Jak przydatna jest brukiew

Raffafter
Raffafterkapusta roślinna i rzepa, jego ojczyzna jest uważana za Szwecję.

Ten korzeń ma soczysty, ostry żółtawo-biały miąższ, jest spokrewniony z rzodkiewką, rzodkiewką i wszelkimi rodzajami kapusty.

Zasady sadzenia

Co to jest brukiew, jest już jasne, wyjaśnimy główne momenty sadzenia tego korzenia.
Przed zasadzeniem wykopany dołeczek jest dobrze nawadniany, a korzeń siewki moczony w mieszance glinianej. Zasadź tak, aby szyja znajdowała się na powierzchni. Ponownie nawadnij otwory i zagęszczaj glebę.

Optymalny czas sadzenia

Strzelaj
Sadzenie sadzonek następuje półtora miesiąca po wysiewie nasion, gdy pędy mają już parę liści. Na osi czasu, kieruj się pogodą w swoim regionie, przybliżoną datą jest połowa maja. Rutabaga można sadzić późną jesienią. Dzięki temu sadzeniu na wiosnę powstają nawet gładkie pędy. Pojawiają się kilka tygodni wcześniej niż w maju.

Wybór miejsca do siewu

Podczas sadzenia spodni wybierz siebie, ale istnieją podstawowe zasady wyboru strony. Wody podziemne powinny być głębokie, a gleba musi być gliniasta, gliniasta lub piaszczysta, prawdopodobnie torfowa. Miejsce do sadzenia przygotowuje się z góry – jesienią.

Gleba jest nawożona kompostem lub humusem z dodatkiem superfosfatu i soli potasowej, około 30 gramów na metr kwadratowy. Przed podaniem nawozów można posypać mąkę dolomitową.

Przygotowanie do sadzenia nasion brukwi

Przed kiełkowaniem nasiona muszą zostać odkażone za pomocą specjalnego rozwiązania: 25 g czosnku posiekać, wlać 100 g wody. Nasiona zatrzymują się w tej mieszaninie, a następnie spłucz czystą wodą i osusz. Aby kiełkować nasiona, są one owinięte w wilgotną materię i przechowywane tak długo, aż pojawią się kiełki.

Schemat i głębokość lądowania

Raffafter
Jak prawidłowo posadzić brukiew na otwartej ziemi: Otwory są wykopywane w odległości 20 cm z rzędu, między rzędami – pół metra. Piasek wlewa się do dziury, a następnie sadzonki są starannie ułożone i pokryte piaskiem i torfem.

Gdy upadek zostanie zasadzony, głębokość otworu zostanie ustalona na 3 cm w tej samej odległości, co w przypadku sadzenia metodą sadzonek. W otworze umieścić 2-3 nasiona. Posypać piaskiem i warstwą kompostu.

Uprawa i pielęgnacja brukwi

Uprawa spodni jest bardziej owocna w ciepłe dni. Pierwsze pędy są przekłute w temperaturze + 3 ° C, a dla wzrostu i uformowania roślin okopowych najlepsza temperatura wynosi + 16-18 ° C.

Uwaga, proszę! Spodni źle toleruje ciepło. Gdy temperatura powietrza przekracza 21 ° C, owoce tracą soczystość i smak.

Rozluźnienie i pielenie gleby

Raffafter
Pielęgnacja pstrąga sugeruje pielenie, rozluźnienie i hilling. Pielenie odbywa się między rzędami i rzędami, usuwając chwasty zasysające składniki odżywcze z gleby.

Pierwszy raz poluzuj glebę natychmiast po posadzeniu sadzonek, najwygodniej jest poluzować po deszczu lub podlewie. Na sezon dokonaj około pięciu poluzowania ziemi na głębokości 8 cm.
Uformują nogawkę spodni w okresie jajnika rozetek pokrywających liście.

Podlewanie i nawożenie

W suchym lecie często robi się podlewanie, ale nie jest możliwe zmoczenie gleby: brukiew stanie się wodnista i świeża. Do nawadniania zaleca się stosowanie ciepłej i stałej wody.

Na wiosnę i lato można przeznaczyć 2-3 dodatkowe nawożenie, przemianę chemii organicznej za pomocą nawozów mineralnych. Na początku lata można karmić roztwór popiołu dodatkiem superfosfatu. Ten górny opatrunek przeprowadza się po podlaniu i poluzowaniu.

