Uprawa arbuza “Astrachań” na otwartym polu: sekrety ogromnej uprawy

Arbuz Astrachań
Chwała o różnorodności arbuzów “Astrachań” latała nie tylko w całej Rosji, ale wykraczała daleko poza jej granice. Legendarny ten gatunek osiągnął wysoką wydajność, doskonały smak, lezhkost i transport owoców. Ponadto rolnicy nie kryją radości z bezpretensjonalności zakładu. Główne zalety różnorodności i niuansów jej uprawy w gospodarstwie domowym zostaną omówione później.

Opis i charakterystyka odmiany

Autorstwo arbuza “Astrachańskiego” należy do hodowcy i znanego naukowca Konstantina Dutina, dobrze znanego w Federacji Rosyjskiej. Sen hodowcy polegał na stworzeniu jagody o idealnie równym kształcie i wysokiej jakości smaku. To właśnie jest ta różnorodność. Arbuz

Wydawałoby się, że arbuz “Astrachań” według opisu zewnętrznego jest bardzo zbliżony do jego odpowiedników. Ma tę samą gładką skórę z typowymi paskami. Ale w przeciwieństwie do innych odmian, jagoda jest gruboskórna. Średnio jego waga waha się w granicach 8 kg.

Dowiedz się więcej o odmianach arbuza i korzyściach dla ludzkiego ciała.

Możesz jeść owoce dopiero po 75-85 dniach od posadzenia. Podczas przycinania oko przyciąga drobnoziarnisty jasnoczerwony miąższ. Wraz z przedłużającą się latem suszą, wewnątrz może powstać pustka, ale fakt ten w ogóle nie wpływa na smak.

Kolejną cechą tej odmiany, która z pewnością przynosi radość rolnikom ciężarowym, jest wysoka odporność na patogeny fuzarioza, antraknoza i inne choroby, na które wpływa melon. W odpowiedziach gospodyni zauważyła, że ​​”Astrachań” ma właściwości, które trwają około dwóch miesięcy. Arbuz

Odmiana uważana jest za wysoko wydajną. Przy dużych uprawach z 1 hektara można zebrać do 120 ton arbuzów, które są doskonałe pod względem handlowym i smakowym.

Czy wiesz? Aby sprawdzić arbuz pod kątem obecności azotanów, należy zanurzyć mały kawałek miąższu w wodzie. Zaczerwieniona ciecz wskazuje na obecność chemii u płodu, a zmętniała, wręcz przeciwnie, mówi o jej czystości.

Jak hodować sadzonki

Wielu właścicieli ziemskich uważa, że ​​dobre zbiory melona można uzyskać tylko w regionach południowych. U podstaw tych błędów złudzenie arbuz “Astrachań”, geografia uprawy, która jest znacznie szersza. Arbuz

Agrarians o średnich szerokościach geograficznych, dla których późna wiosna jest typowy, są bardziej podatne na technologię sadzonek uprawiających te jagody. Niektóre praktyki sadzenia nasion na sadzonki natychmiast na otwartym terenie, podczas gdy inni używają szklarni na to. Rozważ cechy i skuteczność obu metod.

W szklarni

Rosnące kiełki melonów i tykw na wiele sposobów przypominają ogórki. W warunkach gruntu zamkniętego siew nasion odbywa się od końca marca do połowy kwietnia, w odniesieniu do kalendarza księżycowego. Ziemia do sadzenia powinna być neutralna i wzbogacona o składniki odżywcze. Możesz użyć mieszanki gleby ogórka. Arbuz

Aby przyspieszyć proces kiełkowania ziaren, należy je trzymać przez 15 minut w podgrzanym do 50 stopni. Arbuz
To ćwiczenie pomoże zmiękczyć skórkę nasion. Niektórzy rolnicy ciężarówek uciekają się do stratyfikacji materiału sadzeniowego.

Aby to zrobić, jest on zawinięty w mokrą i dobrze wyciśniętą płachtę, po czym pozostaje na tydzień w lodówce. Pożądane jest umieszczenie paczki w pobliżu zamrażarki.

Ważne! Przed posadzeniem nasiona arbuza są hartowane przez 8 godzin na topniejącym lodzie.

