Jak korzystać z dużej ilości środków czyszczących, przydatnych właściwości i przeciwwskazań

Oczyszczanie duże
Oczyszczanie duże jest przedstawicielem bylin zielnych, należy do rodziny Tolstyankov. Ma ogromną liczbę odmian i gatunków, jest ich ponad 500.

Ważne! Jednym z rodzajów oczyszczenia jest trujący – jest to środek przeczyszczający.

Mleczko
Oprócz atrakcyjnego wyglądu, czyszczenie na dużą skalę jest szeroko stosowane nie tylko jako popularny lek w tradycyjnej medycynie, ale także jako podstawa dla niektórych produktów leczniczych w tradycyjnej medycynie.

Można go znaleźć w całej Europie, w basenie Morza Śródziemnego, w Chinach, na Syberii iw Japonii. Tak szeroka geografia wynika z różnorodności gatunków: mogą być odporne na zimę lub tropikalne, wiecznie zielone lub liściaste. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec lipca i kończy w październiku, owoce powstają i dojrzewają pod koniec września i na początku października.

Czy wiesz? Jego oficjalna nazwa to “Sedum maximum L”, a wielkie oczyszczenie nie było przypadkowe. Uważa się, że pochodzi on z łacińskiego “sedo” – “opada”, ponieważ początkowo liście tej rośliny były używane właśnie jako środek przeciwbólowy.

Korzenie są pogrubione, wrzecionowate. Liście są owalne, podłużne, w kolorze ciemnozielonym, pokryte warstwą wosku i mają kwaśny smak. Pędy rosną do wysokości 80-90 cm.

Skład chemiczny dużych

W oczyszczaniu dużych kwasów organicznych z serii di- i tri-karboksylowej (a-ketoglutarowy, cytrynowy, jabłkowy, itp.) Są zawarte. Aminokwasy to głównie kwas asparaginowy i glutaminowy.

Węglowodanów zawartych w stonecrops dużych jak mono-, di- i polisacharydy, takie jak fruktoza, glukoza, sacharoza, sedoheptulozę i innych, w których panuje poligalakturonowego rozpuszczalnej pektyny. Zawiera również substancje o charakterze fenolowym, takie jak: Oczyszczanie duże

 • glikozydy flawonoidowe (wśród nich najwyższa zawartość pochodnych kwercetyny, kemferolu, izorametyny i mirycetyny);
 • katechiny;
 • kawa i kwasy chlorogenowe;
 • cinarin;
 • kumaryny.

Ponadto w leczeniu dużych zawierają substancje biologicznie czynne. Wśród nich można izolować kwas askorbinowy (zawarty w dużych ilościach) i karotenoidy.

Część nadziemna zawiera: popiół – 8,65%; makroelementy (mg / g): potasu (K), – 21,80, wapń (Ca), – 24,40, magnez (Mn) – 17,10, żelazo (Fe) – 0,20; mikroelementów (BSC): Magnez (Mg), – 0,11 miedzi (Cu) – 0,71, cynk (Zn) – 0,28, chrom (Cr) – 0,16, aluminium (Al) – 0,22, baru (Ba) – 2,88, wanad (V), – 0,09, selen (Se) – 6,86, nikiel (Ni) – 0,28, stront (Sr) – 1,94, ołów (Pb) – 0.14. bor (B) – 8,00 μg / g.

Właściwości farmakologiczne rośliny

Farmakologia sedum w najczęściej stosowane jako biogennego stymulator ponieważ polepsza procesy metaboliczne w tkankach i przyspiesza regenerację oraz ma działanie przeciwzapalne i tonizujące. Jest on używany do niskiej intensywności, rany niegojących z wielką utratę krwi z poważnych ran.

Oczyszczanie duże
Oczyszczanie jest wielkim sukcesem w leczeniu chorób przyzębia, a także pomaga osobom cierpiącym na przewlekłe zapalenie zatok. Preparaty, które są oparte na korzeniach i trawie tej rośliny, są używane do leczenia ropnych skaleczeń i oparzeń, ran, przyspieszenia ich leczenia. Podobne leki są również używane do usuwania brodawek.

