Różnorodność gruszek “Konferencja”: charakterystyka, agrotechnika uprawy

Odmiana gruszy Gruszka jest jednym z najczęściej drzew owocowych i gruszki owoce są wykorzystywane zarówno dla zużycia świeżej i do wytwarzania korków, kompoty, suszone owoce i inne smaczne desery.

Oprócz doskonałych właściwości aromatyzujących, gruszka ma również zwiększoną zawartość składników odżywczych, więc przynajmniej jedna grusza powinna rosnąć w każdym ogrodzie.

W tym artykule porozmawiamy o gruszy “Konferencja”, rozważmy opis odmiany, zalety i szkody dla owoców, a także cechy sadzenia i pielęgnacji rośliny.

Historia hodowli

Gruszka “Konferencja” odnosi się do angielskiej odmiany selekcyjnej. Uważa się, że tę odmianę uzyskano w wyniku wolnego zapylania “Deon Leclerc de Laval” w drugiej połowie XIX wieku.

Świętują 1895, kiedy odbyła się Brytyjska Konferencja Narodowa na temat uprawy gruszek. To właśnie tam odnaleziono tę odmianę, a dzięki temu wydarzeniu gruszka ma swoją nazwę.

Opis i charakterystyczne cechy odmiany

“Konferencja” jest popularną odmianą jesienną i ma charakterystyczne cechy, które odróżniają ją od innych odmian gruszek, dlatego należy wziąć pod uwagę szczegółowy opis drzew i owoców.
Odmiana gruszy

Drzewo

Drzewa odmiany mają średnią siłę wzrostu lub różnią się intensywnością. Na drzewie znajduje się gęsta, szeroka, piramidalna korona, która jest dobrze zaśmiecona.

Dorosłe drzewo osiąga wysokość co najmniej 5 metrów. Liściasta część rośliny wyróżnia się gładkimi, błyszczącymi liśćmi liściastymi.

W okresie wiosennym liście są jasnozielone, a bliżej jesieni – nabrały ciemnozielonego odcienia. Drzewo kwitnie wczesną wiosną, kwiatostany zbiera się w małych grupach. Kwitnienie ma biało-różowy odcień i dobrze pachnie.
Gruszka

Owoce

Owoce gruszki mają duży rozmiar, soczystość i słodki smak. Jedna gruszka waży około 150 g. Owoc ma wydłużony kształt przypominający butelkę.

Gruszki charakteryzują się matową, gęstą, szorstką zielonkawożółtą skórą. Często na owocach, które przez długi czas były wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, po jednej stronie pojawiają się czerwonawe plamy.

Sprawdź te rodzaje gruszek jako “świeckie”, “Briańsk Beauty”, “miód”, “Rossoshanskaya deser”, “Hera”, “Krasulya”, “Otradnoe”, “Rogneda”, “Fairytale”, “Księżna”, ” Lada”.

Miąższ ma żółty, kremowy lub lekko różowy kolor, oleistą strukturę, doskonały aromat i drobną ziarnistość.

Gruszka “Konferencja” to nie tylko pyszny owoc, ale także bardzo przydatny. Jest bogaty w cytrynę, jabłko, kwas szczawiowy, który normalizuje procesy trawienne. Zawiera witaminy A, B, C. Również owoce zawierają dużo jodu, potasu, wapnia, magnezu, miedzi, fosforu, żelaza i cynku.
Odmiana gruszy
Owoc zawiera dużą ilość fruktozy, ma niską zawartość glukozy i mało kalorii, więc gruszka jest zalecana do stosowania w okresie dysfunkcji trzustki, otyłości i cukrzycy.

Owoce mają korzystny wpływ na funkcjonowanie serca ze względu na zwiększoną zawartość potasu.

Czy wiesz? Marynarze ze starożytnej Grecji używali gruszki podczas długiej podróży, uważając ją za lekarstwo na chorobę morską.

