“Mikado różowy”: jak uprawiać pomidory “cesarskie”

Pomidor Mikado różowy
Właściwości smakowe, wygląd i produktywność wczesnowiosennych pomidorów “Mikado pink” uzyskały satysfakcjonującą ocenę konsumentów. Przez dwa lata istnienia gatunek ten słynął z chwały europejskich wzorów i zyskał nieoficjalną nazwę “Imperial”. Przyjrzyjmy się bliżej cechom pomidorów “Mikado różowy” w opisie i pielęgnacji.

Pomidor “Mikado różowy”: opis

Istnieje wiele nasion i sadzonek pomidorów pod nazwą “Mikado”. Proponowane produkty mają różnych producentów, opakowania i, jak się okazuje, owoce. Dzieje się tak ze względu na zwykłe oszustwo konsumentów. Faktem jest, że od 2015 r. Do dziś w Rejestrze Państw istnieje tylko jeden rodzaj “Mikado różowego”. Zobaczmy, jaki on jest.

Czy wiesz? Przez długi czas pomidory uważano za trujące i uważały na nie. W historii nawet wszedł w ten fakt, jak w jednej amerykańskiej restauracji szef kuchni za pieniądze próbował zatruć pomidory Jerzego Waszyngtona.

Opis Busha

Aby jajniki uformowały się na krzakach, potrzeba około 100 dni. W tym czasie, na szczyt sezonu wegetacyjnego, roślina w otwartym terenie osiąga prawie dwa metry wysokości. Niektóre okazy rosną do 2,5 m. Łodygi stają się potężne, wymagają pasynkovaniya i szczypta punktów wzrostu. Liście są ciemnozielone, o niewielkich rozmiarach.
Bush pomidorowy
Owoce zaczynają tworzyć ponad 8 liści z kolejną sekwencją przez 3 ogonki liściowe. Na jeden kwiatostan zwykle składa się około 8 pomidorów. Kwiaty – proste. Odmiana uważana jest za średnioterminową i jest uprawiana głównie w warunkach szklarniowych.

Pomidory można hodować zarówno na otwartym terenie, jak iw szklarni. W przypadku otwartego gruntu następujące odmiany pomidorów są doskonałe: Batianya, drop miodu, Marina Grove, Shuttle, Beginner.

Opis płodu

Owoce są duże i mają mięsistą, gęstą miazgę. Średnia waga pomidorów w zakresie od 400 g pomidorów „Mikado pink” wygląd, zgodnie z opisem, mają wiele wspólnego z tego rodzaju „uparty serce”: płaski okrągły kształt z ostrymi krawędziami na bokach, bogate karmazynowy farbowanie, przyjemny słodki smak. Wewnątrz znajduje się około 6-7 komór na nasiona. Elastyczna skórka pozwala owocowi trwać długo.
Owoce

Czy wiesz? Rekordowy duży pomidor wyhodowano na farmie w stanie Wisconsin (USA). Masa wyjątkowego owocu wynosiła około 3 kg.

Produktywność

Z jednej rośliny można zebrać wystarczająco przyzwoitą porcję pomidorów, pod warunkiem, że są to właściwe techniki rolnicze. W szczególności liczba owoców zależy od odległości między krzewami a reżimu temperatury. Roślina rozwija się komfortowo w temperaturze +20 … + 25 ° C, ale jeśli kolumna termometru spadnie do + 16 ° C ciepła i poniżej, rozpoczyna się gwałtowne hamowanie w tworzeniu liczby jajników.

O niuansach pomidorów podczas sadzenia i pielęgnacji, o których każdy ogrodnik powinien wiedzieć, powiemy poniżej. A jeśli je rozważysz, wtedy każda łodyga przyniesie co najmniej 40 pysznych pomidorów.

Użyj

Pomimo dobrego owocu owoców, są zalecane jako składniki do gotowania sałatek i świeżego spożycia. Wiele kochanek, które próbowały zachować pomidory marki “Mikado różowe”, w recenzjach odnotowało zmianę smaku owoców z puszki. Ale jednocześnie mówią o ich przydatności do tworzenia sosów do zup, past pomidorowych, sosów, a nawet soku. Ale pełnoziarnista żywność w puszkach z zielonych pomidorów tej odmiany jest znacznie smaczniejsza niż w przypadku dojrzałych.
Konserwacja pomidorów

Pomidory można marynować i solić, łącząc po prostu z przyprawami i ziołami lub z różnymi warzywami, a nawet owocami – słodką papryką, kapustą, ogórkami, jabłkami itp. Przygotuj się z tego niesamowitego warzywa, które możesz nawet zaciąć!

