Biber çeşitleri için bakım açıklaması ve özellikleri Belozyorka

Biber Belozirka
Büyüyen biber, patates ve domateslerden sonra arka bahçedeki sebzelerin en popüler üçüncü yeridir. Ogorodniki, çeşitleri ile, deneyde en kolay ve iddiasız olanı seçer. Yıllık test edilmiş tatlı biber “Belozerka” Bahçede neredeyse her şey ekilir.

Biber “Belozyorka”

Neredeyse otuz yıl boyunca varlığını sürdüren “Belozyorka” biberinin çeşitliliği, özel arazilere ekim için kendini kanıtlamıştır. O var mükemmel verim hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklıdır. Biberler iyi muhafaza edilmiş ve ev yapımı ürünler için uygundur. Bu bitki ile tanışacağız.

tatlı biber “California Wonder” nin en popüler çeşitleri göz atın, “Anastasia”, “Kırmızı biber”, “Atlas”, “öküz kulağı”, “Turuncu mucize” “Kırlangıç”, “Kakadu”, “Claudio F1”, “Çingene F1 “ve” Bogatyr “.

Biber Belozirka

çalılar

Biber çalıları orta boy Kompakt, yarım dikişli, 40 ila 80 cm yüksekliğinde, genellikle yükü bitkiye eşit olarak dağıtmak için iki gövdeye ayrılırlar. Çok yaprak var, basit, küçük bir sapı olan, her iki ucunda da bir oval şeklinde parlak yeşil bir renk.

Çiçekler, yaprak ve gövde arasına yerleştirilmiş, beyaz veya hafif yeşil renklidir. Bunların arasında, yaz ortasında, meyve görünür. Bush üzerinde yirmi karabiber kadar olabilir. Bush yayılıyor ve biberin meyveleri biraz ağırlaşıyor, bu nedenle gövdeler yüke dayanıyor ve bağlama gerektirmiyor.
Biber Belozirka

meyve

Ortalama olarak, çalı, formda onlar geniş gövde, doğru koni yakın ve altta, hafif yivli doğru konik. beş on orta ölçekli meyve, daha uzun olmayan 15 cm üçe kadar olabilir karşıyadır. Meyvenin içi boş ve hamurun üzerinde çok fazla tohumun olgunlaştığı yivler vardır. 5 ila 8 mm kalınlığında biber duvarları, meyvenin ağırlığı 80 ila 140 gram arasında değişir. Et suyu çok sulu, sıkı. Cilt incedir, ancak sert değildir.

Ham meyve, doymuş bir yeşil renktir. Biber olgunluğu teknik ve biyolojik. Birinci ve ikinci durumda da yenilebilirler. Teknik olgunluk zamanında, sarı veya neredeyse beyaz olurlar, tamamen olgunlaştıklarında, kırmızıya dönerler.

Tatmak için, meyve biraz tatlı, bir keskinlik var, ama yanan, iyi telaffuz edilen bir aroma değil. Biber hafif, yaz aylarında buzdolabında ve kışın serin bir yerde saklanır.
Biber Belozirka

Biliyor musun Biber, gezegenin en eski sebzelerine aittir. Kazılara göre, dokuz bin yıldır bilinmektedir.

Çeşitliliğin karakteristiği

Biber çeşitlerinin karakterizasyonu ve tanımlanması “Belozyorka”, tatlı çeşitlere atıfta bulunması ve hem seralarda hem de açık zemin koşullarında yetiştirilmeye uygun olması ile başlayacaktır. Film ve örtü altında daha kuzey bölgelerde ekilir. Ilıman iklimde ve güney enlemlerinde, toprağın içinde büyük bir his vardır, bu da iddiasızdır.

Bu melez bir çeşittir, bu nedenle sıcaklık, hastalık ve zararlılardaki değişikliklere dirençlidir. Olgunlaşma şartlarına göre Orta erkenci, Bazı amatörler daha muhtemel olduğu konusunda ısrar etse de erken.

