Uprawa jabłoni “Moscow pear” w Twoim ogrodzie


Jabłoń “Moskiewska gruszka” uważana jest za jedną z najstarszych odmian uprawnych, które uprawia się w daczach i ogrodach wiejskich, a jej opis i tajniki uprawy są poświęcone temu artykułowi.

Ta odmiana pojawiła się poprzez dobór naturalny i nie jest uprawiana do celów komercyjnych.

Charakterystyka: zalety i wady odmiany

Drzewo ma rozgałęzioną koronę i bardzo rozgałęzione gałęzie, raczej gęste liście. Owoce są małe lub średniej wielkości, mają sferyczny, lekko spłaszczony kształt.

Czy wiesz? Po raz pierwszy ta odmiana została opisana przez botanika i agronoma Bolotova AT. w 1862 roku w czasopiśmie “Ogrodnictwo”.

Jabłko jest żółtawe z przerywanym czerwonym rumieńcem. Miąższ ma lekko żółtawy kolor, jest luźny, pachnący i bardzo soczysty.

Zalety odmian jabłek “gruszka moskiewska” to:

 • odporność na mróz – wytrzymuje temperatury do -50 ° C;
 • odmiana wczesna – owoce dojrzewają do początku sierpnia;
 • wysoka wydajność;
 • Owocowanie przez 5-6 lat po posadzeniu;
 • wysoka zawartość w owocach witamin z grupy C i B, pektyny.

Moskwa gruszka
Pomimo dużej liczby pozytywnych cech, ta odmiana ma swoje wady:

 • jabłka nie nadają się do długotrwałego przechowywania;
 • drzewa nie tolerują suszy;
 • podatność na parch jabłoni;
 • Dojrzewanie owoców na jednym drzewie jest nierówne.

Osobliwości rosnące

Jabłoń tej odmiany jest raczej bezpretensjonalna, tk. powstały naturalnie, a nie poprzez sztuczną selekcję. Jednak aby uzyskać dobre zbiory, musisz przestrzegać pewnych zasad.

Czy wiesz? Owoce “Grushkovki Moskwa” należy stosować ostrożnie u osób z wrażliwą szkliwo zębów ze względu na wysoką zawartość kwasu askorbinowego w nich.

Miejsce do sadzenia

Ważnym czynnikiem jest wybór miejsca lądowania. Pożądane jest, jeśli będzie to jakiś rodzaj elewacji. W przeciwnym razie konieczne jest zorganizowanie drenażu: drzewo nie lubi nadmiaru wilgoci. Zaleca się również wybrać słoneczne miejsce.

Wymagania dotyczące gleby

Najbardziej odpowiednia gleba dla “gruszki moskiewskiej” jest słabo kwaśna, preferowana jest ziemia torfowa, super piaskowiec lub czarnoziem.

Technologia lądowania

Aby “gruszka moskiewska” zwykle zapuściła korzenie i ostatecznie przyniosła dobre zbiory, należy przestrzegać pewnych zasad sadzenia i uprawy, a także podjąć odpowiedzialne podejście do wyboru sadzonek.

Z pewnością będziesz potrzebował zasad dotyczących sadzenia roślin, takich jak młode, irga, berberys, dzikie czereśnie, goździki, łubin, jaśmin.

Jak wybrać odpowiednie sadzonki

Przed zakupem, dokładnie sprawdź siew, pień musi być gładki, bez wad. Zwróć też uwagę na kołnierz korzeniowy, a raczej na mały zakręt w okolicy. Na nim jest długotrwała rana – ślad od stada. Jeśli ta rana nie zostanie wyleczona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że grzyb wywiera wpływ na siewkę.
Sadzonki

Kiedy sadzić odmianę

Optymalny czas sadzenia sadzonek to koniec kwietnia lub pierwsza połowa jesieni. W późniejszym czasie mogą wystąpić nocne mrozy, więc jeśli nie masz czasu na lądowanie, lepiej odłożyć tę sprawę do wiosny.

Ważne! Sadzonki nie można pogłębić w ziemi! Miejsce, w którym korzeń przechodzi do pnia, powinno znajdować się 5 cm nad ziemią.

