Kaczki rasy Cayuga: jak dbać i co karmić w domu

Kaczki rasy Cayuga
Niezwykle piękna amerykańska kaczka Cayuga regularnie pojawia się na różnych międzynarodowych wystawach rolniczych. I nie jest to zaskakujące, ponieważ jej wyjątkowe czarne upierzenie z zielonkawym odcieniem i wyraźnym metalicznym połyskiem sprawia, że ​​jest wyjątkowy wśród innych ras. Jednak wygląd nie jest jedyną zaletą ptaka, ma również wysoką wydajność, jest doskonale przenoszony, a jego mięso ma delikatny, delikatny i delikatny smak. Jak wyhodować “Amerykanina” i jak go karmić, zrozummy.

Historia dedukcji

Po raz pierwszy niezwykłe czarne kaczki zostały odkryte w 1809 roku w pobliżu zbiornika Cayuga znajdującego się w jednym z największych stanów USA – Nowy Jork. Mieszkańcy tego regionu zaczęli oswoić dzikie ptaki, które przybyły na zimę, krzyżując je z miejscowymi rasami. W wyniku tej selekcji powstała nowa rasa, Cayuga. Jednak jako niezależny gatunek kaczka została rozpoznana dopiero 65 lat później, w 1874 roku. W tym czasie rozpoczęto pełnoprawną pracę nad hodowlą ptaków, poprawiając jej cechy zewnętrzne i wydajność.

Poznaj zasady hodowli kaczek i najpopularniejsze rasy tych ptaków w hodowli domowej.

Wygląd i budowa ciała

Czarnej kaczki trudno pomylić z przedstawicielami innych ras. Wyróżnia się niezwykle pięknym, ciemnym upierzeniem, które mieni się w różnych odcieniach zieleni i błękitu i ma spektakularny metaliczny połysk. Najjaśniejszy i najbardziej nasycony kolor można zaobserwować w górnej części ciała, jasne jasne plamy są dopuszczalne na klatce piersiowej.
Kaczka Cayuga
Cechy wyglądu są następujące:

 • Zgodnie z ich konstytucją, Kayugi są dość silne i masywne, z grubym piórem i potężnymi skrzydłami, blisko ciała;
 • ich ciało ma wydłużony kształt;
 • głowa jest okrągła, raczej malutka na tle ciała, oczy są ciemnobrązowe, dziób szeroki, czarny;
 • biodra są grube, nie długie;
 • klatka piersiowa – szeroka, dobrze rozwinięta;
 • ogon – średniej wielkości, wyprostowany;
 • Kończyny kaczki są krótkie, ale silne i stabilne.
Czy wiesz? Upierzenie samic jest znacznie bardziej mętne niż upierzenie samców, na tej podstawie bardzo łatwo odróżnić je od wstępnego badania.

Charakterystyka produkcyjna

Cayuga odnosi się do ras mięsno-mięsnych, które charakteryzują się:

 • średnia waga kaczora od-3,5 do 4 kg, samice – 3-3,2 kg;
 • produkcja jaj – do 150 jaj rocznie;
 • masa jaja wynosi około 75-100 g.

Jajka z kaczki Cayuga
Co ciekawe, ale w pierwszych dniach z jaj kaczych mają bogatą czarny kolor, ale stopniowo, wraz z nadejściem ciepłej i słonecznej pogody, jej kolory stają się białe z odcieniem zielonkawym lekkim lub szarawy.

Ważne! Jeśli kaczki są celowo uprawiane do produkcji mięsa, zaleca się, aby zezwolono im na ubój w wieku dwóch miesięcy. Później, Cayuga rozpoczyna linienie, co znacznie komplikuje proces wyrywania piór.

Warunki przetrzymywania

Cayuga to dość silny i silny ptak, który doskonale dostosowuje się do warunków środowiskowych. Jest bezpretensjonalna w żywieniu i nie wymaga specjalnej opieki.
Kaczki Cayuga

Wymagania dotyczące pomieszczeń

Aby wyhodować zdrową liczbę ptaków, zwróć uwagę na takie momenty w organizacji domu:

 1. Dla amerykańskich kaczek lepiej jest zorganizować dom, w którym temperatura w zimie nie powinna spaść poniżej +5 stopni. Ptaki radzą sobie dobrze z małymi przymrozkami, ale ich wydajność znacznie się zmniejszy. Nie należy zapominać o tworzeniu dobrej wentylacji w pomieszczeniu, ale bez obecności przeciągów i bezpośrednich prądów powietrza.
 2. Jako materiał ściółkowy na podłodze zaleca się stosowanie wysokiej jakości naturalnych materiałów, takich jak słoma, siano, trociny lub torf. Ta ostatnia jest najbardziej korzystna, ponieważ dobrze absorbuje wilgoć, co pozwala na utrzymanie ściółki na dłużej. Raz w miesiącu należy czyścić podłogę, usuwać śmieci i brud.
 3. Cayuga będzie musiał wyposażyć gniazda, zainstalować pijących i karmniki. Pamiętaj, aby monitorować czystość karmideł, nie zostawiaj w nich mokrej karmy, ponieważ mieszanie z ściółką spowoduje zanieczyszczenie ściółki. Konieczne jest regularne uzupełnianie wody w miskach wodnych, ponieważ kaczki dużo piją w ciągu dnia.
Czy wiesz? Cayugi bardzo mądre ptaki, mogą z łatwością znaleźć drogę do zbiornika i z powrotem, dlatego nie ma potrzeby kontrolowania ruchu ptaków.

