Ogromna uprawa na małym obszarze: różnorodność ogórków Taganay

Ogórki Taganay
Pomimo faktu, że ogórki odmiany Taganai zostały przedstawione przez hodowców stosunkowo niedawno, zdążyły już stać się zwierzętami wielu ogrodników i właścicieli domków letniskowych. Ta hybrydowa odmiana Ural jest wyjątkowo odpowiednia do sadzenia na małych działkach o małych powierzchniach, ponieważ umożliwia zbieranie dużych ilości plonów z niewielkiej liczby krzewów. Wczesna odmiany ogórków należą do serii “Ural letni rezydent”, w którym reprezentowane są również kilka odmian pomidorów. Następnie porozmawiamy o zaletach i wadach uprawy takich roślin, a także o cechach rolnictwa.

Hybrydowy o wysokiej wydajności: opis

Ta wczesna odmiana ogórków najczęściej wybierana jest przez tych ogrodników, którzy mają małe działki do uprawy i uprawy tamtejszych roślin ogrodniczych. “Taganay” dość szybko zaczyna rosnąć i zaczyna przynosić owoce już po 35 dniach. Jeśli pędy zapewnią odpowiednią pielęgnację, ich rozwój będzie bardzo szybki, dlatego ogórki te są popularnie nazywane “sprinterami”.

Czy wiesz? Aby hodować ogórki ludzie zaczęli około 6000 lat temu. Ojczyzna tego smacznego i soczystego warzywa to stopa Himalajów, gdzie do tej pory same rosną na wolności.

Ogórki Taganay

Krzewy

Trzon tej kultury roślinnej jest obficie rozgałęziony. Ta cecha hamuje szybki wzrost głównej łodygi, ale pozwala na stworzenie potężnej kurtyny, która jest niezbędna do wielokrotnego owocowania.

Baty ogórkowe są półotwartymi liśćmi o średnich parametrach, co upraszcza proces zbioru owoców, a jednak nie pozwala na uszkodzenie rośliny. W związku z takimi cechami, ta hybrydowa odmiana jest idealna do uprawy na otwartej glebie w rozprzestrzenianiu.
Ogórki Taganay

Owoce

Owoce mają kolor ciemnozielony nasycony. Są gruboziarniste i mają kształt cylindryczny. Na skórze widać białawe ciernie. Długość jednego płodu osiąga zwykle około 8-10 cm Cechą tej odmiany jest przyjaźń wielkości ogórków, która pozwala gospodyni używać większości warzyw do konserwowania bez uboju, nawet w puszkach o średniej wielkości. Ogórki nie dają posmaku goryczy, a także nie zarastają. Oprócz niezwykłych właściwości smakowych, owoce doskonale transportują transport na duże odległości. Pusty owoc nie występuje, więc Kiszone i marynowane ogórki są doskonałej jakości.

Zobacz najpopularniejsze odmiany ogórków: Palchik, True Colonel, Masza f1, Konkurent, Zozulya, Herman, Courage i Lukhovitsky.

Zalety i wady

W obecnej chwili można znaleźć tylko pozytywne opinie od tych letnich mieszkańców, którzy zdecydowali się rozpocząć uprawę gatunku ogórków “Taganay”. Niektórzy rolnicy uprawiają niewielką ilość warzyw, aby wykorzystać je do celów spożywczych, a także do prowadzenia konserwacji. Ale są też farmerzy, którzy kultywują ogórki w większych ilościach do późniejszej sprzedaży.
Ogórki Taganay

Ogólnie możemy zidentyfikować szereg pozytywnych i negatywnych cech tej odmiany.
Plusy to:

 • Wskaźnik wysokiej wydajności.
 • Szybki rozwój i obfite owocowanie.
 • Doskonałe właściwości smakowe i wszechstronność w stosowaniu owoców. Soczyste ogórki są chrupiące i smaczne, mogą być stosowane zarówno w oryginalnej formie, jak i po konserwacji.
 • Długi okres dostawy owoców. Po utworzeniu pierwszych jajników kultura owocuje przez cały sezon, aż do pierwszych przymrozków. A w szklarniach takie ogórki można uprawiać przez cały rok.
 • Doskonała tolerancja na niesprzyjające warunki Taganay F1, w szczególności pochmurna pogoda, upały i susze, długie deszcze.

