“Agricola” gübre: özellikleri, amaç, gübreleme uygulaması

İlaç
Agricola ilacı çiftçiler ve bahçıvanlar için gübreleme fidanları talimatlara uygun olarak. Bu gübrenin etkili olup olmadığını, ne kadar güvenli ve ekolojik olduğunu, sağlıklı fidelerde kullanılmasının gerekip gerekmediğini anlayacağız.

Meyve ağaçları, çalılar ve kapalı çiçekler için uygulama hakkında konuşalım.

Formlar ve açıklama

Gübre “Agricola” nın salım formu ve bileşimi ile başlayalım.

Gübre bileşimi sunulmaktadır en gerekli üç element Büyüme, gelişme ve meyveye yönelik bitkiler için gerekli olan:

 • azot (% 15);
 • fosfor (% 21);
 • potasyum (% 25);

İlacın amacına bağlı olarak kendi bileşiminde ek eser elementler olabilir: bakır, manganez, çinko, demir, bor ve diğerleri.

Sıvı konsantre

İlaç

Bir ölçüm şişesi ile satılan konsantre bir preparattır. Gübre su ile 1: 100 veya 1: 200 oranında seyreltin.

Kuru substrat

Kuru substrat, hem toprağa gömülebilen hem de su ve sulanmış ürünler içinde seyreltilen granüller tarafından temsil edilir. Bu seçenek ilginçtir çünkü 1-1,5 kg ve 50-100 gramlık bir ambalaj vardır, yani birkaç yatağı gübrelemeniz gerekiyorsa, o zaman küçük bir torba yeterlidir ve fazladan para harcamanız gerekmez.

Gübre çubukları

Çubuklarla ambalajlamak az sayıda bitkinin hızlı beslenmesi için uygundur. 20 bitki için yeterli olan 1 paket 20 çubuk halinde. Sadece kültüre yakın bir sopayı tutmalısın, ve o, yavaş yavaş toprağı zenginleştirecek, kendi işini yapacak. Bu serbest bırakma biçiminin etkisi daha uzun sürer, ancak sadece küçük inişler için uygundur.

Önemli! Çubukların fiyatı 0.5 kg kuru alt tabakaya yaklaşıyor.

İlaç

“Agricola” uygulaması için özellikler ve öneriler

Bir gübre olarak “Agricola” hemen hemen tüm ürünler için kullanılır, ancak sürümün kendi sürümüne uygun farklı sürümleri vardır. Bu nedenle, bahçe ve bahçe için karmaşık gübre kullanımı hakkında konuşalım.

Sebze lahanası için gübre, tavuk gübresi ve kompost gibi organik gübreler kullanılabilir.

Domates, biber, patlıcan için

Tüm itfaiye için, pelet üretiminin üçüncü versiyonu kullanılır – Agricola-3. Gübre formülü, fidelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli organik (kompost / humus) yerini alır.

Kompozisyon, yüzde oranı ile “standart” dan biraz farklıdır. ana bileşenler:

 • azot -% 13;
 • potasyum -% 20;
 • fosfor -% 20.

Ayrıca, abur cubur bitkilerinde potasyum emilimini destekleyen magnezyumun önemli bir oranı vardır.

Aşağıdakileri uygulayın: 1 litre suda seyreltilmiş 2,5 g madde ve fideleri sulandırın. Açık zeminde fideleri topladıktan sonra 15 günden erken olmayan “Agricola” uygulayın.

Önemli! Gübre sadece kökünde uygulayın.

Havuç, pancar, turp için

Bu kökler için, ekim ekiminden itibaren kullanılabilen Agricola-4 kullanılır.
Havuç işleme 3 aşamada gerçekleştirilir:

 1. İlk sürgünlerin ortaya çıkmasından 3 hafta sonra. 10 litre suya 12,5 g pelet yetiştiriyoruz ve sulama ya da püskürtme yapıyoruz. Bu miktar 10-17 metrekare için yeterlidir. bitkilerin m.
 2. İlkinden 2-3 hafta sonra gerçekleşir. 10 litre suya 50 g yükseltiyoruz ve 10-20 metrekarelik alanı işliyoruz. m.
 3. İkinci tedaviden 2 hafta sonra. Dozaj ve alan aynıdır (50 g / 1 L, 10-20 metrekare).
Önemli! Püskürtme için daha fazla miktarda hazır (seyreltilmiş) gübre kullanmanız gerekir.

Gübreleme pancar ve turp sadece 2 aşamadan oluşur:

 1. Dikimleri inceledikten hemen sonra. Aktif maddenin 25 gramı 10 litre suda çözülür ve 10-20 metrekare işlenir. m.
 2. 2 hafta sonra aynı üst pansumanı yapıyoruz (25 g / 1 l, 10-20 sq. M).

