Różnorodność truskawek “Królowa Elżbieta”

Różnorodność truskawek

Truskawka to jedna z ulubionych przysmaków zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Pojawienie się tych czerwonych jagód symbolizuje początek lata, wakacji i świąt.

Pomimo tego, że w niektórych sklepach ten produkt można kupić o każdej porze roku, większość ludzi rozumie, że to nie jest truskawka, ale wynik pracy przemysłu chemicznego.

Dlatego, ogrodnicy i spróbuj wyhodować własne krzewy, aby uzyskać ogromne żniwo, aby zamrozić niektóre jagody, a zimą rozpieszczać się vareniki lub ciasta z truskawkami.

Najbardziej znaną odmianą truskawek ogrodowych (truskawki) jest odmiana “Królowa Elżbieta”.

W ogóle, te “Królowa” dwie – “Królowa Elżbieta I” i “Królowa Elżbieta II”. Druga klasa jest prawie identyczna z pierwszą, ale istnieje jedna zasadnicza różnica między nimi. Druga “królowa” to truskawkowa odmiana, to znaczy, że jej krzaki owocują niemal przez cały czas, począwszy od wiosny, kończąc się na początku jesieni. Pierwsza “królowa” potrzebuje pewnej długości dnia świetlnego na owocowanie, to znaczy, że rośliny będą tworzyły owoce do pewnego czasu, dopóki długość lekkiego dnia nie przekroczy pewnej granicy.

Istnieją dwie niemal identyczne odmiany tej odmiany

Pierwsza “Królowa Elżbieta” jest nadal bardzo popularną odmianą, nawet z ulepszoną wersją samej siebie. Krzewy są bardzo mocne, podobnie jak truskawki, liście są duże, jasnozielone.

W owocniku krzaki krok, gdy długość dnia sięga 8 godzin, a czas trwania tego procesu wynosi około miesiąca. Rośliny tworzą bardzo duże wąsy, truskawki właściwie się rozmnażają, szypułki uformowane są w pozycji stojącej, znajdują się mniej więcej na tym samym poziomie co liście.

Owoce są bardzo duże i piękne, o gęstej strukturze, błyszczącej powierzchni i typowej formie dla truskawek. Większość owoców ma niemal identyczny wygląd i wagę.

Jeśli właściwie dbasz o krzaki, mogą dać takie plony, każda jagoda osiągnie 40 gram!

Jeśli temperatura latem nie jest zbyt wysoka, to owoce są jeszcze większe i mogą wyprzedzić przeciętne jabłko – około 100 g. Co do smaku, to po prostu wspaniały deser.

Miąższ ma pyszny aromat, czerwony, bardzo soczysty i gęsty. Produktywność jest bardzo wysoka, wiosną możliwe jest zbieranie z jednej rośliny 1 kg jagód.

Pierwsze owoce można usunąć z łóżka na początku czerwca, a jeśli pogoda jest wystarczająco korzystna, to wcześniej.

Odporność na mróz w tej klasie na wysokości, ale krzewy na zimę będą nadal musiały być osłonięte, aby jesienne łodygi nie ginęły w niskich temperaturach.

Należy pamiętać, że konieczność przesadzania krzewów pożądane zrobić w ciągu roku, ponieważ jakość owoców zależy od wieku rośliny: im dłuższy Bush pozostaje w ogrodzie, tym gorzej będzie ze zbiorami.

Wada tego gatunku jest wyjątkowa – traci swojego wyznawcę – drugą “Królową”. Druga “królowa” owocuje 2 – 3 razy, dzięki temu plon będzie znacznie większy.

Interesujące jest również czytanie o pielęgnacji i pielęgnacji truskawek

O osobliwościach sadzenia odmiany

Podczas uprawy sadzonek należy pamiętać o temperaturze i wilgotności

Jest dużo czasu na sadzenie truskawek. Najlepiej jest kapać sadzonki w okresie od lipca do sierpnia, aby rośliny mogły całkowicie osiąść w otwartym terenie. Jeśli w tym okresie nie będzie możliwości ukłucia truskawek, można to zrobić wczesną wiosną, a jesienią około 15-20 dni przed wystąpieniem przymrozków.

Sadzonki można kupić, można je również samemu wyhodować z nasion lub wąsów. Zasadniczo procedura uprawy sadzonek jest taka sama jak w przypadku innych upraw. Sadzonki truskawek potrzebują dużo światła, ciepła i wilgoci w powietrzu, więc powinieneś o to wcześniej zadbać.

