Meat Pigeons King: cechy hodowli w domu

Król rasy
Hodowla gołębi z takim utylitarnym przeznaczeniem jak pozyskiwanie mięsa, a to dość egzotyczny kierunek hodowli drobiu na terenie byłego ZSRR.

Mimo to istnieją rasy mięsne gołębi i gospodarstwa specjalizujące się w ich uprawie. Jedna z tych ras, King’s Doves, poświęcona jest temu materiałowi.

Funkcje zewnętrzne

Rasa ta została wyhodowana na początku ubiegłego wieku przez hodowców ze Stanów Zjednoczonych na podstawie trzech ras: rzymskiej, maltańskiej i pocztowej. Jest hodowany nie tylko ze względu na mięso, ale także jako ozdobny ptak.

Czy wiesz? Hodowane gołębie Birmingham hulajnoga słynie z tego, że jego przedstawiciele są w stanie wykonać serię salta podczas lotu. Golouvods wciąż nie zorientowali się, co spowodowało przynależność łyżwiarzy do akrobatycznych sztuczek. Chociaż teoria rządzi, że im się po prostu podoba.

Jego charakterystyczne cechy są następujące:

 • malowanie – Białe są dominujące, srebrne, czerwone i czarne są mniej powszechne;
 • głowa – stosunkowo duży, dziób mocny, średniej wielkości, oczy żółte lub czarne;
 • szyja – nie długo, grube;
 • tułów – masywny, krótki i szeroki;
 • łeb – bardzo szeroki, wypukły, zaokrąglony;
 • ogon – krótki, podniósł;
 • kończyny dolne – średniej długości, mocny, bez piór;
 • skrzydła – krótki, wyraźnie poszerzający się od przodu, ptak leci z trudem;
 • zachowanie – aktywne, mężczyźni mogą wykazywać agresję względem siebie.

Rasa królowych gołębi

Cechy produktywne

Żywa waga młodego gołębia wynosi 650-800 g, starszy ptak może ważyć do 1 kg, masa okazów wystawowych osiąga niekiedy 1,5 kg. Młode gołębie zwykle trafiają na rzeź. Średnio masa patroszonej tuszy wynosi 400 g.

Rasa królewska jest wliczona w ocenę najbardziej produktywnych ras mięsnych gołębi. Przeczytaj także o cechach hodowli ras mięsnych.

Warunki przetrzymywania

Ponieważ król gołębi – ptaki są raczej bezpretensjonalne, nie ma specjalnych wymagań co do miejsca ich utrzymania. Podczas wyposażania takiego miejsca należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a mianowicie:

 • Pomieszczenie musi być chronione przed przeciągami i izolowane;
 • konieczne jest zapewnienie ochrony przed drapieżnikami – kotami, szczurami, fretkami, kurzami itp .;
 • Gołębnik powinien być wyposażony w wentylację;
 • W zimie wymagane jest sztuczne oświetlenie, dzień świetlny powinien trwać około 12-14 godzin;
 • należy wyposażyć budki lęgowe (jedno pudełko na każdą parę gołębi, ich liczba musi być zbyt duża), podajnik, miskę do picia, gniazda;
 • Skrzynka odbiorcza

 • dla normalnego rozwoju ptaków bardzo pożądana jest woliera dla padoku, chroniona przed drapieżnikami, chociaż przedstawiciele tej rasy mogą być trzymani w klatkach;
 • w pomieszczeniu może znajdować się nie więcej niż cztery gołębie na 1 metr kwadratowy powierzchni;
 • jak ściółka zużyta słoma lub trociny, ściółka powinna okresowo zmieniać się.
Ważne! Pokój grzewczy dla króla gołębi może być potrzebny tylko w regionach o surowej zimie. Ten ptak czuje się świetnie w wieku 0°Od wewnątrz gołębnika. Ponadto, jeśli gołąb jest wyposażony w automatyczny podajnik i automatyczną wiertarkę, odwiedzić jej każdego dnia nie jest wymagane.

Co karmić

Do karmienia gołębi króla używa się głównie zbóż i roślin strączkowych, najczęściej w postaci mieszanin. Może to być pszenica, groszek, kukurydza, jęczmień, owies itp. Oto sprawdzona wersja mieszanki paszowej:

 • proso – 30%;
 • pszenica – 20%;
 • jęczmień – 20%;
 • groszek – 15%;
 • kukurydza – 15%.

W okresie aktywnego wzrostu młodych zwierząt zaleca się dodanie do tej mieszaniny odrobiny oleju rybnego, soli i kredy lub łupiny.
Król Gołębi
Dla ptaków w każdym wieku wskazane jest dodawanie soczystych zielonych pasz z obliczenia 10 g na dzień na gołębia, zimą zielenie zastępuje się sianem lub mączką z trawy. Ponadto gotowane ziemniaki można mieszać w żywności. Podczas karmienia zwykle stosuje się suplementy witaminowe (“Chiktonik”, “Trivit” itp.): W okresie lęgowym, w celu zapobiegania awitaminozie, podczas wzrostu młodych zwierząt. Są używane zgodnie z instrukcjami.

Jedzenie jest zwykle zadawane dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Niektóre drobiu przez 3-5 dni przed ubojem dać mięso gołębia specjalny smak, zaczynają karmienia drobiu przyprawy: nasiona kminku, kopru, anyżu, jagód jałowca. Na dzień przed ubojem jakiejkolwiek kormozhka zatrzymuje – to poprawia jakość mięsa i tuszy patroszenia łatwiejsze.

Przeczytaj o żywieniu dorosłych i piskląt gołębi.

