Uprawa petunii z nasion: jak podnieść sadzonki w domu?

Petunia
Podczas sadzenia roślin bardzo ważne jest prawidłowe wykonywanie wszystkich czynności. W tym artykule dowiesz się, jak nurkować w domu petunii, aby wyhodować piękny i zdrowy kwiat.

Proces pobierania

Przede wszystkim trzeba zrozumieć, czym jest miecz. Proces ten polega na transplantacji kwiatu, podczas którego należy wykonać ukłucie korzenia. Zwykle do zabiegu stosuje się inną pojemność, jednak czasami można przeprowadzić przeszczep w tym samym zbiorniku.

Ważne!
Petunia uwielbia światło, więc jeśli nie masz możliwości umieszczenia kwiatu w słonecznym miejscu, musisz zaaranżować sztuczne oświetlenie dla rośliny.

Wybory
Bardzo ważne jest, aby zachować odległość między sadzonkami – powinna wynosić 3-5 cm. Zbieranie jest konieczne, aby zwiększyć obszar żywienia korzeni. Pomaga poprawić ich tworzenie. Aby kwiat zadowolił Cię bujnymi krzewami, konieczne jest uszczypnięcie wierzchołka rośliny.

Najbardziej popularną jest petunia frotte i frotte.

Kiedy należy zanurkować

Zazwyczaj zbieranie petunii odbywa się dwukrotnie. Przesadzenie petunii po raz pierwszy przeprowadza się 3 tygodnie po wysianiu. W tym czasie roślina powinna już mieć 2 lub 3 liście. Jeśli przeprowadzisz transplantację do osobnych pojemników, po raz drugi nie będziesz musiał dokonywać odbiory. Ale jeśli po raz pierwszy procedura zostanie przeprowadzona w tej samej wydajności, w ciągu około 3-4 tygodni konieczne będzie zasadzenie rośliny w różnych pojemnikach – w celu wykonania drugiego pobrania.

Jak to zrobić dobrze?

W celu uzyskania pożądanego wyniku, musisz bardzo ostrożnie przeprowadzić to wydarzenie. Rozważmy bardziej szczegółowo, z czego składa się. Wybory

Czego potrzebujesz

Do tego wydarzenia potrzebne będą:

 • jednorazowe kubki lub inne pojemniki;
 • przygotowana gleba (przygotowana samodzielnie lub zakupiona w specjalistycznym sklepie);
 • wykałaczki;
 • Opryskiwacz i czysta woda.
Czy wiesz?
Nazwa kwiatu pochodzi od słowa “petun”, co oznacza “tytoń” w języku brazylijskim. O dziwo, zarówno petunii i tytoniu należą do tej samej rodziny.

Wszystkie niezbędne materiały należy przygotować z wyprzedzeniem, aby nie rozproszyć ich poszukiwanie. Petunia

Opis procesu

Zbieranie petunii jest rodzajem opieki dla rośliny, która obejmuje następujące etapy:

 • w przygotowanych pojemnikach (kubkach) warto wylać ziemię;
 • potem ziemia jest wciśnięta – jest to konieczne dla jej zagęszczenia;
 • ziemia jest posypana wodą;
 • za pomocą wykałaczki wykonano w ziemi małe wgniecenia – głębokość powinna wynosić 1,5 cm, szerokość – 2 cm;
 • w jamach starannie włożone kiełki kwiatowe;
 • dziury są pokryte ziemią.

Sam proces nie jest szczególnie trudny, ale wymaga szczególnej uwagi i dokładności.

Sprawdź zawiłości rosnących kwiatów, takich jak Surfiniya, begonia, pelargonii, Calibrachoa, aksamitki, dalii, Verbena, Hortensja, Cynia, lobelia, chryzantemy, geranium, piwonii, lilii i tulipanów.

Możliwe błędy i środki ostrożności

Cechą petunii jest jej delikatność i kruchość. Aby skutecznie prowadzić pick, będziesz potrzebował dużo cierpliwości. Jeśli popełnione zostaną błędy w procesie, może to doprowadzić do traumatyzacji sadzonek, a dalsze sadzenie kwiatów będzie zagrożone.

Ważne!
Poświęcaj podlewanie kwiatu wieczorem – w tym okresie występuje aktywna faza rozwoju petunii.

Wybory
Oferujemy zapoznanie się z ważnymi punktami, które pomogą Ci uniknąć błędów podczas tego ważnego wydarzenia:

 • Nie używaj niesterylnego podkładu. Kiełki kwiatów są bardzo wrażliwe, dlatego bardzo ważne jest, aby gleba, do której zostały przeszczepione, nie przyczyniła się do rozwoju chorób.
 • Zwróć uwagę na jakość podlewania. Aby zapewnić, że proces wiązania się sadzonek minął bezboleśnie, konieczne jest podlewanie wyłącznie oczyszczoną wodą. Wykonaj procedurę bardzo ostrożnie, aby nie wypełnić kiełków.
 • Nie spiesz się. Pośpiech i niecierpliwość skończyć ze sparingu często prowadzą do tego, że przypadkowo zepsute kiełki, a następnie wykorzystać je do sadzenia nie uda.
Czy wiesz?
Na cześć kwiatu w 1921 roku nazwano go asteroidą. Otrzymał to samo imię – Petunia.

Jeśli chcesz rozwijać się piękny, petunia przetargowej, która zachwyci Cię swoim przyjemnym kwitnienia, jego sadzenia i pielęgnacji należy podchodzić bardzo poważnie. Dzięki tym artykule dowiedziałeś rośliny co szermierka, jak spędzić go, więc na własną rękę, bez trudności, by móc wykonać tę ważną procedurę.


Loading...