Jak ustalić płeć królika?

Króliki
Początkujący hodowca królików potrzebuje dużej wiedzy i umiejętności, aby skutecznie prowadzić firmę. Rzeczywiście, królik układ, wymagania dotyczące oświetlenia, temperatury, wilgotności, właściwego odżywiania, terminowego wykrywania, leczenia i zapobiegania chorobom – to cała nauka. Poza tym konieczne jest opanowanie szeregu czysto praktycznych umiejętności, takich jak na przykład określanie płci zwierzęcia, ponieważ u królików drugorzędne cechy płciowe nie są tak oczywiste.

Po co to jest?

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź na to pytanie jest oczywista: aby zwierzęta mogły się rozmnażać, konieczne jest przynajmniej obecność przedstawicieli obu płci, a jednocześnie mówiąc o maksymalizacji produktywnego biznesu, ważne jest zapewnienie optymalnego stosunku osobników męskich i żeńskich w stadzie.

Ważne! Króliki nie tworzą rodzin monogamicznych, więc średnio wystarczy kupić dwa samce dla dziesięciu samic.

Króliki

Eksperci zalecają kupowanie żeńskiej i męskiej części inwentarza żywego od różnych hodowców, aby wykluczyć blisko spokrewnione krycia, a tym samym uzyskać zdrowsze potomstwo. Ale nie mając umiejętności określenia płci zwierzęcia i polegając na zapewnieniach sprzedawcy, łatwo stać się ofiarą oszustwa lub błędu.

Równie ważne jest, aby być w stanie odróżnić od królików płci jako młodzi mężczyźni i kobiety powinny być oddzielone od siebie aż do okresu dojrzewania (w przeciwnym razie nie tylko możliwe niechcianym kryciem, ale także poważne walki i walka może jak mężczyźni za kobiety, a mężczyźni i kobiety między sobą).

Rozważmy Szczegóły The najpopularniejszych ras królików: Soviet Chinchilla, angora, Motyl, gigantyczny (gigant biały, szary gigant, gigant belgijski), California, Marder, Nowa Zelandia czerwony, czarny i brązowy i zmartwychwstałego.

W jakim wieku można odróżnić płeć królików

Jest prawie niemożliwe, aby określić płeć nowo narodzonego królika. Doświadczony specjalista może rozwiązać ten problem w odniesieniu do małych dzieci, które mają co najmniej dwa tygodnie, ale nie ma specjalnej potrzeby takiej wiedzy. Odsadzanie potomstwa od matki i rozdzielanie braci i sióstr odbywa się w wieku dwóch miesięcy, kiedy to konieczne staje się oddzielenie zwierząt według płci.
Króliki

Czy wiesz? Dla królików powszechnym zjawiskiem jest mieszanie się plemników, gdy w jednym miocie rodzą się dzieci, poczęte przez różnych “ojców”. Ponadto, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia i uzyskać silniejsze potomstwo, wskazane jest nawet na przemian wiązać jedną samicę z dwoma samcami, umieszczając je naprzemiennie, w odstępie 2-3 dni.

Wstępna “ocena” zwierząt może być przeprowadzona wcześniej, ale do czterech tygodni dzieci lepiej nie przejmować się, zwłaszcza że w młodym wieku zarówno pierwotne, jak i wtórne cechy seksualne są prawie niewidoczne.

Jak odróżnić płeć królików: podstawowe cechy seksualne

Rzeczywiście, największym problemem jest definicja płci u małych królików, dorosłych królików z królików są znacznie łatwiejsze do rozróżnienia, chociaż ze względu na sprawiedliwość, należy zauważyć, że nawet do tego, niektóre umiejętności są potrzebne.
Paweł królików
Jak wiadomo, rozróżnia się pierwotne i wtórne cechy płciowe. Te pierwsze obejmują w rzeczywistości narządy rozrodcze jako takie, do drugiej – wszelkie inne zewnętrzne różnice (rozmiar, budowa ciała itp.) I cechy behawioralne.

