Jak pozbyć się mrówek, instrukcji dotyczących zwalczania szkodników za pomocą amoniaku

Mrówka
Stereotypy nabyte od dzieciństwa sugerują nam, że mrówki są wyjątkowo pożytecznymi owadami. Niestety, tak nie jest. Domowy i czarny ogród – tego rodzaju mrówki, osiedlające się w domu, ogrodzie warzywnym lub szklarni, są w stanie dostarczyć wiele problemów. Korzystając z amoniaku dostępnego dla wszystkich amoniaku, możesz szybko i trwale pozbyć się mrówek.

Czy wiesz? Alkohol amoniakalny to roztwór amoniaku w wodzie, związek azotu i wodoru. Sprzedawane w aptekach bez recepty. W epoce renesansu służyło do rozjaśniania włosów.

Amoniak w daczy powinien być wymagany. Jest używany nie tylko do celów medycznych. Amoniak znajduje zastosowanie w ogrodzie jako niedrogi nawóz azotowy i środek na szkodniki.

Jakie szkody przynoszą mrówki w kraju?

Szybko mnożąc się, kolonie owadów dosłownie zajmują całe dostępne im terytorium. W tym samym czasie ich gniazda są dobrze ukryte przed ludzkimi oczami, co utrudnia walkę z mrówkami.

Czy wiesz? Istotnym centrum aktywności każdej kolonii mrówek jest macica, zdolna do składania tysięcy jaj. Zadaniem mrówek robotniczych jest uzyskanie maksymalnej ilości pokarmu dla niej i wielu tysięcy larw.

Mrówki

Mrówki nie są obojętne na słodycze, więc krajowe rezerwy żywności i zbiory słodkich jagód są zagrożone. Aby uzyskać “materiały budowlane” mrówki obgryzają otwory w drewnianych konstrukcjach, po czym wymagają wymiany lub naprawy.

Mrówki

Szkoda od mrówek w domu

Po spotkaniu się z jedną małą mrówką w kuchni trudno jest zrozumieć, co dano im majestatyczne imię “mrówki faraona”. Zaopatrz się w amoniak z mrówek, ponieważ w domu po samotnym mrowisku możesz szybko znaleźć całe ścieżki mrówek.

Aby pozbyć się mrówek na terenie i w szklarni można za pomocą preparatów chemicznych Muravin, Fufanon, kwas borowy.

Ci nieproszeni goście osiedlają się pod listwami przypodłogowymi oraz w innych trudno dostępnych miejscach. Mrówki robocze są bardzo małe, 2-2,5 mm. Ze względu na ich dużą liczbę są w stanie wypełnić cały dom. Straty z takiej okolicy są oczywiste:

 • Mrówki domowe cierpią na infekcję. Ich ślady przechodzą przez pojemniki na śmieci i szafki kuchenne, a bakterie chorobotwórcze przenoszone są do żywności. Ze względu na ukąszenia mrówek, zwierzęta domowe i ludzie mogą zarazić się chorobami zakaźnymi, cierpią na reakcje alergiczne.
 • Psują jedzenie. Jeśli mrówki dostaną się do zapasów cukru, słodyczy lub słodkich herbatników, produkty będą musiały zostać wyrzucone. Nieprzyjemne jest znalezienie mrówek w miodzie lub dżemie, do których nie są obojętni.
 • Irytujące zwierzęta domowe. Mrówki niosą jaja w dogodnych miejscach do dojrzewania. Mogą umieścić je w płaszczu zwierzęcia lub klatce drobiu, zawracać sobie głowę i gryźć swoje zwierzęta, co będzie miało zły wpływ na ich zachowanie.

Mrówki w domu

Ważne! Nie zaleca się stosowania silnych środków chemicznych przeciwko owadom w domu, w którym występują alergie, dzieci i zwierzęta domowe.

Skuteczną metodą ochrony w tym przypadku będzie alkohol amonowy z mrówek w mieszkaniu. Do 1 litra przegotowanej wody potrzebna jest butelka amoniaku 100 ml. To rozwiązanie jest zmywane wszystkimi powierzchniami, listwami przypodłogowymi, płytkami, przetwarzaniem wewnętrznych powierzchni szuflad i szafek, pojemników na śmieci i wentylacji.

Po przewietrzeniu pomieszczenia dla mężczyzny, zapach amoniaku zniknie, ale metoda działa przeciwko mrówkom, ponieważ ich zmysł węchu jest tysiące razy silniejszy.

Uszkodzenie roślin

Liczne i wszechobecne owady wnikają w najodleglejsze zakątki ogrodu, praktycznie nie ma dla nich przeszkód. Cierpią na rośliny, Wydajność maleje:

 • Przeszukując przejście pod ziemią, mrówki uszkadzają korzenie roślin: szczególnie młode sadzonki, sadzonki.
 • Mrówki są wszystkożerne, młode liście siewek i dorosłe rośliny cierpią z powodu ich szczęk.
 • Mrówki psują zbiory. Ziemniaczane owoce śliwy, moreli i innych drzew owocowych, uszkodzone przez mrówki, stają się niezdatne do spożycia i przechowywania.
 • Tunele przegryzane przez mrówki w pniach drzew ogrodowych sprawiają, że drewno jest zgniłe, bardziej dostępne dla innych szkodników, które niszczą drzewa.
Czy wiesz? Najpoważniejszym problemem związanym z mrówkami jest mszyca. Sok z cukrów, wydzielane mszyce, jest wartościowym pokarmem dla kolonii mrówek. Aby otrzymać go jak najwięcej, mrówki przenoszą mszyce z rośliny do rośliny, zakażając nią cały ogród.

