Pomidor “Persimmon”: sadzonka i pielęgnacja na stronie


Zawsze przyjemnie jest zbierać plony, które zostały zasiane w postaci nasion w domu, a następnie na pierwsze wezwania wiosennego żaru posadzono je na świeżym powietrzu, podlewano, uwielbiano, karmiono i nawożono. Duże plony pomidorów o pięknym kształcie i doskonałym smaku to marzenie każdego kierowcy ciężarówki. Dziś owoce te można jeść świeże, jutro – aby zamknąć konserwację i sok pomidorowy, zapewniając sobie użyteczne pierwiastki śladowe przez całą zimę. W tym scenariuszu nadal musisz wybrać odmianę pomidora. Wiele osób kupuje kilka naraz, aby zobaczyć i spróbować wybrać dla przyszłego lądowania. Jeśli dasz swoje preferencje dużym owocom, spodoba ci się różnorodny pomidor “Persimmon”, więcej o których dowiesz się z tego artykułu.

Pomidor “Persimmon”: charakterystyczny dla odmiany

Nazywała się nie tylko pomidorem. Kształt i kolor jego owoców praktycznie nie różnią się od owoców, które nazywa się “persimmon”.

Pomidor wyróżnia się takimi cechami:

 • duże rozmiary;
 • kolor pomarańczowy z lekką kroplą złota;
 • okrągły, równy kształt;
 • charakterystyczne walory smakowe.

Rośnie pięknie zarówno w szklarni, gdzie jej wysokość może osiągnąć więcej niż jeden metr, jak i na otwartym terenie. W sprzyjających warunkach uprawy owoce rosną bardzo duże i szybko się wylewają. Mają przyjemny słodkawy smak i raczej gęste mięso, dlatego lubią gospodynie domowe przy przygotowywaniu świeżych sałatek.

Czy wiesz? Czasami waga jednego pomidora może osiągnąć pół kilograma.

Dlatego, jeśli zauważysz tendencję do szybkiego wzrostu rośliny – raczej przywiąż ją i daj wsparcie, w przeciwnym razie dość duża waga może zepsuć pomidor. Należy zauważyć, że sama roślina nie różni się słabością gałęzi i łodyg – są one wręcz przeciwnie, dość potężne, ale czasami nie są w stanie wytrzymać obciążenia owoców.

Zobacz inne odmiany pomidorów, takie jak “Katya”, “Niedźwiedź-kij”, “Tretyakowski”, “Czerwona gwardia”, “Bobkat”, “Malinowy gigant”, “Wahadło”, “Batyanya”.

Osiąganie tak dużych liczb na skalach jest raczej trudne. Wymaga to dokładnej pielęgnacji i bogatego opatrunku górnego. Ale przeciętnie, ze zwykłą ostrożnością, otrzymasz od 200 do 350 gramów z jednego pomidora, który również jest całkiem sporo.

Okres dojrzewania owoców wynosi 120 dni. Odnosi się do grupy dojrzewających w średnim wieku warzyw. Okres owocowania jest dość długi: od końca lipca do pierwszych przymrozków. Łatwo jest zrozumieć, kiedy pomidor jest gotowy do zbioru: na niedojrzałym owocu pojawia się zielona plama, a gdy tylko całkowicie zniknie – pomidor może już zostać oderwany i wysłany do stołu obiadowego.

Plusy i minusy odmiany

Jak zauważyłeś, pomidory “Persimmon”, których charakter może zainteresować wielu letnich mieszkańców, mają również negatywne cechy. Jedną z istotnych wad jest niska odporność na szkodniki i choroby, ale jeśli zostaną ostrzeżone w czasie, można uniknąć katastrof.

Ważne! Zauważając, że jedna z roślin uległa chorobie, należy ją usunąć z miejsca, chroniąc w ten sposób wszystkie inne pomidory.

Na korzyść pomidora “Persimmon”, którego opis jest już pozytywny, można przypisać fakt jego przydatności jako produktu spożywczego. Jest uważany za dietetyczny i przechowuje dużą ilość karotenu lub prowitaminy A. Ten składnik jest niezbędny dla naszego wzroku, przydatny dla zachowania młodzieńczości skóry, siły paznokci i włosów. Ważne jest, aby karoten nie został utracony podczas konserwacji. Dlatego ta odmiana jest idealna do blanków na zimę jako przydatny produkt. Co ciekawe, to właśnie prowitaminę daje pomidorowi kolor pomarańczowo-żółty.

