Oddzielacz mleka: rodzaje, zasada działania, zasady działania

Oddzielacz mleka
Separator mleka daje nowe możliwości dla rolników, którzy specjalizują się w hodowli ras mlecznych bydła. Z tego prostego urządzenia, niezależnie od skali produkcji, można przygotować domowe masło, śmietana, mleko odtłuszczone, śmietanę, maślankę, twaróg i serwatkę. Jednak wybór właściwego modelu określa wydajność i liczba zwierząt mlecznych. Jak korzystać z urządzenia i na co zwrócić uwagę przy zakupie – czytaj w dalszej części artykułu.

Oddzielacz mleka

Jeżeli świeże mleko wlewa się do szklanego naczynia i pozostawia na kilka godzin, płyn traci swoją jednolitość z powodu tłuszczu w nim zawartego. Jego małe kropelki, wyraźnie widoczne pod mikroskopem, wypływają na powierzchnię, tworząc grubą żółtawo-kremową warstwę. Na tym etapie wymagany jest separator.

Czy wiesz? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby każdy mieszkaniec planety spożywał do 330 kg mleka rocznie.

Dlaczego potrzebujemy

To urządzenie umożliwia dzielenie mleka na frakcje. W rezultacie otrzymuje się śmietanę, a odtłuszczony produkt mleczny oczyszcza się z różnych zanieczyszczeń. Po fermentacji zawiesina mleka z separatorem szybko rozdziela się na zsiadłe mleko i serwatkę.
Oddzielacz mleka
Ręczna selekcja tłuszczu jest bardzo męcząca i nieskuteczna, ponieważ w procesie separacji możliwe jest uzyskanie dowolnej zawartości tłuszczu. Doświadczeni rolnicy wiedzą, że proporcja 1:10 uzyskana na końcowym etapie przetwarzania oznacza produkcję co 11 litrów świeżego mleka na 1 litr śmietany i 10 litrów zwrotu.

Z pewnością okaże się przydatne, aby wiedzieć, jakie są zabiegi i rodzaje mleka krowiego, a także uwzględnić cechy niektórych chłodziarek do mleka.

Po powtórzeniu oddzielania gotową śmietanę można przekształcić w masło lub kremową śmietankę.

W gospodarstwach domowych i małych gospodarstwach konwencjonalne maszyny odwadniające są często wykorzystywane do pierwotnego przetwarzania mleka, które jest dobrze funkcjonującym systemem do ciągłego dostarczania płynu do miski obrotowego dysku.
Separator gnojowicySeparator szlamu do wstępnego przetwarzania mleka
Wynik wyboru tłuszczu z zawiesiny zależy od:

 • zaprogramowany procent śmietanki i powrotu;
 • prędkość obrotowa bębna;
 • temperatura pierwotnego produktu mlecznego;
 • przepływ cieczy przez wirówkę.
Czy wiesz? Finowie piją najwięcej mleka na świecie. Przez rok każdy obywatel Finlandii zużywa około 391 litrów tego produktu. Ich antypody można bezpiecznie uznać za chińskie, którego roczne spożycie przetworów mlecznych nie przekracza 30 kilogramów.

Jak to działa

Wszystkie separatory działają na jednej zasadzie, w oparciu o efekt siły odśrodkowej:

 1. Cały proces dzielenia płynu mlecznego występuje w zespole bębna, który składa się z zestawu perforowanych płyt i pokrywki na szkle.
 2. Każda z części pasuje w określonej kolejności, w wyniku czego powstaje 6 produktów przetworzonych. Otwór spustowy znajduje się bliżej ściany zbiornika, do którego doprowadzane jest świeże mleko.
 3. Za pomocą specjalnego korka ciecz wchodzi do przedziału pływaka, skąd kapie w dół przez centralny bęben. Im szybciej wirująca wirówka obraca się, tym szybciej oddzielane są cząsteczki tłuszczu.
 4. Podczas ruchu ciecz jest rozprowadzana na całej powierzchni.
 5. Powrót przez wszystkie otwory wznosi się do komory przyjmującej i wychodzi za pomocą rogu do uprzednio przygotowanego pojemnika.
 6. Ponadto urządzenie zapewnia specjalny zlew błotny, w którym gromadzone są zanieczyszczenia pochodzące od stron trzecich.

Oddzielacz mleka

Co to jest

Pomimo zunifikowanej zasady pracy, każdy model separatorów charakteryzuje się indywidualnymi cechami, które wpływają na jakość i objętość produktów. Współcześni rolnicy stosują dwa rodzaje instrumentów: krajowy i przemysłowy. Przyjrzyjmy się każdemu z nich w szczegółach.

