Mięso hoduje krowy Hereford

HerefordDo tej pory krowy Hereford – jeden z najczęstszych w świecie ras mięsnych bydła (bydła). Te duże, odporne zwierzęta wyróżniają się niezwykłym wyglądem i szybkim przyrostem masy, a także dają mięso o wysokiej jakości.

Historia dedukcji

Po raz pierwszy hodowano krowę rasy Hereford w Anglii w hrabstwie Herefordshire (Miasto Hereford) w XVIII wieku. To był prawdziwy przełom w hodowli, ponieważ zwierzęta tej rasy są szczególnie mięsiste i nadal cieszą się zasłużoną popularnością na całym świecie.

Rasa była hodowana w epoce industrializacji, gdy popyt na mięso znacznie wzrósł. Konieczne było usunięcie zwierząt, które mogłyby zaspokoić potrzeby ludności. Kwestia mleka w tym czasie nie była tak ostra, a nacisk na tę zdolność krów nie został podniesiony.
Byk Hereford na zdjęciu
Dlatego hodowcy zaczęli krzyżować ze sobą duże młode bydło z North Devon i krowy rasy czarnej Sussex. Cielęta nowej generacji otrzymały duży wysiłek fizyczny, rozwijając masę mięśniową i zwiększając siłę pociągową. Wypasane były oddzielnie od innych krów i karmione bogatym wzbogaconym pokarmem. Po dwóch pokoleniach zauważono, że nowe osoby są znacznie większe od swoich rodziców.

Założycielką rasy jest Benjamin Tomkins, który zainicjował historię Hereford w 1742 roku. Był właścicielem dwóch jałówek i jednego byka, który stał się oficjalnym przodkiem bydła z Hereford. W końcu, Herefords pojawił się po wlewie ich przodków krew od krowy.

Byk Hereford, 1843 rByka Hereford pana Jeffriesa, który zdobył nagrodę główną w Królewskiej Wystawie Rolniczej w 1843 roku w Derby

W 1846 roku Herefordowie zostali uznani za prawdziwą odmianę bydła, pojawił się ich pierwszy egzemplarz. Potem, od połowy XIX wieku, zaczęła się dystrybucja rasy Hereford na całym świecie.

Czy wiesz? Rekord świata wśród byków zapisanych w Księdze Rekordów Guinnessa to byk zwany Feldmarshal angielskiej rasy Charolais. Waży on 1700 kg i rośnie do prawie dwóch metrów!

Funkcje zewnętrzne

Wizytówka bydła Hereford – biała głowa. To najbardziej uderzająca cecha zwierzęcia. Oprócz głowy podgardle, brzuch i kutas na ogonie są pomalowane na biało. Reszta ciała ma kolor ciemnoczerwony lub czerwonawo-srokaty.
Hereford - głowa
Konstytucja krowy są krępe, z rozwiniętą masą mięśniową, masa jest duża. Wzrost jest krótki, przysadzisty, nogi krótkie i mocne. Ciało jest szerokie, przypominające beczkę, z wystającymi bokami. Szyja jest krótka, a szyja widoczna.

Skóra w Hereford cienka i elastyczna, pokryta miękkim i dość długim kręconymi włosami, co jest szczególnie widoczne w szyi i głowie. Pod skórą znajduje się warstwa tłuszczu.

Klasyczna rasa Hereford jest właścicielem rogi, które są skierowane na boki i do przodu lub do dołu. Same rogi są białe, ale ich końcówki są ciemne.

Zapoznaj się z mięsem (Kałmuk, Kazakh, Highland, Aberdeen-Angus) i mięsno-mlecznymi rasami krów (Simmental, Shorthorn).

Obecnie najczęściej występują gatunki z gatunku Hereford, które nie mają rogów. Jest to jedyna różnica w stosunku do klasycznych przedstawicieli. Brak rogów sprawia, że ​​życie zwierząt jest bezpieczniejsze, gdy wyjaśnia się związek w stadzie, więc teraz dedukują one w sposób oczywisty tylko bydlęce krowy i byki.