Należy zauważyć i gęsta skórka, która sprawia, że ​​proces zbierania i transportu pomidorów jest wygodny, choć nie tak dobrze doceniony w procesie konsumpcji produktu.

Uprawa pomidorów “Persimmon” przez sadzonki

Aby uzyskać wczesne zbiory, duże i piękne, trzeba przygotować sadzonki. Ale bądź ostrożny, bo pomidory mogą nie wystarczyć na konserwację – są pyszne.

Czy wiesz? Praktycznie 90% zasianych nasion będzie musiało wzrosnąć i wkrótce będzie gotowe do przeniesienia do gleby na świeżym powietrzu.

Optymalny czas wysiewu

Optymalny czas wysiewu nasion to pierwszy i początek drugiego miesiąca wiosny.

Gleba do uprawy sadzonek

Nasiona powinny wpaść w dość gęstą strukturę gleby, a na górze z warstwą nawozu, na przykład torfem lub żyzną glebą. Warstwa takiej powłoki jest nie mniejsza niż 10 mm.

Aby uzyskać dobre pomidory w lipcu, konieczne jest prawidłowe zasianie i pielęgnacja sadzonek wiosną. Ważne jest, aby przed sadzeniem zrobić ziemię na balkonie, tak aby kilka dni pozostał w mrozie. Więc oczyszczasz go ze szkodliwych mikroorganizmów i innych larw.

Przygotowanie nasion do siewu

Przyszłość twoich zbiorów zależy bezpośrednio od nasion pomidora. Im więcej dajesz temu małemu ziarnu, tym więcej daje ci ono latem podczas zbiorów. Ponadto, odpowiednie przygotowanie nasion uratuje roślinę przed chorobą, ona ją stwardnieje. Rozpocznij przygotowania już od końca lutego.

Najpierw wybieramy “obiecujące” nasiona, duże i ciężkie. Sprawdź jakość nasion nie jest trudne, po prostu rzuć nasiona do szklanki wody z rozpuszczoną w niej łyżeczką soli. Poczekaj chwilę: puste, lekkie, pozbawione składników odżywczych ziarna będą się unosić. Potrzebujemy tych, którzy osiedlili się na dnie. Wkładamy je do gazety i rozgrzewamy przez trzy dni.

Teraz postaw ochronę przed chorobą. Ten proces polega na uwolnieniu nasion bakterii lub wirusów, które się na nich osadziły. Aby to zrobić, umieść ziarna w roztworze nadmanganianu potasu na około 20 minut. Zastąpienie manganu może być bardziej opłacalnym rozwiązaniem – nadtlenek wodoru (nie więcej niż 3%), który należy podgrzać do 40 stopni. Ta procedura trwa tylko 8 minut i nie więcej.

Ujawniamy subtelności uprawy z nasion ziemniaków, kukurydzy, rzepy, kapusty, kolendry.

Teraz nasiona pomidorów “Persimmon” powinny być nawożone, ponieważ ich produktywność zależy bardziej od nasycenia roślin i gleby użytecznymi substancjami. Odbywa się to za pomocą specjalnych rozwiązań, które można kupić w sklepie. Ziarna moczone są w przygotowanym roztworze przez jeden dzień, a następnie układane na kartce papieru, aby umożliwić dokładne wysuszenie.

Odpowiedzialny etap nasiąka. Ciepła woda wlewa się do pojemnika lub pokrywy i umieszcza się w nim gazę z nasionami, aby całkowicie pokryć je wodą. Procedura trwa 12 godzin, a co 4 godziny warto wymienić wodę.

Kiełkować nasiona w mokrym gazie lub specjalnej bibule filtracyjnej. Pomoże to w szybszym wzroście przyszłych zbiorów.

Ważne! Pomidor jest bardzo ciepłolubny, dlatego warto go hartować.

