Jakie grzyby rosną w regionie Leningradu

Grzyby
Sezon grzybów w regionie Leningradu przypada po pierwszych jesiennych deszczach, a szczyt zbiorów przypada na październik. Możesz je zbierać w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Jeśli jesteś zagorzałym selekterem grzybów, to jest wystarczająco dużo par miejsc, w których możesz wybrać taką ilość, aby nie tylko teraz się uraczyć, ale także przygotować się do przyszłego użycia. Weź pod uwagę najpopularniejsze grzyby jadalne, które możesz spotkać idąc na spacer po lesie.

Biały grzyb

Odnosi się do rodzaju grzybów i jest jadalny. Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Ma kolor brązowawy i może osiągnąć 25 cm, wypukły kształt kapelusza oznacza, że ​​roślina jest młoda i płaska – grzyb wyrósł i starzał się. Folia jest aksamitna, z ciałem mocno związanym.
 2. Noga. Jak beczka, wydłużona pośrodku i gruba w dolnej i górnej części. Rośnie do 12 cm, grubość 7 cm, na skrzyżowaniu z kapeluszem tworzy się sieć lekkich żył.
 3. Ciało. Gęsty, jasnobiały kolor. Kiedy grzyb się starzeje, staje się włóknisty i zmienia kolor na żółty.
Zobacz odmiany i użyteczne właściwości ceps.

Rośnie białe grzyby w lasach wszystkich typów. Zaczynają kiełkować te rośliny późną wiosną lub wczesnym latem, wszystko zależy od temperatury otoczenia. Od nich przygotowują różne potrawy, a także suszą i marynują na zimę.

Czy wiesz? Średni cykl życia białego grzyba nie przekracza 10 dni. Po cięciu ważne jest, aby natychmiast go przetworzyć, ponieważ po kilku godzinach w miazdze pozostaje tylko połowa użytecznych substancji.

Białe grzyby

Oyster mushroom

Boczniak należy do kategorii grzybów jadalnych. Ze względu na niską kaloryczność i zawartość składników odżywczych doceniają ją osoby stosujące dietę.

Główne cechy grzyba:

 1. Kapelusz. Ma niezwykły kształt przypominający skorupę, z zawiniętymi krawędziami, wysokość do 2 cm i średnicę do 25 cm Skóra jest błyszcząca. Z biegiem czasu krawędzie są prostowane, a kapelusz jest prawie płaski. Kolor może być różny od białego do fioletowego.
 2. Noga. Gładki w dotyku, o barwie białej lub szarawej, dorasta do 3 cm, ma kształt cylindryczny, lekko zakrzywiony na boki, poszerzony od dołu w górę niczym lejek.
 3. Ciało. Gęsty i soczysty.
Zalecamy zapoznanie się z metodami wzrostu pęcherzyków domu w workach, a także metodami zamrażania i suszenia warzyw.

Boczniaki

Uprawiać grzyby na martwych drzewach lub pniach. Pojawiają się z ziemi na początku jesieni i rosną do początku zimy, kochają chłód. Spośród nich przygotowywane są przekąski, zupy gotowane są na ich bazie i przygotowywane są dodatki.

Fala

Grzyby tego rodzaju występują w różnych typach, najbardziej popularne są: różowy, biały i mlechnik biały. Wszystkie te grzyby są warunkowo jadalne, co oznacza, że ​​wymagają specjalnego traktowania przed spożyciem.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. W zależności od danego typu może być różowy, biały lub inne kolory, rośnie do 12 cm. Gdy grzyb jest małe, to jest wypukły, ale w końcu staje się płaski, a jego środek jest utworzony w zagłębieniu. Skóra pokryta jest niewielkim śluzem.
 2. Noga. Młode okazy są całe, a u dorosłych – puste. Rośnie do grubości 2,5 cm i długości do 7 cm, noga jest jaśniejsza od nasady.
 3. Ciało. Ze względu na to, że jest gęsty i mocny, grzyb jest dobrze transportowany. Po cięciu pojawia się mleczny sok, który nie zmienia się pod wpływem powietrza.