Ważne! Jeśli płyty perkusyjne nie będą wystarczająco czyste lub sekwencja ich umieszczenia zostanie zakłócona, urządzenie nie będzie działać, a mleko będzie wypływać ze wszystkich szczelin.

Gospodarstwo domowe

Urządzenia te są przeznaczone do przetwarzania małych porcji świeżego zawiesiny mleka. Po odseparowaniu śmietany i odtłuszczone plecy otrzymuje się w postaci otwartej, możliwe jest również wytworzenie domowego oleju.

W zależności od używanego napędu urządzenia gospodarstwa domowego mogą być:

 1. Mechaniczny (gdy separacja odbywa się ręcznie). Na przykład model RZ OPS, zaprojektowany dla niskiej wydajności i wyposażony w pojemność miski 5,5 litra. W wersji plastikowej urządzenie kosztuje około 50 dolarów, aw metalu jest dwa razy droższe. Mechaniczny separator mleka
 2. Elektryczne (gdy projekt zapewnia silnik elektryczny, który je napędza). Na przykład model “Farmer”. Z poprzedniego separatora wyróżnia się dużą prędkością obrotową bębna misek, dzięki czemu możliwe jest wydajniejsze dzielenie produktów mlecznych w zależności od ich gęstości. Ponadto producenci dostarczyli regulator prędkości obrotowej zespołu bębna. Urządzenie ze względu na wbudowany sprzęt elektryczny jest cięższe, a jego koszt zaczyna się od 105 dolarów (w zależności od wyposażenia i materiału części roboczej). Separator elektryczny do mleka

Przemysłowy

Ten rodzaj separatora jest przeznaczony do dużych objętości przetwarzania, dlatego jest aktywowany tylko przez silniki elektryczne. Niektóre modele przemysłowe mogą być wyposażone w dodatkową funkcję oddzielania gotowanego twarogu od serwatki.

Praktycznie wszystkie separatory mają pompy płuczkowe do usuwania mechanicznych zanieczyszczeń w zawiesinie podczas doju.

Zalecamy zapoznanie się z przyczynami krwistości mleka krowiego.

Podobnie jak w gospodarstwach domowych, jednostki przemysłowe mogą mieć otwartą konstrukcję, która nie zapewnia ochrony produktów pierwotnych i wtórnych przed kontaktem z powietrzem. Jednak większość maszyn do oddzielania produkcji charakteryzuje się kontaktem mleka z atmosferą na wlocie i pozostawia pod wysokim ciśnieniem w hermetycznie zamkniętym pojemniku.
Separator przemysłowy do mleka
Najdroższe modele pozwalają uszczelnić przychodzące zawieszenie i wszystkie produkty z niego wykonane. W ofercie znajdują się również opcje, które obniżają zawartość tłuszczu mleka zgodnie z określonymi programami.

Przykładem takich separatorów może być model KMA Artern Nagema, którego pojemność pozwala na godzinę wyprzedzić 25 000 litrów mleka. Koszt urządzenia zaczyna się od 350 USD.

Ważne! Mleko przed separacją jest koniecznie podgrzewane do 40-45 ° C. Jeśli nie ma pod ręką termometru, temperatura mleka powinna być tuż powyżej temperatury palców. Ciepłe, parzone mleko można oddzielić natychmiast po dojeniu.

Jak wybrać separator mleka

Wybierając separator mleka, rolnik powinien wziąć pod uwagę ilość przetworzonych produktów, częstotliwość korzystania z urządzenia, przydzielony mu obszar, a także jego charakterystykę techniczną. Zajrzyjmy do szczegółów.
Oddzielacz mleka

Ilość przetworzonego mleka

Modele sprzętu AGD charakteryzują się odbiornikami mleka, których objętość zaczyna się od minimum 5,5 litra. Najczęściej są miski zaprojektowane na 12 litrów. Jednak w domu możliwe są opcje przetwarzania 30 lub więcej litrów cieczy. Urządzenia przemysłowe charakteryzują się większym potencjałem, od 100 litrów.

Niektórzy producenci dla wygody zapewniają specjalną śrubę regulacyjną, która pozwala na zmianę objętości przetwarzania.

Radzimy uwzględnić wszystkie cechy konstrukcji dojarki dla krów.

