Jak rozwinąć wrzesień w kraju

wrzesień
Możesz cieszyć się kwiatami nie tylko wiosną, ale także późną jesienią, jeśli posadzisz na swojej stronie bardzo piękną roślinę – astry Septuarine. Zobaczmy, jakie kwiaty, jak je sadzić i co jest potrzebne, aby odpowiednio się nimi zająć.

Opis

Wszystkie słynne kwiaty Septuarine noszą naukową nazwę “byliny wieczne”, ich ojczyzną jest Ameryka Północna. Jest to długotrwały krzew kwiat, który ma niskie łodygi i mocny system korzeniowy.
wrzesień
W kształcie roślina jest jak odwrócona piramida. Wokół potężnego pnia rośliny, rozgałęziające się pędy z grubą warstwą liści.

Kształt siedzących ciemnozielonych blaszek liściowych jest liniowo-lancetowaty. Na jednej gałęzi roślina ta ma wiele kwitnących małych kwiatów, co sprawia, że ​​krzew wygląda jak świąteczny bukiet.

Czy wiesz? Sablebrands może wytrzymać temperatury tak niskie jak -5 °C i stopiony wraz ze wzrostem temperatury, może nadal kwitnąć.

Popularne odmiany

Zgodnie z potrzebami każdego ogrodnika konieczne jest, aby astry Septuarine miały wiele odmian. Najpopularniejsze z nich to:

 • aster krzew;
  aster krzew
 • asterowy wrzos;
  asterowy wrzos
 • aster z Nowej Anglii;
  aster z Nowej Anglii
 • astra novobilbiyskaya;
  astra novobilbiyskaya
 • rozprzestrzenianie astrów;
  rozprzestrzenianie astrów
 • astra włoski (rumianek);
  astra włoski
 • astra fricarda;
  astra fricarda
 • astra pirenejski.
  astra pirenejski

Według cech fizycznych, bylin:

 • wysoki;
 • niewymiarowy.
Będziesz zainteresowany dowiedzieć się o popularnych jednorocznych i wieloletnich Astry odmian.

Rosnące warunki

Kwiaty te doskonale dostosowują się do warunków zewnętrznych, dlatego w razie potrzeby można je sadzić o każdej porze roku. Najkorzystniejszym czasem do sadzenia we wrześniu jest wiosna lub wczesna jesień, kiedy nie ma przymrozków.
aster krzew
Najlepiej sadzić septabondy w otwartym terenie, aby nie było żadnych przeszkód dla promieni słonecznych. Sadzenie i pielęgnacja tej rośliny nie wymaga specjalnych umiejętności, ponieważ kwiat jest bezpretensjonalny, nawet początkująca kwiaciarnia może sobie z tym poradzić.

Wybierz lokalizację

Nie umieszczaj bylin w miejscu, które będzie dobrze dmuchane zimnym wiatrem. Powinien być umieszczony na lekko podwyższonym miejscu, aby woda nie spływała do korzeni rośliny.

Ważne! Astry uwielbiają jesienne słońce, więc nie umieszczaj ich pod drzewem lub innym schronieniem.

Gleba

W przypadku septabrynok, skład gleby, w której rosną, nie jest szczególnie ważny.
wrzesień
Jednak w przypadku asterów włoskich bardziej odpowiednia jest gleba o dużej zawartości wapnia, a astry New England i New Belgian mogą rosnąć na glebach o słabej zawartości wapna i kwasów. Biały wrzesień dobrze współistnieje na każdej glebie.

Jak zasadzić Septuarine

Przed lądowaniem przegrody trzeba poważnie podejść do przygotowania i utrzymania gleby. Gleba, gdzie rosną kwiaty, musi zostać pogłębiona.

Ponadto pożądane jest wytwarzanie nawozów organicznych i mineralnych. Po nawożeniu konieczne jest wylanie gleby. Lądowanie septabanków z niskimi stanowiskami powinno odbywać się w odległości co najmniej 20 centymetrów od siebie.
lądując aster
Wysokie byliny będą się dobrze czuć w odległości 50 centymetrów od siebie. Sadzonki kwiatów sadzi się w małych zagłębieniach (około 25-30 centymetrów) i trwale przytwierdza ziemią.

Ważne! W ciągu pierwszych dwóch tygodni po przesadzeniu konieczne jest podlewanie kwiatów co drugi dzień.

Zwykle septabady sadzi się w jednym rzędzie wzdłuż ścieżek lub klombów, tworząc w ten sposób kwiecistą granicę. Miejsce wieloletniego sadzenia jest korzystnie czymś, co należy chronić, ponieważ ma silne korzenie pełzające i może łatwo rozprzestrzeniać się na duże obszary i stać się pospolitym chwastem.

Cechy opieki

Sentyabryanka, zwłaszcza biała – silna i stabilna roślina. Będą żyć, nawet jeśli nie mają specjalnej troski.
wrzesień
Jeśli jednak celem ogrodnika jest stworzenie pięknego kwietnika, warto znać podstawowe zasady pielęgnacji kwiatów.

Przyda ci się, aby nauczyć się radzić sobie z niebezpiecznymi asterami.

