Rose Kerio: opis i zalecenia pielęgnacyjne

Rose Keryo
Bardzo często, gdy osoba chce dać kwiaty i nie wie, co lubi wybranego, zawsze należy kupować róże. Rzeczywiście, jest to rzadkie, spotkasz mężczyznę, który nie lubi tych cudownych delikatnych kwiatów. Ale róże w wazonie szybko znikną, ale jeśli posadzisz i wyhodujesz różę, będzie to miłe dla Ciebie i Twoich bliskich przez wiele lat. Jedną z najlepszych opcji do sadzenia jest herbata-hybrydowa róża Kerio, której opis możesz się dowiedzieć w tym artykule.

Historia wyglądu

Rose Keryo – różnorodność ciętych herbacianych róż hybrydowych. Została zabrana do firmy Roseder Lex + pod nazwą rejestracyjną Lexoirek. Firma stała się znana na całym świecie dzięki różnym odmianom róż i nie jest to zaskakujące, ponieważ polityka firmy zawsze miała na celu zadowolenie wszystkich klientów z najlepszymi ocenami.

W tej chwili firma Lex + jest licznym laureatem międzynarodowych nagród. Rose Kerio to jedna z najlepszych odmian firmy. Ogrodnicy na całym świecie bardzo doceniają ich piękny wygląd i te same wspaniałe właściwości.
Rose Keryo

Opis i zdjęcie odmiany

Ta odmiana ma mocne, dobrze rozwinięte krzewy o niewielkiej liczbie kolców, o wysokości 1,20 mi szerokości do 60 cm. Liście są błyszczące, ciemnozielone. Czasami liście uzyskują lekki, bordowy odcień.

Kwiat ma postać kielicha o średnicy aż do 13-15 cm. Płatki jasnożółty, może wynosić do 35, w jednym zarodku. Kiedy pąk całkowicie się rozpuszcza, jego środek jest prawie niewidoczny.

Kwitnie przez cały ciepły sezon, ma bardzo lekki, lekko wyraźny smak. Guziki bardzo dobrze utrzymują kształt, ponieważ powoli kwitną. Kwiaty cięte pozostają świeże przez co najmniej 10 dni. Ten rodzaj róży jest również dość odporny na zimno i różne choroby.

Czy wiesz? Osoba, która przez długi czas wdycha zapach róż, podnosi nastrój i uspokaja system nerwowy.

Rose Keryo

Wybierz lokalizację

Od odpowiednio dobranego miejsca do roślin wiele zależy. Dlatego musisz wiedzieć, jakie warunki zapewni roślinie wszystko, co niezbędne do dobrego wzrostu i kwitnienia. Eksperci zalecają wybór miejsc bez silnego wiatru, ale z wystarczającą ilością światła słonecznego. Herbaciane róże hybrydowe preferują słodką, dobrze nawilżoną glebę. Reakcja kwasowo-zasadowa gleby powinna wynosić 5,6-7,3 pH.

Prawidłowe sadzenie herbaty hybrydowej róży

Spójrzmy na prawidłową technologię sadzenia hybrydowej herbaty Kerio, w tym wybór sadzonek i schemat sadzenia.

Czy wiesz? Najmniejsza róża na naszej planecie rośnie nie więcej niż nasiona ryżu. Taka mała odmiana nazywa się Si.

Wybór i przygotowanie sadzonek

Kupując sadzonki, wybierz ostrożnie. System korzeniowy powinien być zamknięty, a część nadziemna jest dobrze rozwinięta. Nawiasem mówiąc, zakup materiału do sadzenia zaleca się zrobić pod koniec marca lub w kwietniu.
Rose Keryo

Ważne! Sadzonki dobrej jakości wyróżniają się gładką szyją korzeniową, wielopoziomowym systemem korzeniowym i wiekową częścią nadziemną bez suchych łat.

Przed sadzeniem sadzonki powinny być umieszczone w wodzie na około 4-6 h. Zdrowe pędy należy wyciąć, a uszkodzone i słabe usunąć. Dzięki temu roślina będzie rosnąć szybciej.

Plan pitowania i lądowania

Najlepszym czasem do sadzenia będzie początek maja, kiedy gleba już wystarczająco się rozgrzeje. Głębokość otworów do lądowania powinna wynosić 45-55 cm, a odległość między nimi 40 cm. Upewnij się, że korzenie rośliny znajdują się swobodnie.

Ważne! Przed sadzeniem przechowuj sadzonki w chłodnym miejscu.

Gleba powinna być również uwodnione i napełnia mieszaniną składników odżywczych gleby, w której struktura może zawierać obornik, piasek, torf i wierzchniej warstwy gleby. Taką mieszaninę można nabyć w specjalistycznym sklepie lub od osób zaangażowanych w uprawę róż.
Sadzenie róży
Konieczne jest również drenaż z piasku i żwiru, ponieważ stojąca woda może uszkodzić roślinę. Podczas sadzenia w ziemi, szyja korzeniowa nie powinna być głęboko zakopana. Po zasadzeniu róża musi być dobrze podlana i ocieniona przez dwa tygodnie. Do tych celów odpowiednie są zrębki.

