Lista kolczastych gruszek

Opuntia
Opuntia to rodzaj roślin z rodziny kaktusów, ojczyzną jest Ameryka Południowa.

Kwiaty i łodygi tego kaktusa z płaskimi liśćmi są stosowane w leczeniu chorób nerek, wątroby, zapalenia żołądka, wrzodu trawiennego, nadciśnienia i cukrzycy. Przydatne białka gruszkowate pomagają zwalczyć cellulit, obrzęki i zatrzymanie płynów, a także zapobiegają tworzeniu się tłuszczów. W gruszkowatej gruszy występuje wiele gatunków i nazw
W tym artykule wymieniono główne rodzaje kolczastych gruszek i ich opis.

Czy wiesz? Według legendy, Aztekowie, obecny Meksyk (stolica Meksyku) powstał w miejscu, gdzie nie były kaktus, na którym siedział orzeł pożerający węża.

Opuntia siwowłosa (Opuntia leucotricha)

Kaktus drzewa pochodzi z Meksyku. Do 5 m wysokości, z segmentami liści gęsto pokrytymi sztywnymi białymi włosami i żółtą glochidią. Kwiaty kolczaste cytrynowy odcień liściasty, osiągnąć 8 cm średnicy, z zielonymi znamiona. Owoce kaktusa są kuliste, kremowo-białe, o przyjemnym zapachu i delikatnym smaku.
Opuntia siwowłosa

Opuntia bergeriana Opuntia

Krzaczasty kaktus, zielony, kilka pędów kątowych o długości do 25 cm, a na nerkach, znajdujących się na całym obszarze kaktusów, są żółte ciernie. Charakteryzuje się gęstym kwitnieniem, jasnożółtym odcieniem kwiatostanów i zieloną wewnętrzną częścią słupka. Wysokość może osiągnąć więcej niż 1 m. Podczas ataku na pochwę (roztocza czerwonego pająka) konieczne jest leczenie roztworem mydła.
Opuntia z Berger

Opuntia major lub primary (Opuntia basilaris)

Płaski kaktus płaski, charakteryzujący się długimi i rozgałęzionymi łodygami. Długość procesów waha się od 8 do 20 cm, są zielono-niebieskie lub bordo, z wklęsłymi, brązowymi i dojrzewającymi areolami z niewielką liczbą cierni. Kwiaty kaktusa są różowe i jaskrawoczerwone, tłuczek jest ciemnoczerwony.
Dom Opuntia

Opuntia Gosselina Opuntia gosseliniana

Typowy gatunek pochodzi z Meksyku. Kwiatostany tego kaktusa są bardzo jasno żółte, zaczynają kwitnąć bardzo wcześnie. Dojrzałe liście kolczastej gruszki również przyciągają uwagę swoim niebieskozielonym kolorem z pięknym szarym odcieniem, w małych okazach purpurowy kolor. Dziesięć centymetrowych grzbietów są wystarczająco miękkie, aby dotykać, znajdują się tylko w górnych strefach liści.
Opuntia Gosselina

Opuntia długa lub długoramienna (Opuntia longispina)

Krzaczaste kaktusy z pełzającymi pędami, małe, maczugowate i kuliste segmenty o długości 3-4 cm, które tworzą łańcuchy. Ciemnobrązowe areole z pęczkami szkarłatnej glochidii i dużą liczbą bocznych cierni marginalnych oraz cienką i podłużną centralną. Warto zauważyć, że kłujące kwiaty są jaskrawoczerwone lub pomarańczowe.
Opuntia długo przebita

Ważne! Z produktów z gruszkowatych gruszek, pektyn i barwników do produktów spożywczych, surowce są otrzymywane do dalszej produkcji mydła, dezodorantów, alkoholu itp.

Opuntia curasavica Opuntia curacavica

Jeden z najbardziej stabilnych rodzajów kaktusów. Kaktus krzewu z często uginającymi się łodygami, z jasnozielonymi segmentami łodygi o długości 2-5 cm Liście kolczastego granatu małej rośliny i szybko opadają. Areole są brązowe z licznymi cierniami. Grzbiety są długie, od 5 do 8 cm Optymalna temperatura zimowa dla kłującej porzeczki wynosi od -2 do -5 ° С. Idealne gleby dla tego kaktusa to torf, liść i darń.
Opuntia Curacas

Opuntia fragilis

Niski krzew w kształcie krzewu, procesy są okrągłe, mięsiste i ubite, osiągając długość 3 cm, łatwo opadając. Otoczka Opuntia łamliwy małe wymiary, są usytuowane w odległości 8-12 mm od siebie, o żółtej glochidia i cztery brązowożółtej kolce długości 3 cm. Kaktus kwiaty barwie zielonej cytryny z znamiona.
Opuntia delikatna