Optymalny schemat do sadzenia sadzonek pomidorów

Krzaki pomidorów wszelkiego rodzaju potrzebują dużo ciepła i światła, dlatego zaleca się zagęszczać. W szklarniach, gdzie jest mało miejsca, ten niuans powinien być brany pod uwagę przy planowaniu lądowań. Optymalna odległość pomiędzy kiełków i między rzędami 50 cm. W przeciwnym przypadku rozwija łodygi tworzy cień do siebie, przestrzeń pomiędzy podłożem i liście są słabo wentylowane, że wkrótce przy wysokiej wilgotności powietrza wpływa na wygląd zarazy. Podpory na łodygi lepiej jest umieścić natychmiast w przygotowanych pod otworami sadzonki. Długość słupów powinna wynosić do 3 m.
Sadzenie sadzonek

Czy wiesz? W celu przyspieszenia dojrzewania pomidorów, niektóre ogrodnicy usuwane od dołu przez wszystkie liście i łodygi o strukturze plastra miodu, co cienkie paski wycięte długości 5 cm. Takie manipulacje ograniczenia elektrowni.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji pomidorów “Mikado różowy”

Pomidory “Mikado różowy” nie wymagają uprawy. Dla prawidłowego rozwoju rośliny jest niezbędne do zapewnienia terminowego wilgoć i rozluźnienia gleby, krzewy Hilling, aby zapobiec rozwojowi chwastów, nawozić regularnie system korzeniowy, a ważne jest, aby prawidłowo pasynkovanie zarazków. Ale o tym wszystkim po kolei.

Podlewanie, obluzowywanie i hilling

Pomidory nie mogą w pełni rozwinąć się w suchym lądzie, kochają wilgoć. Ale podczas podlewania ważne jest, aby obserwować środek i nie przesadzać, ponieważ zbyt częste nawilżanie gleby doprowadzi do zarastania krzewów. Pomidory będą intensywnie zwiększać łodygi, usuwając wszystkie zasoby, które są potrzebne do tworzenia owoców. Aby temu zapobiec, sadzonki powinny być podlewane rano, nie więcej niż 2-4 razy w tygodniu.
Podlewanie sadzonek
2-3 dni po posadzeniu pomidorów, należy poluzować otwory w pobliżu studni i upewnić się, że suche gęste skorupy nie są uformowane od góry po nawadnianiu. A gdy siewki rosną, w około 7 do 10 dni, każda roślina musi zostać wylana.

Kontrola chwastów

Na plastrze pomidora nie powinno być żadnych dodatkowych roślin, szczególnie chwastów. Oprócz wysysania pożytecznych substancji do wzrostu z gleby, są one zamieszkiwane przez szkodliwe owady, które są nosicielami bakterii i wirusów. W wyniku tego sąsiedztwa pomidory stają się bardzo wrażliwe na choroby grzybowe i bakteryjne. Na otwartym terenie niektórzy rolnicy ciężarówek uciekają się do ściółkowania, a w warunkach cieplarnianych lepiej prowadzić regularne pielenie. Ponadto taka procedura zapewni dopływ tlenu do korzeni.

Ważne! Na wiosnę, gdy światło naturalne jest wystarczająco tylko przez 12 – 13 godzin, w szklarniach, na pewno trzeba zbudować dodatkowe żarówki lub rozwój pomidorów znacznie wstrzymać pierwsze pąki pojawiają się nie na 7 – 8 stronie (jak powinno być), ale na 13.

Karmienie krzewów


Pomidory “Mikado różowy” są bardzo wymagające dla gleby, dlatego aby zwiększyć ich plon, powinny być regularnie karmione.
Pierwsze nawożenie zalecane jest tydzień po posadzeniu sadzonek. Po przerwaniu na 14 dni procedurę powtarza się. Przy słabym rozwoju krzewów i słabym gromadzeniu się biomasy, po 2 tygodniach dopuszczalnego trzeciego nawożenia. Najlepsze sosy z pomidorów
Jako nawóz na pomidorach użyj roztworu kurzego obornika (w stosunku 1:15) lub dziewanny (1: 8). Nie przesadzaj: obfity górny opatrunek jest pełen złych zbiorów i bujnej roślinności.

