Wszystko o uprawie i reprodukcji spiophyllum “Chopin” w domu

spathiphilla

Jeśli planujesz osiedlić się w swoim domu niezwykłą, ale bardzo piękną rośliną, wówczas spathiphyllum “Chopin” będzie dla Ciebie wspaniałym wyborem. Ta wieloletnia roślina z rodziny Aroidów, z należytą starannością, nie zmieni koloru na żółty i nie odrzuci liści, a gdy nadejdzie czas, oczy właścicieli domu rozkoszują się luksusowymi białymi kwiatami.

Opis botaniczny

Ogólnie rzecz biorąc, w odniesieniu do tej rośliny istnieje bardzo interesująca i piękna symbolika: piękny kwiat również nosi chwałę “kobiecego szczęścia”. Stare przekonanie mówi: młode dziewczyny i niezamężne kobiety uprawiające tę roślinę w domu, nie możesz dać nikomu kwiatów. Istnieje opinia, że ​​przekazanie komuś, daje tej osobie swoje szczęście. W tym samym czasie i żmudnych starannej pielęgnacji flory, jak mówią, nie tylko przyczyni się do osiągnięcia jej obfite kwitnienie, ale również znaleźć szczęścia w relacjach osobistych. Prawdopodobnie, zgodnie z tym przesądów, a tam jest tradycja dawania tej interesującej pokój? Kwiat nie tylko niezamężne młode kobiety z pragnieniem znalezienia bratniej duszy, ale nadal bezdzietne żony, z błogosławieństwem ciąży.
spathiphilla

Ojczyzną dzikich przodków spathiphyllum są tropikalne regiony Ameryki i Azji Wschodniej. Zgodnie z kryteriami fitologicznymi roślina często wyrasta bezpośrednio z gleby, ale wśród niektórych gatunków znajdują się także te, które rozwijają swoje życiowe funkcje, przyłączając się do innych przedstawicieli flory.

Ważne! Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń dotyczących opieki nad rośliną, ta ostatnia sprawi ci radość z ciągłym kwitnieniem przez około sześć miesięcy (głównie od początku wiosny do początku sezonu jesiennego).

Według danych naukowych, istnieje około 40-45 gatunków tej rośliny, ale teraz coraz większą popularnością wśród tych, którzy są zaangażowani w uprawie kwiatów w domu i opieki nad nimi jest rodzajem pokojowej Spathiphyllum „Chopin«i»Chopin”. Ten zimozielony bylin charakteryzuje się długimi, wydłużonymi formami i ciemnozielonymi liśćmi, podczas gdy sadzonki rozszerzają się na podstawie liści. Ta ostatnia, złożona w wiązkę i mająca na swojej powierzchni specyficzne wyciśnięte “żyły”, pochodzi nie z łodygi, ale z samej gleby. Podziemna część spathiphilla jest krótka.

Spathiphyllum Ponadto fani bezpretensjonalny roślin wewnętrznych należy zwrócić uwagę na sansevieriya, Chlorophytum, Tradescantia, kaktusy, Euphorbia, Hoya, Zamioculcas, hibiskusa, rozhdestvennik.

Śnieżka kwiatostany z pręcikami wewnątrz, rozmieszczone na jasnozielonych liści wykładziny są bardzo kuszący wygląd i przyjemny zapach, bardziej nasilone rano i wieczorem prawie niezauważalna. Pierwsze kwiaty pojawiają się młode rośliny, aby osiągnąć sześć-miesięczne. Parametrem określającym wielkość rośliny, ma wysokość, która osiąga SPATHIPHYLLUM – w ciągu 50-70 centymetrów.
spathiphilla

Warunki dla “szczęścia kobiecego”

Piękny wygląd rośliny w szklarni jest wskaźnikiem właściwej pielęgnacji i przestrzegania warunków właściwych dla tego przedstawiciela flory, a także zaleceń dotyczących jej utrzymania. Dlatego, jak każde żywe stworzenie, spathiphyllum potrzebuje specyficznych standardów dla pomyślnego rozwoju i wzrostu, a także kwitnienia w ciągu wielu lat życia. Następnie zrozumiemy cechy kwiatowego symbolu “kobiecego szczęścia”, a także, jak się nim opiekować, aby kwitł w odpowiednim czasie i czasie.

Czy wiesz? Według badań społecznych, w rodzinach z częstymi “odprawami”, kłótniami i skandalami, spathiphyllum nie przetrwa, a na początku usycha, a następnie całkowicie umiera.

