Instrukcja stosowania insektycydu Calypso

CalypsoInsektycyd “Calypso” – lek opracowany przez Bayer do niszczenia szerokiej gamy szkodników owadzich.

Ma swoje zalety i środki ostrożności, cechy systemu aplikacji, a także wszelkie środki w dziedzinie ogrodnictwa.

Substancja czynna i forma uwalniania

Tiakloprid koncentrat zawiesiny o zawartości 480 g kluczowego składnika w 1 litrze preparatu. Substancja lecznicza dla potrzeb ogrodniczych jest biała. KS “Calypso” sprzedawany jest w wygodnych butelkach.

Cel i mechanizm działania

Systemowy środek owadobójczy został zaprojektowany do tłumienia narażenie na szkodniki drzewa i krzewy owocowe. Optymalny sezon do uprawy polowych i ogrodowych roślin – od wiosny do jesieni.

Czy wiesz? Twórcy produktu agrochemicznego osiągnęli wyjątkowy efekt – kompozycja nie powoduje uzależnienia u szkodników upraw.

Kluczowy składnik tiakloprydu niszczy łańcuch przekazywania impulsów nerwowych receptorów następujące owady:

  Calypso

 • Chrząszcze Colorado;
 • zwykła i brzoskwiniowa mszyca;
 • ćmy zwyczajne i cebulowe;
 • miarka;
 • ryjkowce;
 • kwiaty jabłoni, błonki;
 • jabłko i owocowanie wschodnie;
 • Alenka kudłaty;
 • walce z liści grozdevoy;
 • wiśniowe i cebulowe muchy;
 • listobeshek;
 • wciornastki cebuli;
 • wybielić.

Lek jest klasyfikowany jako klasa chloronikotynil zwalczać ssące i żerujące organizmy.

W walce przeciwko znienawidzonym stonkom zwyczajnym używa się takich narkotyków: Aktara, Inta-vir, Prestige, Commander, Spark Gold, Tanrek.

Szybkość działania i okres działania ochronnego

Okres ekspozycji certyfikowanego pestycydu wynosi 15-30 dni. Konieczne jest uwzględnienie rodzaju agrofaga i warunków pogodowych podczas procedury. Pierwszy pozytywny efekt jest prześledzony po pierwszych godzinach leczenia roślin proponowanych ogród ks.

Zalety insektycydu

Innowacyjny produkt agrochemii jest uznawany za optymalne narzędzie do ochrony szybkich akcji neutralizacji pnączy kwiatowych owadów, rolek liściowych i bardziej niebezpiecznych przedstawicieli gatunków. Obserwowano długi okres działania w porównaniu z innymi związkami substancji o podobnym celu.

Czy wiesz? Przetworzone rośliny nie doświadczają stresu po perfekcyjnym przetworzeniu. Nie ma ograniczeń dotyczących opryskiwania zanieczyszczonych kwiatów, nie zagraża korzystnym entomofaunie.

Stopa zużycia narkotyków

“Calypso” stosuje się w różnych stężeniach przy obliczaniu opryskiwania roślin ogrodowych i upraw ogrodniczych na 1 hektar ziemi. Do przetwarzania ziemniaków i pomidorów – 1 ml leku / 5 litrów wody na 100 m kw. m. W celu ochrony jabłka, brzoskwini, czereśni, czereśni, winogron, truskawek, należy zwiększyć dawkę dwukrotnie. W leczeniu szkodników, które zajęły wyładowaną cebulę i czosnek, kapustę, należy rozcieńczyć w 5 litrach wody 1-2 ml substancji z butelki.
Insektycyd Calypso

Instrukcja stosowania insektycydu Calypso

Roztwór roboczy do natryskiwania przygotowuje się w następujący sposób:

 • wymagany standard KS rozpuszcza się w małej ilości wody;
 • Otrzymaną ciecz doprowadza się do czystej wody do roztworu o wymaganej ilości.

Powstały lek ogrodniczy jest traktowany roślinami, które ucierpiały na szkodnikach. Aby dbać o kwiaty w pomieszczeniach, użyj proporcji przygotowania roztworu z kalkulacją 0,5 ml koncentratu na litr czystej wody.

Ważne! Wybór właściwej dawki preparatu pozwala na opryskanie dotkniętych roślin kwitnących w pobliżu pasieki. Postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi używania Calypso, możesz przygotować uniwersalne i całkowicie bezpieczne rozwiązanie dla pszczół.

