Ocena autora marchew Tushon

Marchew
Marchewki są ulubionym, popularnym i zdrowym warzywem. Obecnie istnieje wiele odmian o różnych cechach. W artykule omówimy różnorodność marchewka “Tushon”, daj mu opis, wskazówki dotyczące siewu i pielęgnacji, zdjęcie tego, co będzie rosnąć wraz ze wszystkimi zaleceniami.

Opis i zdjęcie

“Tushon” Jest wczesną odmianą marchwi. Odnosi się do amsterdamskiego sortotypu. Kształt “Tushona” jest cylindryczny, nawet, oczy są prawie niewidoczne. Długość korzenia wynosi 15-20 cm, ma delikatny i słodki miąższ. Zaprojektowany do uprawy na zewnątrz. Odporny na zmiany temperatury. Dojrzewanie trwa około 3 miesięcy po zasiewie.
Odnosi się do odmian uniwersalnych i jest stosowany do gotowania, nadaje się do spożycia w postaci surowej, jest zalecany do żywności dla niemowląt.
Marchewki Tucson

Radzimy przeczytać o takich odmianach marchwi jak: “Nantes”, “Samson”, “Shantane 2461”, fioletowa i czarna marchewka.

Charakterystyka odmiany

  • Owoce są cylindryczne.
  • Wydajność 4-5 kg ​​/ m kw. m.
  • Okres dojrzewania wynosi 80-90 dni.
  • Zawartość cukru wynosi 6-8%.
  • Zawartość karotenu 11,5-11,9%.

Zalety i wady

Ogorodniki kochają “Tushon” za takie cechy:

  • wysoka i stała wydajność;
  • odporność na choroby i pękanie owoców;
  • krótka dojrzałość;
  • dobra prezentacja i słodki smak.
  • Spośród minusów można wyróżnić za wyjątkiem krótkiego terminu przydatności do spożycia.

Tucson

Wybór miejsca i warunków uprawy

Jak więc wyhodować ten wspaniały warzyw?

Oświetlenie i miejsce

Aby stworzyć łóżka pod “Tushon” wybierz otwarte i słoneczne miejsce. Cień spowalnia wzrost, więc niepożądane jest, że Tushon rośnie pod drzewami lub w pobliżu ścian budynków.

Czy wiesz? Do udanego wzrostu marchwi należy również wziąć pod uwagę kulturę, która rosła w tym miejscu w ostatnim sezonie. Najlepszym poprzednikiem są ziemniaki, cebula, ogórki.

Rodzaj gleby

Gleba musi być luźna i z dobrym drenażem. Co najlepsze, rośliny korzeniowe poczują się na piaszczystym lądzie i glinie. Jeśli Ziemia jest ciężka, glina, dobrym pomysłem będzie dodanie piasku i trocin, aby było łatwiej.
Marchew

Kiedy zacznę lądować?

Okres siewu można obliczyć, biorąc pod uwagę okres dojrzałości.

Optymalny czas siewu to marzec i kwiecień.

Ważne! Marchew może wytrzymać mrozy do 3 stopni, więc jeśli spodziewana jest ciepła sprężyna, lądowanie można wykonać w lutowych “oknach”.

Siew nasion

Porozmawiajmy teraz bezpośrednio o samym wysiewaniu nasion.

Przygotowanie materiału do sadzenia

Przed zasiewem należy przygotować nasiona samodzielnie. Najlepiej zanurzyć je na dzień w wodzie lub dowolnym przyspieszaczu wzrostu. Aby równomiernie rozprowadzić nasiona na łóżkach, wymieszaj je najpierw z piaskiem w proporcji 2: 1.
Siew

Czy wiesz? Istnieje legenda, że ​​podczas drugiej wojny światowej Brytyjczycy opracowali najpierw radar noktowizyjny, aby ich samoloty mogły w nocy eksterminować niemieckie bombowce. Aby zachować tajemnicę “know-how” tak długo, jak to możliwe, British Air Force rozpowszechnia informacje, że wszyscy ich piloci stosują specjalną dietę marchewkową, która pozwala im lepiej widzieć w ciemności.

Inną opcją jest wstępne wklejanie nasion na papierze toaletowym. Skrobia nadaje się do klejenia. Nasienie takie nie zadziała, więc po siewie musi być bardzo obficie podlewane.

Schemat siewu

Nasiona należy wysiewać w rzędach, na głębokość 2-3 cm, starając się zachować odległość między nasionami 2 cm, dzięki czemu można uniknąć przerzedzania mocno zagęszczonych roślin.

Zaraz po zasiewie należy polać lodem.

Aby zapewnić optymalne warunki wzrostu i przyspieszenia kiełkowania, warto pokryć łóżka. Spadające marchewki z sianem, słomą, torfem, kompostem, oszczędzasz plony przed wietrzeniem, możesz podlewać je rzadziej. W przyszłości pozostały materiał pokrywający posłuży jako dodatkowy nawóz.

Dobrymi poprzednikami dla marchwi są: rośliny z rodziny Solanaceae (pomidory, ziemniaki), dynia (ogórki, cukinia), rośliny strączkowe (fasola, fasola). Nie nadają się na obszary uprawne, które mają podobne choroby i szkodniki, obejmują: koperek, pietruszkę, pasternak i kminek.

Pielęgnacja odmiany

Pielęgnacja polega na podlewaniu, przerzedzaniu, poluzowaniu.

Najważniejszą procedurą jest oczywiście podlewanie. Obfite, ale nie bardzo częste, podlewanie pomoże wyhodować dużą i słodką marchewkę.
Podlewanie

Ważne! Powierzchowne podlewanie wywołuje wzrost włochatości i powstawanie nierównych korzeni.

Przed zbiorem, gdy marchew już się formuje, możesz przestać podlewać.

Następną ważną operacją jest przerzedzenie. Grube zarośla hamują rozwój roślin korzeniowych, a marchewki są cienkie i kruche. Dlatego konieczne jest wyrywanie niepotrzebnych roślin. Wyprodukuj to w dwóch etapach. Po pierwsze, odległość między roślinami jest regulowana do 12 cm (dla dużych odmian – do 15 cm). Następnie odległość ta powinna wynosić 22-25 cm.

Kolejną procedurą jest rozluźnienie. Możliwe jest poluzowanie jednocześnie z pieleniem i przerzedzaniem oraz po podlaniu. Zapewniając dostęp powietrza do korzeni, można uzyskać dobre i mocne korzenie.

Zbiór

Sprzątanie odbywa się w miarę dojrzewania marchwi. Kiedy rośliny okopowe osiągną dojrzałość, sok będzie się kumulował, staje się duży – wykopuj je ostrożnie, starając się nie uszkodzić i nie ciąć.
Zbiór
Zbierz marchewkę oczyszczoną z ziemi, spłucz i wytrzyj do sucha w dobrze wentylowanym miejscu.

“Tushon” nie działa zbyt długo. Dlatego staraj się natychmiast umieścić świeże marchewki w etui.