Kavi Kabel: opis, sadzenie i pielęgnacja

Cavili Caviar
Jako alternatywa dla dyni, cukinia stała się ulubionym warzywem dla wielu. Jest stosowany w wielu różnych potrawach i marynowany na zimę, w tym. Obecnie istnieje ogromny wybór odmian tego przydatnego i smacznego warzywa.

Zagraniczne mieszańce są szczególnie popularne. W tym artykule porozmawiamy o jednym z takich przedstawicieli holenderskiego pochodzenia – tawernie “Kavili” i osobliwości jej uprawy.

Opis i charakterystyka odmiany

Odmiana jest selektywna i zwykle oznaczana jest specjalnym znakiem F1. Liście cukinii ciemnozielone z białawymi plamkami, pokrywają szorstkie pokwitanie. Są wystarczająco duże i rozłożone.

Pytanie jest grube, kolczaste i ma jaśniejszy odcień. Internody “Kavili” są małe. System korzeniowy rośliny jest powierzchowny, zajmując więcej obszaru niż sam krzak.
Cavili Caviar

Czy wiesz? Waga pojedynczej cukinii owocowej «Cavili może osiągnąć 500 gramów!

Kwiaty są obszerne, jasno pomarańczowe z 5 płatkami. Mają nieruchomość na dzień, by zakwitnąć, zwinąć się w rurkę i umrzeć. Zakład jest dwunożny, roczny.

Owoce tego gatunku mają średnią wielkość. Jest podłużny, o regularnym cylindrycznym kształcie. W momencie dojrzewania owoc osiąga długość 15-22 cm, kolor owoców jest jasnozielony, czasem oliwkowy. Ciało jest delikatne, białe.

Różni się on od niezbyt wyraźnego, ale bardzo przyjemnego smaku, może stać się przysmakiem nie tylko w obróbce cieplnej, ale także w surowej postaci. Producenci nasion twierdzą, że każdy krzew może przynieść 4-7 owoców w tym samym czasie.

Szybko śpiewają. Owoce odmiany przez długi czas, około 1,5-2 miesięcy. Zbioru można się spodziewać od początku lipca do sierpnia.

Wśród popularnych odmian tawerny jest odmiana hybrydowa “Iskander F1”.

Jedyną wadą tej odmiany jest to, że jak żadna hybryda, nic nie wyrośnie z jej nasion. Wraz z nadejściem nowego sezonu konieczne jest kupno nowych ziaren.
Cavili Caviar

Funkcje

Chociaż opis kapusty “Kavili” i bardzo podobny do cech innych rodzajów warzyw tej kultury, odmiana nadal ma pewne cechy hodowlane:

 1. Przedstawiciele roślinne „Kavili” są partenokarpikami. Ten rodzaj hybrydy, które jest w stanie owocować nawet bez pylenia. W tym przypadku, płód nie będzie miał nasiona. Zdolność ta jest oczywistą zaletą tej odmiany warzyw dyni, bo ogrodnicy nie muszą martwić się o swoje miejsce lądowania i sąsiadów, można bezpiecznie angażować się w uprawie szklarniowej bez owadów.
 2. Cukinia jest dobra, ponieważ rośnie krzew. Nie będziesz cierpieć z powodu bardzo obszernego i niewygodnego tkania, które zajmie całą działkę i będzie przeszkadzać w zbiorach.
 3. 95% kwiatów “Kavili” to samice, co sprawia, że ​​odmiana jest tak produktywna, jak to tylko możliwe.
 4. Miąższ szpiku warzyw pozostaje delikatny, bardzo soczysty i nie twardnieje, nawet jeśli jest skończony.
 5. Wczesna odmiana dojrzewająca (owoce dojrzewają w ciągu 40-45 dni).
 6. Wymaga dużej ilości światła i ciepła.
 7. Ma dobrą prezentację.
 8. Nasiona sprzedawane są już przetworzone, powinny być różowe.

Czy wiesz? Kabachok znany jest z korzyści dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. W swoim składzie, oprócz dużej ilości innych pierwiastków śladowych, zawiera potas.

Agrotechnics

Rozwijaj tę odmianę cukinii nie jest trudne, co najważniejsze, przestrzegać pewnych zasad techniki rolniczej. W tym przypadku możesz wybrać pomieszczenie otwarte lub pomieszczenie szklarni.

