Uprawa leśnego niezapominajki

Las niezapominajki
Forest forget-me-not to roślina, która pomimo swojej nazwy doskonale nadaje się do uprawy w domu. Ten ziołowy, mały kwiatek jest nie tylko doskonałym komponentem do dekorowania twoich kwiatowych zestawów. Może być również stosowany do celów leczniczych. Artykuł poświęcony jest opisowi “zapomnij o mnie”, jego kultywacji i osobliwości dbania o nią.

Opis botaniczny

Forest Forester to krótkie dwu lub trzyletnie ziele, które należy do rodziny Burachnikow. Wysokość kwiatu wynosi do 40 cm, łodyga jest rozgałęziona, poszarpana, pokryta włosami.

Czy wiesz? W greckim i niemieckim folklorze jest legenda opowiadająca o pasterzu o imieniu Likas, który w chwili pożegnania dał swojej narzeczonej bukiet złożony z tych kwiatów. Dlatego też zaczęła się jego nazwa.

Liście podstawowe są petiolate, owalne, a te na łodygach są podłużne – lancetowate, otoczone dużą liczbą kosmków.

Kwiaty mają średnicę do 1 cm, zazwyczaj niebieski odcień, zbiera się w kwiatostach-lokach po 4-5 sztuk. Owoce są trochę orzechowe czarne.
Forint-Forest Forests
Jak sama nazwa wskazuje, ten kwiat preferuje dla swojego wzrostu obszar zalesiony. Często można go spotkać w lasach Europy Środkowej i Karpat.

Jednak hodowcy zdołali zaadaptować las niezapominajki do uprawy w domu i stworzyli wiele różnych odmian tej rośliny.

Wybierz miejsce w ogrodzie

Wybierając miejsce, w którym wyhodujesz ten kwiat w swoim ogrodzie, warto pamiętać, gdzie na wolności rosną dziko rosnące jaja. Pamiętaj o leśnych polanach, na których mógłbyś spotkać się z tym kwiatem, i staraj się odtworzyć w przybliżeniu wszystkie warunki tych kwiatów.

Lokalizacja

Forget-zwycięzcy preferują zacienione obszary gleby. Jest na półcienistych i zacienionych obszarach, które mogą kwitnąć od ostatniej dekady maja przez 40-45 dni. Oczywiście nie jest zabronione sadzenie na dobrze wyświęconych miejscach, ale czas kwitnienia zostanie skrócony do 20 dni.
Forint-Forest Forests
Ten kwiat uporczywie toleruje wietrzną pogodę w związku z cechami morfologicznymi jej struktury. Dlatego możesz, bez obawy, sadzić go w dobrze wentylowanych pomieszczeniach z przeciągami.

Gleba

Gleba dla niezapominajki powinna być dobrze nawodniona. Idealnie odpowiednie miejsce nad stawem. Pożądane jest wylądowanie na glebie o umiarkowanym nawożeniu bogatej w witaminy.

Byłoby zbyteczne, aby zapewnić dobry drenaż w miejscu przyszłego sadzenia, ponieważ zapomina się nawet o wodzie, ale jej nadmiar może doprowadzić do zepsucia korzeni rośliny i rozciągnięcia jej łodyg.

Ważne! Nadmiernie nawożona gleba nie nadaje się do uprawy tego kwiatu, ponieważ roślina następnie przekieruje wszystkie swoje siły na wzrost liści i zostanie zrzucona z rytmu sezonowego wzrostu.

Bardzo szkodliwe dla uprawy tej rośliny są odpowiednie gliniaste i piaszczyste gleby, Ponieważ system korzeniowy tego kwiatu nie jest przystosowany do istnienia w takich warunkach.
Gleba
Ponadto takie gleby bardzo słabo zatrzymują wilgoć, co jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju niezapominajki.

Sadzenie nasion-zapomnij-mnie-nie

Forget-me-nots to kwiaty, które można rozmnażać w sposób wegetatywny, jednak hodowcy kwiatów dają pierwszeństwo przy użyciu metody nasiennej. Konieczne jest siać jesienią, aby od wiosny zakwitły już niezapominajki.

Nasiona umieszcza się w roztworze wodnym soli fizjologicznej przed zaszczepieniem. Ci, którzy toną – są wybierani do sadzenia.

Siać nasiona bezpośrednio na otwartym terenie, posypane żyzną glebą z góry. Na wierzchu papieru kładzie się papier przed pojawieniem się pierwszych pędów, co często następuje tydzień po siewie.

