Jak przygotować nalewkę różanej róży (złoty korzeń) i do czego jest przydatna?

Rhodiola rosea
Rhodiola rosea, zwana zielarzem “siostry żeń-szenia” Ałtaju, jest słusznie uważana za unikalną roślinę, która leczy różne choroby. Jest częścią niektórych leków i jest również stosowany sam w postaci nalewki. Nasza historia dotyczy tego, gdzie znaleźć pierwiastek cudu i jak go zastosować do leczenia.

Rhodiola rosea

Rhodiola rosea jest odległym krewnym owalnego tłuszczu. Żyje w umiarkowanych stref klimatycznych: na łąkach górskich (Alpy, Pireneje, Karpaty), na zboczach gór Ałtaj, w pobliżu jeziora Bajkał, na Dalekim Wschodzie, w Republice Tuwa, Uralu, Syberii, brytyjskich i irlandzkich Wyspach, a także kontynencie północnoamerykańskim . Rhodiola rosea

Czy wiesz? Cesarze starożytnych Chin aktywnie wykorzystali lecznicze właściwości Rhodiola, aby przedłużyć swoje życie, a roślina została przetransportowana do Imperium Niebieskiego głównie przez przemyt.

Opis rośliny

Rodiol jest uważany za członka rodziny Tołstoja. Jest również nazywany złotym (lub różowym) korzeniem ze względu na niezwykły kolor (i charakterystyczny zapach róży). Roślina rośnie do 0,5-0,7 m wysokości i rozwija potężny system korzeniowy. Korzeń o złocistym kolorze, który jest zdolny do szumowania, znajduje się na powierzchni, różni gorzki smak i różowy aromat.

Zapoznaj się z właściwościami leczniczymi Leuzea, korzeni galanga, mleczu Pallas, korzenia czerwonego, korzenia słonecznika, selera, imbiru.

Roślina uwielbia wilgoć i nie wymaga obfitości ciepła i światła. Jego system korzeniowy rozwija się nawet w kamienistej glebie. Część powierzchniowa ryjoli składa się z kilku łodyg o różnych wysokościach (10-70 cm). Jedna roślina może mieć od 1 do 10 łodyg, na których rosną sparowane jaja w kształcie liści.
Rhodiola rosea
Proces formowania kwiatostanu rozpoczyna się w czerwcu. Są to tarcze żółtych kwiatów, które łączą się w grupy. Po 2 miesiącach (w sierpniu) owoce pojawiają się na swoim miejscu: kokony składające się z zielonych liści, w których znajdują się nasiona do rozmnażania.

Przydatne właściwości

Ta wysoce skuteczna i nisko toksyczna roślina, która ma szeroki zakres oddziaływania na organizm ludzki, nie powodując uzależnienia.

Aktywność mózgu aktywowana jest również przez czarną fasolę, sok winogronowy, kminek i jęczmień perełkowy.

Może poprawić:

 • aktywność mózgu;
 • przebieg procesów utleniania w ciele;
 • poziom potencjału energetycznego mózgu;
 • funkcja narządów słuchowych;
 • aktywność wątroby, funkcjonowanie tarczycy, nadnerczy, gruczołów płciowych;
 • odporność organizmu na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Ponadto, rhodiola normalizuje ciśnienie krwi, leczy rany, wrzody, eliminuje stany zapalne, zapalenie skóry i inne wysypki. Efekt stymulujący rhodiola jest podobny do żeńszenia.
aktywność mózgu

Farmaceutyczna postać nalewki leczniczej

Gotową nalewkę Rhodiola rosea można kupić w aptece w postaci płynnego ekstraktu. Jest sprzedawany w ciemnych szklanych butelkach po 30, 50 i 100 ml.

Jak samemu przygotować nalewkę: cechy gromadzenia i nabywania surowców leczniczych

Rhodiola rosea do celów produkcyjnych lub osobistych może zbierać w małych ilościach. Dzieje się tak w okresie dojrzewania nasion, gdy korzeń wzrasta kilka razy.
Złoty korzeń

Kiedy roślina jest zbierana

Rhodiola jest zbierana pod koniec sierpnia w czasie, gdy łodygi już uformowały skrzynki z nasionami (owoce), ale nie później niż we wrześniu. Możesz go znaleźć w naturalnym środowisku.

Ważne! Kęs nadaje się tylko do podziemnej części dużych krzewów, które mają więcej niż 3 łodygi.

Aby zebrać roślinę i dalej wykorzystywać ją do celów medycznych, zaleca się stosowanie kłącza ryzoli 4-letniej.

Zasady przygotowania i suszenia

Aby zebrać, wykop kłącza i oczyść go z ziemi. Szybko owinąć szmatką zwilżoną wodą. Po powrocie do domu natychmiast przystąp do przygotowania korzenia do dalszego przechowywania. Aby to zrobić, konieczne jest podzielenie dużych części i usunięcie z nich korka. Rozdrobnić korzenie na małe kawałki i pozostawić na dzień do wyschnięcia. Suszenie powinno odbywać się pod zawiasami. Połóż cienką warstwę zmiażdżonego kłącza na arkuszach gazet, aby wilgoć opuściła roślinę.
Root
Następnie połóż surowce na blasze do pieczenia i wstaw je do piekarnika na kilka godzin, temperatura w nim powinna być niska, około 50 stopni. Fakt, że korzeń zaczął się różowić, jest sygnałem do końca suszenia. Oczywiście można użyć specjalnej suszarki elektrycznej. Przechowuj wysuszone surowce lepiej w torebkach tkankowych w suchym, ciemnym miejscu przez nie więcej niż trzy lata.

