Bahçe çilekleri, çeşitleri ve açıklama en iyi çeşitleri

çilek
Çilek bahçesi uzun yetişkinler ve çocuklar arasında en çok tercih edilen meyveleri kazanmıştır. Bu popülerlik onun güzel, çekici görünümü, sulu hamuru ve tatlı tadı verildi. Çilekler sitemizde iyi bir şekilde bulunur ve çeşitlerinin çeşitliliği tüm yıl boyunca bu meyvenin tadının ve vitaminlerinin tadını çıkarmanızı sağlar. Tecrübeli bahçıvanlar, hangi çeşitlerin büyümek için daha iyi olduğunu uzun zamandır keşfettiler ve bundan daha fazlasını anlatacağız.

tanım

Çilekler geleneksel olarak çoğu insanla yaz, orman ve çocukluk ile ilişkilendirilir. Ancak, bahçıvanlardan bu kültürü tanımlamaları için rica ederseniz, bunu çok hafif ve neme ihtiyaç duyacak kadar titizlikle tarif edeceklerdir.
Bahçe çileği

Uzun zamandır büyümesi gerçekten zordu, ama lezzetli meyvelere olan talep sürekli arttı. Bu nedenle, yetiştiriciler davayla katıldı ve aktif çalışmaları sonuç verdi.

Aşağıdakilere ek olarak, çilekler ayrıca “Cinderella”, “Victoria”, “Ali Baba”, “Fresco” olarak sınıflandırılır.

Bugün, Mayıs ayının başından sonbahar sonuna kadar çileklerin tadını çıkarabilirsiniz. Satışta birçok seçenek var, sadece bunların en iyisini düşüneceğiz.

Biliyor musun Çilek ve elma ağaçları akrabalardır, çünkü her iki tür Rosaceae ailesine aittir.

Erken çeşitleri

Yetiştiriciler ılıman bir iklimde erken çilek çeşitlerini yaratmaya çalışmak zorundaydılar. Bu zon, ilkbahar döneminde sık donlarla, bu meyvenin sevmediği beklenmedik bir hava değişimi ile karakterizedir.
Bahçe çileği

Bununla birlikte, yaptıkları çalışmalar meyve vermiştir ve erken çilekler övünebilir:

 • Mayıs ayı sonlarında veya haziran başında olgunlaşan lezzetli meyveler;
 • gün ışığının uzunluğuna bakılmaksızın, cömertçe meyve verebilme yeteneği;
 • samoopylyaemostyu.

Erken hasat etmek isterseniz, aşağıdaki seçeneklere dikkat edin.

Erken Kırım

Ukraynalı yetiştiriciler, verim, hastalıklara karşı bağışıklık ve kötü hava koşulları ile ünlü güzel bir görünüm geliştirdiler.

Yaprakları ile seyrek kaplı, temiz, yarım çalılık bir çalı vardır. Haziran ayı başlarında, kırmızı meyveleri andıran kırmızı meyveler, ihale etini aromasıyla büyülüyor.
Erken Kırım

Bahçıvanlar, bakım kolaylığı için “Erken Kırım” ı seviyorlar, çünkü çalı küçük bir bıyık veriyor ve kışa dayanıklılık için.

Cleary

“Erken Kırım” dan farklı olarak, “Clery”, mümkün olduğunca fazla yer kapmaya çalışırken, site boyunca ince cirri atmaya çok düşkündür. Fakat böyle bir kusur, Clery’in yüksek getirisi ile kaplanmaktan daha fazlasıdır.

Onun uzun dik çalı, nadir yapraklarda enerji harcamaz, ama onları zengin koyu kırmızı parlak ve tatlı-şarap tadıyla farklı olan büyük meyveleri yetiştirmeye yönlendirir.
Cleary

Önemli! Çeşit dona dayanıklı olarak bilinir ve eşit başarı ile açık ve kapalı zeminde bozulur.

bal

Uzun çalıların üzerindeki ilk meyveler, mayıs başlarında, kuzey bölgelerinde – ayın ortasına daha yakın görünür. Konik bir şeklin büyük meyvesi parlak bir bordo tonuyla dökülür ve yoğun tatlı bir etten hoşlanır.