Wady obejmują potrzebę stosunkowo starannej pielęgnacji, w przypadku braku której nie można uzyskać hojnych zbiorów. Również względną wadą dla wielu letnich mieszkańców będzie fakt potrzeby codziennego zbioru. Trzeba to zrobić w porządku, aby kultura warzywna mogła tworzyć nowe jajniki.
Ogórki Taganay

Ważne! Odmianę ogórków “Taganay” można uprawiać bez żadnych wątpliwości w okolicy, gdzie warunki pogodowe charakteryzują się niestabilnością. Suche lub deszczowe lato, pochmurne dni lub gorące – wszystko to nie będzie miało negatywnego wpływu na rozwój i owocowanie warzyw.

Charakterystyka odmiany

Główną cechą tej odmiany jest jej forma owocowania, jak również bukiet wysoka prędkość rozwoju. Owoce są związane w dużych ilościach. Jeden kwiatostan może dać 4-6 uformowanych jajników. Zgodnie z zatwierdzeniem przez producenta nasion ogórków “Taganay”, z należytą dbałością o kulturę, będzie można zebrać około 30-40 kg owoców z jednego buszu w sezonie. W każdym razie, uprawiając różne ogórki “Taganay” w otwartym terenie, nie będzie możliwe uzyskanie plonu poniżej 12 kg na metr kwadratowy, a w szklarni wskaźnik minimalny będzie jeszcze wyższy – od 15 kg warzyw z 1 m kw. m.
Ogórki Taganay
Jak wspomniano wcześniej, odmiana należy do wczesnego dojrzewania. Sadzenie roślin do sadzonek zaleca się przeprowadzić w marcu – kwietniu, w ziemi, roślina będzie musiała być sadzona w maju. Pierwsze zbiory można zebrać w czerwcu.

Pozytywną cechą tej odmiany jest jej odporność na mączniaka prawdziwego, który w innych przypadkach jest głównym wrogiem ogórków. Pozwala to rolnikom uniknąć strat plonów. W odniesieniu do opieki należy zauważyć, że dla zapewnienia skutecznej uprawy hybrydy należy mu zapewnić obfite podlewanie. Uprawy nie powinny być pogrubione, ponieważ dostępność wolnej przestrzeni pozwoli na pełną wzrost kultury.

Poprawność podlewania ma szczególne znaczenie w pielęgnacji ogórków. Przeczytaj o prawidłowym podlewaniu ogórków w otwartym terenie.

Podlewanie ogórków Taganay

Funkcje lądowania

Sadzenie ogórków “Taganay” można prowadzić zarówno jako sadzonki, jak i nasiona. Jednocześnie zaleca się wcześniejsze przygotowanie łóżka ogrodowego, ostrożnie je wykopując i oczyszczając z chwastów. Konieczne będzie również wstępne wprowadzenie nawozów organicznych i mineralnych. W rezultacie gleba musi być przewiewna i luźna.

Ważne! Zaleca się dezynfekować glebę i oczyszczać ją z resztek roślin jeszcze przed zimą, w okresie jesiennym. Dzięki takim zabiegom będzie można uniknąć późniejszego rozwoju chorób w ogórkach.

Sadzenie ogórków Taganay

Przez kiełki

Duże znaczenie mają warunki pogodowe w dniu przesadzania sadzonek. Ogórki w tym czasie są zestresowane, ponieważ zmieniają miejsce wzrostu. Silny wiatr, deszcz lub nadmiernie palące słońce mogą tylko zaognić sytuację, w wyniku której kultura może nie przetrwać i zginąć. Ważne jest również, aby spróbować dostarczyć roślinie gleby, która jest zbliżona jakością do tej, w której sadzonki rosły od samego początku.

Nie mniej ważne są jakościowe cechy gleby. Zaleca się go wcześniej zapłodnić. Dobrym rozwiązaniem byłaby górna warstwa popiołu i azotanu amonu. Nie musisz przesadzać, ponieważ nadmiar składników odżywczych może negatywnie wpłynąć na poziom plonu, znacznie zmniejszając jego ilość.