Ideą tej procedury jest gwałtowny spadek temperatury. Aby to zrobić, nasiona umieszcza się na noc w lodówce, a w ciągu dnia ponownie na ciepło, powtarzając wskazane czynności 2 lub 3 razy. Więc będziesz chronić swoje rośliny przed nieprzewidzianymi zimnymi majowymi nocami. Zabieg można przeprowadzić z sadzonkami, zabierając go na balkon 14 dni przed lądowaniem w glebie, jeżeli temperatura nie jest niższa niż 12 stopni Celsjusza. Tydzień przed lądowaniem możesz otworzyć okno i przez 3 dni całkowicie opuścić rośliny na świeżym powietrzu.

Siew do sadzonek

Nauczyliśmy się, jak przygotować glebę i nasiona odmian pomidorów “Persimmon”, co pozwala im zacząć je uprawiać. Wydajność tego procesu można wybrać dowolną, najważniejsze jest to, że w jego dolnej części znajdują się otwory do wyciągania cieczy. Ściany takich przyborów, przed wypełnieniem wilgotną ziemią, muszą być pokryte roztworem nadmanganianu potasu. Odległość między nasionami – 1 cm, głębokość – 2 cm.

Warunki i ochrona upraw

Około 14 dni możesz zobaczyć, jak kiełkują twoje kiełki, a dla nich musisz stworzyć sprzyjające warunki:

 • przykryć dowolnym filmem wszystkie pojemniki;
 • umieścić w ciepłym miejscu;
 • nie wkładajcie słońca;
 • woda dwa razy dziennie (tylko przez sito) z wodą, której temperatura nie jest niższa niż +22 ° C lub rozpylanie.
Ważne! Twoim zadaniem nie jest napełnianie rośliny, ale tylko nawilżanie gleby. Pamiętaj, że pomidor nie lubi dużo wilgoci.

Staraj się regularnie monitorować wzrost siewek. Jak tylko pojawią się pierwsze wschody, usuwamy film. Zwykle zdarza się to za 6 dni. Teraz możesz umieścić swoje palety z nasionami na słońcu i czekać na pojawienie się ulotek. W tym okresie nie można bardzo podlewać rośliny: wystarczy raz na 5 dni. Pierwszego dnia używaj ciepłej wody, tak jak przedtem. Następne kilka dni są stałe. Po podlaniu przewietrzyć pomieszczenie.

Warunki uprawy i pielęgnacji sadzonek pomidorów

Zauważyłem 3 liście na małych sadzonkach – czas pobrania. Jest to proces separacji roślin i ich przeszczepiania do dużych, oddzielnych pojemników w celu pełnego rozwinięcia systemu korzeniowego i kiełkowania sadzonek.

Nie bój się tej procedury, ponieważ nawet jeśli uszkodzisz korzenie sadzonek, roślina może zostać uratowana. Połóż go w nowej doniczce, musisz pogrzebać kilka liści.

Czy wiesz? Niektórzy farmerzy ciężarówek specjalnie uszczypnęli korzenie, aby przestraszyć się i kiełkować jeszcze szybciej.

Podlewanie w tym okresie powinno odbywać się w miarę wysychania wierzchniej warstwy gleby. Podczas uprawy sadzonek należy je przeprowadzać i nawozić. Lepiej spędzić go co dwa tygodnie. W sumie będziesz mieć 3 dodatkowe nawożenie. W tym celu odpowiednie są nawozy organiczne i mineralne. Na przykład napar z jaj w skorupkach jest popularny. Przepis:

 1. Dwie trzecie części puszki o pojemności 3 litrów można wypełnić muszlą.
 2. Wlej wodę.
 3. Napełniaj 4 dni w ciepłym miejscu.
 4. Rozcieńczyć 1 część naparu trzema częściami wody.


Zdrowe pędy, pąki i piękne liście – rodzaj zdrowego pomidora, który można sadzić w ogrodzie w ogrodzie.

Przesadzanie sadzonek pomidorów “Persimmon” na stałe miejsce

Optymalny czas na zejście z pokładu

Odmiana “Persimmon” bardzo lubi ciepło, podobnie jak inne gatunki. Dlatego najlepszy czas na przeszczepienie na otwartą glebę to koniec maja, kiedy pogoda już się ustabilizuje. W przypadku północnych szerokości geograficznych możliwe jest uprawianie w szklarniach lub na ogrodzonych terenach.