Miejsce do chodzenia i dostępu do wody

Stałe utrzymanie Cayuga w kurnikach nie sprzyja więc ich pełnemu rozwojowi ptaki muszą organizować regularny padok i dostęp do wody. Kaczka jest potrzebna do stawuDuży trawnik, otoczony małym ogrodzeniem, ochroni ptaki przed atakami drapieżników. Aby ptaki mogły uciec przed palącym słońcem, deszczem lub śniegiem, na jednym końcu obudowy wykonany został baldachim z desek lub sklejki.

Ważne jest zapewnienie kaczkom dostępu do wody. Jeśli w pobliżu znajduje się zbiornik, można zabezpieczyć jego niewielką część, przeznaczoną do procedur wodnych Cayuga, z siatką.
Jeśli nie ma stawu, to zaleca się w ziemi kopanie małych rowów lub wykopywanie basenu wodą wszędzie tam, gdzie ptaki mogą pływać.

Ważne! Podczas wzrostu młodych bardzo ważne jest wykopanie niewielkiej głębokości w ziemi, ponieważ kaczątka nie pływają dobrze i mogą się utopić.

Jak znieść zimowe mrozy

Amerykańskie kaczki doskonale tolerują mroźną pogodę, doskonale radzą sobie z niskimi mrozami, które w ogóle nie wpływają na ich zdrowie. W pomieszczeniach zaleca się wykonanie okien o małych otworach potrzebnych do wlotu świeżego powietrza.
Kaczka Cayuga
Niskie temperatury nie stanowią przeciwwskazań do chodzenia ptaków. Kaczki mogą być wyświetlane na spacer, ale przed wydaniem, trzeba wyczyścić powierzchnię chodzenia po śniegu, gałązek i innych potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, na których ptaki mogą być ranny. Aby ptaki nie mroziły swoich kończyn, troskliwi hodowcy przykrywają ziemię niewielką warstwą słomy lub siana.

Jak nakarmić dorosłe stado

Pomimo faktu, że Cayuga bardzo skromny w żywności, do produkcji dobrej jakości mięsa i wysoki wskaźnik produkcji jaj konieczne jest zorganizowanie pełne, zrównoważone w witaminy i minerały menu.

Aby kaczki nie mogły latać daleko od stoczni, muszą odpowiednio przyciąć skrzydła.

W lecie

Prawie cały dzień kaczka lato odbywa się na pastwiskach, gdzie uraczyć nie tylko trawę, ale również wszelkiego rodzaju owady, robaki, ślimaki, ślimaki, i tak dalej. N. W lecie, na tyle, aby karmić kaczki dwa razy dziennie, z suchego zboża powinny być dostępne w żłobie ciągle.

Aby ułatwić proces trawienia, w diecie ptaków dodać czysty piasek i wzmocnić tkankę kostną – wapń. Nie zapomnij o specjalistycznych mieszankach paszowych, które są najbardziej optymalną opcją przed opasaniem. Kaczki z Cayuga
Również na 15 dni przed rzekomym ubojem, Cayug zaczyna być mocno tuczony, dostarczając jedzenie do czterech razy dziennie. W tym czasie, lepiej dawać bardzo ptactwa mokro zacieru zbóż (kukurydza, pszenica, jęczmień), spienione mleko lub bulionu mięsnego.

Aby kaczki czuły się dobrze, potrzebują stawu. Radzimy nauczyć się budować mały staw z kaczkami własnymi rękami.

W zimie

Proponuje się zimową dawkę kaczek wzbogaconą w kompleksy witaminowo-mineralne, które pozwalają ptakowi rozwijać i utrzymywać składanie jaj na właściwym poziomie. Zieloną paszę w zimie zastępuje się gotowanymi warzywami, ziołowymi granulkami, połączonymi karmami zawierającymi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. I nie zapominajcie, że świeża woda powinna zawsze znajdować się w wodzie.

Hodowla kacząt w domu

Kobiety Cayugas mają dobrze rozwinięty instynkt macierzyński i instynkt inkubacji. W przypadku hodowli młodych zwierząt inkubatory w większości przypadków nie muszą być stosowane, ponieważ ptaki corocznie zasiadają na jajach i skrupulatnie troszczą się o swoje potomstwo. Jaja Cayuga mają dobry procent płodności i doskonałe wskaźniki przeżywalności młodych zwierząt.