Bu meyveler nakliyeyi ve uzun süreli depolamayı mükemmel bir şekilde tolere eder, bu nedenle genellikle satış için yetiştirilirler.
“Bal” kök ve yaprak döken sistemlerin hastalıkları ile ilgili olarak önemli bir bağışıklığa sahiptir.
bal

Kalistemon

Zayıf topraklarda yüksek verim sağlamak için Türk uzmanları tarafından yetiştirilmiştir. Mayıs başında meyve veren. Bu zamanda büyük bir serpme çalı üzerinde kolayca zengin çilek aroması nakruzhat çilek konik şekli olgunlaşır. “Calistemon” nadiren hastalanır ve sık besleme gerektirmez.
Kalistemon

Orta olgunlaşma dereceleri

Bu kategoriden türler mayıs ayı sonlarında – haziran ayı başında meyve vermektedir.

Bu çeşitlerin altında genellikle çilek tarlaları için alanın% 25-30’u tahsis edilir, çünkü böyle bir çileğin birçok avantajı vardır:

 • erken dönemlerde olduğu gibi, hava şartlarından dolayı mahsulleri kaybetme tehdidi daha azdır;
 • Yaz mevsiminde hasat düşer ve o zaman çileklerin güneş ve vitaminleri dolduracak zamanı vardır;
 • şu anda en tatlı şey daha tatlıdır;
 • Meyve üzerindeki yoğun cilt, ısıl işlem sırasında ve nakliye sırasında şeklin korunmasını sağlar.
Önemli! Çilek olgunlaşmasının ortalama ağırlığı 25-30 gramdır ve çalılıkların her mevsiminde 500 gram çilek hasat etmek mümkündür.

sultan

Mısır yetiştiricilerinin çalışmalarının mükemmel bir sonucu, endüstriyel ölçekte aktif olarak yetiştirilmektedir. Geniş yayılan çalıların üzerinde, güzel bir peduncle ile parlak kırmızı meyveler yetişir, bu çeşitliliği restaurateurs ve şekerlemeler tarafından çok beğenilir.
sultan

Mükemmel tat ve dış verilere ek olarak, “Sultan”, gri çürümeye karşı direnç ile karakterizedir, hem ısı hem de dona sakin bir şekilde tolere eder.

Turid

Amerika’ya özgü bu tür, yeşil rengin parlak yaprakları ile tanımak kolaydır. Büyük dallı çalı ve meyveleri oldukça büyük büyümektedir: ortalama 90-150 g Meyvelerin şekli kubarevnaya veya daha çok bir tarak gibi olabilir.

Koyu renkli posa, hafif muskat aroması ve hoş aroması veren sulu bir tatlılığa sahiptir. Uzun süreli taşıma ve ısı derecesi çok düşkün değil, hastalıklara karşı dayanıklıdır.
Turid

Geç dereceler

Geç çeşitlerin çileği, Haziran ayı sonlarında Temmuz ayı başında meyve vermektedir. Şu anda, çilek için talep ve fiyat büyüyor, bu yüzden satmak için karlı olabilir. Kuş üzümü ile ahududu da olgunlaşır, bu da çilekleri mükemmel bir şekilde tamamlar.

Çilek reçeli nasıl yapılır öğrenin.

Geç çeşitler hem açık hem de kapalı topraklarda harika hissederler, vitaminler ve yararlı mikro elementlerle doludur, ancak ekim işlemleri dikkatli bir bakım gerektirir.

Biliyor musun Belçika’nın Vepion şehri yabani çileklerin başkenti olarak kabul edilmektedir. Her çeşit çeşidini yetiştirir ve bu dutun şerefine düzenli olarak festivaller ve kutlamalar yapar.