Biber “Belozyorka” fide yetiştirilmektedir. Teknik olgunluk halihazırda yemenin mümkün olduğu hallerde, inişten 110-115 gün sonra meyveye gelir, ancak tamamen biyolojik olarak 140-145 güne kadar devam eder.
Biber Belozirka

Çeşitlilik farklı Çok iyi verim. Bir metrekare dikimden, yedi ila sekiz kilo biber toplayabilirsiniz.

Burçlar pratik olarak bitki hastalıklarına ve zararlılara karşı hassas değildir. Hem sıcak hem de serin yazları iyi tolere ediyorlar.

“Belozyorka” biberinin ayırt edici özelliği, meyvelerin iyi korunması ve taşınmasıdır. Yaz aylarında, oda sıcaklığında ve buzdolabında ve kışın – mahzende veya benzeri başka yerlerde mükemmel bir şekilde uzanırlar.

Hammadde tüketiminde her çeşit olgunluk için mükemmel olan çeşitlilik, bütün form ve parçaların korunması için uygundur, donma açısından iyidir.
Biber Belozirka

Avantajları ve dezavantajları

Biber “Belozyorka” çeşitliliği nedeniyle haklı olarak popüler iddiasızlık ve üretkenlik. Ürün az miktarda özenle stabil bir şekilde üretilir. Dikim için özel toprak gerektirmez, sıcaklık değişimlerini tolere eder, yeterince erken olgunlaşır ve hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklıdır. Toprağa inişten sonra tohumların iyi bir çimlenmesi ve fidelerin hayatta kalması vardır. Çalı, meyve taşıyabilir ve aynı zamanda bir yumurtalık oluşturabilir, bu nedenle hasat, uzun bir süre boyunca toplanır. Biber kütük, depolama ve nakliye için harika bir görünüm ve tadıyla çekicidir.

Bu çeşitliliği sürekli olarak büyütenler, eksikliklerinin olmadığını söylüyorlar. Belirtilen tek şey çok kalın bir et değil.

Biliyor musun Bulgar biberinde, A vitamini içeriği uzun süredir vizyonu geri kazanmak için kullanılan havuçtan daha fazladır. Bu nedenle, biber gözlere daha fazla fayda getirecektir.

Biber Belozirka

Büyüyen fidan

Toprağa biber yetiştirmek için, önce fide yetiştirmeniz gerekir. Bu çok zor değil, yine de incelikler var.

Tohum ve toprağın hazırlanması ve seçimi

Dikim için tohumlar kendi başlarına kurutulabilir veya satın alınabilir, ancak sadece güvenilir bir üreticiden. Çoğu zaman, şüpheli kalitenin tohumları rastlandığında ortaya çıkar. Dikimden önce olası hastalıklara karşı kazınmalı ve onlara güç vermelidirler. Bunu yapmak için birkaç basit yol kullanın. Örneğin, zayıf bir potasyum permanganat çözeltisini seyreltebilir ve tohumları on beş dakika boyunca tutabilirsiniz. Sonra durulayın ve kurumasını bekleyin.

% 3 hidrojen peroksit çözeltisi kullanabilirsiniz. Biraz ısınması ve tohumları beş dakikadan fazla tutmaması gerekir. Sadece mikroplardan kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda büyümeyi teşvik edecek ek oksijen verecektir. Tohumları, büyümeyi teşvik eden özel biyolojik preparatlarda ıslatabilirsiniz. Genellikle, kullanımları pakette ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.
Hidrojen Peroksit
Tohumları iyi yapmak için toprağın bileşimini çeşitlendirebilirsiniz. Bunu yapmak için, eşit parçalarda toprağı, tercihen yaprak, kum ve humus almak. İki parça humus ve turba ve bir parça kum alarak başka bir kompozisyon hazırlayabilirsiniz.