Materiał produkcji

W asortymencie znajdują się konstrukcje oddzielające wykonane z tworzywa sztucznego i metalu. Należy zauważyć, że ta ostatnia opcja charakteryzuje się długą żywotnością i wytrzymałością, a pierwsza – tanią.

W metalowych instrumentach najczęściej miska odbiorcza i inne części są wykonane z aluminium (chociaż są również elementy stalowe). Są one dużo łatwiejsze do czyszczenia z tłuszczowych cząstek produktów mlecznych, a także taki materiał praktycznie nie gromadzi się na samych mikroorganizmach. Ponadto, jeśli to konieczne, mycie urządzenia może odbywać się przy udziale jakichkolwiek ściernych detergentów.
Aluminiowa miska separatora
Jeśli maszyna jest rzadko używana, nie powinieneś wydawać pieniędzy na kupno drogiego metalowego modelu. Potrzeby rodziny rolniczej mogą zapewnić opcję gospodarki plastycznej.

Czy wiesz? Produkcja mleka należy do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Amerykańskie gospodarstwa produkują rocznie około 80 miliardów litrów tego produktu. Dla porównania: w Wielkiej Brytanii roczna produkcja mleka wynosi 14 miliardów litrów.

Funkcjonalność

Jakość produktów mlecznych zależy od parametrów technicznych zakupionego urządzenia. W wielu nowoczesnych modelach dostępne są kontrolery tłuszczu, które pozwalają zaprogramować ilość i jakość wytworzonego kremu, a także odwrotnie. Najczęściej regulowany współczynnik mieści się w zakresie 1: 10-1: 4.

W zależności od funkcjonalności specjalistów wszystkie separatory dzielą się na:

 • separatory kremów (na wyjściu śmietany i odwróconego skosu);
 • normalizatory (niezbędne do dostosowania zawartości tłuszczu mleka);
 • środki do czyszczenia mleka (przeznaczone do czyszczenia pierwotnego płynu z obcych dodatków mechanicznych);
 • urządzenia do odwadniania twarogu;
 • separatory – producenci kremów o wysokiej zawartości tłuszczu.

Działanie separatora mleka

Typ urządzenia

Urządzenia gospodarstwa domowego mogą być obsługiwane ręcznie lub elektrycznie. Wszystkie maszyny przemysłowe działają z sieci 220 V. Niektóre konstrukcje elektryczne mogą bezpiecznie wytrzymać skok napięcia w zakresie 160-240 V.

Jeśli jednak urządzenie pracuje w odległych obszarach z niewiarygodnym zasilaniem i częstymi spadkami napięcia, lepiej jest wybrać model mechaniczny. W takich separatorach zamiast silnika elektrycznego znajduje się obrotowy uchwyt, który napędza zespół bębna.

Ważne! Wybierając separatory elektryczne, należy zwrócić uwagę na działanie silnika. Jego stabilność gwarantuje krem ​​o odpowiedniej jakości.

Zdaniem ekspertów wielkość odbiorników w obu typach urządzeń nie różni się. W tym samym czasie separator ręczny wygrywa za cenę (o jedną czwartą mniej), a separator elektryczny wygrywa dzięki jakości jego działania.
Separator elektryczny do mleka

Który separator mleka jest lepszy

W nowoczesnym asortymencie separatorów mleka bardzo trudno jest dokonać właściwego wyboru. W końcu każdy producent stara się przekonać nabywcę o wyjątkowości i wielofunkcyjności swoich towarów. Dlatego w poniższej tabeli przedstawiamy ocenę najlepszych modeli ze szczegółową charakterystyką techniczną.