Inkubacja jaj

W ciągu roku samica Cayuga może przynieść około 150 jaj. Aby dodać do zakładek inkubator, zaleca się wybranie świeżych jaj o wieku do 8-14 dni, o białym kolorze z zielonkawym odcieniem, przenoszonych przez dojrzałe ptaki.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać z kaczki z inkubatora, sprawdź funkcje inkubacji jaja kacze i oferuje również niektóre inkubatory do użytku domowego, „Neptun”, „Sovatutto 24”, „warstwy”, „The perfect Kwoka”, „Kopciuszek”, „Titan”.

W tym przypadku materiał inkubacyjny musi być cały, bez obecności jakichkolwiek uszkodzeń, pęknięć lub wiórów. Czas inkubacji wynosi od 26 do 28 dni. W rzadkich przypadkach może to potrwać do 35 dni.
Inkubacja jaj kaczych
Podczas inkubacji postępuj zgodnie z poniższymi zasadami:

 1. Konieczne jest dokładne monitorowanie temperatury w inkubatorze, w przeciwnym razie może dojść do śmierci zarodków. Pierwszego dnia jaja nie są odwracane i ogrzewane w temperaturze +38 … + 38,5 ° C. Następnie w ciągu następnych tygodni materiał do inkubacji jest obracany kilka razy dziennie.
 2. Wentylacja jaj i chłodzenie suche są również wykonywane codziennie, otwierając pokrywę inkubatora na 10 minut.
 3. Do 26 dnia w inkubatorze utrzymuj temperaturę na poziomie około + 37,5 stopnia, spędź dwa razy mokre i suche chłodzenie. 27 dnia temperatura zostaje zredukowana do wartości +37 ° C i podtrzymuje je do wyklucia.
 4. Pojawiające się wysuszone kaczki są usuwane z inkubatora i przenoszone do lęgów.

Opieka nad pisklętami

Opieka nad pisklętami jest prawie taka sama jak u dorosłych. Pierwszy miesiąc kaczych piskląt trzymany jest w ciepłym, jasnym i dobrze wentylowanym miejscu.

Ważne! Kaczątka nie rozróżniają przedmiotów jadalnych i niejadalnych, dlatego bardzo ważne jest, aby nie dostawały niepotrzebnych przedmiotów, które mogą spowodować śmierć piskląt.

Tacka do kąpieli małego Cayuga powinna być płytka, aby kaczątka się nie dusiły. Codziennie konieczne jest organizowanie padoku ptaków, ale zawsze pod nadzorem. Podczas przechowywania młodych zwierząt w zimie wymagane będzie dodatkowe ogrzewanie i oświetlenie.
Kaczątka

Co karmić

Karmić młode zwierzęta do pięciu razy dziennie, podczas gdy podstawowa dieta powinna być wzbogacona wapniem i wszystkimi niezbędnymi witaminami. Następujące produkty mogą być używane jako główne produkty:

 • świeża zmiażdżona zieleń;
 • produkty mleczne: twarożek, kefir, jogurt, zmieszane z innymi składnikami;
 • gotowane białka jaj;
 • zmiażdżona skorupa jajka.

Od pierwszego tygodnia życia można dodawać pokruszone zboża, łącząc paszę z dietą. Od drugiego tygodnia zaleca się wprowadzanie suplementów witaminowo-mineralnych.

Hodowla wyjątkowej i niezwykłej amerykańskiej kaczki Cayuga jest bardzo fascynującą i przyjemną aktywnością. Co więcej, ptak nie jest absolutnie kapryśny pod względem zawartości, nie jest wymagający w żywieniu, ma doskonałą odporność, doskonały stan zdrowia, jest dobrze zamarznięty. Przy minimalnym nakładzie czasu i kosztach finansowych w ciągu zaledwie dwóch miesięcy możesz wyhodować dość ciężką tuszę, która ma smaczne i zdrowe mięso.

Recenzje

Nie ważył własnego, zewnętrznie na pierwszy rzut oka wielkości podobnej do pekinkami, jajko było trochę mniejsze. Rozwijaj się jak wszystkie kaczki, intensywnie. W przeciwieństwie do reszty ras są bardzo spokojne, w sezonie mają 130-150 jaj, wysoce rozwinięty instynkt inkubacyjny.

Wiaczesław 63
https://fermer.ru/comment/1076758187#comment-1076758187
Coyuga jest znacznie bardziej adekwatna i bardzo lubi wszelkiego rodzaju ślimaki, itp., Mam nawet codzienne bicze “połknięte” helikoptery (uboje)

Nata M.
http://www.pticevody.ru/t6388-topic#699934