Jem

Üreticilerin “Jema” dan yayılan dalları ve az sayıda yaprakları ile orta boy bir çalı var. Bu türün meyvesi, narin bir tat ve harika bir aroma ile çok sulu. Fakat parlak kırmızı meyveler oldukça yumuşaktır, geçişleri tolere etmezler.
Jem

Bu nedenle, mükemmel tat olmasına rağmen, satış meyveleri “Reçeller” tanışmak zordur. Çeşitlilik hastalığa daha az duyarlıdır ve çok fazla bıyık verir.

Onarım çeşitleri

Bahçıvanlar çok severler, çünkü bu türün çalıları yılda birkaç kez hasat edilir.

Kendinizi en iyi çilekli bilinçsiz çilekli çeşitleri ile tanıştırın.

Tamir sınıflarının birçok avantajı vardır:

 • çilekler ekimden sonraki ilk yıl içinde görülür;
 • Bu çilekler zararlılara daha az eğilimlidir;
 • Bu alt türler farklı şartlara ve topraklara uyarlanmıştır;
 • çalılar güzel bir şekle sahip, bu yüzden genellikle yataklar için dekoratif dekorasyon olarak kullanılır.
Biliyor musun Nisan ve Mayıs aylarında yetişen çileklerin yaprakları, meyveler için besin sağlar, ancak yaz sonbahar yaprakları kış mevsiminde rezerv biriktirir.

Bu çeşit gruplara ayrılmıştır:

 • Remontant basit türler;
 • nötr günışığı.

ananas

Klasik yabani çileklerin aroması ve tadı olmasına rağmen, tropik ismi güzel portakal rengi sayesinde elde edilmiştir. “Ananas” Polonyalı yetiştiriciler hastalığa direnç kazandırarak (bazen bitki kahverengi veya beyaz lekelerden etkilendi) ortaya çıktı.
ananas

Bu türdeki çalılar düşüktür, ancak aktif olarak yaprakları büyütür ve bir bıyığa yayılır. Yılda iki kez, mayıs ortası ve eylül ayı sonunda, büyük kübik meyveler ağırlıkça 50-60 gram kadar görünür.

konsolos

Bu çok verimli çeşitlilik Mısır yetiştiriciliğinin bir sonucudur. Küçük yayılan çalılar üzerindeki ilk meyveler, Mayıs ayı başlarında ortaya çıkar ve bu kadar erken bir zamanda olduğu gibi oldukça zengin bir hasattan memnun olurlar. Bir sonraki hasat eylülün ikinci yarısında düşüyor.

“Konsolos”, yüksek kaliteli çilek ile ayırt edilir: tatlıdırlar, yumuşaktırlar, fakat nakliyeyi iyi tolere ederler ve hamurun boşlukları yoktur.
Çeşitliliği büyümesi kolaydır, çünkü nadiren hastalanır, biraz bıyık verir.
konsolos

Kraliçe Elizabeth İkinci

Meyvelerin yüksek kalitesi, bu çeşitliliği tamir edilenler arasında en popüler hale getirmiştir. “Kraliçe” nin meyveleri, zengin kırmızı laklı bir yüzeye sahip, büyük, güzel şekillidir. Ve meyvelerin tadı, sıradan çileklerden ziyade ballara benziyor.

Önemli! “Kraliçe” için, mahsulün tamamen olgunlaşması önemlidir, aksi takdirde tadı tam olarak ortaya çıkarılmayacaktır.

Çalılıklarının meyvesini Mayıs ayında başlıyor ve kasım ayı sonuna kadar 1-2 ek ürün vermeyi başarıyorlar. Bir çalıdan yaklaşık 1-1.5 kg çilek toplanır ve 4-6 bitki hasat başına 12 kg’a kadar çıkacaktır. Aynı zamanda, bir meyvenin ağırlığı 40-50 gr’a ulaşır.Eğer hava koşulları keskin bir şekilde bozulursa, meyveler şekil değiştirir, uzar ve 80 gr’a kadar kilo alır.

