Pepper “Atlant”: opis, sadzenie i pielęgnacja

Pepper Atlant
Pepper “Atlant” jest dość łatwy do wyhodowania na swojej stronie, ponieważ kultura ta jest odporna na choroby, nie potrzebuje wiązania i pewnych warunków wzrostu. Jak wyhodować pieprz z nasion i sadzonek – przeczytaj poniżej.

Opis i charakterystyka odmiany

Ta odmiana jest hybrydą i charakteryzuje się wysoką wydajnością. Krzew roślina jest niewielkich rozmiarów, niski, odnosi się do typu pół-stump. Jeśli porównasz go z innymi odmianami, ten nie jest bardzo rozprzestrzeniający się i nie różni się dużą liczbą liści.
Odmiany pieprzu Atlant
Opis pieprzu “Atlant” powinien być uzupełniony faktem, że jest to odmiana wczesnego dojrzewania – od momentu pojawienia się młodych owoców i do momentu pełnego dojrzewania wynosi około 105-125 dni. Owoce w kształcie stożka i dużej wielkości z dwoma lub trzema komorami różnią się soczystością i mięsistością. Ich kolor jest bogaty czerwony, mięso jest bardzo smaczne i słodkie, a masa jednego owocu może osiągnąć 200 g.

Zapoznaj się z agrotechniką uprawy innych odmian słodkiej papryki: “Cyganka F1”, “Bogatyr”, “cud Kalifornii”, “wołowe ucho”, “Anastazja”, “Pomarańczowy cud”.

Odmiana charakteryzuje się wysoką wydajnością i dobrą odpornością na różne choroby. Opis i cechy odmian papryki “Atlant” nie będą kompletne, chyba że zaznaczysz, że rośliny tej odmiany nie wymagają specjalnej pielęgnacji lub regularnego podlewania. Należy również zauważyć, że podczas transportu ta odmiana nie traci swojego pysznego wyglądu i smaku.

Lądowanie

Aby uzyskać duże zbiory zdrowych i pysznych owoców, musisz dokładnie wiedzieć, jak sadzić i hodować te rośliny. Nawet pomimo bezpretensjonalności słodkiej papryki “Atlant”, istnieją pewne tajemnice w uprawianiu tej odmiany.
Pieprz

Przygotowanie nasion

Przed sadzeniem pracuj z nasionami. Namoczyć je w wodzie i pozostawić na kilka godzin przed obrzękiem. Kiedy nasiona puchną, przenieś je do lekko stężonego roztworu nadmanganianu potasu.

Spłucz nasiona czystą bieżącą wodą. Teraz 12 godzin muszą pozostać w wodzie, którą należy rozcieńczyć stymulantem wzrostu. Następnie spłucz ponownie.

Ważne! Roztwór z nadmanganianem potasu, w którym zostaną znalezione nasiona, nie musi być wysoce stężony, ponieważ może je zepsuć.

Siew nasion

Najlepszy czas na posadzenie to pierwsza połowa lutego. Nasiona najlepiej umieścić natychmiast w kasetach. Podłoże można przygotować ręcznie lub kupić już gotowe w sklepie. Moczenie nasionKupując ziemię, wybierz specjalną do uprawy warzyw. Jeśli przygotowujesz go samemu, zmieszaj glebę z piaskiem, trocinami i humusem, a także dodaj niewielką ilość popiołu.

Dowiedz się o najlepszych odmianach pieprzu do uprawy na Syberii i przedmieściach.

Delikatnie napełnij glebę w przygotowanych doniczkach. Ziemia nie powinna być naciskana, ponieważ nasiona kiełkują tylko w luźnej i miękkiej ziemi. Zanurzyć nasiona w glebie co najmniej 1 centymetr.

Rosnące sadzonki

W przypadku sadzonek wybrać pojemniki o średnicy co najmniej 10 centymetrów. Mogą to być donice torfowe, które po posadzeniu można zakopać w ziemi bez usuwania z nich sadzonek. Pomoże to zachować system korzeniowy roślin nienaruszony i nienaruszony. Sadzonki przykrywają materiał, który będzie przechodził promieniami słońca.
Sadzenie nasion
Ponieważ ta odmiana jest termofilna, umieść rośliny w oświetlonym i dość ciepłym miejscu. Silne przeciągi sadzonek są przeciwwskazane. Codziennie sprawdzaj glebę, aby nie wyschła. Wietrzenie sadzonek wymaga kilku razy w tygodniu. Kiedy pojawiają się pierwsze kiełki, przebudź sadzonki na parapecie, ponieważ jest to roślina kochająca światło.

Ważne! Upewnij się, że sadzonki nie zamarzają w pobliżu zimnego okna. Dopuszczalna temperatura sadzonek wynosi 24-28 stopni w ciągu dnia i 21-25 w nocy.