Lahana için

Lahana için, Agricola-1’in granüler bir versiyonu kullanılır. Tohumlama toplandıktan 10-15 gün sonra yapılır. 25 g kuru gübre, 10 litre su içinde çözülür. Bu miktar 10-12.5 metrekare için yeterlidir. m İlaçlama için gübre kullanırsanız, kök sulama için artarsa ​​arıtma alanının azaldığı anlaşılmalıdır.

Daha fazla işlem, Ağustos ortasına kadar, dozajın (fide varyantına kıyasla) 4 kez arttırılmasıyla gerçekleştirilir.

Soğan, sarımsak için

Granüller şeklinde “Agricola-2” kullanılır. Soğan ve sarımsak, ampul veya dişetinin oluşumu sırasında beslenmelidir. Dozaj aşağıdaki gibidir: 15 g su içinde 25 g seyreltilir ve 15-25 metrekare alana uygulanır. m (uygulama yöntemine bağlı olarak). Ekim döneminde, 1 hafta arayla en fazla 3 yemleme yapılmalıdır.

Salatalık, patissoni, kabak ve kavun için

“Agricola-5”, fidelerin en uzun gübrelenmesi için vazgeçilmezdir. balkabağı kültürleri. Üç temel öğeye ek olarak, besleme, bu bitkiler için gerekli olan magnezyum oksit içerir. Fideler için, üst sarkma, açık zemine nakledildikten bir hafta sonra kapanır. 25 g granül, 10 litre su içinde seyreltilir. 10-25 metrekare. Karışımın 10 litresi tüketildi. Bir sezon için 10 gün aralıklarla 4-5 ek sargıları harcamak.

Önemli! Salatalık, kabak, patisson ve kabak, kök altında hem püskürtme hem de infüzyon ile beslenebilir.

Kavun için yapraktan üst pansuman, transplantasyonun açık zemine aktarılmasından 15 gün sonra gerçekleştirilir. Meyvelerin başlamasından önce 2-3 besleme yapılmalıdır.

Sebze bitkileri fideleri için

Sebze ve çiçek fideleri için ayrı ayrı Agricola-6 oluşturuldu. Bu, tüm genç bitkiler için uygun olan daha evrensel bir gübredir.

Dengeli kompozisyon, fidelerden elde edilen nitratları uzaklaştırmayı ve gerekli maddelerin birikmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Fideler için ekstra gübreleme, bitkilerden gelen tüm ağır metallerin erken aşamalarında uzaklaştırılmasıyla çevre dostu bir ürün elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Üst pansuman 5 defaya kadar yapılır. Dozaj – 10 litre su başına 25 gram. Tüketim – kare başına 1 litre. Gübre uygulama aralığı 7-10 gündür. Daha sık gübreleme, NPK grubunun kültürlerde aşırı dozlanmasına yol açacaktır. NPK grupları yetiştirme tesislerinde paha biçilmezdir, çünkü bitki proteinleri oluşturmak için nitrojen kullanılır, fosfor evrensel bir enerji kaynağı olarak kullanılır ve bitki tarafından rizomlar oluşturmak için kullanılır ve organik maddelerin sentezi ve taşınması için potasyum gereklidir.

Biliyor musun Avrupa’da, patates sadece XYI yüzyılında ortaya çıktı. İlk başta meyve bahçelerinde süs bitkisi olarak yetiştirilmiş ve meyvelerinden reçel pişirilmiş ve daha sonra yemeye başlamıştır.

Berry bitkileri için

Ayrıca, meyve mahsulleri için özel bir formül vardır, bu da verimi% 30-40 artırır.

Bu kompozisyon çilek, çilek, kuş üzümü, bektaşi ve diğer meyve bitkilerinin kök ve yaprakçık sulama için kullanılabilir.
Berry bitkileri için Agricola

Formül, artan potasyum içeriği ile karakterize edilir, bu da meyve oluşumunun artmasına katkıda bulunur ve nitrat ve ağır metallerin birikmesi olmadan bitmiş ürünün boyutunu arttırır.

Kuş üzümü ve bektaşı için aşağıdaki gibi uygulayın: 25 gr granül, 10 litre su ile yetiştirilir ve kültür sulandırılır. Tedaviler arasındaki aralık 2 haftadır. Sprey tüketimi – çalılık başına 2 litre, sulama ile – çalılık başına 2-8 litre (bitkinin büyüklüğüne bağlı olarak).

Önemli! Dikimden hemen sonra 15 gün bekleyebilirsiniz.

Çilekler için, çilekler aşağıdaki besleme çeşidini kullanırlar: çözelti değişmeden kalır (25 g / 10 l), ayrıca sulama sıklığı (her 2 haftada bir), ancak 1 km kare için. m sulama ile 3 litreden fazla solüsyon ve 100 karede yaklaşık 3 litrelik spreyleme ile kullanmayız.

