Zimowe przymrozki mróz: najlepsze przepisy

Zamarznięta zieleńMrożenie to doskonały sposób przechowywania żywności w zimie. Panny przylgnęły do ​​mrożenia warzyw, owoców, jagód, ziół, zieleni. Dzięki temu możliwe jest karmienie ciała niezbędnymi witaminami i innymi dobroczynnymi substancjami w zimie, kiedy problematyczne jest uzyskiwanie świeżych warzyw i owoców. Na naszej stronie znajdziesz najlepsze przepisy na zamrażanie różnych produktów. W tym artykule porozmawiamy o właściwym zamrażaniu na zimę w domu.

Jaką zieleń można zamrozić

Zieloni, być może, najlepiej jak to możliwe, dla metody przechowywania, jak zamrażanie. W końcu pozwala na zachowanie większości cennych substancji, które składają się na roślinę. Zieleń jest bardzo przydatna dla organizmu ludzkiego, a dietetycy wszędzie zalecają jej wprowadzenie do codziennej diety.
Zieleń
Na przykład szpinak zawiera do 25% dziennego żelaza dla ludzkiego ciała, a pietruszka zawiera cztery razy więcej witaminy C niż na przykład cytryna.

Czy wiesz? Zielona pietruszka na świeżym powietrzu może wytrzymać zimowe zimno – do minus 5-7 ° C.

Jednak nie wszystkie warzywa podlegają zamrożeniu. Na przykład nie polecam zamrażania zielona cebula, ponieważ staje się wodnista. Dodatkowo zmienia swój smak i atrakcyjny wygląd. Chociaż eksperci kulinarni twierdzą, że istnieje kilka przepisów, dzięki którym można uniknąć tego problemu. Na przykład – aby dodać roślinę do potraw w odmrożonej postaci lub zamrozić cebulę razem z koperkiem lub pietruszką.

Wiele osób interesuje się tym, czy można zamrozić liście sałaty na zimę. Nie należy tego również robić. Po rozmrożeniu sałatka zamienia się w nieatrakcyjną owsiankę, która nie ma świeżego smaku ani zapachu.

Dowiedz się, jak prawidłowo wysuszać warzywa na zimę, aby zachować aromat i korzystne właściwości ziół.

Nie zalecamy również zamrażania bazylii. Jeśli zachodzi potrzeba jego konserwacji na zimę, lepiej jest użyć suszenia. Więc lepiej zachowa zapach.
Zamarznięta zieleń

Do zupy

Do zupy, mrożonej pietruszki, kopru, szczawiu, szpinaku, pokrzywy, selera są idealne. Można je zamrażać zarówno oddzielnie, jak i mieszać.

Ważne! Aby zapobiec utracie składników odżywczych podczas gotowania, koperek i pietruszka muszą być dodane na końcu przygotowania potrawy, kiedy jest już wyjęta z talerza.

Do dekoracji potraw

Aby udekorować naczynia, możesz zamrozić kędzierzawą i zwykłą pietruszkę, nóż do cebuli. Ponadto, mrozy zielone do napełniania niesłodzonych ciast. W tym celu szpinak i zielona cebula są dobre.

Na herbatę

Doskonałą herbatę otrzymuje się z mrożonej mięty. Możesz także zamrozić zestawy do herbaty od:

 • liście malin;
 • liście truskawek;
 • liście czarnej porzeczki;
 • liście borówek;
 • melisa;
 • Ziele dziurawca;
 • tymianek.

Oprócz herbaty te zamrożone wywary świetnie nadają się do zabiegów kosmetycznych, rozcierania twarzy.
Przygotowanie zieleni

Przygotowanie zieleni przed zamrożeniem

Przygotowanie i zamrożenie zieleni do zamrożenia jest bardzo proste. Przede wszystkim trzeba go myć – wlać wodę do miski i kilkakrotnie opłukać rośliny. Następnie spłucz pod bieżącą wodą.