Fale

Można spotkać piegi w lasach mieszanych, z przewagą brzóz. Sezon wzrostu przypada na lipiec i trwa do października. Przed przygotowaniem fali należy ostrożnie zanurzyć ją w osolonej wodzie. Najczęściej są one marynowane, solone lub mrożone.

Ważne! Przydatne substancje w składzie grzybów korzystnie wpływają na pracę mózgu, usuwają zmęczenie, łagodzą stres i wzmacniają organizm.

Gorzki

Grzyb przypomina mieszankę perkozów, russula i piegów. W Europie ten grzyb jest uważany za niejadalny i nadal używamy go do jedzenia. Należy do kategorii warunkowo jadalnych.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Młode rośliny są wypukłe ze spiczastym guzkiem pośrodku, ostatecznie stają się równe, a nawet wciskane w środek. Powierzchnia może być sucha i gładka lub lepka i błyszcząca, w zależności od pogody. Jego wymiary są małe – do 10 cm, w dolnej znajdują się płytki.
 2. Noga. W kształcie walca o wysokości nie większej niż 9 cm, gładkiej w dotyku i grubości 1,5 cm. Kolor nóg jest lżejszy niż kolor kapelusza.
 3. Ciało. U młodych okazów biały, z czasem ciemnieje. Ciało grzyba jest gęste i ma lekki zapach drewna. Sok z mleka jest wydalany podczas cięcia.

Gorzki

Gorzki rośnie w każdym lesie. Idealnym miejscem jest las sosnowy, a także siedliska porostów. Pierwsze grzyby rosną na początku lata, koniec sezonu przypada na jesień. Gorzki jest solony, smażony lub marynowany. Przed tym, wstępnie namoczone, aby usunąć gorycz.

Czarne grzyby

Odnosi się do warunkowo jadalnych grzybów racjonalnej rodziny. Podobnie jak wszystkie inne tego rodzaju grzyby, przed zamaczaniem wymaga namoczenia. W ludziach nazywa się to czarnym.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Kształt jest szeroko wygrawerowany, pod wrażeniem środka, krawędzie są owinięte w środku. Rośnie do 20 cm, kolor oliwkowy, ale może się różnić. Skórka w centrum jest sucha i gładka, a na brzegach – włóknista i łuszcząca się. W środku są talerze.
 2. Noga. W dotyku to ślisko, rośnie na wysokość do 8 cm, średnica do 3 cm, u góry noga rozszerza się.
 3. Ciało. Konsystencja jest gęsta i krucha, biała w miejscu cięcia staje się szara. Jej sok jest gorzki.
Dowiedz się, jakie rodzaje zmysłów istnieją i jak odróżnić prawdziwy grzyb od fałszywego.

Czarne grzyby

Czarne grzyby rosną w lasach iglastych i mieszanych, gdzie występuje wiele opadłych liści. Rosną od początku lata i do pierwszego przeziębienia. Są one przygotowywane z różnych potraw, ale przedtem są koniecznie moczone lub przetwarzane w inny sposób.

Płaszcz przeciwdeszczowy

Inna nazwa – golovach, odnosi się do gatunku jadalnych grzybów. Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Jest to ciało o zaokrąglonej strukturze pokrytej szpiczastymi wyrostkami, które następnie znikają.
 2. Noga. Fałszywy, mały rozmiar, ściśle połączony z górną częścią.
 3. Ciało. Z młodym płaszczem przeciwdeszczowym jest solidny i biały.

Ten gatunek grzybów rośnie w lasach liściastych. Można go znaleźć w ostatnich miesiącach lata i wczesnej jesieni. Płaszcze przeciwdeszczowe po obraniu są smażone, suszone lub przechowywane w chłodnym miejscu.
Płaszcze przeciwdeszczowe

Prawdopodobnie będziesz zainteresowany przeczytaniem o tym, jakie grzyby są jadalne i trujące, a także nauczyć się, jak testować grzyby pod kątem ich strawności metodami ludowymi.

Kozlyak

Ten gatunek nazywany jest grilem u ludu, zanim nakarmiono go zwierzętami. Odnosi się to jednak do grzybów jadalnych.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Jest wypukły lub płaski, na krawędzi jest cieńszy, rośnie do 8 cm średnicy, przy suchej pogodzie gładka skóra jest gładka, aw deszczowy staje się oleista. Poniżej znajduje się warstwa rurowa.
 2. Noga. Krótki, nie większy niż 6 cm, dno zwężone, często zakrzywione. Kolor jest taki sam, jak kolor kapelusza.
 3. Ciało. Konsystencja jest miękka, bezwonna, kolor nie zmienia się w miejscu cięcia. Podczas obróbki cieplnej kolor zmienia kolor na czerwony.

