Kurczaki Rhode Island: jakie są cechy i zalety tej rasy?

Hens Rhode IslandBardzo opłaca się hodować kurczaka. W końcu dzięki tym ptakom w twoim domu zawsze będą świeże jajka i smaczne mięso, które jest lepszej jakości niż te sprzedawane w supermarketach. W końcu gospodarstwo domowe zawsze jest gwarancją naturalności i przyjazności dla środowiska, które eksperci marketingowi i specjaliści ds. Public relations próbują symulować na ekranach telewizorów.

Dlatego też innym aspektem korzyści z hodowli kurcząt jest możliwość sprzedaży swoich produktów po bardzo konkurencyjnych cenach. Cóż, teraz, gdy jesteśmy przekonani o perspektywach takiej lekcji, konieczne jest przejście do wyboru rasy produkcyjnej, która będzie w stanie sprostać najwyższym wymaganiom. Jedną z takich ras są kurczęta z Rhode Island, które przedstawimy poniżej.

Szczegółowy opis rasy i jej charakterystyka dla początkujących i najbardziej doświadczonych hodowców drobiu

Dzisiejsza rasa Rhode Island jest uważana za jedną z najczęstszychDzisiejsza rasa Rhode Island jest uważana za jedną z najczęstszych. Hodowcy drobiu zdobyli ten zaszczyt dzięki doskonałym właściwościom jedzenia mięsa, które mogą zaspokoić najwyższe wymagania.

Historia tych kurcząt zaczyna się w ostatnim stuleciu w Stanach Zjednoczonych, kiedy została wyhodowana przez złożone skrzyżowania wielu różnych ras. Przede wszystkim, lokalne kurczaki stanów Massachusetts i Rhode Island zostały skrzyżowane z przedstawicielami ras Red Malay i Shanghai Palevolent.

W rezultacie okazało się, że ptaki dość produktywne zostały skrzyżowane z kogutami rasy Brown Leygorn. W rezultacie, oprócz dobrych właściwości, nowa rasa stała się również właścicielem pięknego czerwonego grzebienia i ładnego koloru.

Standaryzacja rasy na początku XX wieku, w latach dwudziestych XX wieku, Rhode Island została po raz pierwszy wprowadzona na terytorium ówczesnej carskiej Rosji. Tutaj natychmiast zostali doceniani zarówno przez właścicieli ziemskich, jak i zwykłych mieszkańców wioski. Pod tym względem do tej pory ta rasa jest szeroko rozpowszechniona i znana prawie każdemu, choć nie wszyscy myślą o jej nazwie i pochodzeniu.

Jakich jakości rasy tak bardzo lubiła: główne zalety i godności kur niosek w Rhode Island

Rhode Island jest nie tylko wśród hodowców drobiu, ale także wśród hodowcówWażne jest, aby pamiętać, że rasa Rhode Island jest popularna nie tylko wśród hodowców drobiu, ale także wśród hodowców, ponieważ zapewnia doskonały materiał genetyczny. Tak więc, od opisanej rasy do następnych pokoleń, często przekazywane są nie tylko wskaźniki o wysokiej wydajności, ale także cechy wyglądu, kolor piór.

Tak więc rasa Rhode Island jest punktem wyjścia do uzyskania słynnych kurczaków łososia Zagorsk, ras New Hampshire i Pervomaiskaya. Podobne krzyże bez problemów można poradzić sobie w domu. Na przykład krzyżując kurczęta opisywanej rasy z kogutami jubileuszowymi Kuchin, otrzymują doskonałe brojlery o niezwykłej wczesnej dojrzałości i dobrych cechach mięsa.

Ale to nie jest ostatnia zaleta rasy. Wśród innych doskonałych cech Rhode Island warto wymienić:

 • Rasa ma wiele zaletdobre i wczesne składanie jaj. Jaja kurczaka Rhode Island rozpoczynają się w bardzo młodym wieku – około po osiągnięciu 210 dni (w wieku 7 miesięcy). Ponadto wpływa nie tylko na dużą liczbę jaj, ale także na fakt, że te kurczęta mogą być przewożone przez cały rok, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Prawie wszystkie jaja uzyskane z kur są nawożone, co umożliwia hodowanie kolejnych generacji z własnych produktów;
 • młode pokolenie kurcząt jest bardzo żywe, co znacznie ułatwia ich wzrost. Kurczaki rasy Rhode Island są mniej chore i mają stabilną odporność na większość najczęstszych chorób kurcząt. Ponadto rosną one dość, co również pozytywnie wpływa na ich rentowność. Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że bezpieczeństwo młodszego pokolenia wynosi 95%, a osób dorosłych – około 86%;
 • łatwe do podania. Ta rasa jest dobrze przystosowana do jedzenia pożywienia, które jest pod twoimi stopami. W tym samym czasie, takie jedzenie jest najlepiej widoczne na wzrost i przyrost masy ciała przez kury. Oczywiście, że w naszych warunkach klimatycznych zapewnienie takiej diety przez cały rok nie jest możliwe, dlatego nawet latem, szczególnie w przypadku kurczaka, konieczne jest zbieranie suszonej trawy;
 • Idealny do hodowli w indywidualnych domach. Podczas uprawy w dużych gospodarstwach nie dają wysokich wyników wydajności. Jest to związane zarówno z osobliwościami treści, jak iz karmieniem. W związku z tym możemy stwierdzić, że dla przedstawicieli rasy Rhode Island ważne jest zapewnienie dużej przestrzeni nie tylko na spacery, ale także w kurnikach;
 • bezpretensjonalność i wytrzymałość kurczaków, z których trudno jest porównać większość innych ras. Chodzi o to, że ptaki te mogą być trzymane w najprostszych kurnikach, nawet bez specjalnych gniazd i miejsca do gniazdowania. Ponadto są w stanie łatwo i szybko dostosować się do najbardziej zróżnicowanych cech i warunków klimatycznych treści, co ułatwia ich hodowlę.

Bardzo odporny na niskie mroźne temperatury, chociaż patrząc na ten czas dla ptaków, trzeba szczególnie ostrożnie, dostarczając ciepłej wody i świeżej żywności. Ogrzewanie domu na zimę też nie będzie zbędne.

Jakie są wady przedstawicieli rasy Rhode Island?

Bardzo odporny na niskie temperatury szronuAby być obiektywnym, należy poświęcić czytelnikom nie tylko pozytywne cechy rasy, ale także przedstawić jej wady. Tak więc w gospodarstwie domowym kurczęta z opisywanej rasy wykazują raczej słaby instynkt inkubacji.

Nawet osoby, które od wiosny zaczęły wykazywać chęć inkubacji jaj, nie zawsze pilnie wykonują to zadanie. W związku z tym odsetek hodowli kurcząt w Rhode Island wynosi średnio 70-75%. Oczywiście ten odsetek w dużej mierze zależy od zapłodnienia jaj, ale rola kury jest nadal ważna.

Zapoznajemy się ze szczegółowym opisem głównych cech rasy Rhode Island

Szczególną uwagę przyciąga upierzenie tych kurczaków, ponieważ jest to pierwszy znak rasy, według którego Rhode Island odróżnia się od innych znanych i podobnych ras. Ich pióra są błyszczące, gęste i gęste w stosunku do skóry. Poduszka w upierzeniu nr. Główny kolor jest bardzo bogaty w czerwono-brązowy kolor. Jednak z wiekiem ptaka jest trochę blady, ale wciąż zachowuje swoją elegancję i uznanie.

Ważną cechą jest to, że rysik pióra opisywanej rasy ma barwę czerwonawą lub łososiową. Czasami ta rasa ma przedstawicieli o upierzeniu koloru białego, ale nie są one powszechne.

Dla prawdziwych hodowców drobiu ważniejsze jest nie upierzenie, ale cechy ciała ptaka i jego części. W końcu mogą też wiele powiedzieć o swojej produktywności i niewątpliwie wskazują na rasę:

 • całe ciało Rhode Island charakteryzuje się masywnością, co świadczy o dobrych właściwościach mięsa. W formie jest prostokątny, ustawiony poziomo. Klatka piersiowa dość szeroka, muskularna;
 • głowa jest średniej wielkości i zaokrąglona, ​​ozdobiona charakterystycznym grzebieniem z zębami w kształcie liścia, które zwykle mają pięć. Często herb Rhode Island jest czerwony, ale w rzadkich przypadkach znaleziono również osobniki z różowym herbem;
 • imponujące w rasie i sile szyi, z którymi nie tylko w kurach, ale także w kurczę. Długość jest średnia, ale dzięki pięknej i bujnej grzywie wydaje się, że ma bardzo dużą średnicę;
 • Dziób jest bardzo mały. W kształcie, jest lekko zakrzywiona do dołu, kolor żółty;
 • ze względu na dość duży rozmiar tułowia i jego dużą masę, nogi kurcząt z Rhode Island są dość mocne i krótkie, co zapewnia im dobrą stabilność i ułatwia poruszanie się. Upierzenie na nogach jest nieobecne;
 • rozmiar skrzydeł jest mały, ale wyróżnia się dość szerokimi piórami;
 • ogon nadaje ptakom wyrafinowanie i elitarność, choć nie różni się wielkością. Jest raczej krótki, zaokrąglony i dobrze owłosiony. Kolor piór ogona jest zazwyczaj czarny, ale ich wypływ ma kolor jasnozielony, srebrny lub fioletowy;
 • kolor oczu przedstawicieli opisywanej rasy jest czerwony, taki sam jak płatki uszu;
 • Markizy Rhode Island są pomalowane na żółto, niskie, nie mają upierzenia, jako wyłączna cecha rasy, dozwolone jest czerwone pasmo na bokach.

Rhode Island nie jest nieodłącznym elementem danej osoby - można ją natychmiast odrzucićW hodowli drobiu istnieją bardzo surowe wymagania dla ras, a jeśli wszystkie wyżej opisane znaki Rhode Island nie są nieodłączne od konkretnej osoby, można ją natychmiast odrzucić.

Istnieje nawet cała lista znaków, które często można znaleźć wśród potomstwa opisywanej rasy, ale są dowodem degeneracji rasy, obecności kazirodztwa u innych ptaków. Na przykład Niedopuszczalne wady rodowodowe tych kur to:

 • kształt figury w postaci trójkąta;
 • przeszacowany tors;
 • zbyt masywne ciało z grubymi kośćmi szkieletowymi;
 • słabo rozwinięte części tylne i tylne, a także ogon w kształcie dachu lub zbyt wysoki;
 • z powrotem z garbem lub zbyt dużą depresją;
 • wydłużony kształt głowy;
 • oczy jasnego koloru;
 • tworzenie poduszek w piórach ptaków;
 • zbyt jasne lub matowe upierzenie;
 • tablica w postaci drobin na piórach skrzydeł;

Kurczaki i koguty mają również wiele różnych cech. W szczególności wielką zaletą rasy Rhode Island jest to, że możesz określić płeć od najmłodszych lat.

Pomaga stworzyć specjalny złoty gen, który objawia się już w pierwszym dniu życia kurczaka i daje dokładność określania jego płci do 80%.

Aby to zrobić dobrze do zbadania danego koloru w dół na skrzydłach: w czystej przedstawicieli rasy, może on mieć najbardziej różne odmiany – od jasnobrązowego do ciemnobrązowego z plamy i paski w kolorze czarnym. Tak więc, jeśli skrzydła są pokryte białym puchem – zanim kogut, a jeśli brązowe z białymi paskami – kurczaka. Ponadto, kobiety często mają plamy na karku.

Porozmawiajmy o wydajności kurczaków z Rhode Island w liczbach

Jak już wspomnieliśmy, rasa ta jest produktywnością jedzenia mięsa. Jest to ułatwione dzięki dość masywnej konstrukcji pnia ptaków, a także ich dość dużej wadze:

 • średni wiek dla kogutów i pół roku może osiągnąć 3,1-3,9 kg, chociaż dobry tuczu mogą być uprawiane i 4-funt ryby, chociaż nie jest już boi otyłości;
 • kurczak w tym samym wieku waży znacznie mniej, bo w rozmiarze są one bardziej miniaturowe – tylko 2,5-2,9 kg.

Średnie tempo składania jaj kurczętom opisanej rasy wynosi 160-170 jaj rocznieTak więc nawet przy jednym zwłokach zwykłego kurczaka można uzyskać dość dużą ilość mięsa. Produkt Rhode Island charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i bardzo dobrym smakiem.

