Podstawowe modele i zasady doboru opryskiwaczy ogrodowych

Podstawowe modele i zasady doboru opryskiwaczy ogrodowych
Jak wiadomo, każda roślina wymaga opieki, w tym jakościowego zwalczania szkodników. Najwygodniejsze urządzenie do wykonywania takich procedur – opryskiwacz. Mogą nie tylko traktować zakład trującymi chemikaliami, ale także przeprowadzać radykalne nawożenie. Przy użyciu rozpylacza możliwe jest nakładanie dowolnego rodzaju cieczy cienką i jednolitą folią.

Cel opryskiwacza do ogrodu

Warto zauważyć, że nie wszystkie opryskiwacze są podobne. Najbardziej godną uwagi różnicą jest objętość zbiornika. Może wynosić od 2 do 80 litrów.

Do małych zadań

Do małych prac nadają się opryskiwacze z niewielkimi zbiornikami objętościowymi. Zazwyczaj są wykorzystywane do pracy w szklarniach. Objętość takich urządzeń wynosi 2-3 litry.
Do małych zadań

Do dużych obszarów

Aby przetworzyć działkę lub ogród, lepiej wybrać opryskiwacz z większymi zbiornikami. W zależności od wielkości witryny można wybrać model o pojemności zbiornika od 5 do 80 litrów. Takie opryskiwacze są plecakowe i kołowe. Pierwszy widok jest bardziej kompaktowy i mobilny.

Dzięki niemu wygodnie jest pracować na wysokości bez uciekania się do stosowania dodatkowych konstrukcji (na przykład drabin). Drugi typ ma bardziej pojemny zbiornik, za pomocą którego można obrabiać duży obszar bez dodatkowego tankowania opryskiwacza.

Jednym z najważniejszych przedmiotów do pielęgnacji łóżek ogrodowych, ogrodu i trawnika jest zapobieganie i usuwanie chwastów. Więcej informacji na temat grup biologicznych chwastów, a także o tym, jak radzić sobie z nimi środków ludowej, specjalne narzędzia i herbicydów.

Popularne typy opryskiwaczy ogrodowych według rodzaju pracy i ich charakterystyki

Według rodzaju konstrukcji opryskiwacze dzielą się na:

 • pistolety natryskowe;
 • pompowanie;
 • pompa;
 • dźwignia;
 • akumulator;
 • benzyna.

Wideo: przegląd opryskiwaczy ogrodowych

Rozpylacze

W ręcznych opryskiwaczach ze zbiornikiem o pojemności do 2 litrów mieszarka znajduje się w głowicy. Natryskiwanie cieczy odbywa się poprzez naciśnięcie dźwigni. Takie urządzenia mogą być sprzedawane jako kompletne ze zbiornikiem i bez niego.

Ważne! Pulverizery są absolutnie bezużyteczne do przetwarzania dużych powierzchni, ponieważ praca z takim urządzeniem zajmie bardzo dużo czasu.

Idealnie nadają się do roślin uprawianych bezpośrednio w domu lub mieszkaniu, a także do małych rabat kwiatowych.
Rozpylacze

Typ pompowania

Opryskiwacze z pompą nie mają oddzielnego zbiornika. Przy pomocy ręcznej pompy płyn wchodzi do wewnętrznej komory, a po naciśnięciu uchwytu jest rozpylany do otoczenia zewnętrznego. Proces jest podobny do pompy rowerowej.

Taki opryskiwacz nadaje się do przetwarzania na większych obszarach: ogród kwiatowy, ogród, ogród itp.
Typ pompowania

Pompa

Rozpylacze pomp działają na zasadzie ręcznego pompowania cieczy. Mają potężną pompę powietrza (zwykle w pokrywie zbiornika). Uchwyt pompujący znajduje się pośrodku konstrukcji, pręt rozciąga się na długość do 3 m.

