Zalety korzystania z mini-traktora na podwórku, zasady selekcji

Mini ciągnik
Ten artykuł jest przeznaczony dla rolników, którzy chcą zmienić swój stary mini-traktor “sovdepovskiy” na nowy, a także dla właścicieli, którzy są zajęci wyborem najbardziej odpowiedniego sprzętu na swoją stronę. Przedstawimy Ci mini-traktory, powiesz, jak wybrać wielofunkcyjny mini traktor do letniej rezydencji, Napiszemy wszystkie zalety i wady tej techniki i nauczysz się, jak prawidłowo jej używać.

Czy wiesz? Pierwsza fabryka traktorów na terenie ZSRR została zbudowana w 1926 r. W Stalingradzie. Fabrykę zaplanowała amerykańska firma Albert Kahn Incorporated.

Co to jest ciągnik na twojej stronie, typy mini traktorów

Najprawdopodobniej często spotykałeś miniciągniki, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Są używane uniwersalnie i masowo. Ten “dzieciak”, mimo swojej zwartości, doskonale wykonuje wszystkie funkcje, jest bardziej ekonomiczny i łatwy w zarządzaniu.

Lekki mini traktor
Jednak jego główna różnica w porównaniu ze zwykłym ciągnikiem – mniej wytrzymałości: Minitraktory nie są zaprojektowane do wykonywania ogromnej ilości pracy, ale w przeciwieństwie do konwencjonalnego ciągnika, możesz powiesić na nim więcej sprzętu. Ta mini-wersja nie jest w żaden sposób gorsza od “starszego brata” dzięki zdolnościom produkcyjnym.

Przed podjęciem decyzji, który mini-ciągnik wybierze, warto rozważyć jego różne klasyfikacje.

Ważne! Mini-traktor bardzo różni się od swojego rodzaju – jeźdźca (traktor ogrodowy), w którym znajduje się silnik.

Rozpocznijmy znajomość mini-traktorów z uwzględnieniem ich typów.

 1. Jeździec. Są to małe, wielkości quada, traktory używane do koszenia trawników i zbioru liści. Mają niską moc, ale są nieodzownym pomocnikiem w ich pracy (mała waga i wymiary pozwalają na przetwarzanie trudno dostępnych miejsc bez szkody dla powłoki).
 2. Ciągnik ogrodowy. Jest to prawie kopia (zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pojemności) konwencjonalnych ciągników, które mogą “usiąść” w różnych zestawach nadwozia. Typ ciągnika nie podaje pełnej informacji na jego temat, należy więc rozważyć inną klasyfikację.

Mini-ciągnik można podzielić na trzy grupy mocy:

 1. Światło (wyposażone w moc silnika do 5 kW). Znakomicie radzi sobie z powierzchnią do 2 hektarów, szybko jeździ w terenie i zużywa minimum paliwa.
 2. Średni mini traktor

 3. Średni (do 13 kW). Te wersje mini traktorów mogą już swobodnie obsługiwać do 5 hektarów. Idealny dla przeciętnego pola lub dużego ogrodu. Może być stosowany zarówno w rolnictwie, jak i w opiece nad prywatną działką.
 4. Ciężki (do 40 kW). Analogi konwencjonalnych ciągników o dużej mocy i wysokiej przepuszczalności.
 5. Olej napędowy lub benzyna, który silnik jest lepszy

  Ważne! Moc znamionowa mini-traktorów w silnikach benzynowych wynosi od 10 do 18 koni mechanicznych, w silnikach wysokoprężnych – od 12 koni mechanicznych.

  Ciężki mini ciągnik
  Klasyfikacja ciągników pod względem mocy i typów, rozważaliśmy, teraz warto wybrać między silnikiem benzynowym a diesla. Jak można przeczytać powyżej, moc “silników” na benzynie, która jest umieszczona na mini-ciągniku, jest ograniczona do 18 koni. Jednak silnik Diesla w tym zakresie nie ogranicza się do tak małej pojemności.