Czy wiesz? Dla dobrego rozwoju owoców i poprawy smaku przydatne są następujące pierwiastki: potas, fosfor, miedź, mangan, bor. Fosfor dodaje słodkości do smaku, a bor daje soczystość i lekki odcień miąższu.

Zwalczanie szkodników

Raffafter
Pstrąg jest bardziej podatny na pasożyty niż na choroby. Najczęściej atakują ją muchy, mszyce i pchły. Z tym ostatnim możesz walczyć z popiołem, rozpraszając się między rzędami.

Przeciwko mączce kapuścianej przygotować suchą mieszaninę naftalenu i piasku rzecznego, jeden do dziesięciu. Mieszanina jest również rozproszona na łóżkach. Procedurę powtarza się po dziesięciu dniach. Mszyce kapusty są natryskiwane wodą z mydłem w roztworze, czasem dodaje się popiół.

Ważne! Aby chronić roślinę przed pchłą krzyżową, sadzonki są sproszkowane drzewem jesionowym po posadzeniu.

Aby maksymalnie zredukować chorobę pstrąga, należy przeprowadzić głębokie wykopywanie gleby, zapobiegawcze opryskiwanie i proszkowanie suchymi mieszaninami, a nasiona przed sadzeniem muszą być odkażone.

Zbieranie i przechowywanie roślin okopowych z brukwi

Jeśli posadzisz spodni na lato, zbiory będą zbierane w miarę dojrzewania korzeni. Pamiętaj, że duże owoce nie zawsze są soczyste i smaczne, nie ścigaj się po rozmiarze.
W przypadku przechowywania w zimie czyszczenie rozpoczyna się na początku września, należy zakończyć przed pierwszymi przymrozkami.

Raffafter
Zbierz korzenie w suchą i ciepłą pogodę, aby były lepiej przechowywane. Bryczesy są wyciągane z ziemi ręcznie i podwieszane do wyschnięcia w wentylowanym miejscu. Owoce uszkodzone lub popękane jedzą: nie nadają się do długotrwałego przechowywania.

Z dobrymi plonami korzeniowymi odciąć wierzchołki, pozostawiając dwa centymetry, umieścić w pudełkach, wylewając piasek. Przechowywanie brukowicy na zimę odbywa się w temperaturze od zera do czterech stopni ciepła.

Przydatne właściwości brukiew

W bogatym składzie chemicznym rutabaga. Obejmuje to: białka, tłuszcze, lekkie węglowodany, błonnik. Witaminy obecne w kompozycji: kwas askorbinowy, witamina A, grupa witamin z grupy B, karoten, rutyna i olejek eteryczny. Duża liczba mikroelementów: potasu, wapnia, miedzi, fosforu, żelaza, sodu i siarki.

Po tym wszystkim, pytanie brzmi: jak użyteczna jest brukiew, można ją uznać za zamkniętą.

Napar z nasion brukwi jest stosowany do zapalenia jamy ustnej. Rośliny okopowe są stosowane jako środek moczopędny i przeciwzapalny. Sok roślinny leczy rany i oparzenia.

Pstrąg ma działanie rozdzielczo-wykrztuśne, służy do suchych kaszlu, płuc i chorób oskrzelowych. Raffafter

Zimą, z beri-beri, brukiew jest cennym źródłem witamin i mikroelementów. Przez długi czas starszym mężczyznom dawano stare spodnie dla utrzymania witalności. Dzięki dużej ilości witaminy C, brukiew jest dobra w walce z przeziębieniem i wspiera odporność.

Kto powinien powstrzymać się od używania brukiew

Brukiew nie ma szerokiego zakresu przeciwwskazań. Nie zaleca się spożywania na zapalenie żołądka, wrzody, ponieważ roślina korzeniowa ma wysoką zawartość kwasu askorbinowego.

W innych zaburzeniach przewodu żołądkowo-jelitowego, szorstkie włókna roślinne z brukwi mogą powodować podrażnienie błony śluzowej. Z tego samego powodu nie zaleca się oddawania spodni małym dzieciom.

Ciekawy fakt! W Szwajcarii w Richtersville co roku w listopadzie odbywa się święto poświęcone brukwi. Jego stuletnia rocznica obchodzona była w 2004 roku.

Chorzy na alergie powinni znać skład spodni: możliwa jest indywidualna nietolerancja jakichkolwiek elementów w korzeniach.


Loading...