Heteroauzyna: opis, składnik aktywny, instrukcje użytkowania

Stymulator wzrostu
Każdy ogrodnik, cokolwiek dorośnie – drzewka owocowe, krzewy lub kwiaty, zawsze chce widzieć rezultat swojej pracy uprawiającej zdrową roślinę. Wielu już zna sekret: co należy stosować, aby zapewnić, że rośliny po posadzeniu są dobrze ugruntowane i aktywnie dążą do wzrostu – jest to stymulant korzeniowy, a także skoncentrowany nawóz organiczny heteroauksyna. Teraz porozmawiamy o leku “Heteroauxin”: czym jest i jak go stosować.

Heteroauzyna – opis stymulatora wzrostu

Heteroau- syna (kwas indolilo-3-octowy) jest substancją z klasy auksyny, która tworzy się w tkankach roślinnych i promuje procesy wzrostu, zwiększając aktywność fizjologiczną. Na podstawie naturalnej substancji stymulującej wysoki poziom biologicznego działania, nowy rodzaj nawozu, heteroauksynę, otrzymano w drodze syntezy laboratoryjnej. Ta substancja jest organicznym stymulatorem wzrostu roślin. a także proces ukorzeniania różnych sadzonek drzew i krzewów, sadzonek i roślin bulwiastych.

Heteroauzyna jest używana przez ogrodników jako środek ukorzeniowy do sadzonek owoców i jagód. Nawet niewielka ilość leku poprawi rozwój zdrowego systemu korzeniowego i przyspieszy rozwój roślin lądowych. Dzięki zastosowaniu heteroaucyny rośliny kwiatowe kwitną, a owoce i jagody i warzywa przyniosą dobre plony.

Czy wiesz? Roztwór heteroaucyny pomoże wyleczyć mechaniczne uszkodzenia kory, szron i zafałszowania. Aby to zrobić, należy okresowo stosować do uszkodzonych obszarów.

Mechanizm działania, jak działa heteroauksyna

Heteroauksyna
Heteroauzyna jest stosowana w sadzonkach roślin, aby lepiej ukorzenić i stymulować wzrost korzeni. Substancje odżywcze, które tworzą heteroauksy, zapewniają rozwinięty i mocny system korzeniowy dla różnych upraw, w wyniku czego zapewniony zostanie pomyślny wzrost części lądowych i obfite owocowanie.

Nawóz ten sprzyja dobremu przetrwaniu sadzonek, sadzonek z sadzonkami i sadzonek, a także ułatwia udaną transplantację krzewów lub drzew.

Mechanizm działania roztworu heteroaucyny polega na przenikaniu leku do komórek roślinnych, a następnie przyspieszeniu rozwoju systemu korzeniowego zarówno w normalnych warunkach, jak i zasadzeniu rośliny w nieodpowiedniej glebie.

Na dodatniej stosowania IAA może również zawierać przyspieszający wzrost upraw, zwiększoną wydajność, ochrona siewek i sadzonek od pojawienia się chorób grzybiczych roślin i zasilającym, niezbędnym mikro- i makroelementy.

Zalecenia dotyczące stosowania leku, jak stosować heteroauksynę (wskaźniki spożycia i obiekty leczenia)

IAA jest wytwarzany producentom rosyjskim zielonych «i» pas Ortonowi „w postaci proszku pakowane w opakowaniach 50, 100 lub 1000 g i kapsułek o masie 0,1 g IAA pod bardziej szczegółowo na stosowanie nawozu i jego dyspozycję różne rodzaje roślin.

Heteroauina stymuluje korzenie sadzonek
Jako stymulant do ukorzeniania sadzonek roślin ozdobnych, jagodowych i owocowych Rozpuścić 10 tabletek w 5 litrach ciepłej wody i umieścić zielone sadzonki w roztworze na 10-15 godzin, a pół i zdrewniałe – przez 16-21 godzin w tempie 5 litrów na 500 sadzonek. W tym przypadku lek poprawi spójność tkanki i zwiększy przeżywalność sadzonek.

Jako stymulant wzrostu dla winogron w roztworze 10 tabletek i 1 litra wody zanurza się wielookresowy segment winorośli, pozostawiając około 30% sadzonek oczkiem nad powierzchnią cieczy. Heteroauzynę stosuje się do szczepienia winogron – jest w stanie polepszyć połączenie przeszczepu i podkładki, w tym celu zanurzyć je na kilka sekund w roztworze tabletki leku na litr wody.

Ogrodnicy są czasami zainteresowani tym, co może zastąpić “Kornevin” dla róż, który jest bardzo popularny. Lek “Heteroauxina” jest analogiem leku “Kornevin”, podobnie jak jego wpływ na kłącza i pędy rośliny. Jako promotor wzrostu dla róż, konieczne jest namoczenie sadzonek w roztworze 1 tabletki i 5 litrów wody na około 15-17 godzin.