W środku dołu wbija się kołek, a przymocowane drzewko jest do niego przymocowane sznurkiem. Natychmiast po posadzeniu wymagane jest obfite podlewanie.

Proces sadzenia

Wykop pod sadzonką jest wykopywany z głębokością co najmniej 70 cm i szerokością około 1 metra. Trzy dni przed zejściem ze statku, humus wlewa się do niego o 1/3 wysokości, dodaje się nawozy mineralne. Następnie mieszanina musi zostać poluzowana, ziemia jest porzucona i powstaje guz.

Ujawniamy szczegóły dotyczące pielęgnacji czereśni, pantofli Venus, Kobei, Ipomoea, brzoskwini, wawrzynu i trawy wrzecionowatej.

Jak dbać

W pierwszym roku po posadzeniu, od 80 do 100% kwiatów zostaje usuniętych z drzewa, więc prawdopodobieństwo, że drzewo się zapuści, znacznie się zwiększy.

Jak podlać drzewo owocowe

Aby uzyskać dobry wzrost, jabłko należy podlewać do 2-3 razy w tygodniu w porze suchej. Najlepiej wieczorami metodą zraszania. Przed podlaniem ziemi wokół pnia należy poluzować. W tym czasie zaleca się wylać około 30 litrów wody. Podlewanie zostaje zatrzymane do końca sierpnia, aby drzewo zwolniło i zaczęło się przygotowywać na zimę.
Podlewanie

Pielęgnacja gleby

Wokół drzewa musisz ustawić krąg pni. Od czasu do czasu konieczne jest poluzowanie, chwastów od chwastów. Nie zasadzaj w tej strefie żadnych innych roślin, można je oddzielić taśmą krawężnikową.

Najlepsze opatrunek z jabłoni

Wiosną zaleca się karmienie drzew nawozami mineralnymi i organicznymi. Nawóz azotowy lepiej jest wytwarzać latem po owocach jajnika. Nawozy wprowadza się około cztery razy w ciągu roku zgodnie z następującym harmonogramem:

 • koniec kwietnia;
 • przed kwitnieniem;
 • w okresie dojrzewania owoców;
 • jesienią, po zbiorach.

Dodatkowe nawożenie

Przycinanie

Przycinanie drzew odbywa się w celu formowania korony, usuwania suchych gałęzi i zwiększania liczby drzew owocowych, a także podczas przygotowywania drzewa do zimowania. Przycinanie odbywa się jesienią i zimą. Sekcje sekcji traktuje się garbem ogrodowym.

Na pewno musisz nauczyć się przycinania innych roślin, takich jak czereśnie, morele, winogrona, porzeczki, morwy.

Cechy reprodukcji

Odmiana “Grushovka” jest uważana za samozapłodną, ​​a drzewa innego rodzaju powinny być obecne dla jajnika owocowego w ogrodzie. Optymalnymi zapylaczami są Anis Striped, Bellefler-Chinese, Antonovka, Cinnamon i Papirovka. Odmiany te powinny rosnąć nie więcej niż 60 metrów od “Grushovki”, w tym przypadku pszczoły mogą łatwo przenosić pyłek z jednego drzewa na drugie.

Zbiór i przechowywanie upraw

“Grushovka” odnosi się do wczesnych odmian jabłoni, a zbiory już w sierpniu. Zgrywaj trochę niedojrzałe owoce, tk. przejrzałe szybko opadają i opadają. Okres przydatności do spożycia jest bardzo krótki – około 2-3 tygodni, więc lepiej jest natychmiast rozpocząć owoc do przetworzenia.
Zbiór

Jak przygotować jabłoń na zimę

“Grusza moskiewska” jest uważana za odmianę odporną na mróz, jednak w celu ochrony drzewa przed wczesnymi mrozami lub bezśnieżną zimą, koło kikuta oblepia się humusem i owija pień materiałem tekstylnym (musi wpuścić powietrze).

Ważne! Owijanie tułowia służy również jako ochrona przed gryzoniami i zajęciami.

Ze względu na wysoki plon i wysoką zawartość witamin w owocach, a także stosunkowo łatwą pielęgnację, “gruszka moskiewska” jest zobowiązana do obecności na każdej działce domowej. Życzymy ci bogatych zbiorów.