Opuntia small-beaked (Opuntia microdasys)

Krzaczasta gruszka pospolita z rozgałęzioną łodygą. Wysokość osiąga około 50 cm, a segmenty opuncji są małe, okrągłe i mają jasnozielony kolor; w białych areolach wiele złotych glochidiów rozwija się bez kolców. Kwiaty o żółtym kolorze, owoce opuncji – soczyste fioletowoczerwone jagody. Jako opuszczona roślina uwielbia jasne i stabilne światło słoneczne, bez konieczności odkształcania się nowych segmentów; wymaga umiarkowanego podlewania, jest w stanie wytrzymać niskie temperatury, karmić je mieszanką glinki ekspandowanej i mieszanin humusowych. Istnieją dwie odmiany tej kolczastej gruszki – z czerwoną i białą glochidią.

Opuntia mały rogaty

Opuntia robusta

Ten typ kolczastej gruszki jest drzewiastym kaktusem z grubymi zaokrąglonymi gałęziami, pokrytymi szarawą powłoką. Areole rośliny są rzadkie, są białe lub żółte kolce. Kwiaty w środku są jasnożółte, na zewnątrz jest jasno czerwony. Miejsce urodzenia zakładu to Argentyna. Propagowane przez sadzonki lub nasiona. Sadzonki należy przycinać latem, aby jesienią doszło do ich ukorzenienia, a zimą przetrwały one dobrze. Metoda nasion stosowana jest na wiosnę, ekstrahując nasiona z owoców.
Opuntia potężny

Ważne! Aby uniknąć śmierci pąków na kolczastej gruszy, nie można jej odwrócić, przesadzić, zbyt często i obficie podlewać i dodatkowo nawozić.

Opuntia tomentosa

Potężna drzewiasta roślina o ciemnozielonej barwie osiąga w naturze wysokość 6 metrów. Segmenty łodygi wyłożone są dojrzewającymi wysepkami z jednym kręgosłupem o małej długości, powierzchnia jest aksamitna w dotyku. Kwiaty tego typu cierniste gruszki występują tylko w starych roślinach. Aby uniknąć gnicia korzeni, potrzebujesz dobrego drenażu, który obejmuje węgiel drzewny i okruchy z czerwonej cegły.

[img hint = Opuntum owłosione

Opuntia compressa

Bushy kaktus z pędów pełzania. Procesy kolczastej gruszki są zaokrąglone, ciemnozielone, ciernie lub w ogóle nie występują, lub występują pojedynczo na końcach pędów. Liście są okrągłe ze spiczastymi końcami, małe i jasnozielone, o średnicy 5 cm, a kwiaty są żółte. Doskonale toleruje niskie temperatury, hibernuje w otwartej glebie, potrzebuje bezpośredniego światła słonecznego lub jasnego odcienia, w przeciwnym razie traci atrakcyjność. Preferuje odsączoną, nie kwasową glebę,
Opuntum skompresowane

Opuntia scheerii Opuntia scheerii

Krzaczaste rozgałęziony kaktus osiągnięciu wysokości 1 m. Scion Opuntia Sherry duża, zaokrąglone, zielonkawo-niebieski, pokryte szczelnie otoczek jasnożółtych kolce, które przylegają do powierzchni trzonu i wydłużonej białych włosów. Kwitnie bardzo pięknie – początkowo bladożółte kwiaty stają się różowe pod koniec kwitnienia. Owoce kaktusów opuncji są kuliste i czerwone. Nie toleruje podmywania.
Opuntia Sherry

Opuntia ficus Indian (Opuntia ficus-indica)

Zwany także kolczastą gruszką. Krzaczaste kaktusa do Meksyku, ale obecnie jest uprawiany w Brazylii, Chile, Indie, Egipt, Etiopia i Madagaskar. Ma prostą, twardniejącą spłaszczoną główną łodygę, dość rozgałęzioną w górnej części. Kłujące kolce owalny, zielono-szary kolor, nakrapiane sporadycznych niewielkich otoczek żółte glochidia liściastych i pojedynczych białych kolców. Kwiaty jasne czerwone kwiaty, jadalne owoce, czerwone, żółte lub zielone, w kształcie gruszki, gęsto pokryte glochidia, ciernie dla nich tam. Wewnątrz miąższ jest biały, słodki do smaku, z dość dużymi nasionami.
Opuntia ficus indyjski

Czy wiesz? W Meksyku łodygi kłującego fikusa Indii są używane do jedzenia jako warzywo, a dojrzałe i niedojrzałe owoce są warzone i suszone, a także wykorzystywane jako lipolit.