Ważne! W przypadku częstego stosowania małych dawek heteroaucyny roztwór alkoholu można przygotować z 2 tabletek i 20 ml alkoholu, który należy przechowywać w pojemniku z ciemnego szkła. Jeśli to konieczne, 2 ml roztworu alkoholu rozpuszcza się w 10 litrach wody i wykorzystuje do celów ogrodniczych.

Drzewa owoców jagodowych pobudzające wzrost siewek lub krzewów ich moczone przez dwie godziny zanurzając kołnierz głównego do poziomu roztworu 1 tabletki w 5 litrach wody, po czym do sadzenia.

IAA stosowane do bulwiastych kwiatów przez moczenie przez 16-20 bulw i cebulek godzin w roztworze 1 tabletka na 1 litr wody, dzięki czemu stymuluje powstawanie korzeni będzie bardziej wyrastające z rośliny rodzicielskiej, a przedłużenie czasu trwania roślin.

Heteroauzyna do cięcia pędów
Heteroau- syna, zgodnie z instrukcją użycia dla roślin domowych, służy do łamania łodyg lub przycinania pędów – przez obróbkę świeżego miejsca cięcia słabym roztworem preparatu. Podczas przesadzania kwiatu w domu zaleca się zanurzać korzenie w roztworze 1 tabletki na 2 litry wody na 1 godzinę, aby zapobiec zmianom zarazy, czarnej stopy, mączniaka, szarej pleśni i parcha.

Heteroauina stymuluje korzenie i przetrwanie sadzonek warzyw, zwiększa plony, a także zmniejsza ich występowanie. W tym celu, podczas sadzenia sadzonek w otwartym terenie, konieczne jest zanurzenie systemu korzeniowego w roztworze preparatu z szybkością 1 tabletki na 2 litry wody. Po 6-9 dniach od zasadzenia, gdy roślina zacznie się korzenić, zaleca się gruntowanie za pomocą heteroauzyny metodą rodnikową, unikając upadku na łodygi i liście.

Jak przetestować heteroauksynę

Czasami fałszywy heteroacoin może zostać złapany przez ogrodnika, który nie może dać niezbędnych rezultatów, więc lek musi zostać kupiony w niezawodnych miejscach na sprzedaż produktów wysokiej jakości. Oryginalny preparat o różowawym odcieniu o ostrym specyficznym zapachu, dobrze rozpuszczalny w alkoholu etylowym bez sedymentacji. Alkoholowy roztwór preparatu ma kolor jodu.

Aby przetestować heterooksynę, należy wlać ją do alkoholu i obejrzeć rozwiązanie. Przy najmniejszych oznak złego rozpuszczenia leku lub pojawienia się osadu można stwierdzić, że substancja ta nie jest heterooksyną i nie powinna być stosowana w ogrodnictwie.

Czy wiesz? Heteroauzyna jest słabo rozpuszczalna w wodzie, do przyspieszenia przygotowania roztworu należy użyć ciepłej wody.

Środki ostrożności podczas pracy z lekiem

Heteroau- naina jest klasyfikowana jako lek nieco toksyczny, jednak przed rozcieńczeniem go w wodzie i rozpoczęciem jego natychmiastowego użycia należy nosić bandaż z gazy, rękawiczki i odzież roboczą. Podczas pracy z lekiem zabrania się przyjmowania jedzenia i picia, a także palenia w celu uniknięcia przedostania się leku do układu pokarmowego człowieka.

Po zakończeniu przygotowywania roztworu i traktowaniu go roślinami, należy dokładnie umyć ręce i twarz i zmienić ubranie. W przypadku kontaktu ze skórą lub oczami natychmiast przemyć dużą ilością bieżącej wody. Nie pozwól, aby roztwór heteroakoiny dostał się do rzek i jezior – może to spowodować uszkodzenie wodnej flory i fauny. Używane opakowania z preparatu podlegają spalaniu.

Heteroauzyna: warunki przechowywania

Heteroauksyna
Heteroauksyna musi być przechowywana w zamkniętej torbie lub zamkniętym pojemniku w temperaturze od 0 do + 20 ° C w suchym, ciemnym miejscu z dala od żywności, leków bez dostępu do leku dla dzieci i zwierząt domowych.

Stymulator wzrostu zachowuje swoje właściwości przez dwa do trzech lat, po czym jego efekt stopniowo maleje. Gotowy roztwór leku można przechowywać nie dłużej niż jeden dzień.

Zastosowanie takiego budżetowej stymulant wzrostu jak IAA, będzie miało korzystny wpływ na system korzeniowy roślin uprawnych, poprawić zdolność kiełkowania nasion, zmniejszenia szkodliwego wpływu niskich temperatur i wysokiej wilgotności, a także stymulować wzrost całej rośliny – wszystkie te czynniki sprawiają, że phytohormonal oznacza popularny w ogrodnictwie.