Grzyby kozła
Rozproszona koza w lasach sosnowych lub liściastych na glebach piaszczystych. Owoce grzybów od połowy lata do października. Przed gotowaniem moczy się, usuwając zepsute części. Następnie gotują, a następnie przygotowują różne potrawy.

Dzwonek

Grzyby dla jakości żywności należą do grupy 4 ze względu na jej smak i aromat.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Półkulisty, dorastający do 14 cm, staje się podobny do kapelusza. Kolor zmienia się z żółtego na brązowy. Pod tablicą żółtą.
 2. Noga. Dorasta do 12 cm, jest pierścień w tym samym kolorze z grzybem. Nad nim są żółte łuski. Pod rondem noga jest cieńsza.
 3. Ciało. Biały, gdy przycina się żółty.

Dzwonek
Lubi znajdować się na mokrych krawędziach lasów liściastych i mieszanych. Szukają czapki w kształcie pierścienia od połowy sierpnia do końca października. Grzyby są gotowane i solone.

Kurki

Grzyby jadalne są pomarańczowe, o wysokich walorach gastronomicznych.

Radzimy przeczytać o tym, gdzie rosną kurki i jak nie dostać się na fałszywe grzyby, do czego są przydatne, i jak podlewać i zamrażać kurki w domu.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Pierwszy wypukły z owiniętymi falistymi krawędziami, dorasta do 10 cm, z wiekiem staje się lejkowaty. Płyty idą do stopy.
 2. Noga. Średnica do 2 cm, solidna, rozszerzona do góry i zmieniająca się w kapelusz, gładka w dotyku.
 3. Ciało. Gęsty, delikatny, o przyjemnym aromacie i ostrym smaku.

Pieprznik rośnie w sosnowych lasach. Pojawiają się na początku lata i rosną do pierwszej połowy jesieni. Mogą być gotowane, suszone, smażone i marynowane.
Kurki

Ważne! Główną zaletą kurków jest to, że nie są robaczywe.

Maślanka

Grzyby te mają swoją nazwę z powodu lepkiej skórki. Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Kształt półkulisty lub stożkowy. Może osiągnąć 15 cm średnicy. Gdy dorośniesz, staje się proste i staje się jak poduszka. Skórka w postaci tłustej warstwy, łatwo oddzielona od pulpy.
 2. Noga. Cylindryczny kształt, do 10 cm wysokości. Kolor jest biały z ciemnym dnem.
 3. Ciało. Gęsta, ale jednocześnie miękka, żółto-biała na przekroju staje się czerwona lub fioletowa. Grzyby mają przyjemny zapach igieł sosnowych.

Grzyby rosną pod drzewami iglastymi, a także pod dębami i brzozami. Nie lubię ciemnych lasów, więc można spotkać się na skrajach lub poboczach leśnych ścieżek, w polanach. Mogą rosnąć w grupach i pojedynczo od połowy lata do drugiej połowy jesieni. Grzyby są używane do suszenia i marinovki, a także są smażone i gotowane.
Oliwy

Ważne! Do wzrostu olejarki potrzeba deszczu, ale szybko się starzeją – tydzień później ciało staje się wiotkie i ciemnieje. Ponadto ten gatunek grzybów jest silnie dotknięty przez robaki.

Mech zielony

Pasożytniczy grzyb, będący symbiozą grzybni i mchu. Odnosi się do kategorii jadalnych przedstawicieli tej klasy.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Wypukły u młodych przedstawicieli, z biegiem czasu jest wypoziomowany i pęknięty, średnica sięga 10 cm, a skóra jest aksamitnie od zielonego do brązowego. Dno gąbczastej warstwy.
 2. Noga. Pomarszczony, gładki w dotyku, bez łusek. Jego długość sięga 10 cm.
 3. Ciało. Jasny odcień, otrzymuje niebieski odcień w miejscu cięcia.