Kształtowanie i pasynowanie

Aby sadzonki podczas uprawy w szklarni nie były naciągnięte na nici, doświadczeni rolnicy ciężarówek usuwają dolne liście na łodygach 2. Ta sztuczka na jakiś czas zatrzymuje wzrost pnia w górę i przyczynia się do jego wzmocnienia, a także rozwoju pędów bocznych. Zwiększa to system korzeniowy.

Praktycznie wszystkie odmiany pomidorów są w stanie rozgałęziać się silnie, uwalniając z każdej nerki w ulotce główną łodygę wzdłuż gałęzi. To jest złe, ponieważ im więcej takich pędów, tym mniejsze i mniejsze owoce. Aby przyspieszyć ich dojrzewanie może być przez pasynkovaniya. Procedura polega na systematycznym usuwaniu pędów bocznych, osiągając 2 – 3 cm Ogólnie rzecz biorąc, pozostaw w krzaku 2, maksymalnie 3, główny łodygi.
Pasynkovanie

Ważne! Do miejsca usuniętego pasierba nie utworzyłem nowego, powinieneś zostawić mały kikut o długości 1 cm.

Aby utworzyć krzew pomidorowy, ważne jest, aby uszczypnąć końce pędów. Ta procedura ogranicza ich wzrost, a tym samym przyspiesza dojrzewanie owoców. Miejsce, w którym taka operacja powinna nastąpić, określa się między 2-4 kwiatostanami. Nawiasem mówiąc, w przypadku uprawy pomidorów w ogrodzie, w deszczową pogodę, usunięcie wierzchołka jest planowane we wczesnym okresie. Ponadto należy rozważyć konieczność usunięcia wszystkich szczotek kwiatowych, które nie mają czasu na formowanie.

Biorąc pod uwagę fakt, że pomidory “Mikado różowe” są przeznaczone do uprawy w szklarniach i charakteryzują się wysoką odmianą, kutas powinien być zorganizowany w pierwszych dniach sierpnia.

Podwiązka na kratownicy

Hodowanie roślin na podporach jest bardzo ważne, ponieważ pod ciężarem owoców łamliwe mogą być łamliwe łodygi. Ponadto brak wentylacji w podstawowej części krzewów przyczyni się do rozwoju fitopatii. Nie ma znaczenia materiał zainstalowany podczas sadzenia sadzonek słupów. Najważniejszą rzeczą jest to, że kiedy się rozwijasz, przywiązujesz wysoką kulturę do wsparcia. Podwiązka na kratownicy
W roli podwiązki, drutu, cienkiej liny, sznurka nie jest dobra – wszystko to może uszkodzić, a nawet zniszczyć łodygę. Lepiej używać szerokich taśm tekstylnych. Alternatywą dla nich są plastikowe urządzenia do zakupu krzewów.

Główną zaletą kratki jest to, że ze względu na duże zbiory można rozwijać nie tylko łodygi centralne, ale także boczne, stopniowo je wiązać i dołączać kwiatostany do specjalnych haczyków.

Ważne! Pękanie zielonych owoców powstaje w wyniku gwałtownej zmiany wilgotności gleby. Aby poprawić sytuację, możliwe jest zbyt duże jednorazowe podlewanie w czasie upałów i przykrywanie roślin materiałem pokrywającym.

Zapobieganie i ochrona przed szkodnikami i chorobami

Pomidory są bardzo wrażliwe na patogenne drobnoustroje i szkodniki. Rośliny te są nieustannie zagrożone mozaiką, zarazyą, różnymi rodzajami zgnilizny, alternatywnymi, antraknozowymi, bakteryjnymi i brązowymi plamami, rakiem i innymi. Oczywiście najlepszym sposobem zapobiegania jest stosowanie właściwych technik rolniczych i tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju kultury. Ale jeśli coś poszło nie tak, przyjść z pomocą silnych insektycydów i fungicydów.
Opryskiwanie pomidorów
Spośród najpopularniejszych “Maxim”, “Prestige”, “bariera”, “bariery”, “fundazol”, “Hom”. Przed sadzenia nasion, to obowiązkowe trawiona poddanych obróbce i sadzonki.

Aby zapisać roślinę przed atakiem przędziorków, nicienie root-knot, gąsienice szufelka i mączliki wymagają dezynfekcji preparat „Akhtar”, „B 58 – Nowy” i zmienić wierzchnią warstwę gleby w szklarni i głęboka orka mniejsze kulki.


Loading...