Opis gatunków i ras gołębi ze zdjęciem

Golub
Informując ludzi pięć tysięcy lat temu o zbliżającej się globalnej powodzi, legendarna Biała gołębica stała się później symbolem pokoju i miłości. Ogromna rodzina gołębi (ponad 280 gatunków) jest niezwykle różnorodna. Gatunki tych ptaków różnią się wyglądem i miejscem, w którym przebywają w przyrodzie, oraz według osób przypisanych do ich przeznaczenia funkcjonalnego.

Czy wiesz? Muzułmanie biorą gołębie do świętych ptaków, ponieważ Prorok Mahomet otrzymał wodę z dzioba gołębicy.

Dzikie gatunki

Uważa się, że gołębie rozprzestrzeniły się wzdłuż planety w tym samym czasie, w którym osiedlali się ludzie. Ptaki te szybko zostały wykorzystane przez człowieka do swoich potrzeb, przekształciły się w zwierzęta domowe i nadal odgrywają znaczącą rolę w społeczeństwie ludzkim. Ale zachowane w dużej liczbie i rasy dzikich gołębi, dobrze zachowane bez opieki ze strony ludzi. Ich gniazda znajdują się w większości z dala od ludzkich mieszkań – w skałach, na stromych brzegach, w lasach i innych miejscach. Gniazdo to zwykle cała kolonia par gołębi, z których każda inkubuje 2-3 jaja.

Niebieska gołębica lub Sisar

Niebieska gołębica
Jedną z najbardziej znanych jest rosyjska wersja dzikiego gołębia pod nazwą Sisar (lub po prostu niebieska gołębica), nazywany tak ze względu na odpowiednią kolorystykę piór, na tle którego wyróżnia się ciemne ogony empennage. Trzeba powiedzieć, że pióra we wszystkich pozostałych gatunkach dzikich gołębi również mają niebieskawy odcień.

Niebieska gołębica
Sisar preferuje górzysty teren i skały do ​​gniazdowania gniazda. Znacznie rzadziej w lasach. Często można zobaczyć w dużych miastach. Sposób życia jest siedzący tryb życia, ale jest w pełni zdolny do długich lotów. Samce mają nieznaczną przewagę nad samicami w długości skrzydeł (220 mm w stosunku do 215 mm). Standardowy okres rozmnażania tych ptaków rozpoczyna się od wiosny do jesieni, ale pojedyncze pary gniazdują zimą. Szybko rozmnażają się – nawet do 3-5 sprzęgieł rocznie od jednej ihpary.

Ważne! Sisaris są niewątpliwą korzyścią dla rolnictwa, oczyszczając pola z pozostałych ziaren (głównie pszenicy).

Rocky

Rocky Dove
Skalisty gołąb wygląda jak Cesar, ale nadal różni się od niego czarnym dziobem, lekkim ogonem i mniejszymi rozmiarami. Jego nazwa odpowiada w tym przypadku habitatowi – skaliste występuje w górach Ałtaju, Himalajach, Tybecie i Tien Shan. Rocky Dove

Clintuch

Clintuch
Typowym mieszkańcem lasu jest clintuh, który preferuje zarośla bukowe lub lipowe z wydrążonymi drzewami. W tym miejscu żył gniewem suchych gałązek, ukrywając się przed zewnętrzną ingerencją. Clintuch

Geograficzne rozmieszczenie tego gatunku obejmuje znaczny obszar od Afryki i Turcji do Azji Środkowej, Syberii i Chin. Pióra klintuha jest spektakularny kolor Harmony – niebieskawy podstawowy wzór przechodzi szyjki malachitowej chłodnicą zwrotną, otępienie matowym czarnym skrzydła i ciemne pasy na piórach ogona. Clintuch

Vyahir

Vyahir
Vyakhir jest uważany za ptaka europejskiego, ale żyje także w Azji Mniejszej, na Bliskim Wschodzie i w górach Himalajów. Północnoeuropejski vyahir, w przeciwieństwie do siedzących przedstawicieli tego gatunku, żyjących na innych terytoriach, jest ptakiem wędrownym, przemieszczającym się zimą do Azji Północnej, Zakaukazia i Mołdawii.

Vyahir
Inna nazwa to vityunen. Jego wymiary są między największą spośród dzikich gołębi drewna (o długości korpusu 45 cm o wadze 650 g grzywacz 15-17 cm ogona i rozpiętości niż 70 cm, są głośne klaśnięcie start).

Vyahir
Szaro-szare upierzenie na plecach nabiera brązowawego odcienia, a na klatce piersiowej i szyi – czerwonawy. Różowe dzioby i woski mają żółte zakończenia. Zamieszkujący w lasach, wagon może pozostać przez krótki czas w miastach Europy Zachodniej. Podział na pary małżeńskie, budowa gniazd, odkładanie i inkubacja (z kolei) jaj następuje po zimowaniu. Pisklęta karmione są tak zwanym mlekiem gołębim, które powstaje w wolie dorosłego ptaka.