Ze względu na zwiększoną zawartość kwasów organicznych poprawia się trawienie, metabolizm, pobudzenie wątroby i nerek.

Jeśli chodzi o szkodę w używaniu, praktycznie jej nie ma, najważniejszą rzeczą jest wzięcie pod uwagę osobliwości swojego ciała i nie spożywać więcej niż 2 gruszki dziennie.

Kategorycznie nie zaleca się spożywania surowych owoców w przypadku choroby przewodu żołądkowo-jelitowego, zwłaszcza w przypadku wrzodów żołądka.
Odmiana gruszy
Podrażnienie błony śluzowej jelit może wystąpić w przypadku jedzenia owoców na czczo. Jest to również zabronione po wypiciu gruszek, aby pić płyn, ponieważ może to wywołać biegunkę i ból brzucha.

Zalety i wady

“Konferencja” niewątpliwie zajmuje czołową pozycję na liście spożywanych odmian, ale weźmiemy pod uwagę wszystkie plusy i minusy.

Plusy


Głównymi zaletami tej odmiany są:

 • Gruszka zaczyna się wcześnie, obficie i regularnie przynosi owoce po posadzeniu sadzonek, oczywiście, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad opieki nad rośliną.
 • Zdolność do samozapylenia. Ona nie potrzebuje zapylaczy w sąsiedztwie. Główną zaletą samozapylania jest to, że pyłek jest wystarczająco wydajny w 80% przypadków. Dzięki tej funkcji ogrodnicy, którzy nie mają dużego obszaru, aby stworzyć ogród, można sadzić tylko jedną gruszkę. Jeśli twoje terytorium jest duże, wtedy “Konferencja” będzie doskonałym zapylaczem dla innych odmian. Najbliższe polecam wylądować “Howerla”, “Striyskaya”, “Kucherianka”.
 • Odmiana gruszy

 • Ze względu na doskonałą smakowitość owoców, gruszki są sadzone nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w gospodarstwach, na skalę przemysłową.

Przeciw


Ale pomimo wszystkich zalet rozważanej odmiany, wciąż istnieją pewne wady, między innymi możemy wyróżnić:

 • Stosunkowo słaba zimotrwalosc. Jeśli temperatura powietrza spadnie do minus 22 stopni, drzewo nie przetrwa.
 • Wpływ pogody na owocowanie. Jeśli pogoda utrzymuje się w pochmurny, zimny, deszczowy i wietrzny w lecie, owoce mogą nie dojrzeć lub smak będzie bardzo cierpieć.
Ważne! Najlepszym warunkiem jest słoneczna pogoda, tylko w tym przypadku owoce dojrzeją prawidłowo.
 • Słabo toleruje działanie grzybów, z zastrzeżeniem rozwoju różnych chorób.

Odmiana gruszy

Jak wybrać odpowiednie sadzonki

Aby wybrać sadzonkę o wysokiej jakości, musisz przestrzegać pewnych zasad:

 • Dobrze jest studiować sadzonkę. Musi być zdrowe, nieuszkodzone, świeży wygląd. Na nim powinien znajdować się znaczek, w którym wskazany jest hodowca-producent odmiany i zalecana strefa do uprawy.
 • W przypadku, gdy korzenie siewek są otwarte i nie mają glinianym grudki, które czasem mogą maskować uszkodzonego lub suszone systemu głównego powinna być starannie badania integralności korzeni materiału do sadzenia. System korzeniowy zdrowe gruszy światło zarówno na zewnątrz jak i na cięcie nie ma żadnych plam lub narośla.
 • Aby kupić młode, nie więcej niż 2 lata, drzewa są zalecane.
 • Roczne drzewa nie mają korony, jeśli kupisz starsze rośliny, zaleca się wybieranie okazów, które będą miały równomiernie rozmieszczone pędy.