Sadzenie nasion

Odmiana hybrydowa wymaga przygotowania gleby od jesieni. Cukinie są z natury dobrze rozwinięte na glebach lekkich piaszczystych i gliniastych, są w stanie dobrze przystosować się w neutralnym środowisku.

To znaczy, że musisz wykopać ziemię i zrobić kompost. Drugi wariant zbioru ziemi do siewu jest również możliwy. To rozluźnienie przy pomocy drobnego siana, superfosfatu, popiołu, trocin nie jest drewnem iglastym.
Nasiona cukinii

Ważne! Cukinia nie lubi kwaśnych gleb, dlatego należy ją mieszać z mąką dolomitową.

Wiosną znowu nie ma potrzeby wykopywania kwadratu. Podłoże powinno być po prostu spuchnięte rake’em do końca maja – początek czerwca. Algorytm siewu nasion jest następujący:

 1. Zrób dziury w ziemi na tydzień przed rozpoczęciem sadzenia.
 2. Rowki należy traktować humusowym nawozem lub azotanem.
 3. Ziarno układane w otworze na głębokość 6 cm.
 4. Lekko posyp nasiona ziemią.
 5. Obficie podlewać miejsce siewu.
 6. Studnia musi być zaplombowana.
 7. Miejsce ściółki z różnych materiałów: okruchy torfu, posiekane siano, trociny drewna.

Warto zwrócić uwagę na odległość między nasionami. Ziarno powinno znajdować się w ilości 3 sztuk na 1 kw. Km. m. Tak więc, przyszły krzew cukrowy będzie się rozwijał normalnie.

Dowiedz się więcej o prawidłowym umieszczaniu cukinii w otwartym terenie.

Wstępne namaczanie lub przetwarzanie nasion “Kavili” nie jest zalecane. Faktem jest, że w fazie produkcji nasiona mieszańców są zawsze podatne

suplementacja witaminami i fungicydami. Materiał do sadzenia nie powinien być moczony, ponieważ warstwa ochronna preparatów będzie się myła, co sprawi, że ziarna będą mniej jakościowe, wrażliwe i być może nic z nich nie wykiełkuje.

Między sąsiednimi rzędami lądowania odległość nie może być mniejsza niż 1,2-1,5 metra.

Ważne! Aby uniknąć chorób i grzybów, konieczne jest coroczne wybieranie nowego miejsca na nasiona.

Rosnące sadzonki

Umieszczenie nasion siewki średnicy pojemnika nie mniejszą niż 20 cm. Przed rozpoczęciem okresu kiełkowania i jest około 4 dni, przy czym pojemnik z nasion należy utrzymywać ciepło w temperaturze +23 … + 27 ° C Zucchini nurkowania nie jest konieczne.

Ziemia jest przygotowana do tego procesu dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku nasion. Sadzonki zaleca się chronić przed wiatrem, zimnem i nadmiarem wilgoci.

Nawet przy niewielkim spadku temperatury konieczne jest pokrycie pędów, w przeciwnym razie ich wzrost spowolni się lub nie rozwiną się wcale.
Sadzonki cukinii
Metoda ta jest uważana za znacznie lepszą niż uprawa z nasionami, ponieważ skróci to czas dojrzewania owoców o 1,5-2 tygodnie. Około tygodnia przed sadzeniem na głównym miejscu roślina musi być utwardzona.

W tym celu zaleca się przeniesienie pojemników z cukinią do pomieszczenia, w którym można utrzymać temperaturę w ciągu dnia w temperaturze +18 ° C, w nocy – około +14 ° C. Sadzonki cukinii należy sadzić do głębokości do pierwszych liści liścienia.

