temiz oda ve gerekli miktarda yem, mineral bileşen ve vitaminler sağlayarak, sadece lezzetli etleri değil, aynı zamanda sağlıklı yumurtalar ve sağlıklı civcivler de alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Kümes çiftçiler kadar kilo ve yetişkin hindi palaz, hem de daha Hindi yavruları ve ishal tedavisi nasıl Hindi yavruları için sıcaklık rejimi, ne olması gerektiği, bir kuluçka hindi büyümeye nasıl okumak yararlı olacaktır.

Geri kalanlar ve yürüyüşler, unutma tavukların daha az ihtiyaç duyduğu unutmayınız.

Ağdan yorumlar

Türkiye’ler “mahalle” ye tahammül etmiyor, ancak sessiz ve rahat yerleri tercih ediyorlar. Hindinin yavrularının acele ettiği ve yumurtadan çıktığı odada başka kuş ve hayvan bulunmaması daha iyidir. Çoğunlukla yumurta bırakma hakkında, türkiye bir kuşun iz bırakmadan kaybolduğunu öğrenir ve birkaç gün sonra yenilenir. Hindiler çalılar, çalıların arasında yuva yapıyor beri bulup güvenli bir yerde döşeme aktarımı (gerekirse) için kuşu takip gereklidir ve orada can tuzak yağmacılar.

Kuşların beslenmesinde yüksek kaliteli hindi yumurtaları için, yeşiller, tahıllar ve kalsiyum ve protein ile zenginleştirilmiş gıdalar ağırlıklı olmalıdır. Denge öncesi beslenmenin en çok ihtiyaç duyulduğu ambalajlama dönemi: Ocak-Nisan.

kabaniaka
http://www.lynix.biz/forum/kak-uvelichit-yaitsenoskost-indyushek#comment-259821
Hindilerin yumurtlamalarını arttırmak için taslaklar olmaksızın en iyi şartlarda tutmak gerekir. Kuşun donmasına izin vermeyin. Yumurtaların zamanlaması odadaki pozitif sıcaklıklarda arttırılır. Sabah ve akşam saatlerinde tahıl vermek arzu edilir. Ve gündüz – nemli ufak burjuva, sütlü atıklar üzerinde yer yer tahıl, havuç, lahana, pancar veya kepeklerden pişirilir. Kemik, ezilmiş ve atık et, süzme peynir eklemeleri gerekir. Küçük burjuvazinin, kuşun onları yarım saat içinde yiyebileceği kadar hacimlerde verilmesi gerekir. Hindileri zamanlanmış, zamanında ve zamanında programlayın. Bir kuşu sulamak için zaman içinde unutma.

vaha1311
http://www.lynix.biz/forum/kak-uvelichit-yaitsenoskost-indyushek#comment-276919