Yoğun hamur, çileğin don sırasında veya ısıl işlem sırasında çekici kalmasını sağlar.
“Kraliçe” zararlılara ve hastalıklara karşı iyi direnir, ancak uzun süreli yağmurlar ve nem ile çalılar en iyi fitozini veya “İntegral” ile tedavi edilir.
Birleşmenin Kraliçesi 2

Her 3 yılda bir, bu çileğin ekilmesi yenilenmelidir, aksi takdirde meyveleri ezilir ve bal tadı kaybedilir.

Everest Dağı

Çeşitliliğin ikinci adı – “Monte Everest” – Fransız kökenini verir. “Everest” için karakteristik özellikler – verim ve güzel bir görünüm.

İyi bir bahçıvan yılda 2 kez yıkar: yazın başında ve sonbaharda daha yakın. Çalılıktan bir anda, 800 gr’a kadar çilek toplarlar, her birinin ortalama ağırlığı 20-50 g’dır. 2 kilograma kadar çilek alın.

Görünüşe gelince, “Everest” i kışın muhteşem bir şekilde tolere eden küçük ama muhteşem çalılarla öğrenebilirsiniz. Meyveler, koni şeklinde, parlak kırmızı renkte ve çok lezzetli, yoğun bir ete sahip, zengin bir tada sahip.
Everest Dağı

Biliyor musun Çilek, dereotu, maydanoz, fasulye, ama önce salatalık, lahana, domates sonra iyi alamadığı toprak üzerinde büyümeye bayılırlar.

cehennem

Alman çilek çeşitliliği, kenarlarında hafifçe titreyen orta boy bir çileğe sahiptir. Açık yeşil mat yaprakları vardır, bunların arasında küçük çiçekler vardır.

Bunlar hızla beyaz gevşek etli küçük koni şeklinde meyveler (15-20 g) ile değiştirilir. “Ada” nın tadı tatlıdır, ancak hafif bir ekşi ile, bu meyveye bir nota verir.

Çeşitlilik, kış donlarından mükemmel bir şekilde yaşanır, ancak hastalıklara ve zararlılara karşı oldukça hassastır. Bu nedenle, çalıları korumak için düzenli profilaksi gereklidir.
cehennem

tükenmez

Görünüşte bu çeşitlilik, çalılıkların seyrek olarak örtülen koyu, neredeyse gri yaprakları olan diğerlerinin arasında göze çarpar. Halen “tükenmez”, hala SSCB’de bulunuyordu, ancak bugün, verim bakımından, daha “genç” çeşitleri ile rekabet edebilir.

O yeşilimsi tohumu ile parlak bir cilt ile kaplı, çok büyük anız-koni meyveleri (5-6 gram) yoktur. Bununla birlikte, etin beyaz damarları ile pembe tadı benzersizdir.
Bitki, tüm kuvvetleri meyveyi büyütmeye yönlendirir, böylece bıyık biraz verir.
tükenmez

Önemli! Özel hassasiyet “Bitmez” acı çekmez, ancak genellikle külleme saldırılarına maruz kalır.

Sakhalin

Popüler bu marka sadece harika bir tat değil, aynı zamanda tıbbi özellikleri de yarattı. Çilek “Sakhalin” kullanımı, tuz metabolizması, anemi ihlali ile, sindirim sorunları yaşayan insanlar için tavsiye edilir.

İyileşme etkisi, potasyum, sodyum, manganez, iyot bakımından zengin bir bileşim ile sağlanır.

Haziran ayındaki ilk getirilerden biridir ve daha önce ilkbaharda bir filmle kaplıysa, meyveler daha önce ortaya çıkacaktır. İlk yılda iyi fideler verilecek ve tatlı etin tadını çıkarma fırsatı verecektir.
Sakhalin

Bu çilek, kokulu bir aroma ve uzun bir donma ile bile muhafaza ettiği güzel bir şekil ile karakterizedir.