Wybór lokalizacji na stronie

Kluczem do dobrego rozwoju sadzonki jest odpowiednio dobrane miejsce do sadzenia. Gleba, na której zostanie posadzona gruszka, musi być luźna i lekka, ale zdolna do zatrzymania wilgoci.
Gleba
Równowaga kwasowo-zasadowa gleby musi być neutralna lub lekko zasadowa. Najlepszym rozwiązaniem uważane kruchy gliny, ziemi czarnej lub las szare gleby nie nadają się do sadzenia: światło piaszczystej glebie gliniastej i ciężkiego, glina, torf, gleb ilastych.

Bardzo normalny rozwój gleby zależy od ilości światła słonecznego, ciepła i świeżego powietrza, dlatego konieczne jest wybranie miejsc odpowiadających tym kryteriom dla lądowania gruszki.

Należy również wziąć pod uwagę, że drzewo nie toleruje silnych podmuchów wiatru, ponieważ w zimie może wystąpić zamarznięcie rośliny, a wiosną i latem – utrata kwiatów, jajników i owoców.

Nie zaleca się sadzenia gruszy na nizinach, ponieważ nadmierne sąsiedztwo wód gruntowych może mieć negatywny wpływ na drzewo i objawiać się w postaci gnijących korzeni.

Biorąc pod uwagę, że drzewo osiąga wysokość z szeroką koroną, należy je sadzić z dala od innych roślin wieloletnich. Jeśli planuje się sadzenie dwóch gruszek obok siebie, zachowaj odległość co najmniej 5 m między nimi.

Jeśli ściana znajduje się blisko gruszki, korona może być nieprawidłowo uformowana, co pogorszy owocowanie lub spowoduje jej brak.
Odmiana gruszy

Ważne! W okolicach górskiego popiołu gruszka często może być narażona na choroby i szkodniki, ponieważ cierpią one na te same choroby, przez co mogą się zarazić od siebie nawzajem.

Przedplanowa praca

Jeśli mieszkasz na terenach podmokłych, przed posadzeniem gruszki powinieneś zadbać o uprawę obszaru sadzenia.

Po pierwsze, należy wybrać najbardziej podwyższone miejsce i kopać po obwodzie terytorium małego rowu, aby dostosować je do nizin, który znajduje się z tyłu ogrodu, aby pobiegać w dół nadmiar wody.

Następnie zadbaj o wałki odwadniające, na których zasadzisz gruszę. Jako drenaż można skorzystać z kikutów, pni, gałęzi, skoszonej trawy, opadłych liści lub domowych śmieci.

Początkowo terytorium jest wypełnione drenażem, stopniowo największe i wolno rozkładające się części są układane w stosy, mniejsze i organiczne części układane są na wierzchu.

Drenaż pokrywa się ziemią, którą wcześniej wykopano z wykopu. Aby przeprowadzić procedurę zaleca w okresie jesiennym, aby drzewa osiadły w zimie i można je sadzić na nich.
Roboty poprzedzające lądowanie
Do sadzenia sadzonek należy przygotować się wcześniej, jeśli sadzenie zostanie wykonane na wiosnę, a następnie wykopać dół jest konieczne od jesieni, a jeśli jesienią, a następnie miesiąc przed sadzeniem.

. Podkładek energiczne drzewa musi być posadzone w otworze o szerokości i pół metra i głębokości 1 m karzeł gruszki pigwy musi dołu sadzenia, szerokości 90 cm i głębokości – 80 cm.

Dowiedz się, jak prawidłowo posadzić gruszkę.

Krok po kroku proces sadzenia sadzonek

Rozważ szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak sadzić sadzonkę w przygotowanym dole:

 • Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie solidnego podparcia, które zostanie zamocowane w otworze w celu związania sadzonki.
 • Na dnie studzienki wylewa się wstępnie przygotowaną mieszaninę gleby, do której dodaje się zarośnięte organiczne, w postaci kompostu lub humusu, do utworzenia wzgórza.
 • Na wzgórzu zainstalowana jest sadzonka, przy czym szyja korzeniowa nie zmienia swojej pozycji.
 • Następnie należy ostrożnie rozłożyć korzenie i wypełnić pestkę ziemią, która jest zmieszana z ekologiczną.
 • Gleba wokół pnia jest zagęszczana, aby zapobiec obecności pustek w korzeniach.
 • Po posadzeniu należy dobrze podlewać sadzonkę w ilości trzech wiaderek wody na drzewo.
 • Ponadto zaleca się zatkanie gruntu trocinami lub słomą.
 • Ostatni zabieg to podwiązka sadzonki na podporę.