Wybór miejsca do sadzenia: oświetlenie i gleba

Ten gatunek potrzebuje słońca i ciepła. Ważne jest, aby znaleźć dla niego wolne miejsce, ponieważ sadzonka rośnie bardzo aktywnie i gwałtownie przez cały sezon. Dlatego musisz sadzić pomidory daleko od siebie i ciągle pasynkat.

Rola poprzedników

Dbanie o pomidory oznacza wiedzę, gdzie je hodować. Ważne jest, aby sadzić sadzonki na bogatej i żyznej glebie. Jeśli w ubiegłym roku w tym miejscu rosły inne warzywa, to trzeba wiedzieć, które z nich odpowiadają naszej różnorodności.

Czy wiesz? Wybór poprzedników opiera się na powszechnych chorobach. Oznacza to, że “Persimmon” będzie tam bardzo źle, gdzie zostały umieszczone warzywa z podobnymi dolegliwościami.

Dla “Khurmy” najlepszymi poprzednikami będą:

 • cebula;
 • ogórek;
 • kapusta;
 • kukurydza;
 • pszenica ozima.

Rozejrzyj się po miejscach, gdzie raz trafiły ziemniaki, bakłażany lub papryka. Wybrana lokalizacja pomidorów musi być zmieniana co roku, a za trzeci sezon powinieneś wrócić do poprzedniego miejsca.

Rozsada

Zasadź jedną sadzonkę sadzonki. Obserwuj odległość nie mniejszą niż 30 centymetrów od siebie. Jak już wspomniano, ta odmiana nie jest odporna na choroby. Jeśli rośliny są sadzone bardzo blisko, to zakażenie taką chorobą jak zarazy jest prawdopodobne i w tym przypadku śmierć całego sadzenia jest nieunikniona. Głębokość w ziemi – co najmniej 15 cm.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji pomidorów “Persimmon”

Im bardziej ostrożna jest pielęgnacja rośliny, tym więcej owoców zbierzesz. Łatwo go zniszczyć, ale nie jest łatwo się rozwijać.

Podlewanie i obluzowywanie gleby

Pomidor nie lubi wody bardzo, ale jeśli lato jest bardzo suche, to po prostu trzeba odświeżyć glebę. Zwykle można podlewać roślinę każdego dnia, jeden raz, dołączając do niej przez poluzowanie gleby.

Ważne! Woda nie powinna być podlewana powyżej +15 ° C, kierując przepływ w ziemię i uważaj na upadek na liście. W przeciwnym razie, prawdopodobnie rozwój chorób grzybowych.

Kontrola chwastów

Będziesz musiał poradzić sobie z chwastami, które mają dużą liczbę.

W walce z chwastami możesz potrzebować narkotyków takich jak: ziemia, agrokwiller, łapanka, lontrel 300, tytus.

Można je zwalczać za pomocą herbicydów:

 • ubezpieczenie – “Titus”, “Zenkor”;
 • gleba – oznacza “Stompe”.

Druga opcja to rozpylanie sadzonek jeszcze przed zasadzeniem. Czas ich stosowania powinien być ustalany indywidualnie, w zależności od ich aktualnej pozycji i stopnia rozwoju chwastów.

Najlepsze sosy z pomidorów

Ważne jest regularne opryskiwanie roślin. Tylko w ten sposób osiągniesz wspaniałe żniwo. Nie zapomnij o górnym opatrunku. Nawóz organiczny powinien zostać wprowadzony jesienią. W razie potrzeby można dodać mineralny opatrunek górny: potas i substancje fosforowe. Przygotujesz więc ziemię do sadzenia wiosną. Wiosną konieczne jest wprowadzenie związków azotu.

Przed sadzeniem sadzonek w ziemi można wlać go w stosunku 1: 1, roztwór nadmanganianu potasu i wody. To ochroni sadzonki przed chorobami. Po 3 tygodniach od lądowania możesz wykonać pierwsze nawożenie:

 • Azot – 25 g;
 • potas – 15 g;
 • kwas fosforowy – 15 g;
 • woda – 10 litrów.