Wilgotność i temperatura

Najlepsza temperatura powietrza dla dobrego samopoczucia rośliny waha się między +18 … +25 stopni. Jednocześnie poziom ten powinien być monitorowany zarówno w zimnych porach dnia, jak i przy ciepłej pogodzie, kiedy na przykład okna mogą być otwierane w nocy w celu wietrzenia. Roślina jest dość ciepłolubna, dlatego warto unikać jej potencjalnej hipotermii.
Należy wziąć pod uwagę, że w tej temperaturze warto również zadbać o wystarczającą wilgotność powietrza, która jest 40% absolutnie bezpieczna i najbardziej akceptowalna dla spathiphyllum. Aby to osiągnąć, zaleca się opryskiwanie rośliny raz na kilka dni w lecie. Podczas natryskiwania należy zadbać o to, aby rozpylona woda nie dotarła do pąków i kwiatostanów, w tym przypadku należy je lepiej przykryć na czas trwania tego procesu.
Ważnym punktem w pielęgnacji rośliny jest kontrola czystości liści, co jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale także w celu zapobiegania wpływowi rośliny na różne bakterie i inne szkodniki. Liście do higieny należy regularnie przecierać wilgotną gąbką co 10 dni lub 2 tygodnie.
spathiphilla

Oświetlenie dla kwiatu

Strona wschodnia lub południowa jest najbardziej akceptowanym miejscem w mieszkaniu lub domem dla spathiphyllum.

Ważne! Roślina tego rodzaju bardzo boi się oparzeń słonecznych. Warto upewnić się, że karmienie światłem ma charakter rozproszony.

Chociaż kwiat jest dobrze tolerowany przez cień lub półcień, to jednak powinien być zapewniony przez otrzymanie zadowalającej ilości światła, ponieważ jego brak zmniejsza malowniczość kwiatu. Optymalnym miejscem będzie parapet okna, w kierunku którego skierowane są bezpośrednie promienie słoneczne, a rozproszone światło jest rozproszone.
spathiphilla

Wymagania dotyczące gleby

Gleba, która zawiera pędy muszą być odpowiednio nawilżona, ale nie jest zbyt wilgotne, jak woda stojąca w korzeniach może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji do kwiatka śmierci. Dobry gleby dla Skrzydłokwiat substrat będzie mieszaniną konwencjonalnych cegieł i drewna drobin węgla lub uniwersalnego startera do zawartości masy torfowej nie więcej niż czwartą częścią całości.

Opieka nad spatiyllum “Chopin”

Kompleksowa pielęgnacja kwiatu obejmuje jego regularne nawadnianie, systematyczne podawanie gleby, w której rozwija się roślina, jak również coroczny przeszczep.

Ważne! Nie bój się usuwać wyblakłych kwiatów, po pocięciu starych, nowe i zdrowe pojawią się szybciej.

spathiphilla

Podlewanie

Nawilżanie gleby w okresie wiosenno-letnim jest najważniejszą zasadą, którą muszą przestrzegać początkujący hodowcy kwiatów, którzy postanowili wyhodować spathiphyllum w pokoju. Ale jednocześnie należy pamiętać, że konieczne jest przeprowadzenie tego procesu z taką częstotliwością, że nie dochodzi do wysychania gleby lub przedawkowania cieczy. W sezonie jesiennym i zimą należy ograniczyć podlewanie. Okres między nawadnianiem letnim a wiosennym powinien wynosić 2-3 dni, a zimą i jesienią 7-8 dni. Poziom twardości wody powinien być minimalny (spathiphyllums, podobnie jak inne rośliny, np. Miękka ciecz), a temperatura jest w temperaturze pokojowej.

Nawóz

Najważniejszym etapem w domu opieki dla różnych Skrzydłokwiat „Chopin” jest podkarmlivaniya. Posiłki nawozy ptasiej kompostu lub dziewanny roślin, aby pomóc rozwijać się lepiej i szybciej, zaleca się jedynie wziąć pod uwagę fakt, że dla lepszego wchłaniania substancji odżywczych dostępnych w tych produktach, roślina jest konieczne w celu zapewnienia obfitego podlewania. Poszczególne przechowuje nawozy, które nadają się do stosowania w okresie wiosenno-letnim, mają płynną konsystencję (zgodnie z instrukcją należy rozcieńczyć w takiej proporcji, że są one niskie stężenia). Takie środki są przeznaczone do ładowania Spathiphyllum w tygodniu w trakcie intensywnego wzrostu i kwitnienia po obfite płukanie czystą wodą. Pojawienie się ciemnych plam koloru brązowego wskazuje przesycenie roślinnych składników odżywczych, w tym przypadku należy zaprzestać karmienia.
spathiphilla