Jest to konieczne stale utrzymywać równowagę wodną w glebie, aby korzenie młodych krzewów nie odczuwały braku wody. Po 20 – 25 dniach w pudełkach z posadzonymi nasionami powinny pojawić się pierwsze pędy.

Po pojawieniu się pojemnika z kiełkami należy je umieścić po południowej lub wschodniej stronie mieszkania. Jeśli nie ma takiej możliwości, odpowiednie jest sztuczne oświetlenie ze specjalnymi fitolitami.

Temperatura powietrza wokół sadzonki powinna wynosić + 20 + 25 ° C. Puchary powinny być trzymane po pierwszych prawdziwych liściach na łodydze. Siewki po przeszczepie muszą być w takiej pojemności, aby przerwa pomiędzy tymi dwoma wzrostami wynosiła około 2-3 cm.

Po uformowaniu piątego liścia możliwe będzie wpadanie do sadzonek. Ten moment powinien w przybliżeniu pokrywać się w ostatnich dniach maja. Kopanie jest konieczne w ramach takiego schematu: 60 cm – odległość między kolejnymi łóżkami, 15 cm – odległość między kolejnymi krzewami.

Wskazane jest, aby nie sadzić roślin zbyt blisko

Możesz również sadzić truskawki inaczej, mianowicie w 2 krzewach rzodkiewki na jednym plasterku.

Oznacza to, że łóżko będzie składało się z dwóch rzędów, odstęp między nimi powinien wynosić około 30 cm, odległość między roślinami wynosi 15 – 20 cm, a sąsiednie linie powinny być oddalone od siebie o 60 cm.

Podczas sadzenia wiosną lub jesienią zaleca się stosowanie drugiego schematu. Jeśli planujesz zaszczepić sadzonki latem, musisz to zrobić, postępując zgodnie z pierwszym schematem.

Wskazówki dotyczące opieki nad “Królową Elżbietą”

Aby upewnić się, że roślina nie jest uszkodzona, ważne jest dbanie o truskawki

W przypadku truskawek wilgotność gleby jest bardzo ważna, dlatego w okresie letnim, gdy jest gorąco, podlewanie powinno odbywać się codziennie. Zanim rośliny zaczną kwitnąć, możesz użyć metody podlewania deszczem.

Po rozpoczęciu kwitnienia konieczne będzie wlewanie wody do bruzd, aby krople nie spadały na owoce i pędy. Pożądane jest również ściółkowanie ziemi trocinami w celu ograniczenia wzrostu chwastów.

Po dziesięciu do dwunastu dniach konieczne będzie sprawdzenie łóżek pod kątem przeżycia sadzonek. Sadzonki, których nie można wykorzystać w otwartym terenie, będą musiały zostać usunięte, a nowe powinny zostać zasadzone na ich miejscu.

Nawozy można stosować zarówno podczas sadzenia, jak i podczas okresu wzrostu krzewu. W pierwszym przypadku nie będzie konieczne karmienie krzewów przez cały rok. Jeśli nie, to w okresie wiosennym konieczne będzie nasycenie ziemi całym asortymentem nawozów mineralnych, czyli azotu, fosforu i potasu.

Po zebraniu z krzaków rozpocznie się proces przygotowawczy. To będzie wymagało zasilać krzaki nystroficzne, a następnie ukryć się przed złą pogodą i spadkami temperatury.

Najczęstsze choroby truskawek to zaraza późna i mączniak prawdziwy. Jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań w odpowiednim czasie, istnieje ryzyko, że żniwa poniosą poważne straty, a Ty nie uzyskasz oczekiwanego efektu.

Krzewy muszą być traktowane w celu ochrony przed chorobami

Aby zapobiec zakażeniu mączniakiem prawdziwym lub leczyć krzewy, konieczne będzie potraktowanie roślin koloidalnym roztworem siarki lub fungicydami.

Zaraza późna występuje, gdy występuje nadmiar wilgoci w glebie, a także, jeśli materiał sadzeniowy początkowo był słaby. Dlatego, jeśli zauważysz na swoich truskawkowych złych liściach szarego odcienia, natychmiast będziesz musiał spuścić ziemię z systemu odwadniającego.

Przy systematycznym podejściu do uprawy truskawek nie powinno być problemów.

Im więcej pracy z tymi roślinami, tym więcej doświadczenia otrzymasz. Więc nie gasić i odważnie sadzić krzewy tej wspaniałej jagody na swojej stronie.