Główne niuanse opieki nad Tradescantia

Tradescantia
Ogród Tradescantia to wieloletnia roślina, która tworzy gęsty krzew. Pędy rośliny na samym początku okresu wegetacyjnego mają prostą formę, a następnie kładą się. Liście mogą sięgać nawet 21 cm, Tradescantia kwitnie zazwyczaj kwiatami o niebieskich lub niebieskich odcieniach, które bardzo szybko zanikają. Kwiaty pojawiają się z godną pozazdroszczenia regularnością, gdy tylko poprzednie zanikają. Czas kwitnienia jest lato.

Czy wiesz?Swoją popularność zawdzięcza Andersonowi, słynnemu amerykańskiemu botanikowi, który przez wiele lat brał udział w badaniu Tradescantii, a także tworzył oparte na nim hybrydy.

Powszechnie nazywa się Tradeskancja Andersona. Hybryd mogą różnić się wysokością tulei (od 30 do 50 cm), jak również kolorem liści (niebieski, fioletowy lub żółty), a także wielkością i kolorem.

Wybór miejsca do sadzenia ogrodu w ogrodzie

Jako miejsce do sadzenia najlepiej wybrać niezbyt słoneczną działkę. Najlepsze dla Tradescantia jest półcień i obecność stawu w ogrodzie. Grunt do Tradescania wybierze żyzny, lekki i lekko kwaśny. Kwiaty rośliny są krótkotrwałe, więc cień będzie doskonałą opcją do sadzenia i dalszego wzrostu.
Ogród Tradescantia

Ważne! Susza spowoduje śmierć rośliny.

Tradeskancja w warunkach suszy przestanie kwitnąć i będzie wymagać ciągłego opryskiwania wodą. Takie procedury najlepiej wykonywać wieczorem.

Ogród tradeskansu w projektowaniu krajobrazu

Garden Tradescantia jest szeroko stosowany w projektowaniu krajobrazu. Z pomocą Tradescantia możesz tworzyć bardzo skuteczne kompozycje. Roślina jest dość zróżnicowana, więc można zbierać niestandardowe kombinacje z paprociami, żwirem, kąpielą, irysami lub liliami. Jest on również posadzony wraz z zawilcami, gejzerami, kałużnicami, niskimi gatunkami żywicieli, astilbe, mankietami, różnobarwnymi turzycami i miodunkami. Takie rośliny zapewnią doskonałe wsparcie dla Tradescantia, a także ich liście / kwiatostany, które różnią się kolorem i kształtem, mogą tworzyć piękne kompozycje, które podkreślają tylko zalety partnerów.

Tradescantia w ogrodzieZ przodu możesz udekorować wszystkie pelargonie, aw tle dostosować się do wyższej klasy tkaniny Tradescantia. Krzewy tej rośliny będą wyglądać bardzo organicznie w pobliżu zbiorników wodnych w ogrodzie, w ogrodach skalnych lub na przykład na środku trawnika. Tradescantia można również uprawiać w tablicach mieszanych, ogrodach skalnych i w prostych kompozycjach kwiatowych. Kwiat jest bezwonny, jednak jest doskonałym lekiem, więc im bardziej Tradescantia w twoim ogrodzie rośnie, tym bardziej możesz przyciągnąć motyle, które bardzo rozjaśnią ładny krajobraz.

Pielęgnacja gleby

Ogród Tradeskanty uwielbia wilgotne siedliska, dlatego należy bardzo ostrożnie obchodzić się z Tradeskancją i jej podlewaniem. Jesienią należy zmniejszyć podlewanie Tradescantii.

Skład gleby dla Tradescantia:

  • dusi;
  • humus;
  • liść;
  • piasek;
  • lub możesz wybrać już przygotowaną glebę z dobrym drenażem.

Nawozy nawozowe na bazie kompleksu minerałów prowadzone są w marcu. Konieczne jest zabranie 10-30 g nawozu na metr kwadratowy, zagłębienie w ziemi na głębokość do 8 cm. Kolejny górny opatrunek powinien być wykonywany dwa razy w miesiącu przy pomocy płynnego nawozu “Kemira”. Po zakwitnięciu pąków kwiatowych jest on usuwany, a roślina mulczona torfem i pokryta lapnikami.

Cechy kwitnienia Tradescantii

Tradescantia jest znana z obfitego kwitnienia, ale same płatki nigdy nie będą niedokładnie rozproszone w całym ogrodzie. Po południu, po południu, przy słonecznej pogodzie lub w pochmurne, ale bliżej wieczora, kwiaty Tradescantii zaczynają zwijać się i znikać w ich nasiennych pudełkach, jak ślimaki w muszlach. W ten sposób możesz obserwować tajemnicę narodzin nasienia.