Średnie wartości kurczenia się kurcząt opisanej rasy są również wysokie i wynoszą 160-170 jaj rocznie. Jednak u niektórych osób liczba jajeczek jest po prostu rekordowa – do 215 rocznie. Jednocześnie średnia waga jaj wynosi 58 gramów, czasem większe ważą 63 gramy. Eggshell ma jasnobrązowy kolor, czasami brązowy.

W opisie kur rasy Rhode Island zawsze Eksperci podkreślają bardzo dobre cechy jaj tego gatunku, który, jeśli prawidłowo wylęgowych prawie 100% wylęgu ale może produkować nowe potomstwo.

Jakie są cechy hodowli piskląt Rhode Island?

Nawet pomimo wspomnianego niedociągnięcia na temat słabo rozwiniętego instynktu kur w kurach tej rasy, dość łatwo jest czerpać nowe pokolenia. Zadanie ułatwiają dobrze zapłodnione jaja, które przedstawiciele rasy zadają ci ogromną sumę przez rok.

Jeśli wśród Rhode Island znajduje się kurczak, który ma silne pragnienie inkubacji jaj, można go bezpiecznie używać, zwłaszcza, że ​​będzie dobrze pielęgnował macierzyństwo. Jeśli nie masz takiej możliwości, będziesz musiał użyć drobiu innej rasy lub złożyć jaja w sztucznym inkubatorze.

Okres inkubacji jaj w tej rasie jest taki sam jak w przypadku innych kur – 20-21 dni. Ponad 15 jaj dla jednej kury nie jest potrzebnych, ponieważ trudno będzie im się ukryć i ogrzać. Najlepiej jest umieścić 13. Najlepiej jest sadzić kurczaka w połowie kwietnia, aby kurki pojawiły się już wtedy, gdy nadejdzie prawdziwe majowe upierzenie i łatwiej było je hodować.

Niezbędne warunki do trzymania kurcząt i dorosłych zwierząt

Przede wszystkim kurczaki muszą być zaopatrzone w żywność. Możesz dać im proso, kukurydzę i produkty mleczne. Ponadto, po dwóch tygodniach musisz zacząć ingerować w żywność dla zielonki.

Przy takim odżywieniu będą rosły dość szybko i przybierają na wadze. Dieta dorosłych jest bardziej zróżnicowana i powinna obejmować, oprócz pożywnego jedzenia, żywność zawierającą wiele przydatnych i przyjaznych dla zdrowia mikroelementów. Aby to zrobić, kupują specjalne suplementy, dają skorupiaki lub skorupki jaj, starają się używać jak najwięcej zielonki.

Najważniejsze składniki diety w Rhode Island to:

 • najbardziej zróżnicowane uprawy, od pszenicy po kukurydzę, które powinny stanowić podstawę wszystkich pasz;
 • rośliny okopowe w postaci surowej i gotowanej;
 • owoce i jagody, ale w bardzo ograniczonych ilościach;
 • suszona pokrzywa, lucerna, zwykle drobno posiekany siano zmieszane z innymi paszami;
 • czysta i świeża woda, która powinna zawsze stać w kurniku i w jego pobliżu.

Przy zimnej pogodzie trzeba zadbać o dobry dom, inaczej nie będziecie mogli cieszyć się ze zdrowej liczby kur i ich wysokiej składanki. Temperatura w nim nie powinna spaść poniżej + 10 ° C. Chociaż w lecie trzeba również zadbać o dobrą wentylację, która pomoże zmniejszyć letnie upały. Zimowe utrzymanie produktywności ptaków i ich aktywności seksualnej pomoże uzyskać dodatkowe oświetlenie.

Aby uzyskać dobrą produktywność, zaleca się również sortowanie kurczaków pod koniec lata lub wczesną jesienią.Aby uzyskać dobrą produktywność, zaleca się również sortowanie kurczaków pod koniec lata lub wczesną jesienią. Wybierz tylko te młode kurczęta, które wykazują doskonałą produkcję jaj, podczas gdy inne zazwyczaj mogą jeść mięso.

W treści tych kur ważne jest zapewnienie im regularnych spacerów na stosunkowo dużych obszarach. Potem, latem, możesz dużo zaoszczędzić na paszach.

Nie zapomnij również zainstalować specjalnego pojemnika w pobliżu kurnika z piaskiem lub popiołem, w którym kury mogą wziąć “kąpiele”: obrać się i pozbyć się różnych szkodników.