Nazwa modelu Silnik SICH 100-15
Funkcjonalność Separator-kremowy separator
Materiał Metal, polipropylen
Produkcja mleka, l / h 100
Częstotliwość obrotów bębna, rpm 12
Liczba płytek w bębnie, szt. 10-12
Pojemność pojemnika na mleko, l 12
Zawartość tłuszczu w odwrotnej kolejności 0,05
Zużycie energii, W 60
Zakres regulacji stosunków objętościowych kremu do powrotu Od 1: 4 do 1:10
Zużycie energii elektrycznej, W / h 0,120
Częstotliwość prądu, Hz 50
Cena, USD 170
Silnik SICH 100-15
Nazwa modelu UralElectro CM-19-DT
Funkcjonalność Separator elektryczny kremowy
Materiał Stal nierdzewna, tworzywo sztuczne
Produkcja mleka, l / h 100
Częstotliwość obrotów bębna, rpm 12 000
Liczba płytek w bębnie, szt. 12
Pojemność pojemnika na mleko, l 8
Zawartość tłuszczu w odwrotnej kolejności 0,05
Zużycie energii, W 45
Zakres regulacji stosunków objętościowych kremu do powrotu Od 1: 4 do 1:10
Zużycie energii elektrycznej, W / h 0, 60
Częstotliwość prądu, Hz 50
Cena, USD 730
Nazwa modelu Р3-ОПС (Пензмаш)
Funkcjonalność Ręczne urządzenie do oddzielania mleka od śmietany i odtłuszczonego mleka, a także do czyszczenia go z różnych zanieczyszczeń
Materiał Wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Produkcja mleka, l / h 50 (po tym wyłącza się automatycznie na 20 minut na odpoczynek)
Częstotliwość obrotów bębna, rpm 10000 (przy 60-70 obrotach rękojeści)
Liczba płytek w bębnie, szt. 12
Pojemność pojemnika na mleko, l 5.5
Zawartość tłuszczu w odwrotnej kolejności 0,08
Zużycie energii, W
Zakres regulacji stosunków objętościowych kremu do powrotu Od 1:10
Zużycie energii elektrycznej, W / h
Częstotliwość prądu, Hz
Cena, USD 110
«Р3-ОПС (Пензмаш)»
Nazwa modelu ESB-02 (Penzmash)
Funkcjonalność Separator elektryczny kremowy
Materiał Poliwęglan, aluminium
Produkcja mleka, l / h 10000 (przy 60-70 obrotach rękojeści)
Częstotliwość obrotów bębna, rpm 9,500
Liczba płytek w bębnie, szt. 11
Pojemność pojemnika na mleko, l 5.5
Zawartość tłuszczu w odwrotnej kolejności 0,05
Zużycie energii, W 40
Zakres regulacji stosunków objętościowych kremu do powrotu Od 1: 4 do 1:10
Zużycie energii elektrycznej, W / h 40
Zużycie energii elektrycznej, W / h 50
Cena, USD 102
«ESB-02 (Penzmash)»
Nazwa modelu P3-OPS-M
Funkcjonalność Mechaniczny separator śmietany i churn
Materiał Plastik
Produkcja mleka, l / h 12
Częstotliwość obrotów bębna, rpm 10000 (przy 60-70 obrotach rękojeści)
Liczba płytek w bębnie, szt. 10
Pojemność pojemnika na mleko, l 5.5
Zawartość tłuszczu w odwrotnej kolejności 0,05
Zużycie energii, W
Zakres regulacji stosunków objętościowych kremu do powrotu Od 1: 4 do 1:10
Zużycie energii elektrycznej, W / h
Częstotliwość prądu, Hz
Cena, USD 97
«Р3-ОПС-М»