W razie potrzeby można dodatkowo obsługiwać wszelkie stymulanty wzrostu. Gdy wszystko będzie gotowe, wypełnij przygotowane plastikowe kubki i pogłębij je na poziomie 4 cm dla kilku nasion. Następnie wszystkie pojemniki na górze pokryte polietylenem lub tym samym pojemnikiem i czyszczone w wysokiej temperaturze. Optymalny reżim temperatury szklarni powinien wynosić 25-26 ° C. Arbuz

Kiedy pojawiają się pierwsze pędy, wszystkie schrony muszą zostać usunięte i spojrzeć na pędy. Poluzowany natychmiast usunąć. Ważne jest również dbanie o dobre oświetlenie. W szklarni sadzonki wyrosną nie więcej niż 35 dni przed pojawieniem się pierwszych czterech liści.

Przyda Ci się nauka, jak prawidłowo sadzić i uprawiać arbuzy na swojej stronie.

W otwartym terenie

Do uprawy sadzonek arbuza bezpośrednio na łóżku trzeba przygotować glebę z dobrym drenażem. Lądowanie powinno być zaplanowane przy stabilnej temperaturze powietrza w ciągu dnia wynoszącej 14-16 ° C, gdy ziemia dobrze się nagrzewa i przechodzi przez wiosenne przymrozki. Z reguły jest to koniec maja. Arbuz

Studnie nawozowe są nawożone humusem, na którym umieszczona jest 10-cm warstwa gleby. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szerokość rzędów, najlepiej powinny to być co najmniej półtora metra. Podobną odległość wykonuje się w rzędach między otworami.

Siać w taki sam sposób, jak w wersji szklarniowej, kilka ziaren, a gdy kiełkują, łodygi są wysyłane w różnych kierunkach. Siew, zanim pojawią się na nim pierwsze dwie pary liści, trzeba przykryć agrofibrem.

Czy wiesz? Nasiona arbuzów znaleziono w grobowcu Tutanchamona. Starożytne ludy wierzyły, że w innym świecie jagody zastąpią zmarłą żywność.

Gdzie jest najlepsze miejsce do sadzenia arbuza “Astrachańskiego”

Miejsce na melony należy wybierać bardzo ostrożnie. Arbuz “Astrachański” uwielbia ciepło i wilgoć, dlatego pożądane jest, aby chronić miejsce przed przeciągami i wiatrami. Arbuz

Gleba na niej jest pożądana, czarna ziemia i nie kwasowa. Szczególną uwagę należy zwrócić na poprzedników.

Lepiej jest siać uprawy melona po ziemniakach, kukurydzy i fasoli. Kiełki arbuza nie rozwiną się dobrze po melonach, ogórkach, dyniach, kapuście.

Proces przesadzania sadzonek na otwartą przestrzeń

W ogrodzie w otwartym terenie przeszczepione 30-dniowe sadzonki. Arbuz

Ważne jest, aby do tej chwili ziemia dobrze się nagrzewała, a temperatura w ciągu dnia wynosiła około 18 ° C. Dla gatunku “Astrachań” optymalny schemat sadzenia wynosi 90 × 50 cm.

Proces przeszczepiania rozpoczyna się od przygotowania dołów, na których dnie nawleka się płynne nawozy. Wytwarza się je z 30 g siarczanu amonu, 20 g soli potasowej i 40 g superfosfatu. Mieszaninę należy rozpuścić w 2 litrach wody. Alternatywnie możesz użyć roztworu naparu z kurzego lub dziewanny.

Dobrymi sąsiadami arbuzów mogą być rzodkiewka, pomidory, por, groch, kędzierzawa fasola lub szpinak

Następnie wszystkie są posypane ziemią i garść popiołu drzewnego jest dodawana z góry, ponownie posypana. Po przygotowaniu dna studni wylewa się ją ciepłą wodą. Do każdej wnęki potrzebujesz około jednego litra płynu. Po manipulacjach kubek jest ostrożnie wycięty lub dociśnięty do jego dna w celu wydobycia glinianej grudki z łodygi.