Üniversal gübre

“Agricola” bir evrensel gübre Daha sonra çiçek tarhları, bahçe “kuru üzüm” veya kapalı çiçekler için kullanılabilir.
Çiçekli bitkiler için Agricola

Çiçekli bitkiler için “Agricola”. Peduncle sayısını ve boyutlarını arttırmak için kullanılır. Top pansuman, çiçeklenme sürecini uzatır, çiçeklere gerekli tüm unsurları sağlar. Dozaj: 2,5 g gübre 1 litre suda üretilir ve kök altında sulanır. Normal sulama için çözeltinin akış hızı, sulama arasındaki minimum zaman 1 haftadır.

Önemli! NPK grubuna aşırı duyarlılığı olmayan hemen hemen tüm iç mekan bitkileri için uygundur.

İç mekan bitkileri için özel olarak “Agricola” nın bir çeşidi ayrı ayrı oluşturulmuştur. Çözeltinin dozajı ve tüketimi, çiçekli bitkiler için “Agricole” ile aynıdır. Kasım ayından Şubat ayına kadar, ayda en fazla bir kez beslenmenin yapılması dikkat çekicidir.

Gül ve orkide için ayrı ayrı oluşturulan gübre versiyonları.

Güller için “Agricola”, NPK-grubunun temel unsurlarının bir oranına sahiptir: 16:18:24. En iyi pansuman, çiçeklenmeyi daha uzun ve daha lüks hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda bitkileri kışa ya da dinlenme dönemine hazırlar.
güller

Uygulama şekli: ilkbaharda, 1 metrekare başına 20 g granül Üst pansumandan sonra derin gevşeme yapmak gerekir. İç mekan numuneleri için, çözeltinin (litrede 2.5 g) subkütan bir uygulaması uygundur. Gübre uygulayınız ayda en fazla 4 kez. Dinlenme döneminde (kasımdan şubat ayına kadar) ayda bir çözüm üretin.

Biliyor musun Almanya’da, dünyanın en eski gülü büyür. 1000 yıldan uzun bir süredir Hildesheim Katedrali’nde her yıl çiçek açar. Çalı neredeyse binanın çatısına eşittir.

Orkideler için seçenek, bitkiler çok karamsar olduğundan ve temel elementlerin aşırı bir miktarına negatif tepki verebileceğinden, uygulama oranına net bir şekilde uyulmasını gerektirir. Aşağıdakileri uygulayın: 2 litre suda yetişen 5 g “Agricola” ve 1.5 haftada bir kez sulandırın.
orkide

Çiçekler ve sebzelerin yanı sıra dut ağaçları ve çalılar için kullanılan Agricola Vegeta, tamamen evrensel bir seçenek var. Kısmi sulama için bir karışım kullanılır (1:10 oranında seyreltilir).

Mayalar, mikorizatlar (mantarlar) ve odun külü, bitkiler için bir gübre olarak da kullanılabilir.

Bir “favori bitki içeceği” kullanmanın faydaları

Birçok gübrecinin üreticisi, Guinness Rekorlar Kitabında bile yazabileceğiniz eşi görülmemiş ölçekte meyveler ve meyveler hakkında yazıyor. Bununla birlikte, çoğu zaman bu tür gübreler yararlı sebze veya meyvelerden yapılır. düşünün Agricola ne kadar yeşil.

 1. “Agricola”, genellikle diğer gübrelerde kullanılan ağır metaller ve klorin tuzlarını içermez. Onların yokluğu yararlı ürünler elde etmemize izin veriyor.
 2. Besleme sebze ve meyvelerde nitrat birikmesine izin vermez, bu da bitkilerin zararlı maddelerden arındırılmasına neden olur. Yani, site kimyasallarla kirlenmiş olsa bile, “Agricola” uygulaması bitkinin zehirlerden kurtulmasına yardımcı olacaktır.
 3. Sadece ürün verimi artar, aynı zamanda bitki bağışıklığı da artar. Böyle bir eylem çok yıllık bitkilerin beslenmesinde çok faydalıdır, çünkü diğer gübreler çoğu zaman “iyi bir hasat elde edilirse” bütün meyve sularını çeker “.
 4. Tadı etkileyen ve bitmiş ürünlerin faydalarını artıran vitaminlerin asimilasyonunu teşvik eder.
 5. “Agricola”, tuz bataklıkları, aşırı ve soğuk topraklarda, bitkilerin gerekli olan tüm maddeleri üst kısımdan (püskürtme) almasını sağladığından vazgeçilmezdir.
 6. “Agricola” nın maliyeti, gerekli miktarda, borca ​​girmemek ve bitmiş ürünlerin maliyetini yükseltmemek için kullanmanıza izin verir.

Bu nedenle, sadece bu ürünlerde değil, aynı zamanda satılacak ürünler için de gübre kullanmak mümkündür, aynı zamanda bahçedeki bitkileri döllemek için lezzetli ve sağlıklı sebze ve meyveler elde etmek de mümkündür. Gübreyi akıllıca kullanın ve istenen sonucu elde edin.


Loading...