Głównym problemem przy określaniu płci młodych królików jest to, że narządy płciowe jeszcze się nie uformowały i, będąc w fazie początkowej, prawie nie mają żadnych różnic charakterystycznych dla płci męskiej lub żeńskiej.

Aby zrozumieć, kto jest przed nami, przeprowadzamy następującą manipulację:

 • uzbroić się w szkło powiększające;
 • ostrożnie moje ręce;
 • delikatnie wyjąć królika z klatki i umieścić na poziomej, dobrze oświetlonej powierzchni;
 • jedną ręką ostrożnie chwytamy zwierzę za kłąb i za pomocą drugiej ręki układamy go z tyłu w pozycji leżącej;
 • kontynuowanie trzymania zwierzęcia przez kłębek, bardzo ostrożnie, aby nie wystraszyć królika i nie zranić go, wepchnąć futro w okolice narządów płciowych i lekko nacisnąć skórę wokół kciuka i palca wskazującego;
 • jeśli to konieczne, poproś asystenta, aby zbadał genitalia za pomocą szkła powiększającego.

Określ płeć królikaOkreśl płeć królika

Ważne! Bądź przygotowany na to, że dowody penisa i jąder u chłopców, a w związku z tym narządów Szczelina dziewczynę nie znajdziesz: młode króliki narządy rozrodcze są bardzo podobne, więc zwrócić uwagę należy przede wszystkim nie tylko w ich strukturze, ale także od odległości między genitaliami a odbytem.

Na pierwszym etapie, najprawdopodobniej konieczne będzie zbadanie kilku osób kolejno, próbując uchwycić różnice między ich narządami płciowymi.

Jak wygląda królik

Bardzo mały guzek z otworem, znaleziony podczas opisanych powyżej manipulacji, to nic innego jak napletek, co wskazuje, że chłopiec jest przed nami. W tym przypadku odległość między genitaliami a odbytem u samca jest znacznie większa niż u samicy (tę różnicę można zauważyć jedynie eksperymentalnie, badając kilka osób w tym samym wieku z rzędu).
KrólikKrólik

Po osiągnięciu młodego wieku trzech miesięcy, penis staje się bardziej zauważalny u chłopca, a w wieku sześciu miesięcy można już badać zakrzywione kanaliki i dwa oddzielne jaja (nie ma na nich futra, więc nie jest trudno je zobaczyć).

Dowiedz się więcej o przydatności lub szkodzie siana, kufli, piołunu, pokrzyw w diecie królika i czego nie karmić królików.

Wygląd królika

U młodych królików genitalia są zauważalnie gorsze niż u mężczyzn, nie ma gruźlicy w genitaliach, a odległość między narządem płciowym a odbytem jest znacznie mniejsza niż u chłopca, to dosłownie kilka milimetrów. W nieco starszym wieku genitalia dziewczynki wyglądają jak pętla jasnoróżowego koloru.
KrólikKrólik

Różnice płciowe dorosłych królików

Dzięki określeniu płci dorosłych królików problemy pojawiają się znacznie mniej, ponieważ pierwotne cechy płciowe u zwierząt są już odróżnialne, a ponadto istnieją dodatkowe oznaki, które odróżniają samców od samic, nawet nie patrząc na zwierzę na ogon.

Podstawowy

Jak wiadomo, króliki są bardzo płodnymi istotami, odpowiednio wcześnie dojrzewają. Rasy średniej wielkości są fizycznie gotowe do hodowli już za trzy i pół miesiąca, dla większych ras moment ten nadchodzi półtora miesiąca później. Odpowiednio, w tym wieku pierwotne cechy płciowe u mężczyzn i kobiet są w pełni ukształtowane.

Czy wiesz? Interesujące jest to, że pełnoprawna część nasienia dorosłego samca zawiera 70-80 milionów plemników, podczas gdy królik ma “tylko” 50 milionów!

