Jak używać “Baikox” dla kurcząt: instrukcje użytkowania

«Baikoff»
Osoby zajmujące się hodowlą drobiu od ponad roku opracowały już własny system zachowań w tym procesie, a początkujący muszą wziąć pod uwagę wiele punktów. Na przykład, że ptak, jak ludzie, jest podatny na patologie zakaźne, Jednak w tym celu stosuje się leki. Chorobie łatwiej jest zapobiec, niż się ją pozbyć, więc należy zwrócić uwagę na taki lek, jak “Baikoff”. Jest również stosowany do pozbycia się zakaźnej choroby kokcydiozy u ptaka i do jej zapobiegania.

Przygotowanie “Baikoff”: informacje ogólne

“Baikoff” jest produktem leczniczym, którego skład ma właściwości antykokcydialne, ma na celu zapobieganie i leczenie kokcydiozy u różnych gatunków drobiu. W przypadku drobiu lek uwalnia się w stężeniu 2,5% i pakuje w 1 ml ampułkę lub 1-litrowy pojemnik. Każde opakowanie zawiera takie dane:

 • nazwa firmy-dewelopera;
 • adres i logo firmy;
 • nazwa wyrobu medycznego;
 • za to, co jest używane;
 • objętość preparatu;
 • nazwy i wartości komponentów;
 • numer, data wydania i data wygaśnięcia;
 • zasady przechowywania;
 • napis “Dla zwierząt”.
Do zapobiegania i leczenia zwierząt stosuje się również takie leki, jak Nitox Forte, Baytril, Biovit-80, E-selen, Amprolium, Hammatonik, Enroksil i Solikokx.

«Baikoff»
“Baikox” ma instrukcje użycia, a dla kurcząt lub brojlerów może mieć różne cechy i różni się od instrukcji dla dorosłych ptaków.

Czy wiesz? Umieszczenie oczu kurczaka pozwala mu mieć wizję większą niż osoba. Jednak mają obszary niewidoczne, i dla ich oglądania pisklęta okresowo kręcą głowami.

Substancja czynna, forma uwalniania i mechanizm działania

“Baikox” jest w postaci zawiesiny do podawania doustnego, więc nie ma problemu z podawaniem go kurom lub brojlerom. Głównym składnikiem aktywnym jest toltrazuril, który zabija patogeny na każdym etapie rozwoju i rozwija się wewnątrzkomórkowo. Składniki pomocnicze są rozpuszczalnikiem. Lek należy podawać pacjentom, którzy rozpuszczają się w wodzie lub w różnych rodzajach żywności. Dobrze przejawia się z innymi lekami lub multiwitaminami.

«Baikoff»
Jest to wskazane, gdy przekroczona zostanie norma kokcydiozy w ściółce. W przypadku każdego gatunku ptaków obowiązują zasady dotyczące przyjmowania leku Baikox i dawkowania.

Kolejność stosowania preparatu “Baikoks” dla kur

Rozmieszczenie pobytu kurcząt powinno być dla nich wygodne, a także wykluczać możliwość choroby z jakąkolwiek infekcją. Kiedy osiągną wiek 14 dni, mogą mieć następujące warunki i choroby:

 • różne rodzaje kokcydiozy;
 • choroby wirusowe;
 • brak tlenu;
 • opóźnienia w rozwoju;
 • zakłócenia w trawieniu.

Aby zwalczyć te schorzenia, musisz zaopatrzyć się w glukozę i probiotyki, kompleksy witamin, antybiotyki. Przeciw wirusom są szczepione. Kokcydiozę traktuje się “Baikox”, dla kurcząt, a dla kur można ją stosować w połączeniu z innymi podobnymi środkami. Kurczaki

Najlepiej zacząć go używać, gdy pisklęta osiągną wiek 14 dni. Aby przygotować roztwór, weź 1 ml leku i 1 litr wody, dokładnie wymieszaj i daj im pisklęta przez 24 godziny.

Czy wiesz? Ostatnio wyklute pisklęta mają żółty kolor. Kolor ten jest związany z piórami naturalnych pigmentów, które są bogate w ziarna i inne składniki ich żywności.

Środki ostrożności podczas pracy z lekiem

Instrukcje dotyczące “Baykox” w ampułkach należy dokładnie zbadać, a także wszelkie inne leki. Stosowanie leku wymaga przestrzegania przepisów zasady higieny i bezpieczeństwa, które są przeznaczone do manipulowania preparatami dla zwierząt:

Głównym czynnikiem dobrego stanu zdrowia kurcząt jest ich bogata dieta, której głównymi składnikami są kukurydza, pszenica, jęczmień, owies i rośliny strączkowe.
 1. Nie jeść, nie pić, nie palić podczas pracy.
 2. Po wykonaniu niezbędnych czynności należy dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.
 3. Jeśli substancja dostanie się na skórę lub śluz, należy pilnie oczyścić dotknięty obszar pod silnym strumieniem wody.
 4. Pojemnik, w którym produkt był przechowywany, należy wyrzucać razem z chemicznymi odpadami gospodarstwa domowego. Używanie ich do jakichkolwiek celów domowych jest zabronione.

«Baikoff»

Ograniczenia w użyciu

Ścisłe przestrzeganie instrukcji wyklucza manifestację skutków ubocznych. Zwierzęta dobrze to tolerują, nawet w dużych ilościach. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy można dać kurę “Baikoks”? Odpowiedź brzmi: nie. Może to być dopuszczalne tylko w wyjątkowych przypadkach, a jaj z takich kur nie można jeść.

Ważne! Ubój drobiu przeprowadza się co najmniej 7 dni po zakończeniu przyjmowania leku. Jeśli ten okres nie zostanie utrzymany, mięso takiego ptaka może być używane tylko w paszy dla zwierząt lub w mączce mięsno-kostnej.

Warunki przechowywania i okres trwałości

«Baikoff»
Przed podaniem kurczętom “Baikox” ważne jest, aby upewnić się, że jest on użyteczny. Jakość leczenia zależy bezpośrednio od zgodności z warunkami przechowywania. Preparat “Baikox” należy przechowywać w bezpiecznym zamkniętym oryginalnym opakowaniu. Lokalizacja produktu powinna być sucha, niedostępna dla światła słonecznego i mieć temperaturę od 0 do 25 ° C. Lek można stosować przez 5 lat po wytworzeniu.

Ważne! Nie umieszczaj produktu w pobliżu żywności lub paszy.

Nie należy stosować leku Baikox po upływie terminu ważności. Miejsce przechowywania leku powinno być niedostępne dla dzieci.