Czy wiesz? Forget-poor – bardzo odporny na cięcie. Ona jest w stanie stać w wazonie z czystą zimną wodą przez miesiąc, a nawet tworząc nowe kwiatostany w miejsce zaniku.

Siej niezapominajki
Po pojawieniu się pierwszych prawdziwych listków młode pędy są przenoszone do pojemników z glebą. Odległość między nimi nie powinna być mniejsza niż 3 cm, a następnie zbiorniki z glebą należy przenieść do zimnej szklarni przed okresem wiosennym.

Z początkiem marca sadzonki są przenoszone do ciepłego pomieszczenia, aby całkowicie odstąpić od zimowego okresu odpoczynku.

Lądowanie w miejscu dalszego wzrostu następuje pod koniec kwietnia, w tym okresie małe pąki mogą już powstać na młodych roślinach.

Przeszczepowi powinien towarzyszyć górny opatrunek, który może obejmować chlorek potasu, azotan amonowy i superfosforan w stosunku 3: 2: 1, lub na przykład roztwór dziewanny 1:10.

Cechy opieki

Forget-me-not wymaga szczególnie skrupulatnej opieki. Pamiętaj o konieczności częstego, umiarkowanego podlewania, ale nie przesadzaj z nimi, ponieważ nadmiernie nawilżona gleba może spowodować nieodwracalną szkodę dla zdrowia rośliny. Podczas podlewania zaleca się skierowanie strumienia tak nisko jak to możliwe na ziemię.

Roślina potrzebuje systematycznego wierzchniego opatrunku. Dobre do tego celu nadają się do różnych rozwiązań nawozów mineralnych, ale związki organiczne są nie mniej odpowiednie.

Pierwsze podanie światła powinno nastąpić 14-15 dni po posadzeniu, najlepiej przed rozpoczęciem kwitnienia. Wiosną warstwa 3-5 cm składająca się z mieszaniny torfu i kompostu umieszczona jest pod korzeniem rośliny.

Ważne! Jeśli zima okazała się bezśnieżna, to niezapominajki mogą się zamarznąć. Dlatego zaleca się pokrycie ich na zimę folią polietylenową.

Torf z kompostem
Czasami, jeśli łóżko z niezapomnianym spreadem jest zbyt grube, można wykonać zapobiegawcze cięcie niektórych części łodyg. Pozwoli to roślinie na wydłużenie okresu kwitnienia i umożliwi rozwój młodych pędów.

Możliwe choroby i szkodniki

Wśród choroby, Wpływa na ten kwiat, są brązowe i szare gnijące, fałszywe i prawdziwe mączniak prawdziwy.

Choroby te należy leczyć za pomocą terminowego usuwania wszystkich porażonych liści, łodyg i kwiatów, a także poddawać działaniu roztworów różnych fungicydów, takich jak na przykład 0,2% roztwór bazolu lub 0,1% Topsyna-M.

Nadaje się jako roztwór mydła-miedzi, który obejmuje 2% roztwór mydła do prania i 0,2% – siarczan miedzi.

Od szkodniki, Wpływając na ten kwiat, konieczne jest przydzielenie mszyc, ślimaków i miarki. Jeśli zauważysz, że twoje Forget-me-nots zostały zaatakowane przez niektóre owady, powinieneś natychmiast posypać kwiatami roztworami owadobójczymi, które współczesny rynek oferuje ogromną ilość.
Mszyce

Właściwości lecznicze

Do celów leczniczych można użyć całej powierzchni rośliny: łodyg, kwiatów i liści. Zaleca się zbieranie niezapominajki w okresie kwitnienia.

Po zebraniu trawa rozrzuca cienką warstwę w ciepłym, suchym miejscu i suszy. Z reguły stosuje się go w postaci herbat, rosołu i nalewek.

Tradycyjna medycyna mówi, że niezapominajka pomaga skutecznie przy kaszlu, bólu zęba, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, gruźlicy płuc i jelit, różnych rodzajach krwioplucia.

Zewnętrzne stosowanie tej rośliny jest zalecane w przypadku wysypek skórnych, suchego wyprysku, chorób oczu, ukąszeń węży i ​​skorpionów.
Leśne niezapominajki
Uprawianie lasu Niezapominajka to fascynujący proces, który przynosi ogromny zwrot emocjonalny. W okresie kwitnienia roślina ta da Ci wiele przyjemnych wrażeń, podoba się jej wspaniały wygląd i doskonały aromat.


Loading...