Önemli! Mikropların işlenmesine ek olarak, tohumlar birkaç dakika süreyle suya indirilerek kalite açısından kontrol edilmelidir. Ortaya çıkanlar büyük olasılıkla yükselmeyecek.

Ekim düzeni ve daha fazla bakım

Ekim, şubat ortasından başlayabilir.

Aynı anda biber “Belozyorka” gerçeğine dikkat nakilleri sevmez. Nedenle, boyutu 8 cm çapında olacak, ayrı kaplar, kap bitki için daha iyidir. Yerleştirilmiş saksılar zemin hazırlayan ve derinliğe kadar yaklaşık 5 cm tohum gider. Tencere ilk sürgünler önce folyo ile bir tepsi üzerine yerleştirilmiş ve kapak olduğu genellikle ikinci veya üçüncü günde görünür.
Tencerelerde tencere dikimi
Bundan sonra, film çıkarılır ve fideler yetişir, oda sıcaklığında taslaklar önlenir. Lahananın sulamaya ihtiyacı var ama bolca değil. Sabit su içinde bir litre suya bir çay kaşığı hidrojen peroksit ekleyebilirsin. Böyle bir çözüm, topraktaki olası mikropları öldürecek ve kökleri güçlendirecek ve onlara daha fazla oksijen verecektir.

Gübreleri beslemek için fidanlar önerilir. İlk kez iki ya da üç gerçek yaprakların ortaya çıkmasından sonra yapılır. Bunun için bir gram su bir gram potasyum gübresi ve üç kez daha fazla süperfosfat içinde çözülür. Bu karışım, genç bitkiler tarafından bolca sulanır. Prosedür iki hafta sonra tekrarlanır. Çözeltideki gübre konsantrasyonunu ikiye katlamak.
Belozersk yetiştiriciliği
Herhangi bir bitkinin güneşe yattığı gerçeği nedeniyle, fideleri olan kapların periyodik olarak dönmesi gerekir. Sonra fideler tek yönde eğilmez. Ayrıca, tencerede bir su çıkışı olmalıdır. Eğer durgunlaşırsa, fide zayıflayacak ve toprağa dikim yapmaya uygun olmayacaktır.

Isındığında, tortular sertleşmek için açık havaya taşınabilirler. Oldukça ılık hale geldiğinde, gece için dışarıda bırakabilirsiniz.

Önemli! Deneyimli bahçıvanlar, “Belozyorka” biberinin genç lahanası almayı önermezler. Fide gelişimini sadece iki hafta yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda ölümlerine de yol açabilir.

Büyüyen biber

Yere iniş sonrası bakım

Fideler toprağa ekilir, toprak nihayet ısındığında ve sıcaklık gün boyunca 18 ° C’de tutulur. Bu için uygundur Mayıs sonu veya haziran başında. Dikimden önce toprağı hazırlamanız, gevşetmeniz ve yabani otları temizlemeniz gerekir. Dikim için lunettes kazı yapmak gerekir. Topraktan tencereye uyum sağlamak için bu büyüklükte olmalılar. Kaldırılan arazi az miktarda humus veya gübre ile karıştırılabilir. Azot ve potasyum içeren delikli mineral gübreleri ekleyebilirsiniz. Filiz, çömleğin toprağı ile birlikte mümkünse deliğe indirilir ve hazırlanmış toprakla serpilir. Kökler derin veya alçak olmamalı, bitki sürekli ayağa kalkmalıdır.
Açık yerde biber dikim
fideler döktüğünden emin ol. Genç bitkiler genellikle hafifçe sulanır. Su veya küçük bir gübreye bir çorba kaşığı hidrojen peroksit ekleyebilirsin. Bu toprağı dölleyecek ve fidelerin büyümesini teşvik edecektir.
gübre

sulama

İyi ve düzenli sulama fidelerin büyümesini sağlayacaktır. Onlarda çiçek yokken, bitkinin tamamını ve daha sonra sadece kökünü sulayabilirsiniz. Toprağın durumunu izlemek gerekir, ancak bir kural olarak, biber haftada üç sulamadan yoksundur. Bu amaçlar için durgun su kullanmak ve gün batımından sonra yapmak doğrudur. Öğleden sonra su alırsanız, güneş suları yerden ısıtır ve bu sadece fidelere değil aynı zamanda yetişkin bitkilere de zarar verebilir. Sulama suyuna az miktarda hidrojen peroksit eklenebilir. Bu, ek oksijen ile toprağı doyurur.