Rośnie w lasach liściastych i iglastych. Zbieraj mchy od połowy lata do drugiej połowy jesieni. Grzyby te są najczęściej suszone lub marynowane.
Mech zielony

Jesień ugorów

Inna nazwa to konopie, to jadalny grzyb o przyjemnym smaku.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Po pierwsze, wypukły kształt, a następnie wyrównuje się z falistą krawędź, przy średniej wielkości 12 cm. W może występować w środku nakrywki niewielkie wybrzuszenie lub jasnobrązowy płatki o ogólnym beżowy brązowy tła lub miedzi.
 2. Noga. Włókniste, do 10 cm długości, cienkie (nie więcej niż 2 cm), rozszerzające się w dolnej części. Kolor może być jasny lub żółtobrązowy, cała powierzchnia ma małą gamę jasnego odcienia.
 3. Ciało. Białe i gęste o przyjemnym zapachu i smaku u młodych okazów i cienkie, o szorstkiej strukturze – w starych grzybach.

Rośnie w lasach liściastych, jest pasożytem, ​​ponieważ osiada na pniakach, zwalonych drzewach. Obficie obfity przez cały wrzesień. Grzyby miodowe poddaje się różnym procesom: gotowaniu, smażeniu, wytrawianiu, trawieniu i suszeniu.
Opencki

Ważne! W zależności od miejsca odrodzenia, kolor grzyba zależy od tego. Jeśli jest to akacja lub topola, grzyb będzie miał miodowo-żółty odcień. Na dębie kiełki będą rosły z czerwonym zabarwieniem, a drzewa iglaste nadają mu brązowo-czerwony kolor.

Underbird

Podberezovik to jadalny grzyb z rodzaju lektsinum, nazwa pochodzi od miejsca wzrostu.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. U młodych roślin, biały, z czasem staje się brązowy. Ma kształt półkuli, a wraz z wiekiem staje się poduszkowatą. Rośnie do średnicy 18 cm.
 2. Noga. Cylindryczny kształt o długości do 15 cm Powierzchnia pokryta jest podłużnymi łuskami.
 3. Ciało. Biały kolor, gęsta konsystencja, ciemnienie w rozcięciu. Stary grzyb jest luźny i wodnisty.

Underparts

Grzyb rośnie w lekkich lasach liściastych i mieszanych, gdzie występują brzozy. Możesz je spotkać podczas kwitnienia czereśni i zbiorów aż do połowy jesieni. Gotują z nich różne potrawy, a także suszą i marynują na zimę.

Podisinovik

Obabok, to rudy – jadalny grzyb, ma swoją nazwę od drzew, pod którymi najczęściej rosną grzyby.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Młody grzyb ma półkulisty kształt, ściśle owijający nogę. Z biegiem czasu staje się podushkoobraznoy, a jego średnica dochodzi do 30 cm, skóra czapki ma jasny kolor, podobny do koloru jesiennych liści osiki. Jest suchy i aksamitny.
 2. Noga. Chunky, w kształcie maczugi, do wysokości 25 cm, cała jego powierzchnia pokryta jest małymi brązowymi łuskami.
 3. Ciało. Elastyczny i mięsisty, struktura jest gęsta biała. Na wycięciu staje się niebieski, a następnie staje się czarny.

Podosinoviki

Obszar wzrostu to lasy liściaste i mieszane. Rosną w małych grupach, czasem na mokrych terenach w zaroślach traw, jagód i paproci leśnych. Możesz zbierać puchary od połowy czerwca do października. Gotuj na czerwono, dusząc, marynuj, smaż, susz i mroż.

Ważne! Aby nie dopuścić do zaczernienia borowików, przed gotowaniem należy je namoczyć w 0,5% roztworze kwasu cytrynowego.

Ryzhik

Rozhiki – grzyby jadalne, które są liderami w smaku.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Mięsiste, o średnicy do 10 cm, kształt jest szeroki-wypukły, brzeg jest schowany, a następnie prosty i gładki. Skóra jest wilgotna, gładka, pomarańczowa z ciemnymi obszarami na całej powierzchni.
 2. Noga. Cylindryczny kształt, wysokość do 7 cm Wewnątrz jest pusta, krucha, z małymi szczelinami.
 3. Ciało. Delikatny, o smaku wyspy, bezwonny. Po zdeformowaniu sok pomarańczowy zostaje uwolniony.

