Kiedy indyki zaczynają się toczyć po raz pierwszy

Indyki
Zwykle indyki są uprawiane w celu produkcji smacznego i dietetycznego mięsa. W ciągu zaledwie 6 miesięcy te ptaki osiągają imponujące rozmiary i masę 6-8 kg. Mięso indyków słynie z reakcji niealergicznych, zawiera minimalną ilość tłuszczu, jest zalecane do karmienia niemowląt. Jednakże stosunek tych ptaków nie tylko mięso, ale także jaja: są delikatność i są w 3 miejsca po odżywczym jaj przepiórek perliczek, zawierają duże ilości kwasów i aminokwasy. Jednak rolnicy wolą pozostawić jajka do hodowli, w końcu indyki są doskonałymi warstwami i matkami. Wszystko na temat przenoszenia indyków, przeczytaj w naszym materiale.

W jakim wieku indyki zaczynają się spieszyć

Samice indyków zaczynają się spieszyć w wieku 7-9 miesięcy. Początek procesu zależy od rasy i rodzaju indyka, warunków przetrzymywania, klimatu, w którym żyje ptak, dziedziczności.
Turcja
Tak więc przedstawiciele małych ras rozpoczynają składanie jaj w młodszym wieku – 28-30 tygodni, duże rasy – w wieku 32-36 tygodni. Chociaż niektóre gatunki mogą składać jaja po 6 miesiącach od urodzenia.

Czy wiesz? Naukowcom do tej pory nie udało się ustalić celu narastania dzioba indyka. Zauważono, że ptak może regulować swoją długość – w spokojnym stanie, aby zmniejszyć, i podekscytowany, aby wydłużyć.

Jaja są usuwane wiosną i jesienią każdego dnia do godziny 12 lub co drugi dzień. Podczas pierzenia poziom składania jaj znacznie się zmniejsza. W marcu-kwietniu indyk w domu jest przewożony przez 3 tygodnie.

Na skalę przemysłową, jeśli spełnione są niezbędne warunki, składanie jaj można uzyskać o każdej porze roku przez cały miesiąc. Wiosną, ptak niesie więcej jaj niż jesienią.
Turcja

Fakt, że indyk osiągnął gotowość złożenia jaj, będzie wykazywał pewne oznaki:

 1. Tak więc ptak, który pędzi, zwykle ukrywa się przed ludźmi i krewnymi.
 2. Woli nie chodzić na spacery, przebywać w kurnikach i chować się w zacisznych miejscach.
 3. Również w dziobie można zauważyć rosnące gałęzie, pióra – materiał budujący gniazdo.

Jeśli dom jest nieogrzewany, wkrótce po rozgrzaniu i temperaturze powyżej +5 stopni, należy się spodziewać pierwszych jaj.

Przyda ci się dowiedzieć, jak przydatne są jaja z indyka i jak z nich korzystać.

Czy jazda indykiem bez indyka

Jak wiecie, w celu złożenia jaj kura, kogut nie jest to konieczne – może to dobrze zrobić bez niego, ale jaja będą wykorzystywane wyłącznie w odniesieniu do żywności, bo są zapłodnione.

U indyków sytuacja jest podobna: indyk jest absolutnie niezbędny do uzyskania potomstwa. 10 indyków będzie wymagało 1 indyka.
Turcja
Interesującą cechą ptaków jest to, że nasienie samców może przez pewien czas pozostawać w narządach płciowych samic i zapładniać jaja. Zatem wystarczy jeden gatunek indyka, aby wyburzyć zapłodnione jaja przez 62-72 dni.

Ważne! Przed rozpoczęciem sezonu godowego należy zadbać o przycięcie pazurów samców. Często podczas krycia powodują głębokie rany u samic, co poważnie wpływa na dalszą produktywność.

Indyki pojawiają się po 28-30 dniach od rozpoczęcia inkubacji.

Ile jaj indyków niesie rocznie

Średnia roczna produkcja jaj indyka wynosi 50-90 sztuk, ale wszystko zależy od rasy. Na przykład z północnych indyków kaukaskich można się spodziewać około 75 sztuk w sezonie lub 120 sztuk rocznie. Rejestrowane są zapisy, które udało się wyburzyć 220 sztuk rocznie.

będziesz zainteresowany, aby dowiedzieć się o funkcjach uprawy w domu takich ras indyków, jak czarny Tikhoretskaya, uzbeckiej płowego, Victoria, ekspres do klasy, kanadyjskiej, hybrydowego konwertera.

Każde jajko waży 70-90 g. Ich skorupa jest kremowa w ciemnych plamkach. Masa jaja zależy od wagi, rasy i wieku jaja.
Jaja indycze

Ile lat są indyki

Indyki są zaliczane do najlepszych kur wśród wszystkich drobiu, dlatego te cechy są wykorzystywane przez przedsiębiorczych hodowców drobiu, którzy składają jaja innych ptaków rolnych pod nimi.

