Herbicyd “Kowboj”: składnik aktywny, aplikacja, wskaźniki zużycia

Herbicyd

Chwasty nie tylko szkodzą optymalnemu rozwojowi różnych upraw, ale każdego roku stają się bardziej odporne na wpływ różnych środków mających na celu ich zwalczanie.
Dlatego musimy szukać nowych, skuteczniejszych sposobów ochrony upraw przed szkodliwymi skutkami chwastów. П“Kowboj” lekarstwo – jeden z ostatnio opracowanych i dostępnych na rynku herbicydów.

Skład, forma produkcji, pakowanie

Herbicyd “Kowboj” odnosi się do liczby leków ogólnoustrojowych, które są stosowane po wprowadzeniu roślin uprawnych.
Ma najszersze spektrum działania na chwasty, pomaga skutecznie kontrolować rozprzestrzenianie się chwastów liściastych podczas uprawy różnych roślin zbożowych, takich jak owies, żyto, jęczmień, pszenica, proso.
Aktywne składniki to chlorosulfuron – 17,5 g / l, dikamba – 368,0 g / l.
Preparat jest roztworem glikolu dwuwodorotlenowego soli dietyloetanoloamoniowych dikamby i chlorosulfuronu, które wchodzą w jego skład. Jest produkowany w kanistrze o pojemności 5 litrów.

Korzyści

“Kowboj” ma wiele niepodważalnych zalet:

  • ma bardzo duży zakres efektów;
  • kompatybilny z wieloma pestycydami i płynnymi nawozami;
  • zapewnia skuteczną ochronę przed chwastami przez cały czas, od przetwarzania do zbioru;
  • nie stanowi zagrożenia dla upraw roślin uprawnych, które zostaną zasiane na miejscu później;
  • nie stanowi zagrożenia pod względem toksyczności dla żywych organizmów;
  • nie wpływa na mikroorganizmy w glebie.

Zaleta

Ważne! Preparat “Kowboj” nie ma działania fitotoksycznego na uprawy, chyba że dawka wynosi 0,6 l / ha.

Mechanizm działania

Lek jest wchłaniany przez liście chwastów. Pod jej wpływem komórki roślin przestają rosnąć i dzielić się.
W zależności od warunków pogodowych, temperatury powietrza i opadów, pierwsze widoczne oznaki narażenia będą odczuwane w ciągu jednego do dwóch tygodni. Jeśli wystąpi stłumienie lub wystąpi susza, objawy skutecznego efektu herbicydowego pojawią się później, w ciągu dwóch do trzech tygodni.

Będzie można się dowiedzieć, w szczególności stosowanie takich leków jak: “Callisto”, “Podwójne złoto”, “Prima”, “Gezagard”, “Stomp”, “Zenkor”, “Reglon super”, “Agrokiller”, “Lontrel”, „Tytus “,” Lazurite “,” Ground “.

Chwasty stają się czerwonawe i żółtawe, proces ten rozpoczyna się od punktu wzrostu roślin. W pełni chwasty giną około dwudziestego dnia. Więcej dorosłych chwastów lub tych, które wykazują mniejszą wrażliwość na herbicyd, może nie całkiem umrzeć, ale z powodu zaprzestania ich wzrostu nie pobierają składników odżywczych i wilgoci przeznaczonej dla upraw.
Walka z herbicydami

Ważne! Przy stosowaniu dawki 0,15-0,17 l / ha obecność resztek preparatu kowboja w roślinach uprawnych i składzie gleby jest wykluczona na początku zbioru.

Metoda i czas leczenia, konsumpcja

Lek stosuje się przy rozpylaniu po pojawieniu się roślin zbożowych i wczesnym pojawieniu się roślin chwastów. Stawki herbicydu “Kowboj” wahają się od 0,15 l / ha do 0,2 l / ha. Zużycie płynu roboczego na hektar wynosi 200-300 litrów.
Herbicyd “Kowboj” zapewnia niezawodną ochronę uprawianej rośliny przed chwastami reagującymi na nią przez cały czas od przetwarzania do zbioru.

Kompatybilność z innymi pestycydami

Preparat “Kowboj” można łączyć z większością innych pestycydów, stosuje się go w połączeniu z nawozami w płynnej konsystencji. W takich przypadkach nie zaleca się stosowania tego herbicydu w dawkach maksymalnych.
Liquid

Producent

Producentem herbicydu “Cowboy” jest OOO TD “firma chemiczna Kirovo-Chepetskaya”.

Czy wiesz? Kultury Sederal działają jak herbicydy z powodu uwalnianych przez nich alopatycznych substancji, jeśli są wysiewane przed wyjściem na zimę.

Warunki przechowywania

Zaleca się przechowywanie preparatu “Kowboj” w temperaturze od -30 do +20 ° C. Jeśli lek jest zamrożony, to podczas rozmrażania nieodłączne jest zachowanie wszystkich właściwości. W nieotwieranych oryginalnych opakowaniach herbicyd oszczędza swoją biologiczną skuteczność przez dwa lata od daty produkcji.

Czy wiesz? Jeśli nie pozwalają kwitnące chwasty, zniszczyć je, pozostawiając resztki kultur, następnie z powodu warstwy chwastów mulczu nie będzie w stanie wymyślić i rozwijać, a za kilka lat, to pole jest wyczyszczone chwastów bez pomocy herbicydów.

Herbicydy okazują się doskonałymi pomocnikami ludzi zaangażowanych w rolnictwo w walce z chwastami. Zgodność z instrukcją stosowania herbicydu „Cowboy” pomóc pozbyć się problemów związanych z negatywnym wpływem chwastów w uprawach i nie tworzyć nowych negatywnych czynników związanych z nadużywaniem narkotyków i nadmiaru jego dawkowania.
Zboża