Kwiat Tradescantia
W swej formie dzwony z nasionami i pąkami, które jeszcze nie zostały otwarte, przypominają wielkie pęki. Są to splot złożony, dlatego trudno jest ustalić, która “paczka” zamieni się w piękny kwiat z trzema płatkami następnego ranka. Główną zaletą, jak wspomniano wcześniej, jest długie i ciągłe kwitnienie ogrodu Tradescantia.

Ważne! Dekoracyjny wygląd ma wpływ na obciążenie do końca sezonu, jeśli spróbujesz usunąć za każdym razem już przebarwione bukiety.

Następnie z liści postaci wyrostka sutkowego mogą pojawić się młode szypułki z pąkami, a Tradescantia znów obficie pokryta jest kwiatami trzema płatkami.

Transplantacja i rozmnażanie Tradescantia

Jeśli wybrałeś pewne miejsce do sadzenia kwiatów – to jest nawet dobre, ponieważ Tradescantia może rosnąć przez długi czas w jednym miejscu. Krzew tej rośliny ma niewielkie wymiary, więc agresor kwiatowy nie należy do agresora ogrodowego.

Stara roślina zaczyna słabo kwitnąć, więc co pięć lat Tradescantia należy podzielić i odmłodzić. Najlepszym momentem na przeszczepienie transkrypcji jest wiosna, kiedy zaczynają pojawiać się młode pędy.

Przeszczep roślin
Tradescantia rozmnaża się za pomocą sadzonek, nasion i dzieląc krzew.
Propagacja Tradescanism przez ręce może być przeprowadzona bardzo prosto. Konieczne jest ostrożne oderwanie łodygi nad liściem, gdzie tworzy miód i włożenie łodygi do wody. Sadzonki zaczynają korzenie dość łatwo w ciągu dwóch tygodni.

Rozmnażanie nasion jest również możliwe, jednak, jak pokazuje praktyka ogrodników, cechy odmianowe rośliny mogą nie przetrwać.
Również Tradescantia jest propagowana przez podzielenie krzaka. Wiosną należy wykopać krzak i delikatnie podzielić go na kilka identycznych krzaków, starając się nie uszkodzić korzeni rośliny. Można również pociąć krzew późnym latem. W ten sposób Tradescantia można natychmiast sadzić we właściwym miejscu w ogrodzie.

Odporność na zimowe mrozy

Tradescantia jest bardzo odporna na przeziębienia. Jednak przed nadejściem zimy roślina powinna zostać pokryta opadłymi liśćmi – zapobiegnie to zamarznięciu kwiatu podczas zimnej pogody.

Zwalczanie potencjalnych chorób i szkodników

Są chwile, kiedy ogrodnicy myślą o tym, dlaczego liście żółkną w Tradescantii. Aby ustalić przyczynę, kwiat powinien być regularnie kontrolowany, ponieważ kleszcze i pochwa mogą zacząć ssać sok z rośliny, co wkrótce spowoduje jej śmierć. Wysuszyć i żółte liście mogą wystąpić przy niskiej wilgotności.

Tarcza

Tarcza
Owad ten osiąga 4 mm długości i wygląda jak mała blaszka przymocowana do dolnej warstwy wzdłuż żył. Kolor jest bardzo zmienny – żółty, czerwony, brązowy. Liście są pokryte obcasami, a następnie żółkną i odpadają. Również znaki można uznać za lepki wybór liści i pędów. Szkodnik lubi jeść ten sok. Usunięcie pochwy odbywa się szmatką nasączoną roztworami mydła lub alkoholu. Jeśli roślina jest bardzo silnie zakażona, należy ją leczyć Carbophos, Fufan lub Actellik. Jeśli te metody nie pomagają, musisz przyciąć najbardziej dotknięte części rośliny.

Mszyce

Owad ten może uszkodzić bardzo młode liście i pędy. Z głównych objawów – liście zaczynają się odbarwiać i giną, a same pędy ulegają deformacji. Mszyce wysysają z kwiatu komórkowy sok. Owad woli osadzać się na pąkach i pędach, gdzie tworzy gęste skupisko wokół młodych pędów. Jednym z objawów są pomarszczone liście i żółte plamki; pąki spadają. Metody walki: Wash Tradescantium z roztworem mydła lub detergentem. Jeśli roślina jest silnie zakażona, należy ją leczyć za pomocą Carbophos lub Actellik.

Czarny grzyb

Czarny grzyb
Osiedla się na liściu lub strzela. Wygląda jak okopcony film. Grzyb nie jest jednak niebezpieczny ze względu na pojawienie się filmu, fotosyntezę i oddychanie mogą być zakłócone w roślinie, a to doprowadzi do ogólnej słabości kwiatu. Grzyb można łatwo usunąć za pomocą mydła i wody.

Oto kilka popularnych metod zwalczania szkodników. Od mszyc pozbyć się oprysku z nalewką pokruszonych korzeni lub świeżych liści mniszka lekarskiego. Procedurę powtarza się przez dziesięć dni, aż znikną mszyce. Tarcze można usunąć za pomocą nalewki ze złocienia lub czosnku.