Czy wiesz? Preparat medyczny “BioSed” jest wytwarzany na podstawie oczyszczania dużego i jest biogennym stymulantem.

Ponadto w aptekach często można znaleźć przedmioty, takie jak:

 • Napar z korzeni i liści;
 • Odwar z liści;
 • Sok z liści;
 • Napar z liści.

Niż duże oczyszczanie jest użyteczne

Wielki oczyszczacz zawiera następujące przydatne właściwości:

 • hemostatyczny;
 • regenerujący;
 • tonik;
 • przeciwzapalne;
 • gojenie się ran.

Jak korzystać z dużego oczyszczenia w medycynie ludowej

Oczyszczanie od czasu jego odkrycia stale uzupełnia listę chorób, które traktuje, a także przepisy z jej użyciem. W medycynie ludowej najpopularniejsze są takie sposoby korzystania z oczyszczania:

  Oczyszczanie duże

 1. Napar z wody: stosowany w szkorbutach, chorobach jelit, niewydolności serca, chorobach pęcherza moczowego, nerkach.
 2. W śmietanie: jest stosowany w niepłodności żeńskiej, procesach zapalnych pęcherza, osłabienie seksualne.
 3. Świeży sok z rośliny: stosowane w procesach zapalnych narządów kobiecych narządów płciowych, a także w padaczce.
 4. Świeże liście rośliny: zastosuj, aby usunąć odciski.
 5. Okłady na bazie parzonych liści i / lub pokruszonych korzeni: zmniejszyć ból przy reumatyzmie, bólach mięśni, przeziębieniach.

Również duże oczyszczanie w różnych postaciach jest stosowane jako środek wzmacniający, tonizujący i przeciwzapalny.

Czy wiesz? W ludziach oczyszczenie otrzymało wiele nazw, wśród których najbardziej popularne są kapusta, peeling i przepuklina.

Czyszczenie kwiatów w medycynie ludowej praktycznie nie stosuje się, jego właściwości lecznicze, w porównaniu z liśćmi i korzeniami, są nieznaczne.

Zbieranie i suszenie surowców leczniczych

Oczyszczanie duże
W przypadku większości przepisów stosuje się świeżo zebraną trawę. Musi być zebrany w okresie kwitnienia, w tym czasie stężenie substancji biologicznie czynnych jest maksymalne.

Trawę należy zbierać tylko przy suchej pogodzie, najlepiej w godzinach porannych, bezpośrednio po odparowaniu rosy. Możesz je przeciąć sierpami, nożami lub nożyczkami.

Zebrać świeże liście należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. W tym samym czasie znaczny wzrost liczby substancji czynnych następuje w ciągu trzech dni. Zebrane surowce muszą być suszone w dobrze wentylowanych miejscach: w powietrzu, na strychach, pod okapem lub w innych dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Ważne! Zabrania się wydzierania dużego oczyszczenia za pomocą korzenia.

Trwałość surowców wynosi 2 lata. Zapach jest słaby, osobliwy.

Jeśli chodzi o korzenie, muszą być kopane nie wcześniej niż we wrześniu – październiku. Po wykopaniu należy je dokładnie oczyścić z ziemi, pociąć na kawałki o tej samej wielkości i osuszyć na powietrzu. Ich użyteczne właściwości są przechowywane dłużej niż liście, ich okres trwałości wynosi 3 lata.

Do kogo fiolka jest przeciwwskazana

Przeciwwskazania obejmują:

  Oczyszczanie duże

 • ciąża;
 • nadciśnienie;
 • zwiększona pobudliwość nerwowa;
 • choroby onkologiczne;
 • brak kwasu żołądkowego w kwasie chlorowodorowym.

Oczyszczanie medycyny ludowej ma swoje miejsce z pewnością, jej użyteczne właściwości są niewątpliwe.