Ek gübreleme

İyi bir hasat elde etmek için Topraklar gevşetilmeli ve bitkilerle gübrelenmelidir. Bazıları, fidanların toprağa dikildiği andan itibaren her iki haftada bir mineral ve organik gübrelerin uygulanmasını önerir. Suda çözülmelidirler, böylece kök sistemi tarafından daha iyi emilirler. Gübrenin organik çözeltisi bir kısım ve on kısım sudan yapılır, kuş pisliği çözeltisi bir ila on beş oranında seyreltilir. Çiçeklenme ve meyve vermede yatak küllerle serpilir.
Kuş pisliği
Diğerleri toprağın gübrelenmesini önerir iniş tarihinden itibaren üç kez. İlk kez, inişten iki hafta sonra yapılır, ikinci kez – çiçekler görünecek ve üçüncü kez – meyve ortaya çıktığında. On litre suya iki çay kaşığı süperfosfat ve üre çözün ve yataklar suyla karıştırılır. Ortalama olarak, çalı başına bir litre çözelti hesaba katmalısınız.

Yetişmek ve lezzetli meyveleri kolayca almak istiyorsanız, büyüyen tatlı biberler hakkında bilmeniz gerekenleri okuyun.

Hastalık Önleme

Biber çeşitleri “Belozyorka” bitki hastalıklarına duyarlı değildir ve zararlılar tarafından saldırıya uğramamaktadır. onun işlemeye gerek yok kimyasal böcek öldürücüler. Önleme ve rahatlık için, bitkiyi beş litre suya bir çorba kaşığı hidrojen peroksit solüsyonuyla püskürtebilirsiniz. Burçlarda suyun durgunluğundan kaçınmak da önemlidir. Bundan, hastalık “siyah bacak” gelişebilir.
Karabiber

Biliyor musun Orta Çağ’da, biber Doğu’dan Avrupa’ya ithal edildiğinde, teslimatı uzun ve riskli bir yolculuğa dönüştü. Bu nedenle, sıradan biber, o zaman, kelimenin tam anlamıyla altın ağırlığı cinsinden değerlendi.

Ürünlerin hasat ve depolanması

Biber “Belozirka” toplanabilir ve sarı ve kırmızı olabilir. Ve bunun içinde ve başka bir biçimde mükemmel bir şekilde tutulur. Buzdolabında ısınabilir iki aya kadar.

Kışın biberleri depolayacaksanız, pedinkül ile birlikte dikkatlice toplamanız gerekir. Meyvenin bütünlüğüne dikkat etmek gerekir, çizik ve ezik olmamalıdır. Daha sonra, meyve kâğıt veya beze sarılmış, bir kutuya katlanmış ve bir kiler gibi serin bir yere yerleştirilmiştir. Biber bu formda neredeyse tüm kış korunabilir. Çürük ve atılmış şımarık meyveler için periyodik olarak kontrol edilmelidir.
Biber Belozirka

Tabii ki, en iyi biber koruma şeklinde saklanır ve dondurulur.

Deneyimli sebze yetiştiricileri, her yıl bahçelerinde çeşitli “Belozyorka” biberi üretmektedir. Çeşitlilik bir ürün getirebilirse, bu neredeyse hiç değildir. o yetiştirme konusunda iddiasız, ona bakmakta çok zaman almaz. İyi bir tat, erken olgunlaşan ve iyi muhafaza ile, biber sadece konserve değil, aynı zamanda uzun bir süre için de sizi memnun edecektir.