Grzyby czerwone
Lokalizacje tego gatunku znajdują się na polach i na ścinkach lasów. Pojawiają się w środku lata. Są spożywane w postaci smażonej i solonej.

Ruletka

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Kształt półkuli, która staje się płaska w miarę starzenia się, czasami z zagiętymi do góry krawędziami, osiąga 15 cm średnicy. Kolor gatunków jadalnych znajduje się w zakresie brązowo-zielonym. W zależności od pogody, skórka może być sucha lub lepka, matowa lub błyszcząca, łatwo oddzielona od miąższu. Wnętrze pokryte jest białymi lub żółtawymi płytkami.
 2. Noga. Ma kształt cylindra do 10 cm wysokości, biały lub żółty.
 3. Ciało. Jest gęsty, w kolorze białym, na starość staje się kruchy i kruszy.
Będziesz użyteczne, aby dowiedzieć się więcej na temat grzybów, takich jak borowiki, Mokhovikov, Borowik, osika, blewits, mleczaj chrząstka, brodźców, mokruhu, Lactarius flexuosus, grzyby, grzyby, Gołąbek, dzieci, płaszcze przeciwdeszczowe i smardzami.

Rodzynki
Russula rośnie w lasach mieszanych, parkach, gajach brzozowych i na bagnistych obszarach rzecznych. Pierwsze grzyby pojawiają się późną wiosną i masowo – późnym latem lub wczesną jesienią. W jedzeniu gotować, smażyć i duszone. Mogą być również solone. Do suszenia nie są odpowiednie.

Morche

Wiosenny grzyb należy do grupy warunkowo jadalnych, dlatego przed jedzeniem konieczne jest przeprowadzenie obróbki cieplnej.

Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Jajowate, pokryte wieloma zmarszczkami, przypominające orzechy włoskie. Wszystkie rowki i elewacje mają błyszczącą powierzchnię. Czapki mają czarno-brązowy kolor, osiągają długość 15 cm i szerokość do 10 cm.
 2. Noga. Wewnątrz, pusty, co najmniej 10 cm długości, poszerzający się w górnej części. Noga pogłębia się w zagłębieniu połowy czapki i jest również pokryta zmarszczkami, ale nie tak głęboko.
 3. Ciało. Cienki i kruchy, biały o przyjemnym zapachu i smaku.

Morche
Grzyb rośnie w lasach liściastych i mieszanych na obrzeżach, polanach, wzdłuż dróg. Stosować do żywności w postaci gotowanej lub suszonej.

Czy wiesz? Grzyby mogą wytwarzać witaminę D, jeśli rosną na słonecznym terenie. Ta witamina wpływa również na kolor kapelusza.

Chernogolovik

Inna nazwa to pieprz czarny, rodzaj jadalnego grzyba. Najważniejsze funkcje:

 1. Kapelusz. Kolor czarny u dorosłych osobników wzrasta do 16 cm, w młodym półokręgu jest półkolisty, później prostuje się i staje się amortyzowany. Powierzchnia jest sucha, po pojawieniu się śluzu osadowego. W dolnej warstwie znajdują się rurki.
 2. Noga. Gruby, do 12 cm długości, cała powierzchnia w czarno-brązowych łuskach.
 3. Ciało. Gęsty i twardy, o przyjemnym zapachu. W miejscu cięcia kolor staje się niebieskawy.

Chernogolovik

Rosnące podberezoviki w lasach mieszanych, a także na obrzeżach jezior i bagien. Pierwsze pędy pojawiają się późnym latem. Ostatni plon można zebrać w połowie jesieni. Z nich przygotowują wiele różnych potraw i robią zapasy na zimę w formie kiszonych i słonych kęsów.

Po zapoznaniu się główne rodzaje grzybów rosnących w regionie leningradzkim, można bezpiecznie przejść w poszukiwaniu tych wspaniałych roślin i traktują siebie i bliskich smaczny posiłek z nich. Ale jeśli wątpisz w jadalność grzybów, najlepiej przejść obok i poszukać tych, które znasz.