Dowiedz się, kiedy lepiej sadzić ogórki na sadzonki.

“Taganay” to różnorodność ogórków, która wymaga przestrzegania szeregu zasad w procesie zejścia z pokładu. Jeśli zastosujecie się do wszystkich zaleceń, wtedy siewki szybko i jakościowo przyzwyczajają się, z czasem zaczną przynosić owoce i nie zmienią cech smakowych.
Sadzonki ogórków Taganay

Główne zalecenia dotyczące sadzenia ogórków w otwartym terenie obejmują:

 • Konieczne jest obserwowanie między krzakami w jednym rzędzie na odległość 40-60 cm;
 • odległość między rzędami powinna wynosić około 70 cm.

Rozwijająca się kultura warzywna stworzy jeden potężny bicz, który nie będzie potrzebował wsparcia. Chociaż, jeśli istnieje chęć łatwiejszego ustawienia łodygi, aby zapewnić komfort w procesie zbierania owoców, istnieje możliwość zainstalowania krat. Bardzo ważne jest, aby powietrze mogło swobodnie krążyć między krzakami. W ten sposób można uniknąć gromadzenia się wilgoci, która chroni roślinę przed wieloma chorobami.
Sadzonki ogórków Taganay

Bezpośrednie wysiewanie

Jeśli zdecydowano się na zorganizowanie bezpośredniego siewu ogórków, zaleca się przestrzeganie takich zaleceń:

 • miejsce do uprawy warzyw powinno być słoneczne;
 • gleba powinna ogrzać się do 13-15 ° C;
 • Nasiona powinny być układane w glebie na głębokość około 6-7 cm;
 • powinien zapewnić hybrydę regularnego podlewania ciepłą wodą.

Siew ogórków Taganay

W ostatniej dekadzie maja można siać różne ogórki “Taganay”, a następnie w pierwszym tygodniu lipca można uzyskać pierwszy soczysty zbiór chrupiących owoców.

Czy wiesz? Jeść ogórki, ponieważ jedzenie było kochane przez Napoleona. W pewnym momencie obiecał wysoką nagrodę komuś, kto wymyślił sposób na zachowanie smaku i jakości właściwości warzyw przez długi okres kampanii wojennych.

Siew ogórków Taganay

Funkcje opieki hybrydowej

Troska o tę różnorodność ogórków jako całości nie jest trudna. Ogólna agrotechnika przestrzega takich zasad:

 • nawożenie gleby;
 • terminowe obfite podlewanie;
 • formowanie krzewów;
 • metody prewencyjne dla chorób;
 • usuwanie szkodników i pasożytów;
 • codzienne zbiory.
Dowiedz się, co zrobić, aby ogórki nie były gorzkie.

Wiosną konieczne jest wykopanie łóżka w ogrodzie, nawet jeśli taka procedura była poprzednio przeprowadzana jesienią. Zaleca się wprowadzenie do obornika glebowego około 6-8 kg na 1 kw. Km. m, możliwe jest również nawożenie gleby kompostem i popiołem (na 1 metr kwadratowy wziąć 200-300 g). Ponadto można użyć saletry (2-3 łyżeczki na 1 metr kwadratowy M.).
Saletra

Uprawy nie mogą być pogrubione, aby roślina mogła się swobodnie rozszerzać. Pielenie odbywa się w razie potrzeby, ważne jest jednak ostrożne usuwanie chwastów, aby nie uszkodzić samej kultury.

Jednym z obowiązkowych warunków dla uprawy ogórków “Taganay” jest tworzenie krzewów. Aby poprowadzić hybrydę, następuje jeden rdzeń, oślepiając pierwsze 2-4 dolne międzywęźla. Pędy i kwiaty, które pochodziły z 2-4 początkowych zatok rośliny, musisz całkowicie usunąć. Odtąd na każdej stronie wystarczy zostawić po jednym arkuszu, z którego utworzy się “wiązka”.

Ogólnie rzecz biorąc opieka nad hybrydą nie jest zbyt pracochłonna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. W każdym razie prace będą oceniane na podstawie zasług. Ilość zbiorów, jaką będzie w stanie zapewnić stosunkowo małe łóżko, nie zadowoli nawet najbardziej doświadczonych rolników.


Loading...