Jak siać pomidory na sadzonkach w ślimaku?

Sadzonki pomidorów w ślimakach
Uprawa pomidorów Jest złożonym i żmudnym procesem, od którego zależy twoje przyszłe zbiory. Istnieją dwa sposoby sadzenia pomidorów: lądowanie bezpośrednio w ziemi i na papierze toaletowym. Dzisiaj rozważymy drugą metodę.

Co jest potrzebne?

Będziemy musieli wyhodować sadzonki w ślimaku:

  • podłoże;
  • papier toaletowy;
  • nasiona;
  • ziemia;
  • bank z trocinami;
  • ochraniacze na buty lub torebki.

Czy wiesz? W Europie pomidory pojawiły się dopiero w połowie XVI wieku, a Inkowie i Aztekowie zaczęli je uprawiać w VIII wieku.

Proces sadzenia

Julia Minyaeva rozpoczyna proces sadzenia ślimaka od faktu, że kładzie papier toaletowy na podłożu.

Ważne! Zrób substrat o 2 cm większy niż papier toaletowy. Odbywa się to w celu zapewnienia większego odżywienia naszym pomidorom.

Kiełkowanie nasion

Aby zwilżyć papier toaletowy, potrzebujesz wody z epiną. Dzieje się tak, ponieważ nasiona nie zawsze mają dobrą jakość, a odsetek pędów jest niewielki. Według Yulia Minyaeva pomaga to zwiększyć prawdopodobieństwo kiełkowania pomidorów u ślimaka.

Posypać ziemią

Następnie nasiona muszą być dobrze posypane ziemią. Należy go posypać tak, aby podłoże było całkowicie zakryte w miejscu, w którym znajduje się papier toaletowy. Warstwa powinna wynosić około 1 cm, jeśli zasnąłeś suchą ziemią, to powinna być dobrze zwilżona zwykłą wodą.

Zwijanie ślimaka

Proces uszczelniania odbywa się starannie, podczas uszczelniania ślimaka. Podczas składania, ziemia może zasnąć, może być tak, ponieważ jest zbyt sucha.

Zapoznaj się z takimi metodami uprawy roślin: za pomocą papieru toaletowego, rosnących sadzonek w pieluszkach, na hydrożelach, hydroponice, łóżkach ogrodowych, piramidach i wiadrach.

Posypać wierzch ziemi

Następnie kładziemy naszą już zwiniętą strukturę i zakładamy elastyczną taśmę tak, aby się nie rozpadała. Następnie zawsze posyp ziemię u góry. Trzeba to zrobić, aby wewnątrz nie było widać żadnych zakrętów, ale tylko ziemi.
Ślimak

Ważne! Po posypaniu wierzchołków ziemi, nalewaj ją dobrze. Jest to konieczne, aby upewnić się, że woda jest wystarczająca, aż nasiona będą dziobały, ponieważ nie będziemy ich wcześniej podlewać.

Naprawiamy konstrukcję

Wsypać suchą trociny do słoika lub innego pojemnika, który jest większy niż ślimak. Połóż tam konstrukcję i przymocuj ją po bokach. Konieczne jest założenie pokrowców na buty lub paczki.

Reguły przechowywania

Aby umieścić ślimaka jest konieczne w ciepłym ciemnym miejscu, aw żadnym wypadku nie zimny parapet.

Wskazówki i porady

Nie przegap momentu, w którym pomidory zaczną się podnosić. Kiedy to nastąpi, umieść konstrukcję na parapecie i wyjmij opakowanie. Odbywa się to tak, aby pomidory rosły równomiernie.

Julia Minyaeva z kanału na Youtube “W ogrodzie, w ogrodzie” doradza sadzenie pomidorów w ślimaku pod koniec lutego, jeśli ich potrzebujesz do wczesnej produkcji. Mogą to być wysokie pomidory. A na otwartym terenie lepiej sadzić od 8 do 10 marca. Siewanie pomidorów nie jest konieczne w jednym czasie.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak sadzić pomidory w ślimaku, przejdź do kanału “W ogrodzie, w ogrodzie” na Youtube i obejrzyj wideo. Powodzenia w rozwoju!


Loading...