Również przedstawiciele tego gatunku nie dają dużych plonów mleka, więc wymiona krów nie są bardzo rozwinięte, zadbane i małe.
Krowa Hereford
Przedstawiciele Hereford Cattle mają następujące standardy:

 • wysokość w kłębie od 120 do 130 cm;
 • obwód klatki piersiowej od 190 do 195 cm u cieląt i od 210 do 215 cm u byków;
 • głębokość klatki piersiowej około 72 cm;
 • długość ciała do 153 cm;
 • waga u krów od 650 do 850 kg, u byków – od 900 do 1350 kg;
 • waga nowonarodzonych piskląt od 25 do 30 kg, wołów od 28 do 33 kg;
 • Pierwsze krowy są wyłączone w wieku od 24 do 30 miesięcy.
Ważne! Herefords, uprawiane w Wielkiej Brytanii, mają znacznie większe rozmiary niż bydło w rosyjskich gospodarstwach hodowlanych. Tak więc w ich ojczyźnie w Anglii krowy zazwyczaj ważą co najmniej 800 kg i byki od 1 do 1,5 tony. W Rosji byki osiągają zaledwie 850 kg, a krowy są jeszcze mniejsze.

Dlaczego zachować: kierunek

Hereford jest bydło mięsne, co daje mięso wysokiej jakości – marmurową wołowinę, która jest bardzo ceniona w kuchni. Wydajność ubojowa od zwierzęcia wynosi około 60%, a czasami osiąga 70%.
Hereford krowa z łydki
Mleko od krów jest grube (do 4%), jednak mleko jest małe i wydawane jest głównie na karmienie cieląt. Dlatego ta rasa bydła nie jest przechowywana do zbierania mleka.

Rasy Hereford do sprzedaży mięsa. Cielęta rodzą się małe (do 30 kg masy ciała). Płodność jest wysoka, trawienie łatwo przechodzi z powodu kikutkiej budowy i małego rozmiaru płodu, więc śmiertelność cieląt jest bardzo niska (nie więcej niż 2%).

Przyspiesz wzrost cieląt Do roku cieląt już ważą do 320 kg, a cielę do 270 kg. Przez półtora roku ich masa podwaja się. W dniu, w którym wzrost masy mięśniowej średnio wynosi około 1100 g. Dojrzałość płciowa bydła osiąga 2-2,5 roku. Maksymalna masa Hereford sięga półtora tony.

Elastyczne, cienkie i mocne skóry tych zwierząt są wysoko cenione przy produkcji toreb, portfeli i butów.
Cielę mleczne
Rasa Hereford jest to dobry kierunek dla mięsa wołowego, a produkcja mięsa w nich jest uważana za jedną z najlepszych. Te zwierzęta są doskonałe do produkcji mięsa i konserwacji przemysłowej, ale dla prywatnego gospodarstwa rolnego nie jest to zbyt opłacalne, Ponieważ koszty pozyskania zasobów hodowlanych są dość duże.

Hodowla krów mlecznych to: Jarosław, Holmogorsk, Jersey, Holstein, Brown Latvian, Red Step, Dutch, Airshire.

Dystrybucja na świecie

Na dzień dzisiejszy ta hodowla krów mięsnych jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Najczęściej jest uprawiana w takich krajach jak Wielka Brytania, Australia, Kanada, USA, Nowa Zelandia.
Hereford
W krajach WNP bydło Hereford hoduje się w największych ilościach w wielu regionach Rosji i Kazachstanu.

Czy wiesz? Krowy bardzo dobrze się czują. Jeśli spóźnisz się z dojeniem tylko przez pół godziny, ilość mleka spadnie o 5%, a zawartość tłuszczu – o 0,2-0,4%.

Jakość mięsa

Jakość mięsa krów Hereford jest bardzo wysoka. Mięso to marmur i uważane jest za przysmak. Jest czerwony i zawiera impregnacje tłuszczu śródmięśniowego, co nadaje mu marmurowy wygląd.

Mięso jest soczyste i miękkie, zaleca się go używać gotowanie steków – nie smażone i średnio sezonowane. Walory smakowe są wysokie i bardzo doceniane przez smakoszy.
Marmurowe mięso

Ile mleka podano

Nie próbuj uzyskiwać wysokich plonów mleka od krowy Hereford, ponieważ to zwierzę zostało wydalone wyłącznie w celu uzyskania dużej ilości mięsa o wysokiej jakości.