Urodzili się co roku, a do trzeciego roku życia jaj staje się coraz bardziej. Począwszy od 3 roku życia poziom produkcji jaj stopniowo maleje, najpierw o 40%, a następnie o 4 lata o 60%.

Ważne! Poziom i czas trwania układania zależy od kilku czynników: rasy, warunków (czystość, wilgotność, oświetlenie), opieki, dziennej racji.

Dlaczego nie indyki?

Ci rolnicy, którzy już napotkali zawartość indyków, a nie przez pogłoski, zdają sobie sprawę z ich kapryśności i czułości. Aby uzyskać maksymalną zdolność do składania jaj przez ptaka, konieczne jest stworzenie specjalnych warunków dla niego, zapewnienie wysokiej jakości opieki i odżywiania.
Turcja

Jeśli indyk ma niską częstość składania jaj lub znika całkowicie, może być kilka przyczyn:

 1. Składanie jajek nie jest warte czekania podczas pierzenia – jest to okres, w którym wszystkie siły ciała idą na odnowienie piór i nie wystarczą one do złożenia jaj. Jeśli po upływie tego czasu złożenie jaj wróci do normy, wszystko jest w porządku z ptakiem.
 2. Dowiedz się także, jak użyteczne i jak dużo kalorii jest indyk, a także korzyści i szkody dla wątroby indyka.
 3. Niewielka liczba jaj może być obserwowana z powodu niedostatecznego oświetlenia w kurniku. Zaleca się ustawienie czasu lekkiego dnia na poziomie nie krótszym niż 10 godzin. Aby to zrobić, dom musi mieć co najmniej jedno okno + dodatkowe oświetlenie, najlepiej lampę fluorescencyjną. Najlepsze układanie jaj obserwuje się po 12-14 godzinach lekkich dni.
 4. W domu może być zbyt zimno. Aby ptak czuł się komfortowo, w miejscu, w którym zainstalowane są gniazda, temperatura powinna wynosić co najmniej + 10 stopni.
 5. Wilgoć ma również zły wpływ na produkcję jaj. Konieczne jest sprawdzenie stanu domu, obecność przeciągów w nim, stan ściółki, działanie wentylacji. System wentylacji musi być wysokiej jakości, aby usunąć nadmiar wilgoci w czasie.
 6. Być może ptaki nie lubią lokalizacji gniazd – powinny znajdować się w ustronnym miejscu, gdzie kura może przejść na emeryturę i nikt nie będzie jej przeszkadzał. Jeśli to miejsce jest stale hałaśliwe, może przerazić indyka i zapobiec jego zamiataniu. Jedno gniazdo powinno spaść na 5-6 warstw.
 7. Jeśli ptaki już zaczęły się zamiatać, to przebudowanie gniazd w innym miejscu nie jest tego warte. Może to również zakłócić normalny przebieg układania.
 8. Innym powodem jest brak witamin i minerałów. W tym przypadku konieczne jest zrewidowanie diety ptaków i zrównoważenie jej, zalecaną kompozycją witaminowo-mineralną lub wprowadzenie specjalnych suplementów.
 9. Choroby są również towarzyszami spadku poziomu produkcji jaj. Jeśli kura nagle znacznie rzadziej usiądzie w gnieździe, sprawdź jej stan zdrowia, obserwuj ją przez chwilę. Podejrzane objawy w postaci letargu, zmniejszonej aktywności, pogorszenia piór, depresji, skonsultuj się z weterynarzem.
 10. Należy postarać się, aby kur niosek w jak najmniejszym stopniu narażone były na naprężenia. Nerwy nerwowe mają szkodliwy wpływ na liczbę przyniesionych jaj.
 11. W domu nie powinno być tłoczno. Należy sprawdzić, czy gęstość sadzenia indyków w lokalu odpowiada zalecanej normie 3.6 ptaków ważących 8 kg na 1 kw. Km. m i 5 osób o wadze 6 kg na 1 tys. m.

Turcja
Tak więc, jeśli nauczysz się, jak prawidłowo uprawiać indyki, wówczas ta działalność może przekształcić się w dość zyskowną działalność. Mięso jest cenione za niskokaloryczny, hipoalergiczny i doskonały smak. Jajka są przydatnym i drogim przysmakiem.

Czy wiesz? Indyk był pierwszym daniem, które zjadł pierwszy człowiek na powierzchni księżyca. To mięso tego ptaka, zapakowane w opakowanie próżniowe, zostało zjedzone przez astronautę Neila Armstronga, po odwiedzeniu ziemskiego satelity w 1969 roku.

Indyki są przenoszone codziennie wiosną i jesienią, ich jaja są duże. Początek, czas trwania i poziom składania jaj zależy od rasy ptaka, warunków utrzymania, jakości opieki i paszy.