Funkcje opieki sezonowej

Aby gruszka mogła dobrze owocować i rozwijać się normalnie, musi zapewnić właściwą opiekę.

Pielęgnacja gleby

Aby upewnić się, że gruszka w nowym miejscu czuje się dobrze, konieczne jest terminowe podlewanie roślin – mają one bezpośredni wpływ na jakość i ilość owoców, a także na tempo wzrostu drzewa.

Podlewanie jest konieczne w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i wieku gruszki. Jeśli lato jest suche – woda powinna być ostrożnie, co najmniej raz w tygodniu, dwa lub trzy wiadra dla każdego drzewa.

Wiosną należy zachować szczególną ostrożność, aby poluzować glebę i zwalczać odchwaszczanie, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego, zwłaszcza młodych siewek.

Aby poluzować ziemię, zaleca się wykopać kikut i rozluźnić pierś grabiami. W okresie jesiennym, w celu ochrony korzeni przed zamarzaniem, konieczne jest ściółkowanie pni dość gęsto.
Opieka gruszki
Jako ściółkę zaleca się stosowanie trocin, liści z drzew lub słomy. Posyp mulcz po wykopaniu gleby i wprowadzeniu nawożenia.

Dodatkowe nawożenie

Gruszka to roślina, która potrzebuje dużej ilości humusu w ziemi. Podczas wiosennego kopania konieczne jest dodanie około 4 wiader z próchnicą do jednego drzewa, biorąc pod uwagę jego wiek i wielkość.

Jeżeli występuje niedobór substancji organicznych, należy dodać około 30 gramów azotanu amonu, a podczas opadania dodaje się siarczan potasu w ilości 30 g i superfosfat w ilości 50 g.

Ważne! Wprowadzanie azotu w okresie jesiennym nie jest zalecane, ponieważ możliwe jest sprowokowanie pogorszenia zimowania i stworzenie barier dla normalnego starzenia się pędów.

Należy również wziąć pod uwagę, że jeśli nawozy mineralne zostaną dodane w dużych ilościach, owoce będą słabo przechowywane i mogą być szkodliwe dla zdrowia.
Karmienie gruszką

Zapobiegawcze opryskiwanie

Aby zapobiec enterobiozy lub brązowej plamistości, konieczne jest usunięcie resztek roślin z kręgu otaczającego roślinę i spalenie ich.

Do tych samych celów konieczne jest głębokie rozluźnienie i wykopanie gleby w okresie jesienno-wiosennym. “Konferencja” będzie bardziej odporna na brązowe plamy, jeśli rocznie będą produkować nawozy fosforowe potasowo-fosforowe.

W okresie jesiennym możesz za to polecić Nitrofoska. Jeśli pojawią się pierwsze oznaki enterobiozy, które wyglądają jak drobne, szaro-brązowe wklęsłe plamki z czarną kropką, natychmiast spryskaj płyn Bordeaux.

Pierwszy zabieg przeprowadzany jest w kwietniu, ponieważ płyn Bordeaux w ilości 30 ml rozcieńcza się w 10 litrach wody.

Drugi zabieg przeprowadzany jest po zaniku rośliny, stężenie leku zmniejsza się 3-krotnie. Trzecie przetwarzanie wykonywane jest po upływie miesiąca od poprzedniego.

Aby zapobiec białemu plamieniu lub septoriom, konieczne jest wykonanie zabiegu “Nitrafen” wiosną i jesienią, używając 100 g preparatu na 10 litrów wody.