Podlewanie

Nie wylewaj wieloletniej wody – Przez krótki czas jest w stanie żyć w warunkach pełnej suszy. Musisz obficie podlać kwiat, ale nie za często. Roślina lubi ciepłą wodę, więc przed podlaniem należy pozostawić na chwilę wodę na słońcu, aby było wystarczająco ciepło.

Ważne! Ponieważ siódemki są odporne na suszę, w czasie kryzysu mogą zbierać całą wilgoć z miejsca, w którym rosną. Dlatego lepiej jest sadzić je w niewielkiej odległości od innych roślin, które kochają wilgoć.

Bardzo ważne jest, aby roślina była podlewana w okresie pączkowania. Jednak okres ten zwykle przypada na jesień, kiedy jest dużo deszczu i znika potrzeba specjalnego podlewania.

Dodatkowe nawożenie

Aby stymulować kwitnienie i wzrost byliny, musisz zadbać o jej karmienie. Konieczne jest stosowanie nawozów organicznych i mineralnych dwa razy w roku.
aster górny
Top-dressing może być zarówno suchy, jak i płynny. Najkorzystniejsze są mieszaniny na bazie azotu i potasu. Jeśli kwiat zaczął tracić dużo łodyg, może mówić o nadmiaru nawozów.

Dlatego warto monitorować umiarkowanie, terminowość i odpowiednią ilość nawożenia. Doświadczeni hodowcy używają jako nawozu dla odwiecznego odchodów kurzego lub płynnego nawozu krowiego, podlewając je w niewielkiej ilości gleby wokół rośliny.

Przed zapłodnieniem należy dokładnie usunąć glebę, usunąć wszystkie chwasty, aby nie stymulować nawożenia obfitego wzrostu niepotrzebnych organizmów żywych wokół roślin wieloletnich.

Czy wiesz? W starożytnej Grecji wierzono, że sadząc astry przy wejściu do domu, właściciel chroni się przed kłopotami i chroni swój dom przed kłopotami.

Pielęgnacja gleby

Aby zachować atrakcyjny wygląd dekoracyjny, mniej więcej co dwa tygodnie, konieczne jest poluzowanie gleby wokół przegród.
rozluźnienie gleby
Ważne jest również usuwanie chwastów na czas, aby nie pobierać wilgoci i właściwości odżywczych z gleby przeznaczonej dla bylin.

Przydatne, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się chwastów, takich jak pokrzywy, brzozy powój, milkweed, mniszek lekarski, mlecz pola, Dodder, goutweed, quinoa, portulaka.

Kwiaciarnie zajmują się również ściółką gleby, co daje dobry efekt w zakresie poprawy jej właściwości i utrzymania zdrowia kwiatu.

Przycinanie

Krzew dorosłej byliny wymagają przycinania wiosną lub jesienią. Jeśli kwiat znacznie się rozwinął lub zwinął i nie zachował kształtu, należy go przyciąć. Silna gęstość buszu może zmniejszyć intensywność i czas kwitnienia.
astra novobilbiyskaya
Również w tym przypadku zaleca się przycinanie tulei. Przycięte zepsute i stare pędy można wyrzucić, a jeśli pod przycięciem przyszły zdrowe części kwiatu, można je sadzić. Po przycięciu należy nawozić roślinę, dolewając do niej kompost lub humus.

Czy wiesz? Tatarzy uważają astrę za symbol dobrobytu i życia wiecznego. Ten kwiat jest elementem godła Republiki Tatarstanu.

Rozszczepienie roślin

Aby kwiat rósł bogato i nie ulegał degeneracji, co trzy-cztery lata trzeba go zaktualizować. Aby to zrobić, przeprowadza się proces podziału – zakład jest wykopywany, uszkodzone, chore i stare pędy są usuwane, a następnie cały krzew jest podzielony na kilka części.
Division aster
Aby podzielić krzewy szybko poszły w kierunku wzrostu i zapuściły korzenie, musisz upewnić się, że każdy z nich miał 3-4 zdrowe i pełne nerki.

Schronienie na zimę

Po zakończeniu kwitnienia młodych bylin, trzeba przyciąć je do korzenia, a na wierzchu grubej warstwy kompostu, suchych opadłych liści lub zwykłej ziemi ogrodowej. Dorosłe krzewy, które już zimowały w tej glebie bez schronienia, nie mogą zostać pokryte na zimę.
schronienie na zimę

Cechy reprodukcji

Lepiej jest propagować wrześniowe fartuchy na wiosnę, a najczęściej odbywa się to metodą podziału. Można je jednak rozmnażać w sposób wegetatywny, poprzez ukorzenienie warstw i sadzonek, które występują w dużych ilościach na dorosłej roślinie.
Shank
Sadzonki w wodzie przez 20 dni, a gdy są korzenie – sadzone w otwartej ziemi. Nasiona mogą również rozmnażać kwiat, ale jest to znacznie trudniejsze, ponieważ nie zawsze rosną i rzadko dojrzewają na dorosłym krzewie.

Aster z Septuarine – bezpretensjonalne jesienne kwiaty, który z należytą starannością rozkoszuje twojego mistrza bujnym kwitnieniem do pierwszych mrozów przez wiele lat.