Następujące produkty są przeciwwskazane dla gołębi:

 • mięso w dowolnej formie i ryba;
 • Mleko i produkty mleczne (dozwolony jest niskotłuszczowy twaróg w małych ilościach);
 • nasiona słonecznika w dużych ilościach;
 • produkty piekarnicze.

Król rasy

Zapobieganie chorobom

Gołębie król jest bardzo odporna na różne choroby, ale mogą one być zakażone jakiejkolwiek choroby charakterystyczne dla tego ptaka .. bąk chrząszczy, ospy gołębi, psittacosis, paratyfus, salmonella, itp Ogólne środki zapobiegawcze obejmują następujące kroki:

 • stworzenie wygodnych warunków dla drobiu;
 • okresowe czyszczenie gołębi (w tym karmników i kielichów), dwa razy w roku należy przeprowadzić jego ogólne czyszczenie dezynfekcją;
 • przynajmniej jednotygodniowa kwarantanna dla nowych gołębi;
 • Wykluczenie kontaktów z dzikimi gołębiami, wróbelami i ogólnie z każdym dzikim ptakiem;
 • okresowa kontrola ptaków w celu zidentyfikowania objawów choroby.
Warto wiedzieć, które choroby gołębi są niebezpieczne dla ludzi, a także jakie leki są potrzebne gołębiom w leczeniu chorób.

Ponadto do celów profilaktycznych stosuje się różne leki. Odrobaczanie (pozbycie się robaków) przeprowadza się na miesiąc przed sezonem lęgowym za pomocą czosnku lub specjalnych preparatów, takich jak “Levavet” lub “Tetramizol”. Rasa królowych gołębi
W celu ogólnego wzmocnienia odporności stosować “Fosprinil”. Przy wysokim ryzyku infekcji ptak otrzymuje antybiotyki “Enroflon” lub “Enroflox”. Dawkowanie i czas stosowania wyżej wymienionych środków są określone w instrukcjach ich stosowania.

Powielanie

Podczas hodowli gołębi należy mieć na uwadze, że ptaki te są monogamiczne – łączą się w pary już uformowane. Wraz z utratą kobiety lub mężczyzny, nowa para może nie powstać. Ponadto mają wysoce rozwinięty instynkt inkubacji, więc inkubator kurcząt lęgowych z reguły nie używa.

Czy wiesz? Niektóre gołębie rasy gołębi mogą składać jaja wyłącznie w obecności samców. Jednak w szkółkach pojawił się sposób radzenia sobie w takich przypadkach bez obecności drugiej połowy rodziny gołębi – kobiety są oszukiwane lustrem, stawiając je przed nimi.

Parując gołębie, król jest gotowy w wieku 7-8 miesięcy. Najlepsze układanie jaj obserwuje się u gołębi w wieku od jednego do dwóch lat życia. W odpowiednich warunkach zawartość samicy jest wytwarzana przez kilka sprzęgieł jajowych (zwykle 2 jaja w sprzęgle) rocznie, a średnio 16-18 kurcząt jest wyjmowanych w tym okresie. Proces reprodukcji nie jest przerywany zimą, zapewnia sztuczne oświetlenie, rekompensuje krótki dzień świetlny i temperaturę co najmniej 0 ° C w pomieszczeniu.
Para gołębi
W przypadku rasy królewskiej skrzynie na gniazda znajdują się na podłodze w gołębniku lub na małej wysokości, możliwie jak najdalej od siebie. Ponadto nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przed okresem krycia pudełka te są pokryte sianem lub słomą.

Przeczytaj o reprodukcji gołębi w domu.

Pisklęta są w pełni pod opieką rodziców. Jak wspomniano powyżej, początkowo karmią je tak zwanym “mlekiem ptasim”. Od wieku dwóch tygodni pisklęta mogą jeść zmielone ziarna. Około 6 tygodnia życia pisklęta całkowicie przestawiają się na karmienie samodzielne.
Gołąb
Możemy więc stwierdzić, że hodowla gołębi rasy królewskiej nie stwarza żadnych szczególnych trudności. Pod pewnymi względami jest to jeszcze łatwiejsze niż hodowla kurczaków, nie wspominając o bardziej kapryśnym drobiu. W tym samym czasie mięso gołębia od dawna uważane jest za przysmak i może przyjemnie urozmaicić domową kuchnię lub przynieść dobre dochody podczas sprzedaży.

Recenzje

Cóż, mimo, ile będzie trzymać 50 gołębi wystarczy tylko pamiętać, królowie są bardzo krwiożerczy zrujnować czyjeś gniazdo, pisklęta są zabijane, vykiduyut obcy yaytsa.U moja sprawa została w lecie, postanowiła zająć miejsce kaczek gołąbka, moja indoutka siedzi na jajach tutaj Lubiłem jej miejsce a wszystko dlatego, że kaczki głowę do krwi rozbita, chwycił ją za głowę i dosłownie wyrzucony z gniazda, mam to pokryte wygląd kaczka My w swoim namiocie jęków nerwowego, ja naklanimas prosto na jej gniazdo Desai dove tam ponownie wkradł raise fanerku a stamtąd duża wąż jak skakać, ja unabashed chwycił łopatę i ją zabił, to 1,5 długości, Kings trzeba zachować odrębny od wszystkich innych parodii, zadziorny słaby mogą zdobyć przed śmiercią, w drodze kaczkę po przybyciu gnieździe węża, rzuciłam jaja w inkubatorze i wysłał gołębicę zadowolony jej miejsce i wziął 1 laska drugie jajko było puste

Irina 31
http://www.pticevody.ru/t19-topic#516407