Jak korzystać z separatora: zasady działania

Aby zapewnić długą żywotność urządzenia i najlepszą jakość wytwarzanych produktów mlecznych, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 1. Przed rozpoczęciem pracy należy się upewnić, że elementy płyty są prawidłowe, czystość pojemników, a także sprawdzić integralność przewodu elektrycznego. Dokręć dobrze nakrętkę bębna.
 2. Aby zapewnić niezawodność, zabezpieczyć urządzenie do płaskiej powierzchni za pomocą 3 śrub i podkładek. Należy pamiętać, że separacja powinna odbywać się w pomieszczeniu wolnym od pyłu o optymalnej wilgotności 65%.
 3. W przypadku długotrwałego przechowywania elektrycznego separatora w temperaturze ujemnej, należy go pozostawić w ciepłym, suchym miejscu przez co najmniej 6 godzin przed włączeniem.
 4. Ustaw nos nosicieli kremu i kremu w wygodnej pozycji i umieść duży pojemnik na powrót, a mały na krem.
 5. Zamontuj komorę pływaka, włóż pływak do komory, włóż odbiornik mleka i plastikową zatyczkę do stożkowego otworu w dolnej części obudowy. Uwaga: wtyczka musi znajdować się w pozycji “Zamknięte”.
 6. Przed uruchomieniem elektrycznego separatora ustaw przełącznik na klucz w pozycji “0” (“Off”). Następnie podłącz przewód zasilający do gniazdka elektrycznego.
 7. Według własnego uznania wyreguluj procent tłuszczu. Odbywa się to za pomocą specjalnie zaprojektowanego regulatora śrubowego. Jeśli potrzebujesz gęstej śmietany, śrubę należy obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli płyn – w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zwykle wystarczy jeden zwrot na jedną lub drugą stronę.
 8. Nalej do kubka napiętego gorącego lub świeżego świeżego mleka i włącz napęd elektryczny urządzenia. Po osiągnięciu pełnej prędkości obrotowej bębna, po 30-40 sekundach po włączeniu, otwórz zawór, tj. Obróć uchwyt wtyczki (ostro zakończony element) w kierunku wycięcia na krawędzi odbiornika.
 9. Po oddzieleniu zawiesiny mleka w celu przepłukania urządzenia, napełnij pojemnik 3 litrami ciepłej wody i przepuść go przez dołączony separator, aby usunąć pozostałości powrotne i krem. Jednocześnie upewnij się, że czas ciągłej pracy maszyny nie przekracza norm zalecanych przez producenta.
 10. Następnie urządzenie należy rozmontować i dokładnie spłukać w ciepłej wodzie. Aby to zrobić, odłącz go od sieci i poczekaj, aż wał całkowicie się zatrzyma. Ostrożnie wyjmij zespół bębna, unikając nadmiernego kołysania. Za pomocą specjalnego klucza odkręć nakrętkę, ale nigdy nie odkręcaj całkowicie śruby regulacyjnej.
 11. Części bębna są myte w ciepłej wodzie. Mleko i gruz są usuwane za pomocą pędzla, a kanały są czyszczone za pomocą szczotki, zwłaszcza kwadratowy otwór śruby regulacyjnej, a także trzy ukośne otwory uchwytu płyty. Bębny konstrukcji metalowych czyści się kwasami i zasadami, zwłaszcza jeśli chodzi o aluminium (w przeciwnym razie części tego materiału będą poplamione i mogą się zwinąć).
 12. W odwrotnej kolejności demontażu złożyć wszystkie umyte i wysuszone części. Nie zapomnij o smarowaniu nakrętki regulacyjnej jakimkolwiek tłuszczem spożywczym. Nie dokręcaj zbyt mocno nakrętki i zawsze ją dokręcaj.

Możliwa awaria klatki

Nieprawidłowa obsługa, duże obciążenia i słabe czyszczenie części składowych często wyłączają urządzenie i wpływają na właściwości wytwarzanych produktów. Rozważ problemy związane z pracą agregatów mleczarskich, z jakimi borykają się rolnicy.

Przeczytaj więcej o tym, jak prawidłowo wybrać właściwą krowę mleczną, a także dowiedz się, jakie cechy ma struktura krowy wymion.

Złe odtłuszczanie

Zdaniem ekspertów przyczyną tej wady separacji jest prawdopodobieństwo zasysania powietrza lub luźnego mocowania części, co jest prawdopodobnie spowodowane ich zużyciem. Ponadto, w miarę upływu czasu, balans bębna może być zmniejszony w urządzeniu, co pogarsza odtłuszczanie.

Ponadto, jeśli odległość pomiędzy bębnami jest zbyt duża, negatywnie wpływa to na jakość kremu. Jest to jednak tak samo złe, jak zbyt mała odległość. Zatem złoty środek i wytrzymałość materiałów są ważne.
Oddzielacz mleka
Aby rozwiązać problem:

 • sprawdź pogorszenie składników;
 • Za pomocą pędzla i detergentu wyczyść części z twardych cząstek mleka;
 • wyczyścić wszystkie kanały urządzenia i nasmarować śrubę regulacyjną;
 • wyreguluj zespół bębna;
 • w razie potrzeby wymień uszkodzone części;
 • upewnić się, że zespół bębna jest prawidłowo złożony i, jeśli to konieczne, dostarczyć brakujące płytki pośrednie;
 • mocno dokręć nakrętkę bębna;
 • sprawdź instalację O-ringu.
Ważne! Jeśli procesowi separacji towarzyszy hałas z zewnątrz i mocne wstrząsy urządzenia, praca musi zostać zatrzymana, a przyczyna usterki wyeliminowana.

Mleko przepływa przez rowek odwadniający

Przyczyny wycieku zawiesiny mleka doświadczyli mistrzów nazywanych błędnym montażem separatora i jego przygotowaniem do pracy. Zwykle problem powstaje, gdy oderwanie rozpoczyna się, gdy kran jest otwarty, zanim bęben osiągnie prędkość roboczą. Problem pojawia się również, gdy bęben jest względnie niski w stosunku do krawędzi śmietanki.

Aby rozwiązać problem:

 • sprawdź, czy bęben jest prawidłowo ustawiony na wysokości;
 • zawór należy otworzyć 2 minuty po włączeniu napędu elektrycznego;
 • upewnij się, że poprawność śruby regulacyjnej bębna (jest skręcona o 1-1,5 obrotu).