Rośliny są spryskiwane z widocznymi uszkodzeniami w dowolnym okresie wegetacji. Deweloperzy zalecają odroczenie procedury opryskiwania podczas upalnego dnia. Trzeba poczekać na recesję ciepła.
Opryskiwanie pomidorów
Nie jest również pożądane rozpylanie zbyt mokrych liści po deszczu lub w okresie prawdopodobnego wytrącania w ciągu następnych dwóch godzin. Najlepszy czas na zastosowanie “Calypso”: od początku wiosny do końca września.

Zgodność z innymi lekami

Badacze i praktykujący ogrodnicy nie zgłaszali żadnych przypadków oporu. Ale aby zapobiec pojawieniu się “konfliktu”, należy zamienić Calypso z preparatem od szkodników o innej podstawie chemicznej. W przypadku pojedynczego cyklu traktowania roślin, przygotowany ciekły roztwór nie miesza się z innymi lekami do rozpylania od szkodników.

Środki owadobójcze “Carbofos”, “Actellik”, “Fitoverm”, “Confidor” pomogą zniszczyć szkodniki ogrodu i ogrodu.

Toksyczność i ograniczenie stosowania środków owadobójczych

Czas pomiędzy ostatnim posypaniem Calypso a zbiorami powinien wynosić co najmniej 3-4 tygodnie. Środek nie wykazuje fitotoksyczności przy ścisłym przestrzeganiu wskaźników zużycia leku określonych przez producenta środka owadobójczego Calypso w instrukcji użycia.

Jednocześnie ma drugą klasę toksycznego zagrożenia ze względu na niebezpieczeństwo dla organizmów żyjących w wodzie. Dlatego też “Calypso” nie jest zalecane do stosowania w agrocementach w pobliżu łowisk (odległość ogrodu lub działki jest bliżej niż 2 km).
Opryskiwanie ogrodu
Środek owadobójczy w ogrodzie nie zagraża pszczołom i ptakom, ale dla mieszkańców zbiorników może być śmiertelny. Ogrodnicy i producent zalecają, aby dotknięte rośliny były poddawane zabiegom w godzinach wieczornych, pod warunkiem, że nie występują wyraźne prądy wiatru.

Ważne! Unikaj trafienia “Calypso” w wodę pobliskich zbiorników i studni z wodą pitną w pobliżu domu. Pozostałości cieczy po myciu zbiorników i sprzętu powinny być utylizowane w oddzielnym obszarze, biorąc pod uwagę jego niedostępność dla zwierząt gospodarskich.

Pierwsza pomoc na zatrucie

Naruszenie zasad bezpieczeństwa podczas opryskiwania kwiatów i roślin niesie ze sobą problemy zdrowotne dla ludzi. Każdy organizm może inaczej reagować na skład insektycydu. Osoba, która doznała pierwszych objawów zatrucia lekiem powinna opuścić obszar leczenia od szkodników.

Objawy zatrucie Body COP:

 • ból głowy;
 • nudności i wymioty;
 • zawroty głowy i utrata przytomności;
 • ból w żołądku;
 • biegunka;
 • ogólne złe samopoczucie.

Lekarze uważają, że szczególnie niebezpieczne jest przygotowanie przygotowanego produktu na skórę lub do oczu. Dotknięte obszary ciała są natychmiast leczone dużą ilością czystej wody.
Aktywowany węgiel drzewny w przypadku zatrucia lekami
Zatruwając przewód pokarmowy kilka szklanek wody jest pijanych i celowo powoduje wymioty. Wskazane jest, aby wziąć około pięciu tabletek węgla aktywowanego. Po udzieleniu pierwszej pierwszej pomocy należy skonsultować się z lekarzem toksykologiem.

Czy wiesz? Do tej pory naukowcy nie wymyślili inaktywacji leków ze szkodliwych skutków działania insektycydów na organizm ludzki.

Okres przechowywania i warunki przechowywania

Butelka z lekiem jest przechowywana w suchym miejscu w temperaturze pokojowej z wykładnikiem -5 … + 30 ° С. Okres trwałości środka agrochemicznego wynosi 2 lata od daty produkcji. Lek należy ukryć przed zwierzętami i dziećmi, unikać przechowywania w pobliżu żywności, pasz i innych leków.

Przygotowane przez wszystkie zasady leku będą całkowicie bezpieczne dla roślin i ludzi i będą jakościowo zwalczać szkodniki ogrodu i ogrodu.