Za pomocą pompy w zbiorniku powstaje ciśnienie niezbędne do natryskiwania. Potrzeba wymiany jest określona poprzez zmniejszenie intensywności opryskiwania. Opryskiwacze prezentowane są w postaci małych ręcznych urządzeń (jako atomizer), dużego plecaka i innych urządzeń.
Pompa
Gdy objętość zbiornika do 2 litrów rozpylających leczonych domowe, od 3 do 12 l – części 30 arów 20 l – obszar 50 akrów.

Trawnik w ogrodzie wysiewa się głównie do piękna, ale jeśli trawnik w ogrodzie, prace ogrodowe jest ułatwione. Zalecamy, aby przeczytać o tym, jak siać trawę, jakie są trawniki do opieki, a mianowicie jako nawadniania i ściółkowania kosiarka i kosiarki do wyboru – elektryczny lub benzyny.

Dźwignia

Zraszacze dźwigniowe również mają pompę, ale znajdują się w dolnej części konstrukcji, a uchwyt po lewej. Nawiasem mówiąc, w niektórych modelach uchwyt można zmienić z lewej na prawą.
Dźwignia
Dlatego są one wygodniejsze działanie pompy jak pompowanie płynu może być dokonane bez dodatkowych manipulacji (odstąpić od ramion, pompowana w górę i położyć na plecach). Objętość zbiornika takich urządzeń może wynosić od 12 do 20 litrów.

Do ponownego naładowania

Rozpylacze typu baterii – urządzenie na kółkach. Są wygodniejsze niż analogi pomp, ponieważ proces wtrysku odbywa się za pomocą akumulatora, a strumień natrysku jest mocniejszy.
Do ponownego naładowania
Akumulator jest zamontowany w obudowie opryskiwacza. Bateria wystarcza na 6 godzin ciągłej pracy.

Czy wiesz? Pierwsza na świecie bateria z możliwością doładowania została stworzona przez G. Plante w 1859 roku.

Opryskiwacze akumulatorowe mogą również zaoszczędzić na chemikaliach, ponieważ funkcja rozpylania “drobno rozproszona mgła” jest bardziej wyraźna. Objętość ich zbiorników waha się od 15 do 20 litrów (modele 5-litrowe – rzadkość).

Benzyna

Opryskiwacze typu benzyny są wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 2-5 l / s przy pojemności zbiornika 12-20 litrów. Takie urządzenie może przetwarzać działkę o powierzchni do 1 hektara. Zasięg emisji strumienia wynosi 15 m, a wysokość – 7 m. Rozpylacz benzyny umożliwia przetwarzanie do 5 hektarów ziemi w ciągu dnia.
Benzyna
W przeciwieństwie do innych rodzajów benzyny ma gruby pasek, z którego wychodzi pod ciśnieniem cieczy w postaci drobnej mgły lub dużego aerozolu. Mimo wysokiej ceny nie traci popularności wśród rolników.

Czego szukać poza typem

Wybierając opryskiwacz do swojej witryny, zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale także na:

 • objętość jego zbiornika;
 • sposób transportu;
 • waga;
 • zakres natryskiwania;
 • długość pręta;
 • dostępność zaworu bezpieczeństwa;
 • niezawodność producenta.

Pojemność zbiornika

Z jednostki zbiornika zasobnikowego zależy od czasu trwania ciągłego oczyszczalni im większa część, tym większa powinna być objętość zbiornika. Aby poradzić sobie z drzewa, trzeba zbiornika opryskiwacza z 2-10 litrów, krzak – 1 litr, warzyw i innych roślin – 1-2 litrów na 10 metrów kwadratowych.

Metoda transportu i waga

Według rodzaju transportu opryskiwacze są podzielone na:

 • ramię;
  Metoda transportu i waga
 • kołowy;
  Metoda transportu i waga
 • ręczny;
  Metoda transportu i waga
 • plecaki.
  Metoda transportu i waga

Opryskiwacze ręczne, z reguły niewielką wagę i objętość (do 2,5 litra). Należą do nich pistolety natryskowe i kompaktowe opryskiwacze z pompą. Ramiona mają jeden pasek na ramię.

Oczywiście, ten typ wykonania rozładowuje dłonie, ale ciężar całej struktury rozkłada się nierównomiernie na ciele użytkownika, co nie ułatwia pracy. Należą do nich modele ze zbiornikami o pojemności do 12 litrów.