Mrówka - wróg mszyc

Z drugiej strony, gdyby w ogrodzie pojawiły się mszyce, wkrótce pojawią się mrówki. Wykorzystanie amoniaku w ogrodzie i ogrodzie pomoże jednocześnie pozbyć się mszyc i mrówek.

Jak pozbyć się mrówek w kraju: użycie amoniaku

Wodny wodny roztwór amoniaku jest niezbędny w kraju: zastosowanie tego narzędzia pozwala niszczyć szkodniki przy minimalnym ryzyku dla roślin i ludzi.

Ważne! Amoniak w postaci skoncentrowanej może powodować oparzenia skóry i błon śluzowych, wdychanie oparów amoniaku może uszkodzić płuca. Amoniaku nie można mieszać z chlorem. Praca z amoniakiem jest konieczna w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z użyciem uszczelek, okularów i maski.

Alkohol amonowy z owadów w kraju pomoże ukąszeniom. Zaczerwienione, swędzące miejsca ukąszeń owadów są rozsmarowane amoniakiem, rozcieńczone wodą 1: 3.

Mrowisko

Podlewanie mrowiska

Aby odpędzić mrówki ze strony, musisz pozbyć się mrowiska. Czasami mrowisko jest wydobywane i przenoszone do innego miejsca, na przykład, do lasu, ale nie jest to łatwa procedura, a ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że mrówki powrócą.

Łatwiej jest zmusić mrówki do opuszczenia mrowiska, do którego trzeba zalewać mrowisko z amoniakiem i miejsca, gdzie jest wiele tuneli. Aby to zrobić, przygotowuje się rozwiązanie:

 • woda – 5 litrów;
 • amoniak – 2 łyżki stołowe.

Alkohol amoniakalny

Inny sposób: materiał, który dobrze absorbuje ciecz, jest impregnowany amoniakiem i nakładany na mrowisko. Z góry przykryj gęstą tkaniną lub polietylenem, aby amoniak nie wyparował. Owady odstraszają nieznośny zapach amoniaku.

Przeczytaj także o innych szkodnikach: nicienie, roztocza, mszyce, korniki, ryjkowce, ślimaki, roztocza, chrząszcze, chrząszcze, myszy.

Przetwarzanie roślin

W roztworze stosowany jest amoniak dla roślin z mrówek dla opryskiwanie i podlewanie:

 • Woda – 10 litrów,
 • Azotan – 10 ml.

To rozwiązanie jest podlewane przez rośliny pod korzeniem. To rozwiązanie jest również nawozem azotowym. Do opryskiwania roślin tą kompozycją, dodać 3-4 łyżki cukru, mieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia i spryskać dotknięte rośliny.

Zniszczając mszyce, możesz szybko pozbyć się mrówek. Aby zniszczyć mszyce są mieszane takie komponenty:

 • amoniak – 50 ml;
 • woda – 10 litrów;
 • mydło w płynie – 10-15 ml.

Ta kompozycja jest obficie spryskana dotkniętą mszycą.

Opryskiwanie roślin przed mrówkami

Jak zapobiegać pojawianiu się mrówek w kraju, praktyczne porady

Że mrówki nie są zwijane w letnim domku, konieczne jest przestrzeganie prostych zasad higieny:

 • Przechowuj cukier, słodkie produkty i napoje w opakowaniu, niedostępne dla mrówek: szczelnie zamknięte słoiki, torby, butelki.
 • Przechowuj produkty mięsne w lodówce, nie zostawiaj ich na stole ani w miejscach, gdzie mogą przeniknąć mrówki.
 • Natychmiast po jedzeniu umyć naczynia, sztućce, wytrzeć stół, nie pozostawiając na nim żadnych okruchów i resztek jedzenia.
 • Trzymaj śmieci poza domkiem, regularnie wyrzucając śmieci.

Mrówki

Aby zapobiec pojawianiu się mrówek na daczy, używaj zapachów, które odstraszają owady:

 • Otyłość u mrówek w ogrodzie pomoże jako “dwa w jednym”: zapobiegnie inwazji owadów i nawożeniu roślin. W tym celu raz na 2 tygodnie do wody dodaje się 1 łyżkę amoniaku na wiadro wody w celu irygacji.
 • Pył tytoniowy. Na ścieżkach mrówek znajdujących się na stronie rozprowadź to narzędzie. Zapach mrówek tytoniowych nie może znieść.
 • Owoce cytrusowe. Świeża skórka i zapach cytrusów odstraszają nie tylko mszyce, ale także mrówki.
 • Czosnek. Rozcieńczając i usuwając strzałki czosnku, można je umieścić na miejscu, aby zapobiec inwazji mrówek.
 • Piołun, wrotycz pospolity, mięta. Zasadź te zioła na miejscu, a ich cięte kwiaty leżą pod krzakami, drzewami. Ich naturalny zapach odstraszy nie tylko mrówki, ale także myszy.

Każdy ogrodnik chce chronić swój dom i zagrodę przed wszelkiego rodzaju nieszczęściami. Azotany w ogrodzie i domu ogrodowym pomogą poradzić sobie z tym zadaniem.