Transplantacja

Wiosną każdego kolejnego roku zaleca się spathiphyllum do ponownego sadzenia w doniczce trochę więcej. Podobnie jak w przypadku przesadzania każdej rośliny, należy uważać na system korzeniowy, ponieważ najmniejsze uszkodzenie przynajmniej niektórych jego składników prowadzi do nieuchronnej śmierci kwiatu. Młode rośliny trzeba przesadzać co roku, a od czwartego roku życia można zmniejszyć częstotliwość do jednego ruchu w ciągu 2-4 lat, w zależności od stanu zdrowia rośliny. Bardzo mały młody spathiphyllum najlepiej przeszczepia się gliniastą grudkę, ponieważ w tym wieku korzonki kwiatu są nadal bardzo delikatne i cienkie.

Czy wiesz? W świecie roślin występuje kwiat spathiphyllum tej samej rodziny, ale z czerwonymi kwiatami – Anthurium Andre. Przeciwnie, nazywa się go “męskim szczęściem”, a doświadczeni ogrodnicy często składają je razem jako symbol jedności, wzajemnego zrozumienia, wsparcia i szczęśliwego związku.

spathiphilla

Reprodukcja kwiatu

Kontynuacja rodzaju spathiphyllum może być jednym z dwóch najpopularniejszych sposobów rozmnażania:

  • według podziału;
  • metoda siewu nasion.

Pierwszą technikę stosuje się do przeszczepu przez podzielenie buszu. Jednocześnie warto wspomnieć, że nie ma trudności w rozwoju i tworzeniu nowych rynków zbytu. Jeśli chodzi o drugą metodę, konieczne jest zapylenie, które najczęściej odbywa się sztucznie. Najbardziej optymalny wariant wśród doświadczonych kwiaciarni jest pierwszy.
spathiphilla

Funkcje i możliwe trudności

Aby nie mieć do czynienia z potencjalnych szkodników lub inne przeszkody w normalnym rozwoju kwiatów, ponownie, konieczne jest, aby właściwie dbać o rośliny i pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem problemu – jest jej zapobieganie.

Ważne! Podczas pielęgnacji rośliny można kosić kwiaty na bukiety, a same kwiatostany można zachować przez cały miesiąc.

Z wielu owadów spathiphyllum może uszkadzać mszyce i strupy. Sposobem radzenia sobie z nimi jest mydlenie prześcieradeł pod warunkiem ogrodzenia z dostania roztworu mydła na ziemię (w tym celu często pokrywając podłoże folią spożywczą). Po wykonaniu każdej procedury, która musi zostać powtórzona kilkakrotnie z kilkutygodniową przerwą, roślina jest myta pod lekkim prysznicem.
Jeśli liście zmieniły swój kolor:

  • żółknięcie liści w dorosłej roślinie jest normalnym procesem ginania starych arkuszy (trzeba je odciąć);
  • jeśli liście młodych liścikowatych żółkną, zwłaszcza po długim kwitnieniu, przyczyną może być brak nawozów lub podlewania;
  • Blackening: Nieodpowiednia wilgotność powietrza / palenie liści z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych / nadmierne nawilżenie gleby / brak składników odżywczych.

spathiphilla

Przyczyną braku kwiatów w roślinie może być niewłaściwa lokalizacja lub zbyt duża pojemność, w której jest sadzona.
Często końcówki liści spathiphyllum zaczynają wysychać, nawet jeśli nie lekceważysz norm nawadniania i opryskiwania rośliny. Winowajcą może być suche powietrze: w tym przypadku problem można rozwiązać za pomocą palety z wodą lub mokrym mchem.

Czy wiesz? Rośliny rosnące w pomieszczeniach mogą wywierać niewytłumaczalny wpływ, zarówno na nasze zdrowie i samopoczucie, jak i samopoczucie oraz ogólną atmosferę w domu. Mogą być dla nas, jako wspaniali przyjaciele, i ukrywać się za ich pięknym pojawieniem się złej woli i wrogości. Na przykład, po prostu niesamowity wygląd storczyki mają prawdziwie wampiryczny charakter. Nie zaleca się umieszczania ich w pokoju, w którym ludzie śpią, ponieważ nocą jedzą energię i wpływają na temperament osoby.

Ogólnie rzecz biorąc, roślina nie jest bardzo kapryśna, a jak każda żywa istota wymaga opieki, uczucia i uwagi. Przy ścisłym przestrzeganiu zaleceń doświadczonych kwiaciarni możesz cieszyć się dekoracją swojego wnętrza, jego kwitnieniem i aromatem przez cały rok.