Ogólna charakterystyka i rodzaje czarnych gęsi (gęsi)

Koszary

Gęsi hodowlane są dość lukratywnym biznesem. Gęsi to bardzo grzeczne i szanujące się ptaki domowe, które mają znaczną wartość. Mięso z gęsi i jajka to prawdziwy przysmak, a ich spadek ceniony jest w wielu branżach.

Pod tym względem nie jest dziwne, że ogrodnicy mają wiele cennych informacji na temat tej rasy i zbyt często traktują gęsi jak ptaki wyłącznie domowe. Ale nie zapominaj o tym, że przyroda zapewnia zbieraną listę dzikich gęsi, które są lepiej znane w kręgach myśliwskich. Często są nazywane kozakami.

Warto dowiedzieć się, jak utrzymać takich przedstawicieli ptaków: przepiórki, perliczki, kaczki, pawie, strusie, kuropatwy, gołębie w domu.

Spróbujmy dokładniej zrozumieć, czym jest gęś, i opisać cechy najbardziej popularnych gatunków tego rodzaju.

Kanadyjski

Dzikie gęsi tego gatunku są jednym z najbardziej reprezentatywnych wśród swoich krewnych. Idą, dumnie podnosząc swoją czarną głowę, kontrastująco ozdobioną śnieżnobiałymi plamami na policzkach i części gardła. Białe pióra są niezawodną tarczą i najbardziej delikatnymi częściami ciała gęsiego: podbrzusza i dolnej części.

Ważne! Długość tułowia tak efektywnego piękna wynosi od 64 do 110 cm, a podczas lotu ciało ptaka nabiera kształtu klina. Średnia stopa jej wagi – 3 kg, ale może osiągnąć i 5,5 kg.

Wierzch brzucha, klatki piersiowej i boków kanadyjskiej gęsi jest pomalowany na brudne kolory szare i czekoladowe, które uzupełniają się falami. Ten sam falisty, ale ciemnobrązowy odcień oznaczał skrzydła kanadyjskich ptaków.
Canadian Goose

Jeśli chodzi o pióra ogona, uzupełniają one kolor głowy i szyi – różnią się bogatym czarnym odcieniem. Patrząc na to, można powiedzieć, że kanadyjska gęś jest czarna od głowy do ogona, ale to trochę nie tak.

Pisklęta kanadyjskiego specjalnego dla siebie: są to małe puszyste grudki delikatnego żółtego koloru.

Jeśli chodzi o źródła utrzymania tego gatunku dzikich gęsi, żyją one w pobliżu zbiorników wodnych, podmokłych obszarów, gdzie czują się świetnie zarówno na lądzie, jak iw wodzie.

Jeśli chodzi o dietę, możemy powiedzieć, że te kozy są głównie roślinożerne i żywią się tym, co rośnie w bagnistym otoczeniu. Ale nie mają nic przeciwko jedzeniu ryb czy owadów na powierzchni.
Canadian Goose

Ten gatunek ptaków jest dość rzadki, więc są dokładnie strzeżone.

Czy wiesz? Gęsi, podobnie jak inni przedstawiciele tego świata, komunikują się swoim gęsim językiem, w którym jest około 10 dźwięków z towarzyszącymi tonalnościami. Ciekawe, że słynną bajkę “ha-ha-ha” wymawia wyłącznie samica.

W sprzęgle tej odmiany jest średnio 9 jaj.

Krasnozobaya

Gęsi czerwony wyraźnie różni się od innych przedstawicieli oryginalnego, niepowtarzalnego koloru. W jej upierzeniu harmonijnie przywrócono czerwone, czarno-białe kolory.

Głowa tego brutala, podobnie jak poprzednia, jest pomalowana w czarno-białe odcienie, ale biała plama skupiona wokół dzioba. Podbrzusze i skrzydła mają śnieżnobiały kolor, w przeciwieństwie do czerni, jak węgiel, grzbiet, ogon i czubek skrzydeł. Jeśli chodzi o piersi i szyję tego eleganckiego piękna, są one pokryte jaskrawoczerwonym upierzeniem. Taki elegancki strój nie mógł pozostać bez właściwej oceny. To jasne piękno znane jest na całym świecie.

Czy wiesz? Pół wieku temu przedstawiciele indyjskiego rządu byli tak pod wrażeniem wdzięcznego piękna gęsi o czerwonych piersiach, że kilka słoni było gotowych dać parę tak jasnych ptaków.

Co do masy tego gatunku ptaków, są one raczej małe, w porównaniu z ich poprzednikami. Waga takiej dzikiej gęsi wynosi średnio 1,3 kg przy długości ciała 53-56 cm.
Gęś z czerwonymi piersiami

Mieszkańcy okolicznych zbiorników wodnych żyją, ponieważ takie miejsca są nie tylko korzystne dla życia dorosłych, ale także przyczyniają się do łatwego szkolenia młodych zwierząt do pływania.