  Odpowiadając na pytanie, jak wybrać mini traktor do letniej rezydencji, Najpierw należy określić, na którym paliwie będzie pracował mini traktor.

  Zalety silnika na benzynie:

  • tania naprawa;
  • możliwość korzystania przez cały rok;
  • cicha praca.

  Z minimów tego typu silnika można zidentyfikować:

  • wysokie zużycie paliwa;
  • mały wybór silników napędzanych benzyną.

  Tak więc silnik benzynowy jest mniej ekonomiczny pod względem użytkowania, ale jego naprawa nie będzie tak kosztowna.

  Zalety silnika na oleju napędowym: Ciężki mini ciągnik

  • dłużej służy;
  • niski koszt;
  • gospodarka;
  • duży wybór.

  Od minimum można zidentyfikować:

  • wysoki koszt naprawy;
  • silny hałas podczas pracy.

  Pomimo tego, że silnik Diesla jest tańszy, a silniki na tym paliwie służą dłużej, głównym czynnikiem przy wyborze wciąż są oferty na rynku.

  Jeśli otworzysz dowolny sklep internetowy, który specjalizuje się w sprzedaży mini traktorów, zobaczysz, że większość produktów jest wyposażona w silniki napędzane silnikiem Diesla.

  Czy wiesz? Pierwsze maszyny podobne do ciągników pojawiły się w połowie XIX wieku, a już w 1892 roku John Frolichiz (USA) wynalazł, opatentował i stworzył pierwszy traktor, pracując na produktach naftowych.

  Jakie powinny być wymiary i waga dla wygodnej obsługi

  Lawn
  Wybierając wymiary i wagę, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę cel ciągnika i jego osobiste preferencje. Jeśli jednostka ma być wykorzystywana na polu w celach rolniczych, powinna być wystarczająco ciężka i mocna, aby pociągnąć zawieszenie i spełniać jego cel jakościowo.

  W takim przypadku należy wybrać wymiary mini-traktora na podstawie wymiarów pomieszczenia, w którym będzie on przechowywany.

  Do koszenia trawników lub zbiorów liści lepiej jest wybrać lżejszy model, ponieważ ważne jest, aby nie zepsuć powłoki i nie pozostawiać wgnieceń na ziemi. Wymiary takiego ciągnika będą niewielkie, co oznacza, że ​​zajmie trochę miejsca.

  Ważne! Im mocniejszy jest ciągnik, tym więcej waży i tym samym będzie miał większy KDP. Koszt paliwa w tej technice będzie wyższy niż w przypadku mniej wydajnych.

  Funkcjonalność mini-traktora, jaki sprzęt wybrać

  Funkcjonalność mini-traktora zależy od jego konfiguracji. Przed wyborem różnych “balsamów” warto podkreślić jego główne składniki:

   Mini ciągnik

  1. Napęd: pełny, z przodu iz tyłu. Chciałem tylko zauważyć, że samochody z napędem na przednie koła dostępne na rynku są bardzo nieliczne. Ciągniki z napędem na wszystkie koła mają dużą przyczepność, ale ważą dziesięć razy więcej. Minimax z napędem na tylne koła lepiej nadaje się do przetwarzania przejść.
  2. Transmisja, najbardziej powszechną postacią jest mechaniczne. Dostępne są również przekładnie automatyczne i bezstopniowe (CVT). Automatyzacja jest bardziej odpowiednia dla osób, które nie mają doświadczenia w traktorach i podobnych urządzeniach. Niestety, istnieje niewiele takich modeli, a ich koszt jest o rząd wielkości wyższy.
  3. Liczba kół napędowych. Wzór koła to całkowita liczba kół i liczba kierowców. Przykład: 2х1, gdzie 2 – cała oś koła, a 1 – liczba prowadzących. W wersjach z napędem na wszystkie koła pierwsza liczba jest równa drugiej.