Wydajność zwykle nie przekracza 1000 litrów. Jakość mleka jest wysoka, zawartość tłuszczu jest dobra (4%).

Wszystkie plony mleka zazwyczaj trafiają do tuczących się cieląt w pierwszych miesiącach życia – wystarczy mleko do tych celów. Ale do celów przemysłowych mleko od tych krów nie jest zbierane.

Dowiedz się więcej o zaletach i wadach używania dojarki dla krów.

Opieka i konserwacja

Obory dla Hereford są przestronne, gdzie zwierzęta mogą swobodnie się pomieścić. Pośrodku znajdują się koryta żywieniowe. Głównymi warunkami takiego założenia są suchość, brak przeciągów i czystość. Pomimo tego, że rasa łatwo przystosowuje się do zimnej pogody, przeciągów i wysokiej wilgotności, toleruje słabo. Ponadto zwierzęta te nie bardzo lubią nadmierne upały, więc niech zima w boksie będzie trochę chłodna, ale nie za gorąca.
Zawartość Herefords
Zwierzęta nie zamarzają, muszą regularnie czyścić i czesać włosy, ponieważ mają one cienki, długi i kręty, a więc podatne na tworzenie się grudek. Jeśli wełna spadnie, nie będzie ciepła krowa, i nie będzie wyglądać estetycznie.

Również w boksie są wyposażone w oddzielne zagrodę do wycielenia, gdzie krowy są przenoszone na kilka dni przed urodzeniem i pozostają tam jeszcze trochę po wycieleniu. Możliwe jest wyposażenie oddzielnego zagrody dla cieląt w celu oddzielenia ich zgodnie z kryterium wieku. Jednak latem na pastwiskach wszystkie zwierzęta są razem w wolnym wypasie.

Krowy Hereford są kochające wolność, więc nie są trzymane na smyczy. Muszą poruszać się swobodnie po zagrodzie, mając dostęp do misek z wodą, które muszą być regularnie wymieniane.

Ważne! Rasa ta jest dość nieśmiała z natury i może być przerażona nagłym ruchem lub głośnym hałasem obok ciebie. Dlatego troszcząc się o zwierzęta, zachowujcie się cicho, a wasze ruchy powinny być spokojne i czułe.

Tutaj mają dobre zdrowie i często nie chorują. Jednak mają tendencję do poważnych chorób dziedzicznych. Na przykład mogą mieć raka płaskokomórkowego oka. Dla niego najbardziej predysponowane są osoby żyjące w gorących krajach, gdzie otrzymują zbyt dużo dawki promieniowania ultrafioletowego. W strefie ryzyka znajdują się krowy, które nie mają cienia wokół oczu.
Poidło dla Hereford
Również krowy żyjące w stałym słońcu często popadają w wymię. Wynika to z faktu, że pod białą sierścią zazwyczaj skóra jest biała – brak jej pigmentu, który jest odpowiedzialny za ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wymień jest najcieńszy na wymieniu, więc często się pali.

Przeczytaj również o chorobach krów i ich leczeniu: obrzęk wymienia, choroba kopyt, białaczka, zapalenie sutka, pasterelooza, ketoza.

W pozostałej części rasa Hereford jest prosta w treści, nie wymagająca warunków i temperatury, jest w stanie jeść różnorodne produkty spożywcze.

Jak zimno cierpi?

Hodowla krowy Hereford jest w stanie dostosować się do każdej pogody. Toleruje przeziębienia, nawet silne mrozy syberyjskie, szybko dostosowuje się do zmieniających się warunków klimatycznych.

Krowy tej rasy są w stanie tolerować zarówno gorący afrykański klimat, jak i zmienne warunki pogodowe w środkowym paśmie i niskie temperatury północne. Chłodne powietrze dla nich jest jeszcze bardziej korzystne niż stałe gorące słońce.
Chłód

Co karmić

Wraz z hodowlą rasy Hereford hodowcy postawili sobie za cel stworzenie krowy, która będzie aktywnie przybierać na sobie samą trawę, na ubogich użytkach zielonych. Dlatego ich karmienie powinno być korzystnie trawą zielną.

Wskazówki dla hodowców zwierząt: jak karmić krowę i cielęta.