Nötr günışığı çeşitleri

Çilekler her zaman güneş olmadan iyi yapmayan bir bitki olmuştur. Işığın yetersizliği mahsulün hacmi ve kalitesi üzerinde olumsuz bir etki yarattı, bu yüzden yetiştiriciler alternatif seçeneklere yansıdı. Yani nötr bir gün ışığı vardı.

Ayrıca, tohumlardan bahçedeki çileklerin fidanlarının nasıl yetiştirileceğini, çilek haşereleriyle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek de yararlı olacaktır.

Gün ışığının süresine bakılmaksızın, sonbaharda daha yakın olan yazın başında da aynı şekilde çiçek açarlar ve aynı şekilde bırakırlar. Çalıları bir seraya transfer ederseniz, hasat Kasım ayında toplanabilir.

Biliyor musun Yabani çilek vatanı Güneydoğu Asya olarak kabul edilir.

Felicia

Türkiye’de nispeten yeni bir çeşitlilik, 2010 yılında yetiştirilmiştir.
Koyu yeşil parlak yaprakları ile kaplı küçük bir yarım çalılık çalı vardır.
Felicia

Üzerinde, bitki çiçeklenip sürekli olarak bozulduğu için, aynı zamanda çiçek ve meyveleri de gözlemleyebilirsiniz. Parlak kırmızı meyveler, küçük olmasına rağmen, karakteristik bir orman aroması yayan tatlı sulu hamurla doludur. ABD çalısı çok az verir, bu yüzden kök oluşumunun uyarıcılarına ihtiyaç duyar.

Dekoratörler, balkonlarda, alpin tepelerinde, çiçek yataklarında yetişen “Felicia” yı kullanırlar.

Aisha

“Felicia” dan farklı olarak, Türk çeşidi “Aisha” nın daha büyük boyutları vardır. Onun çalı yoğun yeşil yaprakları ile kaplıdır. Meyveli meyvelerde, yoğun kokulu ete sahip, koni benzeri meyveler ve iyi tatlar görülür.

Bir sonraki hasattan sonra “Aisha” nın dinlenmesi sadece 2 haftaya ihtiyaç duyar ve daha sonra tekrar çiçek açar. Çiçekler acele eder ve bıyık: çalılık onları biraz serbest bırakır, ama kök almak için zamana sahip olmadan önce tomurcuklarla örtülmeye başlarlar.
Aisha

Son meyveler ilk donlardan önce ortaya çıkar.

Albion

Uzak Amerika’dan bu çeşitliliği aldık. “Albion” da yetiştiriciler, yüksek verimleri, hastalıklara ve dona karşı direncin yanı sıra hoş kokulu tatlı etleri başarıyla birleştirmiştir. Buna ek olarak, meyveler de taşımayı iyi tolere eder.

Bu nitelikler nedeniyle, çeşitlilik endüstriyel faaliyetlerde aktif olarak kullanılmaktadır. Çalılıkların üzerindeki ilk meyveler mayıs ortasına gelir ve mevsimdeki son hasat kışın daha yakın toplanır. Albion’daki meyveler koyu kırmızı bir koni şeklinde büyüktür. Yaz aylarında, çileklerin tadı güzeldir, ancak sonbaharda gerçekten bal olur.
Albion

Thelma

Bu İtalyan bilim adamlarının çalışmasının sonucudur. Kompakt bir çalı üzerindeki meyveler, bitkinin dinlenmesi için 2-3 haftaya ihtiyaç duyduktan sonra, Mayıs ortasına kadar görünür. “Thelma” nın orijinal bir meyveleri vardır: büyük meyveler, oyuklar içeren disseke edilmiş bir koniyi andırır.

Keserken, tatlı bir tadı ve hafif aroması olan kalın bir et bulunur. Çeşitlilik neredeyse hasta değil, ama çok fazla bıyık veriyor.
Thelma

Beyaz Dut Çeşitleri “Beyaz İsveçli”

Yatağa ve masaya orijinal not eklemek isterseniz, “Beyaz İsveçli” yi ekin. Koyu yeşil yaprakları ile yoğun bir şekilde noktalı kompakt bir çalı ile güzel bir çeşittir. Ürün yaz aylarının ilk yarısında olgunlaşır, daha sonra orta boy çilek (25-30 g) güzel beyaz renk ortaya çıkar.