W menu tego gatunku dzikich gęsi – wyłącznie roślinność.

Czarny

Jeśli porównamy czarny błąd z opisanymi wyżej krewnymi, wygląda raczej nieatrakcyjnie. Kiedy patrzysz na nią od frontu, wydaje się całkowicie czarna, z tyłu skrócona – biała. Czarna szyja ozdobiona jest białym okrągłym kółkiem.

Przy dość kruchej wyglądzie waga ciała czarnej gęsi wynosi 1,2-2,2 kg, a ciało osiąga długość do 60 cm.

Samica tego gatunku składa od 3 do 5 jaj, z których przez 24-26 dni sieje małe, puszyste ptaki, w kolorze szarym. Samiec w tym czasie, jak może, pomaga swojej “żonie”.
Czarna Gęś

Jeśli chodzi o menu czarnych gęsi – są twardymi wegetarianami.

Czy wiesz? Dzicy Kozacy mogą być słusznie uważani za wzór lojalności. Ptaki są monogamiczne i nie zdradzają partnera, nawet po śmierci. Jeśli jedno z tych “małżonków” nagle umiera, drugie płacze i spędza resztę życia samotnie.

Polowanie na tego ptaka jest surowo zabronione.

Beloshchekaya

Gęś Beloszchetaya jest mieszkańcem nie tylko dzikiej przyrody, ale także Czerwonej Księgi. Jej opis powinien zaczynać się nie tyle od oryginalnego koloru, co od otoczenia. W porównaniu z innymi przedstawicielami rodzaju gęgo, gniazduje w wąwozach górskich i na skałach, ukrywa gniazda w trudnodostępnych miejscach, preferuje siedlisko arktyczne, tundrę.

Jeśli chodzi o kolor tego ptaka, przyciąga uwagę delikatnym białym upierzeniem głowy na kontrastującej czarnej szyi. Plecy i skrzydła piękna bellechek są pomalowane na czerwono z niebieskawym przelewem, który jest szczególnie elegancki podczas lotu ptaka. Brzuch i podhvoste blyoshchekogo gęś – śnieżnobiały kolor.
Gęś białoczelna

Dorosły ptak waży 1,5-2 kg, a jego ciało osiąga długość 58-70 cm, żyją w paczkach. Na tej diecie należą również do wegetarian.

Czy wiesz? Wokół tego gatunku dzikich gęsi zawsze nosili legendy. Ze względu na to, że Gęsi Pąkla ostrożnie chowają swoje gniazda, praktycznie nikt nie znał tajemnicy ich narodzin. Dlatego od dawna ludzie wierzyli, że przedstawiciele gatunku są bardziej prawdopodobne niż ptaki.

Hawajski

Właściciel nie tylko głośnej egzotycznej nazwy, ale także wyjątkowego wyglądu, Hawajska Gęś wygląda bardziej jak zwykłe gęsi. Ale jej krnąbrny kolor, w którym łączą się czarne, szare, białe i brązowe odcienie, nadaje jej nieco oryginalności i skrętu. Łatwo rozpoznać taką żyrafę za pomocą białego i brązowego “naszyjnika” na szyi.

Przy długości ciała od 55 do 170 cm taka gęś waży 1,5-3 kg.

Ważne! Populacja hawajskich gęsi, niestety, szybko maleje, dlatego też są one wymienione w Międzynarodowej Czerwonej Księdze. Na wolności znajdują się na Hawajach, aw naszych warunkach są mieszkańcy ogrodów zoologicznych. Średnia długość życia tych ptaków w warunkach naturalnych wynosi około 20 lat, aw niewoli mogą żyć od 24 do 42 lat, a mężczyźni żyją dłużej, samice często giną w okresie lęgowym.

Ze względu na źle rozwinięte uszy na łapach, hawajskie gęsi czują się źle w wodzie i spędzają prawie całe swoje życie na lądzie.
Hawajska gęś

Jeśli chodzi o hodowlę, dane dotyczące Kazarki osadzają mur w zagłębieniach w ziemi, gdzie na 3-5 dni sadzi się od 3 do 5 piskląt.

Przeczytaj także o inkubacji kurcząt, kaczych piskląt, piskląt, indyków, przepiórek.

Jak widać, rodzaj zwykłych dzikich gęsi, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ma wiele unikalnych gatunków z oryginalnymi opisami. Wartość ich trudnych do określenia obiektywnie. A naszym zadaniem jest zachowanie ich naturalnej różnorodności i przyczynianie się do jej rozmnażania.