Transplantacja

Sadzonki tego słodkiego warzywa można przesadzić do otwartej gleby dopiero po upływie 40-50 dni. Kilka tygodni przed sadzeniem, zacznij przyprawiać sadzonki. Możesz wziąć ją na zewnątrz i zostawić na chwilę. Ta procedura pozwoli młodym roślinom szybciej dostosować się do otwartej przestrzeni, w której rosną, i aby uniknąć stresu, który spowalnia wzrost siewek.

Podczas przeszczepiania należy wziąć pod uwagę wskaźniki temperatury powietrza, długotrwałe zimne przystawki lub uszkodzenia mrozu w pieprzu.
Sadzenie sadzonek papryki

Ważne! Zgaszone sadzonki pomogą także przygotować się na intensywne światło słoneczne, które bez przygotowania może spowodować oparzenia.

Opieka

Okres wegetacji roślin nie wyróżnia się szczególną ostrożnością. W opisie pielęgnacji odmian papryki “Atlant F1” warto wspomnieć o regularnym karmieniu, podlewaniu i poluzowaniu gleby.

Podlewanie

Obficie woda kiełkuje co najmniej trzy razy w tygodniu. Woda nie powinna być niższa niż temperatura pokojowa lub nieco cieplejsza. Zapomnij o podlewaniu z lodem lub gorącą wodą. Nie należy tego robić, rośliny będą się pogarszały. W upalne dni można podlewać sadzonki nawet codziennie.
Podlewanie

Nawóz

Raz na 20 dni karmić sadzonki nawozami. Nawozy mogą być organiczne lub specjalne, które zawierają kompleksy potasu, azotu, fosforu i innych mikroelementów.

Rośliny mogą być zasilane roztworem azotu, w którym 10 litrów wody rozcieńcza się wysokiej jakości nawozem naturalnym. Najważniejsze, że mieszanina nie spada na korzenie, ponieważ może spalić system korzeniowy. Nawozy fosforowo-potasowe są dobre do nawożenia przed pojawieniem się owoców.

Leczenie pędów

Pepper “Atlant F1” nie potrzebuje leczenia pędów. Ale potrzebuje podwiązki, bo nawet w małych rozmiarach krzewy mogą się dobrze rozwinąć. Aby pędy były dobrze podparte, przywiązuj gałęzie lub cienkie deski do łodyg roślin. Teraz łodygi roślin nie zostaną dokładnie zerwane przez podmuchy silnego wiatru.
Pieprz podwodny

Czy wiesz? Największa bułgarska papryka na świecie została wyhodowana przez izraelskich rolników z moshav Ein Yahav. Waga jednego płodu wynosiła 0,5 kg.

Choroby i szkodniki

Ta odmiana może zostać zaatakowana przez szkodniki. Najczęstszym rodzajem szkodników jest mszyca. Najczęściej tylko jeden zabieg przy użyciu roztworu mydła do prania. Jeśli istnieje zbyt wiele szkodników, możesz użyć dowolnego środka owadobójczego do zwalczania szkodników.

Kolejnym fanem pieprzu jest przędziorek, który atakuje rośliny w szczególnie suche i upalne dni. Aby się go pozbyć, należy zastosować jeden ze specjalnych środków roztoczobójczych.
Mszyce na pieprz
Stabilny i niebezpieczny szkodnik dla roślin warzywnych nazywany jest mączlikem. Aby zniszczyć ten gatunek, stosuje się środki owadobójcze o działaniu układowym. Wyróżniają się one przez długi czas ochroną szkodliwego działania szkodników.

Na podstawie opinii, pieprz “Atlant F1” praktycznie nie jest chory, ale nie zaniedbuj prewencji. Przetwarzając krzaki, pamiętaj, że chemikalia nie powinny spaść na owoce pieprzu.

Zbiór

Zbiory można zbierać bez wyposażenia ochronnego. Techniczna dojrzałość papryki różni się szmaragdowym odcieniem, który po osiągnięciu dojrzałości biologicznej przechodzi w jasną i ciemnoczerwoną.

Wydajność jest wysoka. 40-70 ton pieprzu można zebrać z 1 hektara ziemi, czyli od 1 metra kwadratowego zbierają 2-4 kg.
Pepper Atlant

Czy wiesz? W swojej ojczyźnie, którą jest Ameryka, bułgarska papryka rośnie w małych krzakach, które nie są specjalnie sadzone. Tam jest uważany za fałszywe jagody, a także za chwast.

Pieprz “Atlant” nie jest na próżno ulubionym przez profesjonalnych rolników ciężarówek, ponieważ owoce rośliny mają piękną prezentację, są soczyste i pyszne miąższ, a także uniwersalny cel.