Mleko przepływa przez rowek odwadniający

Mleko przepływa przez krawędź komory pływaka

Pojawienie się tego problemu jest spowodowane zatkaniem kanału komory pływakowej, co może być konsekwencją złego prania. Aby naprawić usterkę:

 • zdemontuj urządzenie i wyczyść otwór;
 • otwierając, sprawdź, czy mleko wlewa się do pływaka (w razie potrzeby opróżnij jego miejsce).
Ważne! Zabrania się używania separatora elektrycznego, gdy napięcie w sieci spadnie poniżej 160 V. W przypadku wskaźników poniżej dopuszczalnych norm zalecane jest przełączanie separatora przez domowy regulator napięcia.

Śmietankę uzyskuje się za pomocą płynu

Nadmiernie płynny krem ​​jest wynikiem niewłaściwej temperatury mleka przetworzonego i źle wyczyszczonego zespołu bębna. Aby rozwiązać problem, potrzebujesz:

 • do schłodzenia mleka do temperatury 35-45 ° C;
 • zdemontuj bęben, wyczyść pozostałości jego części i dokładnie je spłucz (w razie potrzeby użyj ściernych detergentów i szczotek).

Płynny krem

Śmietanka jest bardzo gruba

Jest to bardzo powszechny problem wśród początkujących rolników. Zdaniem ekspertów jest to spowodowane niską temperaturą zawiesiny mleka i nieprawidłowo dobraną śrubą regulacyjną bębna.

Rolnicy powinni nauczyć się prawidłowo doić krowę za pomocą rąk i dojarki.

Aby wyeliminować awarię, potrzebujesz:

 • obrócić śrubę regulacyjną o 1-1,5 obrotu;
 • Rozgrzej mleko do 35-45 ° C;
 • Gdy bęben osiągnie pełną prędkość, otwórz zawór;
 • sprawdź obecność pływaka i umieść go na miejscu.

Gęsty krem

Zmniejszyła się podaż mleka z odbiornika mleka

Zwykle dzieje się tak, gdy kran odbiornika nie jest całkowicie otwarty lub zatkany. Aby rozwiązać problem wystarczy dokładnie go spłukać i otworzyć całkowicie. Nie zaszkodzi również upewnić się, że bęben jest prawidłowo złożony.

Czy wiesz? Rosjanie jako pierwsi nauczyli się gotować kwaśną śmietanę i twarożek, Ukraińcy – varenety, Kazachowie – Ayran, karakajscy alpiniści – kefir, Gruzini – matzoni. Prawdziwy smak tych produktów można spotkać jedynie na obszarach wiejskich, gdzie zachowały się starożytne techniki ich wytwarzania.

Separator trzęsie się lub pracuje z hałasem

Wada jest spowodowana lekko skręconą nakrętką bębna lub nieprawidłowym montażem. Grzechotki i odgłosy są również możliwe, gdy do obsługi instrumentu wybrano nierówną powierzchnię.

Aby rozwiązać problem:

 • upewnij się, że zespół bębna jest prawidłowo złożony;
 • dokręcić nakrętkę;
 • Zainstaluj urządzenie na poziomej powierzchni i sprawdź siłę jego zamocowania.

Gotowanie produktów mlecznych

Bęben dotyka naczyń mlecznych

Zwykle dzieje się tak, gdy naczynia na mleko w pośpiechu są zbierane niepoprawnie, powodując przekrzywienie. Prawdopodobne jest również, że zanieczyszczenia z cząstek mleka stałego powstały na wale silnika elektrycznego i bębna.

Aby rozwiązać problem, eksperci doradzają:

 • sprawdź poprawność instalacji przyborów do mleka;
 • dokładnie wyczyścić wszystkie akcesoria, zwrócić szczególną uwagę na wał napędowy i otwór w dnie bębna;
 • prawidłowo ustawić wysokość bębna względem śmietanki.
Ważne! Nie zawsze skuteczność separacji zależy od samej jednostki. Czasami z powodu fizycznego zanieczyszczenia odtłuszczanie mleka zmniejsza się.

Teraz już wiesz, dlaczego w mleczarni specjalizującej się w produkcji nabiału potrzebujesz separatora, co to jest, jak to działa. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci prawidłowo poruszać się podczas wyboru jednostki iw przyszłości, aby uniknąć analfabetyzmu.

Wideo: jak oddzielić mleko