Ważne! Vyakhir jest tak ostrożny, że nie wraca do gniazda, będąc przypadkowo wyrzuconym z niego.

Koronowany gołąb

Koronowany gołąb
Ten przystojny mężczyzna nie lubi zimna. Jego siedliskiem jest gorący, wilgotny klimat. Jest szeroko rozpowszechniony w Nowej Gwinei. Mieszka w dżungli, preferując lasy namorzynowe. Pofałdowany grzebień na głowie ptaka, składający się z piór rozpuszczonych przez przezroczysty wachlarz, porusza się w górę i w dół po zmianach nastroju właściciela.

Koronowany gołąb
Szeroki i długi ogon jest lekko zaokrąglony. Posiadające długie nogi ptitsapti jego wielkość odpowiada płytkie indyka o wadze 1,5 do 2 kg o długości do 0,7 m. W okresie godowym samiec zoom tokovanie brzmi przypominający bębnienie. W gnieździe jeden duży biały jajko układa się z liści paproci, że rodzice inkubować przez miesiąc na przemian.

Ważne! Populacja gwałtownie się kurczy z powodu niekontrolowanego polowania.

Gołębie mięsne

Nawyk traktowania gołębi jako środka przekazu pocztowego, uczestników sportu lub dekoracji domowych nieco dysonansów ze starożytną tradycją używania ich mięsa do jedzenia. Tymczasem tak jest Kierunek mięsa był pierwszym wyborem tych ptaków. Doprowadziło to do pojawienia się nowoczesnych ras mięsnych, które mogą zaspokoić wykwintne wymagania gastronomiczne.

King

King
Nawet w ostatnim stuleciu król pojawił się w wyniku krzyżowania pocztowych ptaków z rzymską rasą gołębi. Nie tylko cztery kolory piór (biały, brązowy, cętkowany i czarny) przyciągają uwagę tego ptaka. Wartość ma duża ilość mięsa na mocnych kościach (gołąb nie jest w stanie wzbić się w powietrze z powodu swojej masy), co doprowadziło do niezwykłej popularności współczesnej w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. King

Angielski Modena

Angielski Modena
Brytyjczycy zdołali zmodernizować gołębie włoskiej rasy mody, tworząc w rzeczywistości nową rasę – angielską modę. Waga 0,7 – 0,9 kg sprawia, że ​​jest opłacalny wykorzystanie osobników tego gatunku w gotowaniu. Zewnętrznie, angielska modena przypomina swojego amerykańskiego kolegę króla, ale ma przeciwnie, pionowo zorientowany ogon i tylko dwa kolory – jednobarwne i jednokolorowe. Taki ptak może latać, ale nie może latać. Angielski Modena

Lot lub gonić gołębie

Pomimo faktu, że gołębie nazywane są tradycją gołębi, przede wszystkim sportowych, do wysyłania listów za pomocą gołębi pocztowych, doskonale orientują się w przestrzeni ponad dowolnym terenem i powracają do swojego miejsca normalnego życia po arbitralnie długim locie. Są one klasyfikowane zgodnie ze specyfiką ich stylu lotu. Przeznaczyć szczególnie vysokopolotnyh ptaki rosnące kręgi „aż do nieba”, zdolnego długo (do 10 godzin) nie być ciągłe, jak i goni gołębie, które towarzyszą pasy startowe po bębnowej powietrza, obracając przez skrzydło.

Wali przez ogona, zarówno pionowo i poziomo, są zdolne do zastawek, zatrzaśnięcie skrzydła w locie, ale nie brać na siebie zbyt dużo wysokość. Wali przez skrzydło, które sprawiają, że podczas planowania rolek (inna klasa gołębi lotu), tworząc niezwykły ptak iluzję obrotu wokół własnej osi, a więc jakby podkreślając ich specjalne estetyki technologii Flight.

Rasa Nikolaevskaya

Rasa Nikolaevskaya
Ukraińskie miasto stoczniowców Nikolaev stało się miejscem pierwszych udanych eksperymentów selekcyjnych, których rezultatem był wysoko-latający gołąb Mikołaj. Ptaki tej odmiany Mogą wspiąć się prosto na niebo prosto w górę. Trzepotanie długich skrzydeł, zaczynają one angażować się na dużych wysokościach. Krótkie nogi, mocne ciało, mała muskularna szyja pozwalają gołębicy rasy Mikołajow czuć się pewnie podczas przebywania w powietrzu. Rasa Nikolaevskaya

Krótkometrażowy berliński berliński

Krótkometrażowy berliński berliński
Grupa bojowa latających gołębi najszerzej reprezentowana przez berlińskiego turystę. W zasadzie wypukłe czoło kontrastuje trochę z małym ciałem i, jak sama nazwa wskazuje, z krótkim dziobem. Kolorystyka upierzenia jest zarówno monofoniczna jak i pstrokata, a odgięcie skrzydeł poniżej ogona ułatwia rozpoznanie berlińskiego kubka wśród krewnych. Krótkometrażowy berliński berliński

Niemiecki mnich

Niemiecki mnich
Na początku hodowli gołębi domowych Niemcy otrzymały rasę niemieckiego mnicha w XVII wieku.