Króliki

Aby określić płeć osoby dorosłej jest utrzymywany wokół tej samej procedury jak opisano powyżej dla młodych, ale w obecności pewnej umiejętności, nie można umieścić zwierzę na poziomej powierzchni, a tylko trzymać je w powietrzu, jedną ręką trzymając więdnie, a drugi przyniósł pod dolną część z powrotem.

Dla mężczyzn

Charakterystyczną cechą samca jest obecność jąder. Co do zasady można je odróżnić nawet pobieżną kontrolą wzrokową, po której w ogóle kwestię określania płci można uznać za rozwiązaną. Jajka w króliku mają owalny kształt i mają około 15 mm szerokości i 25-35 mm długości. Co 2-3 gramy, gdy mężczyzna osiąga wiek trzech miesięcy, w końcu tworzy mosznę, a jądra w niej wyglądają jak dwa obrzęki, przy okazji, mogą nawet czasami być mylone z nowotworami.
często podczas badania intuicyjnie próbuje wciągnąć go do środka.
Mężczyzna
Rozłożenie palców między tylnymi nogami i lekkie przyciśnięcie skóry, wyraźnie widać zakrzywionego różowego penisa. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że zwierzę bardzo często podczas badania intuicyjnie próbuje wciągnąć je do środka.

Wielu hodowców doceniło korzyści, jakie niesie zawartość zwierząt. Dowiedz się, czym jest Shed i jak go stworzyć.

Dla kobiet

Jeśli mówimy o podstawowych cechach płciowych, główną różnicą między dorosłym królikiem jest brak jąder. Szczelina płci żeńskiej ma kształt pętli, ale jeśli młody człowiek ma kolor jasnoróżowy, to gdy dojrzałość osiąga ciemny kolor. Tak jak poprzednio, niewielka odległość między genitaliami a otworem odbytu pozostaje charakterystyczną cechą samicy, ale ta cecha nie ma już decydującego znaczenia u osoby dorosłej: różnice płci w tym wieku stają się dość oczywiste.
Kobieta

Wtórny

Płeć królika może być również określona przez drugorzędne cechy płciowe, ale ta metoda jest nadal metodą pomocniczą.

Ważne! Badanie narządów płciowych zwierzęcia jest warunkiem prawidłowego określenia płci, różnic w wielkości, budowie ciała i zachowaniu między samcami i samicami, ale nie należy na nich polegać.

Jeśli niewytrenowana osoba zostanie umieszczona przed dwoma załącznikami, z których jeden zawiera króliki, a drugi ma króliki, i jest wysoce prawdopodobne, że spodziewa się intuicyjnej odpowiedzi z wysokim prawdopodobieństwem, aby zasugerować, kto jest kim. Ale odróżnienie mężczyzny od kobiety w mieszanym stadzie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.
Króliki

Dla mężczyzn

Porównując zwierzęta tej samej rasy, można zauważyć, że u samców głowa jest większa i cięższa, kości są szersze, a ruchy są nieco kanciaste.

Dla kobiet

Zajączki, odpowiednio, wyglądają bardziej zaokrąglone, pełne wdzięku i proporcjonalne, ale zwykle są nieco większe niż ich męskie odpowiedniki. Głowa kobiety jest mniejsza i dłuższa. U samic można połknąć sutki ułożone w dwóch rzędach, podczas gdy u samców są one mniej widoczne (chociaż są również obecne).

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że te drugorzędne cechy seksualne nie mają zastosowania do królików (młode zwierzęta prawie nie różnią się konstytucją i wielkością), ponadto błędy są nieuniknione, jeśli porównuje się zwierzęta w różnym wieku.
Króliki

Wykonanie funkcji rozrodczym wykrywa królika w szerokim, gładka i długo Zad dobrze umięśniony, ale saggy i wąskiej zadu nie wskazuje, że przed tobą – samca. Liczba ta często i królika, i jest uważana za poważną wadę, od narodzin twarze martwych lub słabych potomstwa.

