Arı içeriklerinin özellikleri ve Varre kovanının bağımsız üretimi

Hive Varre
Tarımın gelişiminin şimdiki aşamasında, bal ekstraksiyonu konusuyla ilgili olmaya devam etmektedir, bu nedenle, kovan oluşturma teknolojisine çerçeve içermeyen bir vücut sokarak bu süreci optimize etmek yararlıdır.

Basit inşaat ve uygun operasyonda, arı evi bal toplamak için rahat koşullar ile böcek sağlayacaktır.

Bu nedir?

Emile Warre, hayatını arılar için konut inşaatını incelemeye adamış bir arıcıydı. Arıların bezramochnoe içeriğini icat edene kadar çeşitli kovan sistemlerini test etti.

Biliyor musun Arı 5 gözü vardır ve kırmızıyı ayırt etmez.

Arı evi, arılar için konforlu bir konaklama sağlamak amacıyla oluşturuldu. Ayrıca, böceklere doğal olanlara en yakın koşulları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Hive Varre
Ayrıca, minimum iş gücü ve para maliyeti ile maksimum bal miktarı elde edilebilmesi nedeniyle arıcı için uygun bir yapıya sahiptir. Bu tasarım bezramovnogo arıcılık yapmak için idealdir.

Kendi ellerinizle başka kovan türleri yapabilirsiniz: çok gövdeli, alp, nükleus, kovan Dadana.

Tasarım özellikleri

Warre’nin başrahisi tarafından icat edilen kovanın inşası, yürütme ve ekonomik açıdan basittir. Özel şemalar ve çizimler kullanarak, ürünün boyutlarını doğru bir şekilde belirleyebilir ve arı evini en uygun şekilde donatabilirsiniz. Sabit petekler ile bir ahşap kovan bir alt, birkaç çerçevesiz gövde, bir bakla ve bir çatı oluşur.

Avantaj, arıcının gerekli eklemeleri veya gereksiz durumları ortadan kaldırmasıdır. Bir arı sürüsünün çerçevesiz içeriğinin, herhangi bir yaş, cinsiyet ve yapıya sahip bir insan için bal toplamanıza izin verdiğine dikkat edilmelidir.

Biliyor musun Arı saatte 65 km’ye kadar hızlara ulaşabilir.

Ayrıca, çerçeve tertibatının çerçevesiz özelliği, arıların geçimini arttırır, onlara daha fazla alan verir ve hasat sırasında böceklerin olumsuz duygulara sahip olmasına neden olmaz. Bir kovan gövdesi şu boyutlara sahiptir: 300 mm uzunluk, 300 mm genişlik ve 210 mm yükseklik. 24 mm genişliğindeki üst çubuklar, birbirinden 12 mm mesafede yerleştirilir. Sert yüzeylerle kaplanmalıdırlar.
Tasarım özellikleri
Çubukların altında, balmumu şeritleri ve çatıda, kovanın havalandırılması için delikler açılmalıdır. Podzryshnik, bir bezle kaplanmış ahşap talaş veya bataklık yosununa sahip bir yastıkla donatılmalı ve havalandırmalı tavan tablasından ayırarak kemirgenlerin kovanına girmesini önleyecektir. Yaz aylarında Varre kovanı birkaç bina ekleyerek alanını arttırıyor.

Varre kovanının iç yapısı

Yukarıdan aşağıya kovanın cihazını düşünün.
Sivri çatı, bağlantı elemanları olmaksızın takılır ve havalandırmanın iyileştirilmesine izin veren birkaç delik vardır. Bir inç tahtadan toplanır. Çatının altında yosun veya talaştan oluşan bir yastık var. Aşağıda bir bezle kaplıdır.

Önemli! Isıtma pedinin içeriği önceden kurutulmalıdır.

Kovan arıların habitatı için koşullar yaratmış olsa da, mümkün olduğu kadar doğal olana kadar, böceklerin tedavisi ve beslenmesine ihtiyaç duyulabilir. Bunu yapmak için, boş bir çerçevede, kumaşın köşesini bükün ve besleyiciyi üstüne yerleştirin.

İlk binanın düzenini düşünün. Yukarıda, arıların propolis uygulandığı özel bir tuval yerleştirilmiştir. Altında dikdörtgen oluklar bulunur, bir tarafta olukları ortada kesmek ve mumla dökmek gerekir. Plakalar çivi yardımıyla kovana bağlanır. Gelecekte arılar, kovanın tüm iç alanını katmanlarıyla örtüşen bir petek inşa etmek için bu yapıyı kullanacaklar.