Niemiecki mnich
Gołębie gołębi nie lekceważyły ​​okradania obcych gołębi, do których wykorzystywali własność mnichów, aby zwabić do siebie inne gołębie. Niemiec nie lata bardzo szybko. Większość mnichów ma mały kaptur z tyłu głowy.

Sport lub post gołębie

Odległości na odległość, łatwo przezwyciężyć pocztową różnorodność gołębi, ich udział w naprawdę organizowanych konkursach dał podstawy do nazwania tej rasy również sportową. Idealna orientacja gołębi sportowych w kosmosie, ich zdolność do łatwego odnajdywania drogi powrotnej, niezależnie od wielkości odległości, jest cechą dziedziczną.

Belgijska poczta

Belgijska poczta
Stał się stolicą polityki europejskiej, Belgia została znacznie wcześniej przekształcona w światowe centrum sportowe dla gołębi. Nie na darmo, najwyraźniej i jedna z najlepszych ras rasowych gołębi nosi nazwę belgijskiej pocztówki.

Belgijska poczta
Ptak tej rasy jest mistrzem szybkości podróży lotniczych. Wynika to z rekordowych cen belgijskiego gołębia pocztowego.

Przyspieszenie lotu sportowca listonosza osiąga się dzięki połączeniu szerokiej piersi z małym ogonem i płynnym upierzeniem, pozornie jedwabistym.

Czy wiesz? Prędkość lotu gołębi może osiągnąć 65 km / h.

Angielski Kamieniołom

Angielski Kamieniołom
Przy pomocy wyboru azjatyckiej kariery udało się przekształcić w język angielski.

Angielski Kamieniołom
Ze względu na doskonałe cechy wysokiej prędkości przedstawiciel angielskiego kamieniołomu stał się powszechnie znany. Pochodzenie azjatyckie przejawia się w oryginalnych fałdach skóry położonych w pobliżu dzioba i ptasich oczu.

Dają mu spektakularne elementy dekoracyjne.

Ozdobne gołębie

Miłośnikom upierzonego piękna udało się wyhodować ozdobne rasy gołębi, różniące się unikalnymi formami ciała, kłębu i piór, niezwykłymi kolorami i posturą.

Peacock

Gołąb Pawi
Przedstawiciele rasy pawich pawi tradycyjnie rozpoznawali najbardziej estetycznie doskonały wśród ozdobnych ptaków tej rodziny. Nazwa, którą zasłużył sobie na uwagę dzięki szerokiemu ogonowi ze wspaniałym upierzeniem. Wielokolorowe piękno (częściej jeszcze białe) przyciąga organizatorów widowiskowych wydarzeń, dlatego te ptaki często są reprezentowane na arenach cyrkowych i innych miejscach rozrywki. Gołąb Pawi

Barb

Barb
Wśród skał ozdobnych specjaliści wyróżniają tzw. Typ brodawkowaty, charakteryzujący się w szczególności graniczy z oczami ptaka ze wzrostem skóry. Bardzo jasnym przedstawicielem tego typu jest haczyk, który ma również mocno wypukłe czoło i krótki dziób. Rzadką i nieco nieoczekiwaną cechą kolców, która wyróżnia się spośród wszystkich krewnych gołębi, jest brak różnorodności w kolorze. Bardzo popularne białe okazy, ale są też inne odcienie. Barb

Brno Dotish

Brno Dotish
Brno Dotish porusza się po ziemi na palcach, jeśli używasz ludzkiej terminologii. Powierzchnie podczas chodzenia dotykają tylko palców, nie ma podpórki stopy. Zwiększa to efekt smukłej postawy i prawości. Brno Dotish

Czeska magiczna jaskółka z nogą

Czeska magiczna jaskółka z nogą
Czeski region dał nazwę jednej z najbardziej oryginalnych ras gołębi, przyciągając ciekawe i profesjonalne poglądy szachy skrzydeł, a także nogi z piórami (większość kolorowych gołębi go nie ma). Czeska magiczna jaskółka z nogą

The Magic Swallow jest uważana za reprezentującą grupę dużych gołębi.

Saxon Priest

Saxon Priest
Białe czoło między dwoma szydełkami odróżnia saksońskiego kapłana spośród innych ozdobnych ras gołębi. Kolor innego upierzenia może być inny.

Saxon Priest
I jeszcze jedna charakterystyczna cecha, która upiększa wygląd Sasów wydłużone pióra na łapach.

Zwinięty


Niezwykła rasa, której przedstawiciele marzą, aby przywiązać się do swoich smakoszy kolekcji, gołębi dzwony, karmionych monotonne lub nakrapiane ptasie zabarwienie. Unikalny Loki najbardziej efektownie zwijają się na skrzydłach i łapach kędzierzawa gołębica.

Curled dove
Królestwo gołębi może oczarować każdego, kto go dotknie. Ważne jest, aby dążyć do żywej natury – to nie tylko w dzikich lasach i górach, ale także w naszym codziennym otoczeniu.


Loading...