Następnie trawa musi być dobrze wysuszona, ale nie dłużej niż godzinę. Dodatkowa wilgoć doprowadzi do powstania niepotrzebnych kawałków lodu. W celu wysuszenia trawę należy położyć na ręczniku papierowym lub bawełnianym.

Dowiedz się, jak przygotować się na zimowy zielony czosnek, kolendrę, rukolę, szczaw, miętę.

Jeśli planowane jest zamrożenie zielonej masy w wiązkach, konieczne będzie usunięcie łodyg. Po zamrożeniu w inny sposób, warzywa będą musiały być drobno posiekane, za pomocą ostrego noża lub nożyczek.

Ponadto niektóre rośliny zaleca się blanszować przed zamrożeniem. W przypadku zieleni oznacza to poparzenia wrzącą wodą. Ważne jest, aby zrozumieć, że podczas tego procesu część witamin odparowuje, a zapach słabnie.

Ważne! Im mniej czasu upłynie od procesu zbierania ziół do ich zamrożenia, tym więcej witamin pozostanie w roślinach.

Sposoby zamrażania

Istnieje kilka sposobów, jak zamrozić świeże warzywa na zimę. Należy je wybrać w zależności od tego, w którym miejscu zamierza się z nich korzystać w przyszłości.

Belki

Aby mocno nie przeszkadzać, zieloną masę można zamrozić w ogólnej formie belek. Oto jak:

 1. Z mytych i wysuszonych, z usuniętymi łodygami zielonymi, tworząc mały plik.
 2. Zamień go w folię spożywczą lub folię, tworząc rodzaj kiełbasy lub rolki.
 3. Umieść w zamrażarce.

W celu spożycia należy usunąć “kiełbasę” z zamrażarki, otworzyć ją z jednego końca i pokroić niezbędną ilość zieleni. Reszta powinna być zapakowana i ponownie umieszczona w zamrażarce. Jeśli integralność folii lub folii zostanie przypadkowo zerwana, zawiń ją w nową warstwę.

Belki mogą zamrozić każdą zieleninę. W tej formie może być stosowany w sałatkach, pierwszych daniach, potrawach bocznych, ciastach, sosach, pizzy.
Zamrożone, mrożone belki
Istnieje również sposób przechowywania zielonych w workach i pojemnikach:

 1. Umyj gałązki i umieść na tacy (patelni, tacce, talerzu, naczyniu) w jednej warstwie.
 2. Włóż do zamrażarki na dwie lub trzy godziny.
 3. Po tym czasie usuń gałązki z zamrażarki i rozlewaj je na próżni lub zwykłe opakowania lub na plastikowe pojemniki.

Przygotowaną w ten sposób zieloną przyprawę bezpośrednio przed umieszczeniem w przygotowanym naczyniu wyjmuje się z zamrażarki i, bez rozmrażania, kroi się, a następnie dodaje do żywności.

Za pomocą metody mrożenia możesz przygotować truskawki, jagody, czereśnie, jabłka, pomidory, brokuły, kukurydze, grzyby, zielony groszek, bakłażany, dynie na zimę.

Wytnij

Jeśli masz czas, a następnie całą trawę, którą zamierzasz zamrozić, musisz zmielić.

Pokrojone rośliny zamrożono w ten sposób:

 1. Umyć i wysuszyć.
 2. Drobno pocięte nożem lub nożyczkami.
 3. Włóż do torby normalnej lub próżniowej.
 4. Wysoki poziom i uwalnianie powietrza.
 5. Wyślij paczkę do zamrażarki.

Zamrożona zieleń mrożona
Możesz więc zamrozić jeden rodzaj trawy lub kilka. Jest pożądane – w małych partiach.

Istnieje inny sposób zamrażania ciętych roślin:

 1. Drobno posiekaną zieloną masę zawija się w folię, tworząc “kiełbasę”, jak w przypadku belek. Długość takiego opakowania nie powinna przekraczać 10-12 cm – będzie to trwało od czterech do pięciu zastosowań.
 2. Włóż kiełbasę do zamrażarki.
Aby zawsze mieć pod ręką świeże zioła, zioła rosną (koper, kolendra, bazylia, rukola, szałwia, rozmaryn, tymianek, cząber, estragon, oregano, melisa) może być na parapecie.