Et, hafif asittir, ancak aroma bir orman dutuna benzemektedir.
“Beyaz İsveçli” hastalıklara dayanıklıdır, ancak hava değişikliklerini sevmez.

Önemli! Bu çilek, kırmızı pigmente alerjisi olan kişiler ve diyatezi eğilimi olan çocuklar için mükemmeldir.

Özgür olmayan çeşitler

Çilek, sonunda köklenen ve yeni bir bitkiye hayat veren anten – sürünen sürgünlerin yardımıyla üreme ile karakterizedir. Bu tür filizleri oluşturmak için, çalı ekinlerdeki ek meyvelere yönlendirilebilecek kuvvetleri harcar.

Bu, ürperticilerin, bezely çeşitleri ya da bilimsel olarak, aldatıcı remontant çilekler oluşturmasını gerektiren bir fikir.

Akrabaların aksine, bunlar:

 • Meyve haziran ortasından kasım ayı başlarına kadar;
 • büyük meyve boyutları var;
 • bir çalıdan 1 bin çilek ver;
 • Aroma ve aromatik özellikler üzerinde yabani çileklere hiçbir şekilde daha az rastlanmaz.

Buna ek olarak, çeşitler olmadan boncuklu yataklara bakmak çok daha kolaydır ve hasatları daha stabildir. Alp onarım kültürü için en iyi seçeneklerden bazıları burada.

flört

Bu, erken olgunluk, soğuk algınlığı ve dona karşı direnç ile ünlü çok yönlü bir versiyondur. O kırmızı-turuncu bir ton orijinal meyveler vardır ve her bir meyvenin ağırlığı yaklaşık 20-23 g. Hoş bir tatlı ve ekşi tadı, sulu ve kokulu posaları tamamlar.
flört

“Coquette” in tek dezavantajı – zararlıları ve çeşitli akarları tolere etmez.

Biliyor musun Bilim adamları hala kaç tane çilek çeşidi olduğuna karar veremiyor. Farklı tahminlere göre, sayıları 80 ile 200 arasında değişmektedir. Bu karışıklık, meyvelerin kromozom yapısındaki farklılıklar nedeniyle ortaya çıkmıştır.

Lyubasha

Aynı dezavantaj da erken olgunlaşma “Lyubasha” dir. Bu çeşitlilik zararlılardan korunmalıdır, ancak diğer problemlerle birlikte sevimli çalılar kendileriyle başa çıkacaktır. Soğuktan ve dondan korkmazlar, sıcağa sessizce tepki verirler.

Büyük meyveler, ortalama 20-25 gr ağırlığında tatlı bir tadı, sulu posa ve taze aroması vardır. Meyveler ulaşımı kolay bir şekilde yaparlar, bu yüzden satışa çıkarlar.
Lyubasha

Ancak, birçok basitçe, güzel manzarası eşliğinde çalıları kesip, bu yüzden süs çiçek yatak üzerinde ve pencere üzerinde tencerelerde “Lyubasha” ortak.

bolero

Bu büyük boy çeşitlilik, yirminci yüzyılın sonlarında İngiliz yetiştiricileri tarafından yetiştirildi.

Bunun ayırt edici özellikleri:

 • kompakt çalı;
 • büyük (35 mm’ye kadar) meyveler;
 • tatlı tadı;
 • uzun ömürlü (bir çalı 5 yıla kadar meyve taşıyabilir).