Zapobieganie rozwojowi raka czarnym, który jest pokazany jako czarne plamy i gnicie na gałęzi, tułowia i owoców, jest konieczna do pnia przetwarzania jesień i główne gałęzie mleko wapienne, do którego dodano siarczanu miedzi w 100 g przez 10 litrów oznacza mieszaninę wapna.

Aby gruszka nie została trafiona przez ćmy gruszy, konieczne jest, aby kilka dni przed kwitnieniem drzewa i zaraz po kwitnieniu rozpylać “Agravertin”.

W ciągu miesiąca powinieneś powtórzyć opryskiwanie, ale używając Kinmix. Po 30 dniach rozpylanie powtarza się, stosuje się Iskra-Bio.

Przeciwko gruszkowemu butowi można obrabować gruszkę przed kwitnieniem 3% roztworem “Carbophos”, po kwitnieniu drzewo jest traktowane “Iskra-Bio” lub “Agravertin”.
Opryskiwanie gruszek
Z walca liściowego gruszka jest przetwarzana w okresie wiosennym, kiedy w nocy dominuje temperatura dodatnia. W tym czasie konieczne jest przetworzenie drzewa “Tsymbush”.

Przycinanie i kształtowanie korony

Innym ważnym elementem w pielęgnacji gruszki jest regularne przycinanie pędów i formowanie korony. Procedurę przeprowadza się na wiosnę, w czasie, gdy termometr pokaże temperaturę dodatnią w nocy.

Ważne jest, aby mieć czas na przycięcie do czasu, kiedy zaczyna się aktywne rozpuszczanie nerek.

Prawdopodobnie będziesz zainteresowany, aby wiedzieć, jak prawidłowo wyciąć gruszki na wiosnę.

Kształt korony, który przywiązujesz do drzewa, możesz sam wybrać, może to być:

 • Palmetta – Widok z korony, która jest minimalna interwencja w rozwoju drzewa. Każdego roku muszą być przycięte do 30 cm głównej gałęzi – dyrygent, również cienkie zagęszczone korony i oczyścić gałęzie dotyczy i suszy.
 • Formularz o niewielkiej wielkości, przy której drut tnący jest nieznacznie wyższy niż boczne pędy rosną, a tworzenie nowej warstwy 4 oddziałów szkieletowych. Gałęzie, które rosną w dół i pędów, w tym samym wieku odciąć całkowicie. Pędy, które rosną w górę, skrócona o 1 lub 2 płyty.

Przycinanie gruszek
W pierwszym i drugim przypadku konieczne jest cięcie pionowo rosnących pędów – wierzchołków, które zagęszczają koronę, ale nie przynoszą owoców.

Czy wiesz? W krajach europejskich gruszka pochodziła z Azji Południowej, przybliżony czas – tysiąc lat pne. e. Później wszystkie gruszki mogły jeść w Ameryce Północnej, gdzie gruszka została przywieziona dopiero w 1620 roku.

Ochrona przed przeziębieniem i gryzoniami

Pod koniec jesieni konieczne jest zbudowanie schronienia dla normalnego zimowania. Szczególnie trudne do przetrwania w mroźne zimy są młode rośliny.

Aby chronić młode rośliny przed mrozem i gryzoniami, zaleca się ich wiązać z gałęziami iglastymi i materiałem pokrywającym, który nadaje się do powietrza.

Wczesną wiosną należy usunąć schronienie, aby zapobiec kory podczas okresu rozmrażania, co może doprowadzić do śmierci rośliny.

Tak więc gruszka “Konferencja” jest odmianą ciepłolubną i jest zalecana do sadzenia w regionach o łagodnych południowych zimach.
Ochrona przed gryzoniami
Łatwo jest zająć się rośliną, najważniejsze jest przycięcie drzewa na czas, nawożenie, podlewanie i zraszanie, aby uzyskać duże zbiory o wysokiej jakości.