Urządzenia Knapsack nosić za plecami jak plecak turystyczny. Pozwala to równomiernie rozprowadzić ciężar zbiornika na ciele i zwolnić ręce do pracy. Należą do nich dźwignia ręczna, benzyna, akumulator i pompa.

Modele kołowe służyć do przetwarzania dużych obszarów. Są mniej mobilne, ale mają duże zbiorniki (głównie benzynę i baterię).

Wiele z ważnego aspektu opieki nad terenem to koszenie trawy. Dowiedz się więcej o rankingu top 5 konsumenckich i profesjonalnych nożyce i nożyce do odczytu, jak wybrać najlepszy dla siebie wybrać.

Zakres natryskiwania

Zakres natrysku zależy od mocy urządzenia. Im większy, tym większy obszar może być zakryty, pozostając w tym samym miejscu. W modelach na rękę i na barkach liczba ta wynosi 1-2 m, a w plecaku i na kółkach – 8-12 m.

Zakres natrysku wpływa na cenę produktu, ale nie kupuj opryskiwacza bez wcześniejszych testów.

Długość paska

Opinia, że ​​im większy poprzeczka, tym lepiej nie zawsze jest prawdziwa, zwłaszcza jeśli jej długość nie jest regulowana. Do natryskiwania drzew odpowiednie agregaty z 1,5-metrową sztangą, podczas gdy dla roślin warzywnych wystarcza dość i 70 cm.
Długość paska
By the way, bary są konwencjonalne i teleskopowe, z prostym i zakrzywionym końcem. Najbardziej udaną opcją jest teleskopowy drążek, ponieważ jego długość można łatwo regulować. Musi być wykonany z metalu. Dobrze, jeśli produkt będzie wyposażony w wymienne dysze.

Dostępność zaworu bezpieczeństwa

Zawór bezpieczeństwa służy do odprowadzania nadmiernego przepływu powietrza ze zbiornika opryskiwacza. Jest to konieczne, aby zapobiec pęknięciu pojemnika.

Ważne! Przed zakupem należy sprawdzić zawór bezpieczeństwa.

Producent i cena

Jak wiadomo, poziom popularności marki wpływa na cenę produktu. W ten sposób Sadko (Słowenia) produkuje modele o jeden rząd wielkości tańsze niż Gardena (Niemcy).

Model budżetu nie zawsze jest gorszy od marki jakości, ale wymaga bardziej wnikliwych badań. Wśród niezawodnych producentów takich jednostek: Marolex, Beetle, Kwazar. Znani i odpowiednio drogie producenci: Solo, Shtil.
Producent i cenaOpryskiwacze ogrodowe Marolex
Rozpylacze typu baterii najlepiej reprezentują marki Makita i Solo, których wartość przekracza 18 tysięcy rubli. Więcej tanich marek – Komfort, Sfera, Palisad (3-7 tysięcy rubli).

Wśród benzyny powinny być preferowane marki Echo, Shtil, Solo, Efco i Oleo-Mac. Jeśli chcesz wybierać między tańszymi opcjami, popularne są modele Champion i Green Field (cena wynosi do 12 tysięcy rubli).

Popularne modele opryskiwaczy ogrodowych

W chwili obecnej rynek narzędzi ogrodniczych jest dość zróżnicowany. Najpopularniejsze są marki Kwazar i Marolex, Ponieważ cena ich modeli jest w pełni uzasadniona wysoką jakością.
Popularne modele opryskiwaczy ogrodowychOpryskiwacze marki Kwazar
Ponadto, producenci wysokiej jakości są Hozelock, Solo, Gardena, Efco Oleo-Mac Valpadanai. Poważnym konkurentem jest rosyjska marka Żuk (wariant budżetowy).

Przyda Ci się nauka pielęgnacji ogrodu wiosną i wybór taczki ogrodowej.

