Jak solić squash na zimę: krok po kroku przepis gotowania

Solone patisze
Wykroje na zimę – najważniejsza część sezonu letniego, bo gdy łóżka i w sklepach nie będą świeże owoce, warzywa i owoce, dżem, kompoty, sałatki i adzhika z nich będzie w stanie zrekompensować utraty trochę. Dlatego w tym artykule dowiemy się, jak zaliczyć zimowe patisze, po prostu przetoczyliśmy je na brzeg.

Funkcje wyboru produktów

Biorąc pod uwagę, że przegrzebki są dość bliskie dynie i squash, aby spełniać swoje zamówienia mogą być na tych samych receptur, ale biorąc pod uwagę niektóre niuanse (na przykład, nie jest konieczne, by zakończyć banki po zamknięciu, lecz wręcz przeciwnie – będzie tak szybko, jak to możliwe, aby je schłodzić).

Wybierając składniki do solenia, nie możesz się ograniczyć, ponieważ przepisy na puszkowanie wymagają użycia prawie wszystkich dodatkowych warzyw, a nawet owoców.
Patissons
Jeśli chodzi o przepis jest teraz opisany, w uzupełnieniu do squasha, który, nawiasem mówiąc może być zarówno małe i duże, trzeba świeżych liści wiśni i liści chrzanu i inne elementy nie są z pewnością do każdej kuchni.

Niektóre gospodarstwa domowe wierzą, że doskonałe solenie uzyskuje się tylko z młodych warzyw, ale, jak pokazuje praktyka, można również użyć dużych okazów, które trzeba wyciąć.

Zbyt przejrzałe patisze nie powinny być używane, ponieważ straciły swój specyficzny smak. Ponadto natychmiast usuwaj warzywa z widocznymi uszkodzeniami lub objawami choroby.

Jeśli wybierzesz małe patisze, postaraj się, aby wszystkie miały ten sam rozmiar, aby wyglądały bardziej estetycznie w bankach.

Ważne! Obierz z młodych warzyw nie są cięte, a przed skręceniem trzeba je tylko umyć i oczyścić z brudu, odcinając wszystkie miejsca “problematyczne”.

Co jest potrzebne?

Każde przygotowanie żywności będzie wymagało pewnej wiedzy od gospodyni, ale ważnym zadaniem jest również przygotowanie na czas wszystkich “narzędzi kuchennych”. Dowiedzmy się, czego potrzebujemy od przyborów kuchennych i co należy przygotować oprócz samych patentów.
Patissons

Sprzęt kuchenny i naczynia

Przygotowując warzywa i przyprawy, pozostaje dbać o sprzęt kuchenny, który bierze bezpośredni udział w procesie zbioru.

Narzędzia te obejmują 2 duże patelnie (jedna może być używana do mycia squasha, a druga do przygotowywania solanki), szczypce do wyciągania gorących słoików i, oczywiście, klucz.

Dowiedz się więcej o różnych sposobach zbierania patentów na zimę.

Jeśli nagle potrzebujesz dodatkowych pojemników lub łyżek (na przykład w celu uniknięcia solanki), zawsze można je znaleźć w kuchni. Nie są wymagane żadne inne specjalne urządzenia.

Umieszczone przegrzebki może być dowolny szklanych pojemnika (1 L 1,5 L 3 L), które są dobrze dostosowane do posypywania dynię zimowy, ogórki, dynie i innych warzyw. Metalowe produkty jednorazowego użytku, które są mocowane za pomocą standardowego klucza zmierzchowego, są idealne jako wieczko.
Banki na spiny

Czy wiesz? W krajowych publikacjach literackich, patisze są często nazywane “dynią w kształcie talerza”, a młode okazy są nazywane “kurczakami”. Za granicą warzywa te są używane nie tylko do przygotowywania wyśmienitych potraw, ale także do celów medycznych, a także do dekorowania pokoi. W Ameryce stały się doskonałą alternatywą dla klasycznych dyń na Halloween.