Latem zwierzęta wolno swobodnie wypasać na pastwiskach, a zimą żywią się głównie sianem. Że Herefordzie przybierają na wadze szybciej, należy włączyć do ich diety:

 • siano ze zbóż i roślin strączkowych (szczególnie ważny jest produkt byków do unasienniania w celu zachowania funkcji zdrowotnych i reprodukcyjnych);
 • jęczmień solony;
 • soczysta karma;
 • burak (normalizuje mikroflorę jelitową);
 • top-dressing z fosforem, proteinami i wapniem (przyczynia się do wzmocnienia szkieletu i szybszego przyrostu masy ciała).

Hay
Szorstkie paszy, kiszonki i mineralne opatrunki górne są podawane krowom, które karmią cielęta, ponieważ proces karmienia dość mocno wyczerpuje łydkę i potrzebuje dodatkowego odżywienia.

Ważne! Zimą krowy Hereford zużywają bardzo dużo jedzenia. Tak więc, na 10 bramek może wzrosnąć do 150 ton siana.

Zalety i wady

Krowy Hereford różnią się od innych ras w takich pozytywne cechy:

 • wysokie przeżycie cieląt po porodzie;
 • świetna płodność;
 • wczesna dojrzałość;
 • szybki wzrost cieląt;
 • Szybki przyrost masy ciała, który może osiągnąć 1 kg dziennie;
 • dobra zdolność przystosowania się do warunków pogodowych, nawet ciężkich, co umożliwia hodowlę tych krów w przypadku, gdy warunki są nieodpowiednie dla innych ras;
 • bezpretensjonalność jedzenia, gdy bydło może jeść nawet chwasty;
 • odporność na wiele chorób;
 • wytrzymałość, z powodu której krowy z łatwością tolerują długie dystanse, mogą pozostawać na nogach przez długi czas;
 • marmurowe mięso wysokiej jakości.

Cow hereford
Minusy rasy obejmują:

 • ogromne spożycie pokarmu przez bydło, co jest trudne w zimie;
 • słaba tolerancja przeciągów i wysoka wilgotność;
 • zwiększone zapotrzebowanie na czystość i dobre samopoczucie;
 • niska wydajność mleczna, wystarczająca tylko do karmienia cieląt w pierwszych miesiącach życia.
Ważne! Mięso Hereford, uprawiane w lecie, jest prawie półtora razy tańsze niż mięso “zimowych” osobników. A wszystko dlatego, że latem krowy spożywają prawie 100% trawy, co zmniejsza koszty utrzymania i utrzymania do minimum.

Wideo: bydło rasy hereford

Recenzje hodowców o rasie Hereford

Wspaniała rasa. Jeden z najbardziej bezpretensjonalnych Europejczyków. Wspaniały instynkt macierzyński. Ale … Jak każda inna rasa, pewne warunki są wymagane, aby bydło i produktywność były dobre i nie pożerały się u korzeni. Latem potrzeba wystarczającej ilości pastwisk.

Nikolay Permyako
https://fermer.ru/comment/1074044156#comment-1074044156
Cięcie Hereford miało 3,5 roku, było tylko 1,5 miesiąca dla tuczu (0,5 gr otrębów + 0,5 kg śruty sojowej), całe lato w sianie bez wypasu, masa netto bez głowy, kopyta, wątroba 410 kg. tylko szyjka 41 kg naciągnięta, + z boku 12 kg mięsa mielonego, Tłuszcz był dwoma dużymi paczkami, to było jedzenie, było bardzo żałosne, ale bardzo smaczne, 380 kg kupujących zostało umieszczonych w 4 godziny za cenę. udo-szyja 350, łopatka 300, żebra 280. Mięso miękkie z żyłkami.

IROK
http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=5770.50

Hodowla bydła rasy Hereford jest uważana za jedną z najbardziej rozpowszechnionych na świecie, a jej popularność jest uzasadniona wysokim plonem wysokiej jakości marmurowego mięsa, bezpretensjonalnością w żywności i dość prostą zawartością. Krowy Hereford są doskonałe dla zwierząt hodowlanych. A w prywatnym gospodarstwie takie zwierzę może odegrać dobrą obsługę, uczestnicząc w ulepszaniu lokalnych ras.