Cechy determinacji płci ze względu na naturę zwierzęcia

O dziwo, nawet oglądając gry małżeńskie królików, niedoświadczeni widzowie często popełniają błędy w określaniu płci zwierząt.

Czy wiesz? Zaobserwowano, że wiele z królika w trakcie gry wstępnej próbują jeździć mężczyzna wspiął się na plecach, a nawet zaczął tworzyć całkiem wyraźne rytmiczne ruchy. Być może w ten sposób kobiet stara się wykazać swoją przydatność, czy jest to tylko część rytuału jednak postępować zgodnie z zasadą „kto od góry – człowiek” w odniesieniu do królików nie jest dokładnie.

Gry godowe królików
To jednak wcale nie oznacza, że ​​króliki nie mają różnic płciowych w zachowaniu, po prostu muszą wiedzieć, czym są te różnice.

Zachowanie mężczyzny

Cechy charakterystyczne zachowania mężczyzn:

 • Zwierzę pociera podbródek o podajnik lub ściankę komórki. Gruczoł, przez które króliki oznaczyć terytorium, są w takich momentach gryzonia na brodzie, więc powyższe zachowanie jest wyraźne wskazanie zamiarze skonsolidowania jej zapach, a zatem jego prymat;
 • Innym sposobem na oznaczenie terytorium jest pozostawienie na nim moczu, rozpylanie zapachu płynnego na maksymalną odległość, na którą zwierzę radzi sobie dosłownie w doskoku. Ten zawód jest również nieodłączny od samców.

Mężczyzna

Zauważ, że samice czasami wyznaczają terytorium, tylko ta potrzeba słabszej płci jest mniej wyraźna.

Zachowanie kobiety

Cechy charakterystyczne zachowania kobiet:

 • królik próbuje ukryć się w ustronnym miejscu;
 • zwierzę zagłębia się w ściółce, jakby próbowało wyposażyć gniazdo lub wykopać nory;
 • jeśli jeden gryzoń zachowuje się bardziej hałaśliwie i niespokojnie, z wysokim prawdopodobieństwem jest to samica;
 • nieoczekiwana utrata apetytu bez objawów choroby;
 • Samica jest bardziej skłonna do emocjonalnego wyciągania puchu z własnego brzucha.
Doświadczeni hodowcy będą pomocne wiedzieć, kiedy należy trzymać z dala królik na kopulacji, wiek, w którym króliki kurnika i jak dbać o nich, co i jak wychowywać bez króliki królik i jak zdobyć królika w domu.

Kobieta

Funkcje określania podłogi ozdobnych królików

Definicja seksownych królików ozdobnych, ogólnie rzecz biorąc, nie różni się od zasad opisanych powyżej. Jedyną różnicą jest to, że niektóre rasy są zbyt małe, w związku z tym proces studiowania narządów płciowych może być bardzo trudny.

Ponadto, jeśli mięso zwierząt lub futerkowych skały są zwykle kupić w specjalistycznych farmach za zwierzę, możemy udać się do najbliższego sklepu zoologicznego, który najprawdopodobniej będzie wychodził z ekspedientka, która nie ma wystarczających kwalifikacji i doświadczenia w determinacji płci Królik, spróbuje cię przekonać o czymś przeciwnym. I, mając na uwadze, że treść domu najlepiej jest kupić młodego zwierzęcia, którego głównym seksualne znaki są prawie niewidoczne, ryzyko błędów wzrasta wielokrotnie.

Ważne! Kupując dekoracyjnego królika, nigdy nie skupiaj się na “werdykcie” sprzedawcy. Zbadaj genitalia swojego przyszłego pupila, ale weź ze sobą doświadczonego specjalistę.