Jak zrobić nalewkę: krok po kroku

Przygotuj nalewkę różanej róży i możesz być w domu bez specjalnych kosztów i czasu.

Niezbędne składniki

Do gotowania potrzebujesz:

 • zmielony korzeń różyczki różowatej – 50 g;
 • alkohol (70 °) – 0,5 litra.
Ważne! Nalewka może być również spożywana jako napój alkoholowy, ale w tym celu konieczne jest zmniejszenie ilości materiału roślinnego do 10 gramów.

Krok po kroku proces gotowania

 1. Suszyć kłącze ziemi rośliny alkoholem i wymieszać. nalewka
 2. Umieść pojemnik w ciepłym, ciemnym miejscu. Czas infuzji wynosi 14 dni. Nie zapomnij czasami mieszać. nalewka
 3. Po 2 tygodniach odfiltruj nalewkę. filtracja

Jeśli nadal zdecydowałeś się rozjaśnić swój napój z takim napojem, powinieneś zmniejszyć jego siłę, dodając 350 ml wody. Dla słodyczy 2 łyżki miodu nie będą zbędne.

Wideo: przepis na nalewkę na złotym korzeniu

Zasady i schematy przyjęć

Osoby doświadczające zwiększonego stresu psychicznego i fizycznego, a także zapobiegające przeziębieniom, z VSD, nalewki na niedociśnienie przyjmują dwa do trzech razy dziennie przez 15-30 minut przed posiłkami. Zalecana dawka to 20-30 kropli na jedną czwartą szklanki wody.

Ważne! Zaleca się nie stosować nalewki po południu.

Przebieg leczenia trwa z reguły nie dłużej niż 20 dni, z wyjątkiem przypadków psychiatrycznych, w których czas trwania leczenia zwiększa się do 2 miesięcy, a ilość nalewki dostosowuje się do 30-40 kropli na odbiór.

Zrób nalot z kasztanowca, wosku, feijoa, bzu, orzeszków piniowych, truskawki, sabelnika, czarnej porzeczki i akonitu.

Instrukcje specjalne

Weź nalewki bardzo ostrożnie i ściśle według dawkowania. Nie zapominaj, że jest to, pomimo całej naturalności, produkt leczniczy.
nalewka

Efekty uboczne

Możliwe działania niepożądane:

 • zwiększona pobudliwość;
 • problemy ze snem (bezsenność);
 • niestabilność ciśnienia krwi;
 • ból głowy;
 • alergia na lek.Po zauważeniu co najmniej jednego z tych objawów należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono przypadków przedawkowania narkotyków. Możliwe konsekwencje tego – zwiększona pobudliwość, drżenie kończyn. Jeśli zalecana dawka zostanie znacznie przekroczona, warto umyć żołądek i poddać kuracji enterosorbentami.
Przedawkowanie

Przeciwwskazania

Nie wolno przyjmować nalewki osobom, u których występuje nadwrażliwość na lek. Ponadto nie zaleca się stosowania leku, jeśli:

 • nadciśnienie tętnicze;
 • gorączki;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • ciąża;
 • laktacja.

Nie podawaj leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat i delikatnie dawkuj lek osobom z cukrzycą.

Czy wiesz? Mongolscy pasterze gotują korzenie rodioli w bulionie lub wodzie i dają im wywar ze zubożałych zwierząt.

Rhodiola rosea jest wieloletnim ziołem, którego korzeń ma niewiarygodne właściwości lecznicze. Jest stosowany w leczeniu chorób laryngologicznych, problemów z nerkami, nadnerczy, tarczycy i innych narządów. Przed użyciem nalewek z tej rośliny nie zapomnij skonsultować się z lekarzem.

Recenzje:

Teraz piję Rhodiola, jest efekt i podoba mi się.
Bardzo krzepiące 🙂 Rano, jeśli bierzesz to cały dzień, chcesz coś zrobić, rusz się.
A wczoraj doświadczyłem dawno zapomnianego uczucia (około 15-20 lat temu) – chodzę, kręcę się i nagle naprawdę chciałem biec – nie mogłem się powstrzymać, inaczej rozbiłbym kilka kroków …: biggrin
A nastrój, jaki budzi, antydepresant jest tak osobliwy.
Vzor
http://www.miopatia.ru/forum/index.php?act=findpostpid=90293
Nie zaleca się u kogo ciśnienia. Kiedyś brałem jeden raz, potem rzuciłem trochę. Ostatnio wypiłem drinka z mewą o szóstej wieczorem, jak nic, o godzinie 20 wieczorem, zaatakowany taką energią, energia jest więcej niż wystarczająca, więc nie mogłem spać do trzeciej nad ranem.
BY CAT
https://forum.pickup.ru/index.php?/topic/47086-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1 % 80% D0% BE% D0% B7% D0% BE% D0% B2% D0% B0% D1% 8F-% D0% BD% D0% B0% D1% 81% D1% 82% D0% BE% D0% B9% D0% BA% D0% B0 /


Loading...