Właściwa dbałość o różnorodność

Właściwa pielęgnacja zakładu to kolejny ważny punkt do uprawy pięknych zdrowych róż.

Wybierając różne odmiany róż tworząc różaniec, powinniśmy zwrócić uwagę na Double Delight, Graham Thomas, Chopina, Sophia Loren, New Dawn, Abraham Darby, Mary Rose, William Shakespeare, Błękitny Perfumy, różowy intuicji, Falstaff, Pierre de Ronsarda.

Podlewanie i pielęgnacja gleby

Nadmiar wilgoci dla róż jest śmiertelny, więc ich podlewanie nie powinno trwać dłużej niż 3 razy w tygodniu. Należy również pamiętać, że krzew należy podlewać latem i wczesną jesienią. W pozostałych okresach wilgotności musi wystarczyć krzew do dobrego rozwoju.

Ważne! Nie zapomnij wziąć pod uwagę swojego klimatu i pogody.

Jeśli, na przykład, deszcz ostatnio przeszedł na Twoją stronę, wtedy podlewanie nie jest wymagane. A jeśli deszcze nie były tam przez długi czas, a ziemia jest sucha, to należy zwiększyć liczbę nawadniania.

Ważna jest również woda, którą podlewasz. Nie można natychmiast podlać rośliny wodą z kranu lub ze studni, należy ją podtrzymywać w ciągu dnia, a dopiero potem do wody.
Rose Keryo
Temperatura wody powinna wynosić około 16 ° C. Strumień wody powinien być wysyłany bezpośrednio na ziemię, a nie do samego krzewu i kwiatów. Pod koniec lata zaleca się skrócenie częstości podlewania w celu przygotowania rośliny na zimę.

Dodatkowe nawożenie

Bez dodatkowego karmienia, te hybrydy herbaciane nie będą rosnąć w miarę potrzeby i kwitną nieregularnie. Dlatego bezwzględnie konieczne jest nawożenie ziemi. Do tych celów odpowiednie są nawozy mineralne lub obornik.

Na wiosnę, przed sadzeniem, eksperci zalecają nawożenie gleby nawozami azotowymi. A przed kwitnieniem przez kilka tygodni w glebie można dodać nawozu potasowo-fosforowego.

Jeśli zdecydujesz się użyć obornika jako nawozu, poniższe zalecenia są następujące:

  1. Stwórz specjalne rowki do zapłodnienia w odległości 30 cm od rośliny.
  2. Rozcieńczyć nawóz wodą i umieścić w bruzdach.
  3. Następnie ponownie wlej nawóz i przykryj ziemią.
  4. W ciągu jednego dnia konieczne jest poluzowanie ziemi.

Bardzo często takie, że hybrydowe róże kwitną dobrze i bez dodatkowego nawożenia, ale nikt nie jest w 100% pewny, a byłoby jeszcze lepiej, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla roślin. Chociaż roślina ma dobrą odporność na mróz, lepiej ją pokryć na zimę, do tego można użyć folii lub torfu. Rose Keryo

Kontrola szkodników i chorób

Rose Kerio, podobnie jak inne odmiany róż, często jest ofiarą różnych pasożytów. Jednak największym zagrożeniem są mszyce. Przeciwko zwalczaniu szkodników, używaj środków chemicznych, mechanicznych i ludowych. Każdy z nich jest dobry na swój sposób, możesz spróbować na kilka sposobów i wybrać najbardziej efektywny:

  • Najbezpieczniejszą mechaniczną metodą kontroli mszyc jest zwykły strumień wody. Jednak silny strumień może uszkodzić samą roślinę.
  • W arsenale metod ludowych jest większy wybór. Na przykład zastosowanie takiej infuzji będzie skuteczne: pół kilograma wierzchów ziemniaczanych i 5 g mydła domowego, wlać 5 litrów wrzącej wody i nalegać na dwa dni.
  • Napar czosnkowy: 100 g czosnku posiekać i wlać 6 litrów zimnej wody. Napij trzy godziny.
  • Używanie tytoniu może również pomóc: 400 g tytoniu i 40 gramów mydła do prania, wlać 9 litrów wody i nalegać dzień.
  • Wydajne jeszcze może być pomidor-czosnek, pomidor-cebula i napar z czerwonej papryki.
  • Do leczenia chemicznego można stosować takie leki: Kinmix, Decis, Iskra, Intavir, Fitoverm lub Aktara. Przygotuj roztwór zgodnie z załączoną instrukcją. Przetwarzanie odbywa się lepiej wieczorem przy suchej pogodzie.
Rozproszone choroby róż – mączniak prawdziwy, rdza, cytospory, plamienie, rak bakterii, szara pleśń.

Tutaj również poznałeś niezwykłą gatunek róż, Kerio, zobaczyłeś zdjęcie i opis, a także doceniłeś, jak poprawnie lądować i wychodzić. Miejmy nadzieję, że dzięki wszystkim rekomendacjom będzie można uprawiać tę piękną roślinę, która zadowoli kwitnienie przez długi czas.