Jak hodować “Solikox” dla królików

Króliki
Króliki szybko się rozmnażają, ale mogą równie szybko umrzeć z powodu jednej z licznych infekcji. Stado może spaść w ciągu kilku dni. Dlatego wszyscy hodowcy królików stale prowadzą profilaktykę chorób przy użyciu specjalnych środków. Jednym z takich popularnych i skutecznych jest vetpreparat “Solikoks”, który zapobiega i zwalcza kokcydiozę u zwierząt.

“Solikoks” dla królików: opis leku

Kokcydioza u królika
Kokcydioza to choroba, która atakuje wątrobę i jelita zwierząt. Nazywany przez chorobotwórcze mikroorganizmy kokcydiami, które wchodzą do jelita. Potrafi zniszczyć całe stado w pięć dni. Normalnie te pasożyty można znaleźć w ciele dowolnego królika, ale u osłabionych osobników zaczynają one aktywnie się namnażać. Króliki nie jedzą, nie piją dużo, a nawet umierają z wyczerpania. W tym przypadku użyj leku “Solikoks”, który jest zalecany do podawania zwierzętom nie tylko do leczenia, ale także do zapobiegania.

Ważne! Wszystkie króliki wchodzą w strefę ryzyka i przechodzą na nowe kanały. Dlatego epidemie tej choroby rejestrowane są częściej jesienią i wiosną. Zaleca się stopniowe wprowadzanie nowych składników do diety, zaczynając od małych dawek i zwiększając je w ciągu tygodnia.

Soloxy
Producent produkuje “Solikoks” w postaci gęstego, gęstego roztworu o jasnym kolorze, stworzonego na bazie preparatu przeciwpasożytniczego “Diclazuril”. Rezultatem jest nisko toksyczna substancja, która może zwalczać wszystkie rodzaje kokcydiów. Jest on hodowany w wodzie, którą umieszcza się w klatce dla królików w celu wypicia zwierząt. Ważne jest, aby przy pierwszych oznakach choroby co najmniej jeden królik wypił całe stado. W przeciwnym razie choroba niszczy zwierzęta w ciągu zaledwie jednego miesiąca.
Pierwszy spada młodo w wieku 3-4 miesięcy. U królików pojawia się obrzęk brzucha, pojawia się biegunka i apetyt znika. Są to wyraźne sygnały wskazujące na potrzebę używania “Solikoks” dla królików.
Może być stosowany z antybiotykami, paszą, ponieważ nie zawiera substancji mutagennych ani teratogennych.

Substancja czynna, forma uwalniania i mechanizm działania leku

Jak już wspomniano, lek był oparty na substancji diklazuril, która należy do grupy benzenacetonitryli. Jeden gram leku zawiera 2,5 mg substancji, a także kilka innych środków wiążących i pomocniczych. Tworzą one przezroczysty, gęsty roztwór, który można wykorzystać do leczenia nie tylko królików, ale także innych zwierząt domowych i ptaków. Lek nie kumuluje się w organizmie, ma niską toksyczność, nie szkodzi samym zwierzętom.

Czy wiesz? Kiedy króliki otrzymują lek, nie zaleca się palenia w pobliżu komórek, ponieważ będzie to miało zły wpływ na stan stada.

“Solikoks” działa łagodnie, nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i młodych królików, jego stosowanie jest bezpieczne z powodu braku substancji mutagennych. Może być stosowany w każdych warunkach: wysoka wilgotność, wysoka temperatura otoczenia.

“Solikoks”: instrukcje dla królików

Zastosuj lek przy pierwszym objawie choroby: brak apetytu, wzdęcia i wzmożone pragnienie. Nawet jeśli objawy występują u jednego zwierzęcia, lek powinien wypić całe stado. Pamiętaj, aby podać króliki “Solikoks”.

Czy wiesz? Lek jest wyjątkowy, ponieważ daje spodziewany efekt nawet w małych dawkach. Ze względu na to, że nie utrzymuje się długo w ciele, “Solikox” jest doskonałym środkiem zapobiegawczym.