“Bolero”, hava koşullarının çeşitliliğine dayanıklı olarak kabul edilir. Ne keskin donlar ne de kuraklık mahsulün hacmini ve kalitesini etkileyemez. Ayrıca bu tür hastalıklar ve mantarlara karşı bağışıktır.
bolero

Küçük meyveli

Her çeşit çilek büyük formlara sahip değildir, ancak küçük gövdeli türlerin hayranları vardır. Mütevazi boyutlara sahip en ilginç örnekler hakkında bilgi edinin.

Baron Solemacher

Yüksek fosfat içeriği olan topraklarda iyi yetişen alt türlerin talepkar bir temsilcisi. Gölge içinde kalmak, odalara, örneğin balkon tencerelerinde yetişmesi daha alışkanlıktadır.

Yemyeşil çalılar, geniş yaprakları altında küçük saksı meyveleri saklı büyür. Ekimden sonra ilk yıllarında “Solemaher” ilk hasadı verir ve sonbahar donlarına kadar meyve verebilir. Bir çalı, yaz başına 0.5 kg’a kadar çilek üretmektedir.
Baron Solemacher

Önemli! Yaşamın ilk 3 yılında bu çeşitliliği aktif olarak bozar. Bundan sonra, genç çalılar dikmek için gereklidir.

Rügen

Çilek çeşitleri arasında, bu bir fahri eski zamanlayıcıdır, çünkü “Rügen” tarihi yaklaşık 100 yıldır. Ama yine de zengin hasat için bahçıvanlar sever: Bir çalı sarımsı eti ve mükemmel bir tadı farklıdır 100 meyveler, kadar verir. Başarısının sırrı, bitkinin beslediği bol bitki örtüsüdür.

Çiçekli “Rugena” Ekim’e kadar devam ediyor, bu nedenle kompakt çalılar sıklıkla evde bir dekor unsuru olarak yetiştiriliyor. Çeşitlilik çok fazla ışığa ihtiyaç duymaz, iyi ve kapalı hisseder. Orta bölgenin ikliminde, nadiren hastalanır, zararlılara karşı dayanıklı bir bağışıklığa sahiptir.
Rügen

Ruyan

Bu Çek çeşitliliği, geniş yaprakların üzerinde yer alan kokulu meyvelerle tedavi edilir. Harika bir tatlı tadı var, ama Ruyan hasadı yetiştirmek zor. Doğası gereği çeşitlilik oldukça zahmetlidir. Bol yağışa, süzülmüş toprağa ve düzenli sulamaya ihtiyacı var.

Koşullar yerine getirilmemişse, verimi keskin bir şekilde azalır. Kuraklık tarafından tehdit edilmeyeceği yerde, ağaçların taçlarının altında, gölgede bitki “Ruyanu”.
Ruyan

tatil

Bu melez ABD’de çeşitli çeşitler temelinde oluşturuldu. Bugün, aktif kullanımı burç kompaktlık sayesinde, en büyük boyutu bu şekilde. Ağırlık meyveleri 30 cm aşan 10 ila 15 g arasında değişir, ve yaz sonuna doğru olgunlaştırmak değildir.

Çeşitlilik tatlıya atıfta bulunur, çünkü koni şeklindeki meyvelerde gizlenmiş tatlı bir eti vardır.
“Tatil”, ilk dona ve küçük zararlılara dirençli iken yüksek verim gösterir.

Bu makale bahçeniz için toplamaya değer çilek çeşitlerini belirlemenize yardımcı olacak ve lüks çalılar evinize çekicilik ve rahatlık sağlayacaktır. Sonuçta, çilek büyüyen açısından – mükemmel bir seçim: Bu güzel, iddiasız bir dekor ve lezzetli, sağlıklı bir dut.
tatil

Tatlı, yararlı bir meyve tatlısı ile sevdiklerimizi memnun etme fırsatını kaçırmayın.

Ağ kullanıcılarından geri bildirim

Bu arada, ısıda, toprağa ekilmemiş, çileğe ekilmiş daha fazla çilek vardı. Ve yağmurlu yılda, barınakta daha fazla meyveler. Cehennem nadiren Urallarda, ben de farkı gördüm.

Tanya G
http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?p=698859#p698859