Niezbędne składniki

Powtórzmy, że w tym przypadku rozważamy tylko prosty przepis na solenie patisonów, więc przy trzech litrach ochrony (możesz wziąć jeden duży słoik lub trzy litry) będziesz potrzebował:

 • 2 kg patentów;
 • 1 średnie ząbek czosnku;
 • 100 g świeżego kopru (możesz wziąć mniej lub więcej, w zależności od preferencji smakowych);
 • 6 sztuk wiśniowych liści;
 • 2 liście chrzanu;
 • 6 kawałków czarnego grochu;
 • 1,5 litra wody;
 • 60 g soli.

W odniesieniu do soli, czosnku i pieprzu, w zależności od osobistych preferencji smakowych, ich ilość może być zarówno zmniejszona (ale nieznacznie), jak i zwiększona.
Składniki

Odkryj najlepszych receptur pusty pomidor, papryka, agrest, ak jagody Jost, wiśnia, jabłko, żurawina, borówka amerykańska, żurawina, morela w zimie.

Jak wyłuskać patisze na zimę?

Oczywiście, każdy proces zbioru na zimę rozpoczyna się od starannej selekcji i czyszczenia warzyw.

Co do squasha, a potem, jak już wspomniano, oczyszczone ze skóry nie jest wymagana, a po dobrym praniu (dla wygody, można użyć szczoteczki do zębów), usunąć ogon i łodygi warzyw wysyłanych do garnka gdzie przegotowanej 10 minut w zwykłej wodzie. Wszystkie dalsze działania są wykonywane w następującej kolejności:

 • oczyszczamy czosnek; Czosnek
 • mój koperek (koniecznie świeże łodygi), liście chrzanu i wiśnie; Dill
 • sterylizujemy puszki i rozprowadzamy na ich umytych w dnie przyprawach, wraz z czarnym groszkiem; zieloni w słoikach
 • rozłożyć patissons, blisko siebie aż do samego wierzchołka pojemnika (jeśli złapałeś duże warzywa, lepiej jest je pokroić na te same kawałki); Patissons
 • przygotowujemy solankę: wlej 1,5 litra wody do trójwymiarowej patelni, dodaj sól i gotuj przez kilka minut; Solanka
 • gotową kompozycję należy wlać do puszek zapakowanych w puszki i umieścić w spiżarni na trzy dni; Patissons wypełnione solanką
 • Po wyznaczonym czasie wyjmujemy naszą solankę, łączymy ją w osobnym pojemniku, gotujemy ponownie i ponownie wlewamy warzywa (tym razem przekręcamy metalowe pokrywy). Patissons
Ważne! Taki sam rozmiar patentów jest korzystny nie tylko ze strony estetycznej, ale również z praktycznego punktu widzenia, ponieważ ten środek pozwala uzyskać najbardziej równomierny rozkład soli w miąższu owocu.

Przechowywanie pustych miejsc

Zamknięcie squasha w puszkach (na przykład według przepisu na trawienie na zimę) może być albo zwykłymi metalowymi pokrywami (za pomocą klucza), albo gęstymi nylonowymi pokrywkami (gotowanymi na parze w wodzie).

W pierwszym przypadku półprodukty powinny być przesłane do przechowywania w piwnicy lub w chłodnej spiżarni, gdzie temperatura mieści się w zakresie od 0 do + 5 ° C. Banki pokryte kapronem powinny być przechowywane tylko w lodówce.
Przechowywanie pustych miejsc

Czy wiesz? Patissony są ulubionymi warzywami szwajcarskich, francuskich, włoskich, brazylijskich i wenezuelskich. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę łagodny klimat tych krajów, który przyczynia się do aktywnego wzrostu tej rośliny.

Teraz wiesz, jak solić patisze na zimę, zamykając je w puszkach. Jest to dość prosty proces, szczególnie jeśli wszystkie działania są wykonywane zgodnie z klasyczną recepturą podaną powyżej.