Następnie zostaje on pogłębiony, aby poziom gleby osiągnął liścienie liścienia. Ostatnim etapem sadzenia jest ściółkowanie. W tym celu użyj piasku lub próchnicy. Ta warstwa sprzyja zatrzymywaniu wilgoci i ogrzewa glebę. Arbuz

Ważne! Na arbuzach warstwa ściółki nie powinna być cieńsza niż 5 cm.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

Opieka nad arbuzem “Astrachańskim” nie zwiastuje niczego nowego. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że aby wyprodukować plon melonów, muszą zapewnić wystarczającą ilość wilgoci i ciepła. Rozważmy podstawowe subtelności uprawy kultury.

Temperatura i oświetlenie

Aby w pełni rozwinąć arbuz, potrzebujesz dużo światła. W cieniu, pędy będą słabe i kruche. Ponadto nie należy oczekiwać zbiorów z takiego ogrodu. We włóknach arbuzowych procesy fotosyntezy są trudne nawet przy pochmurnej pogodzie. Dlatego, gdy lato nie psuje słonecznych ciepłych dni, jagody są nieco suche i niesłodzone. Arbuz

Podczas upraw szklarniowych tych roślin konieczne jest zastosowanie dodatkowego oświetlenia, reżim temperatury jest również ważny dla rośliny.

Idealnie, dla dobrej roślinności, jej limity mieszczą się w zakresie od 30 do 40 ° C. W chłodne dni wzrost jest zawieszony, a stabilne + 10-15 ° C są szkodliwe dla arbuzów.

Ważne! Przy wyborze dojrzałego arbuza należy zwrócić uwagę na stan skórki. Odmiana “Astrakhan” nie ma powłoki matowej, promienie słoneczne zawsze rzucają wyraźne odblaski.

Wilgoć i podlewanie

Kawałek arbuza ma potężny system korzeniowy, który rozciąga się głęboko i szeroko na 30 cm. Kultura dobrze toleruje suszę, ponieważ korzonki wysysają użyteczne substancje z głębi wraz z wilgocią. Ale nadużywanie wytrzymałości zakładu nie jest tego warte. Dla pełnego rozwoju bardzo ważne jest dla niego uzyskanie wystarczającej ilości wody. Pożądane jest codzienne nawilżanie ciepłą, osiadłą wodą. Arbuz

Doświadczeni rolnicy zmniejszają liczbę podlewań raz na dwa dni, gdy zaczyna się okres owocowania. Ten niuans przyczynia się do tego, że owoce zaczynają szybciej dojrzewać.

Nawożenie gleby

Oprócz sadzenia sadzonek podczas sadzenia i sadzenia, arbuz wymaga ich powtarzania co dwa tygodnie. Lepiej jest stosować naprzemienne nawozy organiczne i mineralne. Używając kurzego obornika i dziewanny, należy poczekać, aż roztwór zacznie fermentować. Arbuz

Jeśli nie zastosujesz się do tego zalecenia, jagody będą zawierały dużo azotanów.

Czy wiesz? W tłumaczeniu z arki tureckiej oznacza “ogórek osła”.

Kiedy zbierać i jak przechowywać zbiory

Zbiór arbuzów “Astrachańskich” zawsze przypada na sierpień i wrzesień. Dojrzałość jagód jest określona przez wychodzące dzwonienie podczas stukania i suchej szypułki.
Zbiór jest ważny z najwyższą starannością, w przeciwnym razie nawet najmniejsze uszkodzenia mechaniczne nie pozwolą jagodom na pozostanie w dobrym stanie. Wszystkie owoce muszą być kompletne, bez otarć i nierówności, pęknięć.

W sklepie jagody będą wygodne w temperaturze + 1-3 ° С i wilgotności 80%. Musisz również zadbać o wentylację w piwnicy na czas.
Odmiana “Astrakhan” wyróżnia się dużą ostrożnością. Doświadczone gospodynie domowe zarządzają uczciwością i bezpieczeństwem, aby uratować swoje owoce aż do Nowego Roku.

Sekret tego tkwi w mikroflorze, w której umieszczony jest arbuz. Jest pokryty grubą warstwą suchego mchu leśnego lub gęsto rozmazany parafiną, woskiem. Niektórzy mieszkańcy lata dzielą się doświadczeniem udanego przechowywania owoców w beczce z popiołem.

W wyniku wszystkich twoich zmartwień otrzymasz unikalną melonową jagodę, która nie jest tylko pyszna, ale także przysmakiem.