Budżet

 • Beetle OP-205 – ręczny agregat pompowy z szyjką wlewu i paletą. Objętość wynosi 1,5 litra. Cena wynosi 500 rubli. Niektórzy użytkownicy negatywnie komentują działanie nebulizatora.
 • Beetle OP-205

 • Sadko SPR-12 – ręcznie obsługiwana dźwignia opryskiwacza, odpowiednia do obróbki ogrodów, ogrodów kwiatowych i szklarni. Objętość wynosi 12 litrów. Cena wynosi 1000 rubli.
 • Sadko SPR-12

 • Forte CL-16A – Nebulizator baterii o ergonomicznym kształcie i małej wadze. Czas pracy wynosi 4 godziny, objętość 16 litrów. Cena to 2000 rubli.
 • Forte CL-16A

 • Forte 3WF-3 – Silnikowe urządzenie natryskowe z efektywnym systemem antywibracyjnym. Moc – 3 KM Objętość wynosi 14 litrów. Cena to 6000 rubli.
 • Forte 3WF-3

 • Beetle OP-207 – Humidor pompowy z możliwością zablokowania rączki pompy. Objętość wynosi 5 litrów. Cena to 700 rubli.
 • Beetle OP-207

Klasa premium

 • Gardena Comfort 814 – Ręczny opryskiwacz o niskiej masie z wygodnym rozwiązaniem konstrukcyjnym i wbudowanym amortyzatorem. Objętość wynosi 1,25 litra. Cena wynosi 1200 rubli.
 • Gardena Comfort 814

 • Gloria Hobby 100 – stworzenie niemieckiego producenta. Urządzenie ma wyraźne paski widokowe i duży otwór w zatoce. Konstrukcja rozpylacza zapewnia równomierne natryskiwanie cieczy. Objętość wynosi 1 litr. Cena wynosi 900 rubli.
 • Gloria Hobby 100

 • Marolex Professional – pompa typu pompy z układem zapobiegającym osiadaniu. Charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i obecnością uszczelnień prętowych. Objętość wynosi 9 litrów. Cena to 2000 rubli.
 • Marolex Professional

 • Marolex Hobby – Opryskiwacz pompy o małej wadze. Ma niezawodną konstrukcję i pompę o wysokiej wydajności. Objętość wynosi 5 litrów. Cena to 1400 rubli.
 • Marolex Hobby

 • Solo 433 H – Silnik opryskiwacza z silnikiem Honda. To profesjonalny model plecaka z drążkiem teleskopowym. Objętość wynosi 20 litrów. Cena wynosi 30000 rub.
 • Solo 433 H

 • Hozelock Killaspray Plus – Opryskiwacz plecakowy z drążkiem teleskopowym. Rozwiązanie konstrukcyjne i zwiększona odporność pompy na zużycie dzięki zastosowaniu części metalowych przyczyniają się do pracy operacyjnej. Objętość wynosi 7 litrów. Cena to 4500 rubli.
 • Hozelock Killaspray Plus

 • Marolex Titan 20 – lekki opryskiwacz ze stałym zbiornikiem 20 litrów. Wykonany jest z wytrzymałych materiałów i wyposażony w drążek teleskopowy. Cena to 4000 rubli.
 • Marolex Titan 20

 • Oleo-Mac SP 126 – opryskiwacz z silnikiem benzynowym o dużej mocy, który jest wyposażony w systemy “Podsos” i “Lift Starter”. Z jego pomocą możesz przetworzyć ogromny obszar plantacji. Objętość wynosi 25 litrów. Cena wynosi 30000 rub.
 • Oleo-Mac SP 126

Czy wiesz? W Japonii intensywna uprawa gruntów ornych za pomocą pestycydów. Na 1 ha występuje 47 kg substancji czynnej, podczas gdy w Rosji – 100 g.

Opryskiwacze bez wątpienia znacznie ułatwiają pielęgnację roślin. Z ich pomocą uprawy są traktowane chemikaliami przeciwko szkodnikom, nawozom, a nawet podlewaniu. Kupując taki kruszywo do użytku domowego, oszacuj powierzchnię roboczą i dokładnie określ objętość zbiornika.

