Nawóz i górny sos marchwi w otwartym terenie

Marchew
Pyszne, słodkie, chrupiące, bogate w witaminy i pierwiastki śladowe, takie niezbędne marchewki. W tej kulturze roślinnej wygląd odpowiada wewnętrznej treści. Równa, duża, soczysta marchewka jest znakiem, że gleba do korzeni została wybrana prawidłowo, a kompleksy nawozów zostały odpowiednio dobrane.

Znaczenie nawozów

Smak warzyw bezpośrednio zależy od składników odżywczych, mikroelementów i wilgoci uzyskanej w okresie wegetacji. Dla słodyczy warzyw korzeniowych konieczne jest 2-3 karmienie na sezon.

Ważne! Podczas nawożenia marchwi należy pamiętać o pomiarze. Marchew nie lubi nadmiaru dodatkowych opatrunków, pogarsza to ich smak, wygląd, skraca czas przechowywania.

Jak karmić marchewki w otwartym terenie

Marchew

Karmienie marchwi w otwartym terenie – to jeden z ich ważnych czynników dla uzyskania bogatych zbiorów. Marchew – dość warzywna kapryśny, ostro reaguje na brak i nadmiar składników odżywczych.

W ogrodzie marchewki są kompatybilne z takimi roślinami jak cebula, fasola, rzodkiewka, sałata, szpinak, groszek, pomidor, szałwia, pietruszka i rozmaryn.

Nawozy mineralne

Nawozy mineralne są wprowadzane do gleby na 20 dni przed planowanym sadzeniem. W przygotowanym miejscu wykonać mieszaninę nawozów azotowych i fosforanowych, a następnie kopać w ogrodzie.

Potas jest wprowadzany do gleby później, częściej w postaci ciekłej mieszaniny, ponieważ w tej postaci jest łatwiej wchłaniany przez roślinę. W przypadku górnego opatrunek z potasem konieczne jest stosowanie mieszanin bezchlorowych, ponieważ chlor wpływa negatywnie na roślinę.

Nawozy organiczne

Humus

Dla lepszego wzrostu korzeni materia organiczna jest wprowadzana do gleby jesienią, ale jeśli w tym miejscu wzrosła nawożona kultura humus – dodatkowe nawożenie nie jest konieczne, składniki odżywcze w glebie są wystarczające.

Torf i kompost wytwarzają 7 kg na 1 mkw. metr. Jeśli kwasowość gleby jest wyższa niż 5,5, konieczne jest przeprowadzenie procesu odtleniania poprzez dodanie do gleby mąki kredowej, popiołu lub dolomitu.

Ważne! Niedopuszczalne jest jednoczesne stosowanie wapna i substancji odżywczych w glebie. Pomiędzy tymi procedurami powinna być przerwa o długości 3-4 tygodni.

Świeży nawóz (dziewanny, ptasie odchody) w marchwi nie przyczyniają się, jak to jest na podniesienie produktywności warzyw w pierwszym roku nie ma wpływu, ale wpływ na punkcie wzrostu roślin i zapewnia, że ​​korzeń traci prezentacji (oddziałów, staje się niezgrabny).

Karmienie etapami

Każdy element jest ważny dla tworzenia pięknego i wysokiej jakości warzyw. Nadmiar lub brak pierwiastków śladowych ma zły wpływ na rozwój warzyw korzeniowych.

Przygotowanie gleby do sadzenia

Miejsce pod sadzeniem warzyw korzeniowych należy przygotować od jesieni. W ubogiej glebie trzeba przygotować humus lub kompost (10 litrów na metr kwadratowy), ciężką glebę wytwarza się z trocin, torfu i piasku, w kwaśnym melonie.

Wiosną, na tydzień przed spodziewanym siewem, ziemia jest wykopana, wyrównana i wylana ciepłą wodą. Przygotowana gleba pokryta jest folią polietylenową – nie pozwoli ona wyschnąć ziemi i pomoże ogrzać glebę.

Nawozy podczas siewu

Siew marchewki

Jeśli z jakiegoś powodu nie miałeś czasu na zapłodnienie przyszłych łan marchwi, można to zrobić tuż przed sadzeniem:

  1. W przygotowanym roztworze 1 litra wody z dodatkiem 1 łyżki. łyżki popiołu drzewnego włożyć torebkę z nasion marchwi, pozostawić w cieczy na jeden dzień. Namoczone nasiona suszy się i wysiewa w ziemi pod folią.
  2. Zwykła płynna pasta na mące jest gotowana. W schłodzonej paście rozcieńczyć nawozy mineralne dla marchwi, dodać nasiona korzeni i wycisnąć strzykawką cukierniczą do przygotowanych rowków.
Nasiona mnożą się także: plumeria, borówka amerykańska, cebula indyjska, lisianthus, rozszczepienie, adium, rukola, arbuz (aronia), aronia, koper włoski i aglaonema.

Niż do zapłodnienia marchwi podczas uprawy

Nawozy mineralne

Pierwsze nawożenie nawozami mineralnymi podaje się przy wyglądzie 2-3 arkuszy, z reguły wprowadza się je po pokrojeniu. W małych obszarach lepiej jest używać płynnych mieszanin.

Do pierwszego karmienia marchwi użyj: 10 litrów wody, 25 gramów azotanu amonu, 30 gramów superfosfatu, 30 gramów soli potasowej. Ta ilość powinna wystarczyć do przetworzenia 10 metrów łóżka.

Czy wiesz? Od 1991 roku w Unii Europejskiej marchew uważana jest za owoc. Dzięki wysiłkom Portugalczyków przyjęto dekret, w którym marchew uznano za owoc. Wynikało to z faktu, że zgodnie z prawem europejskim dżem wolno gotować tylko z owoców i jagód, a portugalski z korzenia pomarańczowego gotować bardzo smaczny słodki dżem.

Drugie karmienie. Przeprowadza się go w ciągu 20 dni podobnym składem.

Trzeci górny opatrunek jest prowadzony dla późnych odmian kultury warzyw 20 dni po drugim, bez nawozów zawierających azot.

Karmienie należy wykonać po głównym podlewaniu lub po deszczu, aby w glebie były przechowywane wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Wskazówki dotyczące uprawy

Marchew

Do sadzenia roślin okopowych, musisz wybrać witrynę na otwartym polu, bez utraty przytomności podczas dnia świetlnego. Korzeń, posadzony w zaciemnionym miejscu, okazuje się mały, kruchy. Gleba pod sadzeniem powinna być lekka, z efektem drenażu.

Jeśli wygląd rośliny nie rozumiesz, jakiego rodzaju pierwiastek to za mało dla rośliny – spędzić złożony top opatrunku, ale dwukrotnie zmniejszyć stężenie związku.

Podlewanie roślin najlepiej wykonać wczesnym rankiem. Temperatura wody, która ma być nawadniana, powinna wynosić 20-25 ° C. Warzywa nie lubią częstego podlewania, ale bez nich wzrost roślin jest niemożliwy.

Czy wiesz? Joe Atherton dorósł najdłuższą marchewkę na świecie. Jego wymiary osiągnęły 581 cm.

Podczas podlewania należy kontrolować poziom nawilżenia gleby, powinien być równy długości warzyw.
Podlewanie marchwi

Do karmienia marchwi jest konieczne. Jest to niezbędne dla prawidłowego wzrostu, odżywianie, zwiększają witalność i odporność organizmu. Od odpowiedniej wielkości i odpowiednim czasie zapłodnienia zależy od wyglądu, smaku i długości przechowywania marchwi.