Tam olarak aynı çerçeve (birkaç çerçeve) aşağıda yer almaktadır. Onları dışarıya bağlamak gerekiyor. Ana bölümlerin altında alt. Bu, bir tarafa su kovanına akmasını önlemek için bir girintiye sahip olan uyumsuz bir çerçevedir. Ayrıca, arı evin güçlü bacaklar ile donatılmış olması gerekir.
arı kovanları

Kendi Ellerinizi Nasıl Yapabilirsiniz?

Bir kovanı bağımsız olarak yapmak için, ahşap tahtalara ek olarak, özel araçlara sahip olmak gerekir: demir testeresi, çekiç, çivi, kumaş, ölçüm cetveli vb. Çizimi önceden hazırlamak da gereklidir.

Arı kovanı yararlı maddelerin bir deposudur. Balmumu, propolis, polen, arı sütü, zabrus, perga, arı zehiri – arıcılığın tüm bu ürünleri bize yarar sağlar ve hem tıpta hem de kozmetolojide kullanılır.

Inşaat yöntemi oldukça basit, ana şey kesinlikle ölçümlere uymaktır. Dikey yapının özellikleri nedeniyle çok yüksek bir kovanın düşebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, üçten fazla bina inşa etmemelisiniz. Warrè Hive’ı aşağıdan yukarıya inşa etmek için algoritmayı düşünün.

alt

Alt, kovanın kendisinden daha önce yapılmalıdır. Kalınlığı 15-20 mm olmalıdır. Alt kısım iyi yerleştirilmiş panolardan yapılmalı ve ayaklar kovana otu yerleştirmek için tabana bağlanmalıdır.
alt

konut

Kutu, içinde 12 mm mesafede 8 adet torna bulunan bir kutu. Bu tasarımı yaparken, levhaların bağlantılarındaki bağlantılarını izlemeniz gerekir. Sırasıyla 300 mm, 20 mm ve 20 mm uzunluk, genişlik ve yüksekliğe sahip dikdörtgen çubuklar yapıştırıcı ile yapıştırılmalı ve çivilenmelidir.

Önemli! Sapların üst kenarının yağmurlu havalarda suyun serbestçe akmasını sağlayacak şekilde biçmek gerekir.

konut
Sapları üretmek için, 12 mm çapa sahip çelik çubukların ve imalat için uçlarda çivilerin kullanılması tavsiye edilir. Ürünü kovanın tabanına tutturmak için gereklidirler. Böylece arıcı arı evini doğru yere taşıyabilecektir. Kalem üretimi

Podkryshnik

Durumdan farklı olarak, aşırı yükün boyutu 5 mm azaltılmalıdır. Bu, çatının hızlı bir şekilde çıkarılmasından dolayı emek yoğunluğunu azaltacaktır. Açıklığı 10 mm’ye kadar artırabilirsiniz.
Podkryshnik
saman çatısı altında bölmesini doldurmak suretiyle, ağaç talaşı veya yosun kovanının tüm alanı kirletecek dağılmamış olan kutu içeriği kumaşın alt kısmına monte edilmelidir.
Podkryshnik

kapak

Aşırı yükün üstünde havalandırma delikli bir çatı vardır. çatı
Kalınlığı 20 mm, kenarların yüksekliği olmalıdır. 120 mm. çatı

Önemli! Daha ince malzeme, çatıyı daha kolay.

Sınırsız arılar

Arı yetiştiriciliğinin başlangıç ​​aşamasında ayrı bir sürünün doldurulması uygun olacaktır. Ancak, bu her zaman mümkün değildir, çünkü piyasa bu teklife sahip olmayabilir. Bu durumda, daha önce kovanda yaşayan arı satın almak için gerekli olan bir aile edinme için başka bir seçenek düşünün.

Ardından onları arı kovanına koyun ve sürün. Bundan sonra arıların Varre kovanına yerleştirilmesi gerekir. Toplam sayılarını kovan bedenlerine eşit olarak dağıtmak için parçaların haşere toplanması gerektiği unutulmamalıdır.
Arıların içeriği

Biliyor musun Bir yetişkin için ölümcül doz 500-1100 arı sokmasıdır.

Bu eylem algoritması, kovanlara bakan bir kişinin cildinde ısırıklara yol açabilir, bu nedenle bu prosedür deneyimli arıcılar için tavsiye edilir.

Genel olarak, arıcılık düzenleme sürecinde, böceklerin kendileri için tecrübe ve tutum ile önemli bir rol oynar. Ve onlar için konut yapımı, gerekli ölçümlere uymanın ve özel bir çizimin kullanılmasının önemli olduğu temel bir unsurdur.