Kostki lodu

Niewiele wie, jak zamrozić zielenie w kostkach zamrażarki. Jednak ten biznes jest prosty i wcale nie jest kłopotliwy. Oto, jak wygląda ten proces w praktyce:

 1. Umyte i wysuszone rośliny drobno posiekane.
 2. Układanie, ubijanie, w formach lodowych.
 3. Wylej formy wodą.
 4. Włóż do zamrażarki.

Kostki można nadal przechowywać na tacy lodu. Po zamrożeniu możesz je wyjąć i wlać do jednego pojemnika lub paczki.
Zieloni w kościach
W kostkach doskonałe jest również do zamrażania ziół na herbatę. Aby to zrobić, są najpierw zaparzane w naparze, a następnie, po ochłodzeniu herbaty, wlewa się ją do foremek lodowych. Po zamrożeniu takie kostki można dobrze dodać do ziołowego smaku w zwykłej gorącej herbacie lub po prostu w przegotowanej wodzie. Są również używane do pocierania twarzy z różnymi problemami skórnymi lub do tonizowania.

Czy wiesz? Pierwsi mieszkańcy starożytnej Grecji i Rzymu nie używali koperków do jedzenia, ale dekorowali ich domami i przygotowywali z nich preparaty lecznicze.

Warunki przechowywania

Zamrożone trawy można używać przez rok po zamrożeniu. W przyszłości stracą więcej cennych substancji i pozostaną smaczne, ale bezużyteczne dla organizmu.
Zamarznięta zieleń

Pomocne wskazówki

Aby zamrozić, radzimy użyć następujące zalecenia:

 1. Zieleń jest wygodnie zamrażana w plastikowych torebkach, silikonowych formach, plastikowych pojemnikach. Metalowe lub szklane pojemniki do tych celów nie są odpowiednie.
 2. Pakiety z mrożonymi roślinami muszą być małe, kilkakrotnie używane. Jeśli trawa jest przechowywana w wiązkach, należy ją bardzo szybko przyciąć, aby pozostałe gałązki nie miały czasu na rozmrożenie. Powtarzające się zamrażanie produktu jest surowo zabronione.
 3. Podczas zamrażania roślin w workach przed umieszczeniem ich w zamrażarce, należy całkowicie usunąć powietrze. Pomoże to w tej słomie na koktajl, który wkłada się do małej dziury, gdzie torba zamyka się lub wiąże.
 4. W zamrażarce warzywa mogą być przechowywane w jednym pomieszczeniu z warzywami, ale nie obok mięsa i ryb.
 5. W paczkach można zamrozić mieszankę warzyw i zieleni, zestawy zup z dodatkiem zieleni.
 6. Zmiel trawę niepotrzebnie za pomocą cięcia obiektów, to zadanie szybko poradzi sobie z blenderem.
 7. Jeśli planujesz zamrozić ziołowe kostki, zaleca się użycie do tego celu osobnych foremek, ponieważ mają one właściwość wchłaniania aromatu.
 8. Podczas zamrażania po prostu cięte rośliny lub w kostkach, przed umieszczeniem ich w opakowaniach i postaci lodowej, muszą być ugotowane, czyli blanszowane. Lepiej jest umieścić trawę w durszlaku – aby woda szybko spłynęła. Aby zamrozić rośliny są wysyłane po wyschnięciu.
 9. Zielone można zamrozić w oliwie lub maśle.

Mrożone warzywa w oleju
Zamrażanie jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów przygotowywania żywności przez długi czas. Korzystając z jednego z przepisów na zamrożenie zieleni na zimę, podanej powyżej, można w zimie uzupełnić organizm niezbędnymi witaminami i minerałami zawartymi w pysznych i pachnących daniach.