Solikoks z wodą
Jako lek zaleca się stosować w takich dawkach: na kilogram żywego królika potrzebne jest 0,4 ml leku. Jeśli leczenie jest przewidziane dla dorosłego zwierzęcia, lek można wlewać bezpośrednio do ust za pomocą pipety. Ale lepiej jest rozcieńczyć go w wodzie: litr leku na wiadrze z wodą. Niektórzy eksperci zalecają dodanie do niego sody oczyszczonej.
“Solikoks” dla królików lepiej podawać z wodą pitną, ale w tym przypadku istnieje pewna dawka takiego picia. Puchar z rozpuszczonym produktem powinien pozostać w klatce przez nie więcej niż 12 godzin. Procedurę powtarza się przez dwa kolejne dni, po których stan stada powinien ulec poprawie.

Ważne! Użyj leku do leczenia przed ubojem zwierząt. Nie pozostaje w ciele, więc nie wpływa to na jakość mięsa. Ale tutaj, aby wykorzystać w żywności wątroba zwierząt, po odzyskaniu kokcydiozy, wszystko to nie jest zalecane.

Czasami powstaje pytanie: jak hodować “Solikoks” dla królików, gdy lek jest stosowany jako profilaktyka. Przede wszystkim dotyczy to młodych osób, które są cedowane od matki. Zwykle dzieje się to w 30. dniu ich życia. Następnie otrzymują lek przez trzy dni – zaczynają od dawki 0,2 ml każdy i zwiększają o 01 ml każdego dnia. W profilaktyce dorosłe króliki są dodawane co miesiąc do osób pijących 2 ml leku.

Skutki uboczne i przeciwwskazania leku

Soloxy
Składniki, które składają się na lek działają bardzo delikatnie, więc nie ma przeciwwskazań. Jedyną rzeczą jest monitorowanie zwierząt, ponieważ niektóre z nich mogą wykazywać nietolerancję osobniczą w postaci reakcji alergicznej. W przeciwnym razie, jeśli “Solikoks” dla królików jest stosowany zgodnie z instrukcją użycia, nie powinno być żadnych negatywnych konsekwencji.
Co więcej, z doświadczenia wynika, że ​​nawet gdy lek przedawkuje się 30 razy, zwierzęta czują się dobrze i nie ma oznak zatrucia. Udowodniono również, że dawki “wstrząsowe” leku nie zwiększają jego skuteczności.

Czy wiesz? « Solicox “jest co najmniej trzy razy tańszy niż inny lek skutecznie zwalczający kokcydiozę -” Baikoff “.

Niektórzy hodowcy są przeciwwskazaniem do stosowania leku zwanego ciążą królików. Ale w rzeczywistości wręczenie go zasysającego królika jest nawet zalecane. Zrób to około pięć dni przed owieczką, co pomoże zapobiec chorobie noworodka. Dlatego pytanie, kiedy króliki od zabierania kokcydiozy “Solicox”, ma dość długą odpowiedź – prawie zawsze.

Jak poprawnie przechowywać “Solikoks”

Soloxy
Aby produkt pozostał jak najdłużej, ważne jest, aby przechowywać go w ciemnym miejscu w temperaturze od 5 ° C do 25 ° C. Upewnij się, że opakowanie jest starannie zamknięte. Możesz go używać przez dwa lata.
“Solikoks”prawdziwy panaceum na kokcydiozę, nie tylko u królików, ale także u innych zwierząt domowych i ptaków. Zabija wszystkie znane typy patogennych mikroorganizmów, które powodują tę chorobę. Nie pozostaje w ciele zwierzęcia, więc jego mięso pozostaje bezpieczne dla ludzi.

Lek nie jest toksyczny, można go podawać dorosłym królikom, młodym królikom, a nawet ciężarnym królikom w celu zapobiegania chorobie. Wygodna forma uwalniania – rozwiązanie, które dodaje się do osób pijących – zapewnia, że ​​całe stado otrzyma dawkę leku. W tym samym czasie można go kupić w dowolnej aptece weterynaryjnej w najbardziej przystępnych cenach.