  Najlepszy mini traktor do domków letniskowych – jest to agregat, na którym możesz “zawiesić” wszystko, czego pragnie twoje serce, nie zmniejszając ogólnej wydajności.

  Dlatego konieczne jest wybranie najbardziej wielofunkcyjnych modeli, aby w odpowiednim czasie nie było potrzeby kupowania innego samochodu.

   W pracy

  1. Hydrotransmisja. Pozwala to na lepsze wykorzystanie momentu obrotowego silnika, co ułatwia pracę z maszynami.
  2. Zawór hydrostatyczny. Dostępność tych zaworów umożliwia instalację urządzeń hydraulicznych na maszynie.
  3. Wałek przekaźnikowy. Daje moment do dodatkowych osprzętu.
  4. Mocowanie trzypunktowe – Specjalna jednostka z trzema dźwigniami, która pozwala na użycie uniwersalnego sprzętu.
  5. Mechanizm kasety – urządzenie, które pozwala bez problemu montować i demontować dowolne “szopy”.

  Przechodząc od informacji podanych powyżej, warto zauważyć, że jeśli chcesz maksymalnej funkcjonalności, warto wziąć mini-traktor z wszystkimi dodatkowymi komponentami.

  Jeśli rozważasz traktor tylko do koszenia trawy, zwróć uwagę na funkcje, które ułatwią ci pracę z maszyną.

  Zasady bezpieczeństwa podczas pracy na miniciągniku

  W pracy
  Często rolnicy kupują ciągnik i bez zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, zaczynają go używać. W najlepszym razie masz szczęście i nic się nie wydarzy, w najgorszym wypadku wyrządzisz krzywdę sobie lub samochodowi. Dlatego proponujemy rozważyć zestaw zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z mini traktora.

  Pierwsze i podstawowe zasady:

  • Nie mieszaj oleju z benzyną.
  • Nie można palić podczas tankowania ciągnika (pomoże to uniknąć pożaru i uszkodzi mały traktor).

  Podstawy bezpieczeństwa:

  1. Przed rozpoczęciem pracy przeczytaj instrukcję i konserwację urządzenia.
  2. Sprawdzić ciągnik ze wszystkich stron, zwracając szczególną uwagę na kontrolę hamulca, elementów sterujących, sprzęgła.
  3. Przed uruchomieniem i zatrzymaniem ciągnika dźwignia zmiany biegów musi być w położeniu neutralnym.
  4. Nie zapomnij zapiąć pasów.
  5. Praca przy dużych prędkościach nie powinna być, to prowadzi do dryfów.
  6. Na stokach lepiej hamować, aby zapobiec przewróceniu.
  7. W pracy

  8. Prace przy mini-traktorze powinny odbywać się w ciągu dnia.
  9. Upewnij się, że ubrania nie utknęły w ruchomych częściach ciągnika.
  10. Jeśli źle się poczujesz, przestań pracować z ciągnikiem.
  11. Pozostaw samochód, gdy jest całkowicie zatrzymany, a dźwignia znajduje się w położeniu neutralnym.
  12. Podczas pracy na ciągniku należy nosić okulary z poliwęglanu, aby chronić oczy.
  13. Jeśli ręce zsuną się z kierownicy, noś specjalne rękawice.
  14. Noś wyjątkowo wygodne buty z podwyższoną podeszwą.

  Ten zestaw zasad pomoże Ci zabezpieczyć się podczas używania uniwersalnego mini-traktora w kraju i na polach.

  Rozważaliśmy wszystkie możliwe opcje dla minitraktorów, które są używane przez małe gospodarstwa rolne i rodaków, a także ogromne gospodarstwa o tysiącach hektarów ziemi.

  Trudno powiedzieć, który traktor jest lepszy, ponieważ dla każdego mistrza ta koncepcja jest indywidualna. Warto zaufać własnemu talentowi lub skorzystać z tej techniki, która jest najbardziej popularna.