To wystarczy na około 16 pomidorów.

W okresie kwitnienia, drugie karmienie odbywa się z cotygodniowej infuzji o następującym składzie:

 • trochę nawozu;
 • odchody ptaków;
 • popiół;
 • możliwe jest dodanie ekstraktu z chwastów.

1 litr takiego nawozu należy zaliczyć do 1 rośliny.

Aby aktywować proces zapylania, najpierw można natryskiwać następującą mieszanką:

 • wrząca woda 1 l;
 • 100 g granulowanego cukru;
 • 2 g alkoholu borowego.

Gdy kompozycja się ochłodzi, stanie się trochę ciepła – czas na opryskanie rośliny.

Gdy pomidor zacznie przynosić owoce, możliwe jest wstrzyknięcie takiego roztworu do gleby (a mianowicie do regionu korzenia):

 • 5 litrów wrzącej wody;
 • 2 litry popiołu;
Będziesz zainteresowany, aby wiedzieć, co karmić pomidory po wylądowaniu w ziemi.

Po jego schłodzeniu dodać wodę (około 4 litrów), jod (całą butelkę) i 10 g kwasu borowego. 1 litr tej mieszaniny należy zmieszać w 6 litrach wody i dla każdej rośliny przydzielić 1 litr tego roztworu.

Podwiązka i przycinanie

Owoce są dość ciężkie, a sama roślina ma średnią wysokość, choć jest jędrna, ale wymaga podwiązki. Konieczne jest, aby to zrobić bez przerwy, jeśli posiadasz rośliny szklarniowe, których wysokość dochodzi czasami do 1,5 m. Podczas uprawy pomidorów “Khurma” musisz wiedzieć, jak je traktować, ponieważ gatunek ten jest podatny na silne rozrastanie się gałęzi. Pędy boczne, które rosną na roślinie, silnie ją zagęszczają, co obniża plon. Wszakże pomidor daje wszystkie użyteczne substancje nie owocom, ale nowym pędom.

“Persimmon” uzupełnia szeregi hybrydowych pomidorów.

Ta definicja wskazuje, że roślina nie przestanie rosnąć po pewnym okresie. Będzie rosnąć aktywnie i wznosić się, a także wszerz.

Dlatego przez całe lato regularnie trzeba czyścić nowe stepony, które pojawią się ze wszystkich liści na raz. Postępuj zgodnie z zasadami:

 • odcięte stepons może pochodzić tylko z silniejszej rośliny;
 • Optymalna długość takiej części wynosi 6 cm;
 • wykonuj procedurę lepiej rano;
 • Aby usunąć stepons, wystarczy użyć rąk i żadnych obiektów cięcia.

Środki zapobiegawcze przeciwko szkodnikom i chorobom

Jedyną dużą wadą pomidora “Persimmon” jest jego niska odporność na choroby, co potwierdzają recenzje rolników ciężarówek. Dlatego, aby uniknąć małżeństwa, wszystkie rośliny podlegają leczeniu zapobiegawczemu. Zagrożenie chorobą występuje przy wczesnym sadzeniu, częstych przymrozkach lub przedłużających się wiosennych przeziębieniach. Przepis na najbardziej skuteczne opryskiwanie, które będzie chronić twój “Persimmon”:

 1. W wodzie o objętości półtora litra popiół gotować (około pół kilograma) i przecedzić.
 2. Równolegle gotuj mydło do prania (50 g) w wodzie (10 litrów).
 3. Wymieszaj dwie substancje i regularnie posypuj pomidory, szczególnie jeśli pogoda jest niestabilna.


Zapobieganie rozwojowi grzybów odbywa się za pomocą 6 tabletek “Trichopol”, które można kupić w zwykłej aptece. Należy je rozpuścić w 7 litrach wody i dodać 250 ml mleka. Rozwiązanie jest gotowe.

Jak widzisz, uprawa pomidora “Persimmon” jest dość trudna. Ale jakie piękne, soczyste owoce można zbierać już od lipca. Twoim zadaniem jest nie przegapić wszystkich niuansów, ponieważ każda drobiazg zależy od przyszłości twoich zbiorów.