Specyfika uprawy

Firma ma kilka specyficznych cech rosnących:

 1. Doświadczony ogrodnik radzi, aby w celu przedłużenia zbioru takiej dojrzałej odmiany konieczne było siać ziarna “Kavili” w częściach w odstępie 2-3 tygodni.
 2. Wydajności będą znacznie wyższe, jeśli wcześniej były “ogrzewane”. Można to zrobić, jeśli mały rowek w łóżkach położy kompost i posypie się ziemią.
 3. Pamiętaj, aby zapewnić krzaki cukinii ze światłem. W przeciwnym razie mogą stracić swój gust.
 4. Jeśli zauważysz wiotkość arkuszy buszu lub ich niezdrowy wygląd, natychmiast usuń zaatakowane części. Pomoże to uniknąć śmierci całej rośliny.
 5. W żadnym przypadku nie należy wody “Kavili” z zimną wodą, jego temperatura powinna być wyższa niż 20 ° C.

Cavili Caviar

Powielanie

Jak już wspomniano, hybrydy nie mogą być mnożone przez nasiona. W związku z tym w przypadku tej rośliny rocznej inne metody, z wyjątkiem sadzonek, nie pozostają.

Opieka

Cukinia nie jest kapryśną rośliną pod opieką, potrzebuje regularnego podlewania, nawożenia i rozluźniania ziemi.

Prawdopodobnie będziesz zainteresowany, aby wiedzieć, co zrobić, jeśli w szlamie znajduje się para.

Podlewanie

Podlewanie “Kavili” zaleca się bardzo obficie, ale niezbyt często. Codzienna cukinia nawilżająca wymaga tylko przy upalnej pogodzie. Są odporne na suszę, ale mimo to liście mogą więdnąć.

Podlewanie odbywa się rano lub wieczorem w tempie 7-10 litrów wody na 1 kw. Km. m obszar. Konieczne jest przestrzeganie zasady, że woda nie powinna spaść bezpośrednio pod korzeń, ale wokół łodygi rośliny.
Podlewanie z cukinią

Dodatkowe nawożenie

Karmienie odgrywa ważną rolę podczas uprawy jakiejkolwiek uprawy, a cukinia nie jest wyjątkiem. Nawozić krzaki 2-3 razy w okresie wzrostu za pomocą minerałów.

Zaleca się przeprowadzenie tego procesu w ten sposób (1 litr na 1 roślinę dorosłą):

 1. Pierwszy etap nawożenia przeprowadza się przed okresem kwitnienia “Kavili”. Rozcieńczyć 8-10 litrów czystej zimnej wody za pomocą 20 g nitrofoski i 1 litra gnojowicy.
 2. Drugi etap nawożenia pokrywa się z okresem kwitnienia kultury. Aby to zrobić, przygotuj 10 litrów czystej, zimnej wody 40 g drewna i 20 g złożonego nawozu mineralnego.
 3. Przed owocowaniem konieczna jest ostatnia procedura karmienia. Weź 9 litrów czystej zimnej wody i 30 g nitrofosku.

Rozluźnienie

Poluzowanie ziemi pozwoli systemowi korzeniowemu cukinii na dostęp do tlenu. Bądź ostrożny podczas tego procesu, aby nie zranić tego systemu i nie zranić go. Rozluźnienie gleby może odbywać się kilka razy w miesiącu, podczas gdy hula się cukinia z cukinią.
Zwalnianie gleby

Choroby i szkodniki

Ogólnie rzecz biorąc, różnorodność cukinii “Kavili” różni się dość dobrą odpornością na choroby, grzyby i szkodniki owadzie.

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zakażenia peronosporium. Przejawia się to w postaci białych plam na prześcieradłach, które ostatecznie rosną i stają się brązowe.

Następnie arkusz zaczyna się kruszyć i odpadać. Aby uratować roślinę, należy podjąć odpowiednie działania: spryskać busz z 0,2% zawiesiną 80% “Zineb”. Jako środek zapobiegawczy przeciwko tej chorobie, miejsce jest całkowicie oczyszczone z resztek roślinnych od jesieni.

Owoce cukinii mogą wpływać na antraknozę. W takim przypadku będą miały różowe plamy. W tym przypadku zepsuty squash jest oczywiście zabroniony.

Sama roślina musi zostać spryskana płynem Bordeaux (1%) lub zawiesiną chlorku miedzi. W celu zwalczania roztocza pająków, “Kavili” jest traktowany insektycydem “Podwójny efekt iskier” lub “Confidor”.
Cavili Caviar
Opiekuj się cukinią odmiany “Kavili”, a twoje cudowne owoce pojawią się na Twoim stole.