Pamiętaj, że urządzenie będzie musiało być noszone na sobie, więc przenoszenie powinno być wygodne. Skoncentruj się nie tylko na cenie. Długość pręta, moc silnika, zasięg natrysku, obecność dodatkowych dysz i zawór bezpieczeństwa – każdy szczegół ma znaczenie.

Recenzje użytkowników sieci o opryskiwaczach ogrodowych

W tym roku postanowili kupić asystenta daczy za przetwarzanie swoich roślin przeciwko wszelkiego rodzaju szkodnikom. W sklepach asortyment tego rodzaju towarów jest naprawdę ogromny i wciąż moją uwagę zwrócił dość interesujący okaz. I to jest oczywiście opryskiwacz ogrodowy “BEETLE”.
Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest kolor, który był niejednokrotnie przekonany, że jest jasno barwiony, można go wyraźnie zobaczyć na zielonym tle plantacji kraju.
Na sprzedaż tego urządzenia powiemy w prymitywnym opakowaniu (polietylen). Wcześniej przepraszam, że urządzenie fotograficzne jest od dawna używane i może znajdować się w płynie roboczym.

Zasada działania tego opryskiwacza jest dość prosta. Najpierw odkręć pokrywę od góry za uchwyt i wyciągnij pompę.

Następnie wlej płyn roboczy do górnej szyjki, obróć pompę. Przy jego pomocy utwórz ciśnienie w zbiorniku (po prostu pompuj pompę) i naciskając dźwignię znajdującą się na pałce pistoletem natryskowym, aby rozpocząć.
Kupiłem sobie pojemność 5 litrów, oczywiście, każdy nawóz jest prawie zawsze rozcieńczony rzędu 10 litrów wody. Ale konstrukcja tego urządzenia nie jest bardzo wygodna z paskiem na ramię, a jeśli jest większy, wpłynie na ciężar na ramieniu.

Jest to rodzaj paszportu dla tego urządzenia. Na odwrotnej stronie bardzo szczegółowe instrukcje użytkowania. Przepraszam, że zapomniałem zrobić zdjęcie.
Podsumowując o tym opryskiwaczu – musimy go wziąć.

LOLIK-ALEXEI
http://otzovik.com/review_3693605.html
Cześć wszystkim! Ponieważ mam podmiejską witrynę, po rozpadzie opryskiwacza boom postanowiłem kupić coś bardziej niezawodnego. Bardzo chwalimy naszego producenta pod marką “BEETLE”, więc postanowiłem spojrzeć na niego. Wybrałem “do testowania” małego modelu na 2 litry OP-230.
Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, w tym cylindra roboczego z tłokiem.

Podczas pompowania powietrza nie ma nic do stracenia, na pokrywie jest gumowa uszczelka. Istnieją szczegółowe instrukcje użytkowania.

Trzymaj w ręku wygodnie, przycisk jest miękki, strumień nie jest bardzo silny, ale spray jest płytki, stożek. Nie trafia na bardzo dużą odległość, jak się spodziewał, prawdopodobnie nie więcej niż 1 metr.

Utrzymuje strumień wystarczająco długo, wystarczy jedno pompowanie dla całego pojemnika. Skręciłem głowicę natryskową i nie rozumiałem, że reguluje spray, czy nie.
Tak więc, w przypadku oprysków ziemniaki raczej nie pasują, ale do pracy w szklarni lub zraszania kwiatów w domu w sam raz. Zasadniczo możliwe jest działanie, to będzie działać dla jego zadań.

autovazremont
https://otzikik.com/review_5745554.html
Bardzo dobre opryskiwacze niemieckiej firmy SOLO (+ są znacznie łatwiejsze niż Quasar). Wygodnie jest przyjąć 5 litrów, więc do chemii, na ogół, rozcieńczonej w proporcji do 10 litrów wody, nie ma sensu brać 8 litrów i przenosić nadwagę (wciąż 10 litrów dwa razy …). Długi pasek lepiej kupić osobno (teleskopowy jest wygodny …)

Silnik wysokoprężny
http://www.sadiba.com.ua/forum/showpost.php?p=11106postcount=4