Niezależnie od tego, czy mięso pawi jest zjedzone

Mięso Pawia
Paw to jeden z najbardziej imponujących i niesamowitych ptaków ozdobnych.

Jego wygląd przypomina jasne wschodnie bajeczki i sprawia, że ​​wątpi w rzeczywistość.

Jednak nie zawsze pawie są hodowane do dekoracji podwórka, czasem przedmiotem uwagi jest ich pyszne mięso.

Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Niezależnie od tego, czy mięso pawi jest zjedzone

Paw z mięsa nie jest po prostu zjedzony, jest uważany za prawdziwy przysmak. Dzięki swoim właściwościom odżywczym zbliża się do indyka, ale z powodu mniejszej ilości tłuszczu jest bardziej dietetyczny.
Peacock carcass
W naszej narodowej kuchni nie ma oryginalnych przepisów na gotowanie tego ptaka, więc większość z nich jest wypożyczona z Anglii i Francji. Chociaż niektórzy kucharze twierdzą, że zamiast bażanta można go bezpiecznie stosować zamiast innych gier w tradycyjnych recepturach naszej kuchni.

Czy wiesz? Pierwszym, który spróbował pawi w Rosji był znany Iwan Groźny. Carowi tak bardzo się podobało, że od tego czasu na dużych biesiadach serwowano wiele potraw z pawiaka. Co ciekawe, miały one być spożywane po łabędzie, ale przed kulebyaki.

Ile to kosztuje

W innych krajach, na przykład w Stanach Zjednoczonych, pierś pawia można kupić średnio za 200 USD za 1 kg, a całe ptaki o wadze do 3 kg za 300 USD.

W naszym kraju nie jest tak łatwo kupić dokładnie mięso pawia, więc ci, którzy chcą, najprawdopodobniej będą musieli kupić całego ptaka. W tym samym czasie cena dorosłego 1-2-latka wyniesie średnio 130-180 USD.

Oczywiście są też bardzo drogie, ekskluzywne egzemplarze na rynku, ale prawie nikt nie kupi ich za żywność.

Jak to smakuje

Mięso pawia przypomina indyka, tylko trochę bardziej chudego i twardego. Aby ją zmiękczyć, wiele przepisów zapewnia wstępne marynowanie w różnych przyprawach.
Dish of Peacock
Ponadto ptak rajski ma bardzo specyficzny, ale przyjemny aromat.

Ważne! Smak potraw z pawi mięsa, a także z każdej innej gry, zależy od stopnia dojrzałości. Aby zachować delikatność smaku, mięso przechowywane jest przez jakiś czas w chłodnym miejscu, co prowadzi do podziału złożonych białek na proste, aw rezultacie do miękkości i delikatności potrawy.

Co jest z tego przygotowane w różnych krajach świata

Wcześniej taki produkt mógł sobie pozwolić tylko na arystokratów, był obsługiwany wyłącznie w szczególnych przypadkach. Tak więc we Francji podczas królewskich uczt, jednym z głównych dań był pieczony lub upieczony paw, ozdobiony piórami, złoceniami i drogocennymi kamieniami zamiast oczu.

Był również używany do zup, pasztetów, ciast i podawany z warzywami i owocami.

Anglia przez długi czas słynęła z tradycyjnego świątecznego dania – pawia pieczonego w całości. Dziś niektóre restauracje oferują swoim gościom tego ptaka z różnymi sosami i warzywnymi dodatkami.

Będziesz także zainteresowany wiedzieć, co jest przydatne i jak gotować perliczki, przepiórki, indoteki, kurczaki, indyki, kaczki, gęsi.

Niektóre z popularnych potraw to:

  • Filety filetowane w cieście z dżemem żurawinowym lub żurawinowym;
  • całe tusze nadziewane wątróbką i kasztanami, na poduszce przecieru warzywnego;
  • zupa z nóg i skrzydeł z selerem, cukinią, marchewką, przyprawami i ziołami;
  • ostre marynowane skrzydełka, gotowane na węglu drzewnym lub patelni.

Mięso Pawia
Aby zmiękczyć przyszłe danie, przed gotowaniem można je marynować w occie, czerwonym winie lub zsiadłym mleku. W tym przypadku dwie części wody są pobierane w jednej części octu stołowego, a do smaku dodawane są różne przyprawy – słodka papryka, liść laurowy, cebula, czosnek i inne. Marynatę doprowadza się do wrzenia, chłodzi i wlewa do nich ptaka.

Czy wiesz? Zgodnie z traktatem tybetańskich mnichów “Chzhud-Shi”, mięso młodych ptaków rajskich może wzmocnić ciało, zwiększyć witalność, wyleczyć niektóre choroby oczu, a nawet przedłużyć młodość.

Dlaczego rzadko stosuje się dziś w kuchni

Ten produkt jest niezwykle rzadki w menu restauracji, nie wspominając o zwykłych sklepach i rynkach. Główną tego przyczyną jest wysoka cena, spowodowana wysokimi kosztami hodowli i hodowli ptaków.

Drugim i prawdopodobnie nie mniej istotnym powodem jest nieczystość wielu do używania takich ozdobnych ptaków. Większość ludzi po prostu nie wie, że mięso pawi jest jadalne, a mały popyt nie przyczynia się do rozwoju tej branży.

Dlaczego mięso pawia nie gnije

Jedną z największych tajemnic tego ptaka jest jego niezniszczalność. Jeśli pawi został zapakowany zdrowo, to jego mięso nie rozkłada się i nie gnije, nawet będąc w ogniu. Z czasem kurczy się i twardnieje jak kamień. Ta niezwykła właściwość uczyniła z ptaka rajskiego symbol nieśmiertelności w wielu narodach.
Peacock
Przyczyny tego zjawiska nie są w pełni zrozumiałe. Można jedynie założyć, że mięso pawi “nie lubi” bakterii, które powodują gnicie innych odpadów organicznych. Albo jest w nim specjalny “środek konserwujący”, który sprawia, że ​​jest naprawdę niezniszczalny. Być może ta tajemnica otworzy się z czasem.

Ważne! Bardzo cenne są także jaja pawi, ponieważ zawierają dużo składników odżywczych i pomagają wzmocnić odporność. Są polecane osobom, które wyzdrowieją po chorobie lub ciężkim wysiłku fizycznym.

Tak więc, jeśli masz taką możliwość, koniecznie wypróbuj mięso ptaka rajskiego. Poczuj się gościem na luksusowym królewskim stole i delektuj się smakiem pysznego posiłku. Oczywiście, ten rzadki przysmak nie może być pominięty!


Loading...