Królik

Nawet jeśli nie zamierzasz hodować dekoracyjnych gryzoni i świadomie zdobyć jedną osobę jako zwierzę domowe, wiedząc, że płeć zwierzęcia jest bardzo ważna. I nie tylko nie należy mylić z nazwą. Faktem jest, że pojedyncze króliki są wysoce zalecane do sterylizacji. I zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeśli taka procedura nie zostanie przeprowadzona, zwierzę może zacząć mieć problemy zdrowotne, a psychika: samce stają się agresywne, kobiety mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka. W tym samym czasie wysterylizowane zwierzę żyje znacznie dłużej, co jest ważną premią dla zwierząt domowych.

Nawet przy najlepszych warunkach trzymania królików i karmienia ich, mogą zachorować. Zobacz główne rany w uszach królika, myksomatozie, pasterelozie, słońcu i udarze cieplnym u królików.

Nauka ustalenia płci królika nie jest łatwym zadaniem. Rozwój tej nauki wymaga dużej uwagi i doświadczenia. Im starsza zwierzę, tym bardziej oczywiste są różnice między płciami, jednak, pomimo faktu, że budowa ciała i zachowanie samców i samic eared gryzoni ma pewne cechy, nadal nie może się obejść bez dokładnego zbadania genitaliów w tej materii.

Wideo: jak określić płeć królików

Informacje zwrotne z Internetu na temat ustalania płci królika

Poproś sprzedawcę o pokazanie organów płciowych sprzedawanych królików. Aby to zrobić, zwierzę jest podnoszone, odwrócone na grzbiecie, rozczłonkowane włosy w miejscu przyczynowym. Chłopcy mają penisa. U królików znalezienie seksu może być trudne. Jeśli są one krótsze niż 3 tygodnie, określenie płci jest prawie niemożliwe.

Igorr
http://www.lynix.biz/forum/kak-otlichit-krolika-ot-krolchikhi
Rozróżnienie, oczywiście, według płci. Nawet jeśli małe króliki, aby określić płeć jest trudne, ale nadal możliwe, u kobiet i mężczyzn, lokalizacja genitaliów jest nieco inna. Samica jest bliżej ogona, a u mężczyzny, odpowiednio, dalej, tj. Bliżej brzucha.

lód
http://www.lynix.biz/forum/kak-otlichit-krolika-ot-krolchikhi
Witam, trochę przed 3 miesięcy, różnica nie jest możliwe, choć doświadczeni hodowcy mogą (zegarek kształt twarzy i kształt ciała), a po 3 miesiącach, patrzeć metodę przestarzałego nie może się nie udać właśnie ich intymne miejsce vidvigat skóry neskolyako róż i jeśli mam chłopaka strąków i ezheli w kształcie owalu, a potem dziewczynki. Po raz pierwszy nie może paluchitsya, konieczne jest, że pokazałeś weteran. nie mogą znaleźć kokushkas.

panfil
http://www.lynix.biz/forum/kak-otlichit-krolika-ot-krolchikhi
Yura))), definiuję wizualnie. Co więcej, płeć można określić z młodszego wieku. Zazwyczaj przeglądam to, kiedy wstrzykuję pierwszą szczepionkę – za 30 dni (ale możesz ją zobaczyć wcześniej)

Opisz, co obejrzeć, oczywiście, ale łatwiej zrobić zdjęcie lub wideo. Jeden raz, aby zobaczyć, jest zawsze wyraźniejszy. A moi klienci – początkujący zawsze pokazują, w jaki sposób określa się płeć narybku

Tatiana_я
https://agroforum.by/topic/323-kak-opredelit-pol-krolika/
Cokolwiek można powiedzieć, samice mają dziurę bliżej odbytu (dziurę z turdem).

U samców jądra schodzą się do oszustów do 3,5-4 miesięcy, będą już widoczne, ale może być później …

Moim błędem jest to, że nie ma nikogo, z kim można się porównywać, by się okazać, że są tu tylko kobiety.

Aptekarz
https://agroforum.by/topic/323-kak-opredelit-pol-krolika/